Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1176 / 1679
(#) Vacok válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Hát sajnos akkor így jártam, meg az akkuk is. Eddig ilyen akkutöltőim voltak, és ilyenben is gondolkoztam, ezért épült ez meg így,, egy legközelebbi akkutöltős munkánál majd figyelek rá.
(#) Vacok válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia!
Folyasztószert egyáltalán nem használok, csak ami az ónban van. Mielőtt elkezdek forrasztani 300-320-as papírral csiszolom a lemezt, tulajdonképpen ezzel szedem le a festéket a nyákról. Ónt ólomtartalmút használok (nem vagyok híve az ólommentes forrasztásnak), egy technikaszertárból előkerült ősrégi 2mm-est a nagyobb lábak, hűtőbordák beforrasztásához (semmi információm nincsen róla, csak, hogy gyantás), a kisebb alkatrészekhez, smd-hez pedig EZT. SMD-t szoktam úgy forrasztani, hogy a felesleges ónt, hogy dekoratív legyen gyantával átitatott 3 eres kábelből kibontott vezetékkel szoktam "leszippantani".
A páka nem egy nagy dobás, egy ILYET használok, 24V/20W.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) CIROKL hozzászólása Máj 5, 2014 / 1
 
2 órás elfoglaltság délutánra , igaz a nyák már kész volt hozzá .
(#) zsoltee0001 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nem rossz, de én a szekunder kimenetnél a csavar környékén belül ragasztanék egy műanyag lapot, a kúszóáram elkerülése végett.
Üdv
(#) mucsa hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Üdvözletem uraim!
Elkészültem az első vasalt nyákommal, a forrasztóállomásII-höz. (kelett 3-4 kísérlet a papír miatt)
Kisebb javításokat kellett csinálnom a kritikus pontokon, néhol meg is forrasztottam próbából, és nem is zárlatos a kritikus helyeken .... de talán csúnya is emiatt.
Készen picit fényesítettem volna de ledörzsöltem egy huzalt - ezt áthidalással tervezem orvosolni.
Méret: 72x47.5 mm. Szerintetek jó ez így ha működőképes, vagy ez az alja és csináljak újat?
P.S.: Tervezek még rá kémiai ónozást. Ez fontos? Más vegyszerrel védjem készen?(pl. akrill lakk)
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Még ennek is megadod a módját!
(#) gtk válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Ez mi a csoda ?
(#) Csongi_ válasza mucsa hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Jo lett, ahhoz kepest hogy elso, szep. Vedelemnek miutan kimarattad, csiszold megint le finom smirglivel fenyesre, es festekoldoban feloldott fenyogyantaval kend be. Ez megvedi az oxidaciotol, es a forrasztaban is segit.
(#) szili83 válasza mucsa hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Elsőre nagyon jó!
Milyen papírral csináltad?
Én SK10-el fújom le.
(#) enree válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Ötletes a dobozolás!
(#) CIROKL válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Hová ragasztanál ? Kúszóáram ?
(#) kirally válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szép lett, jó lett!
A doboz jól látom, hogy PVC cső?
És mivel van lezárva?
(#) CIROKL válasza kirally hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Igen 110-es pvc cső 180mm -es darab a vége 10mm -es danamid átmérő 110 majd 5mm átmérő 106mm, és a képen látható szintén danamid alaplap ... nagyon egyszerű és a célnak megfelel.
(#) mucsa válasza szili83 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Üdv. Szili83.
Először normál nyomtatópapírral (Staples normal cpoy paper van ráírva) csináltam és ráfujtam alkoholt (ahogy talán vicsys mutatja a jutubos videóján) de az nem lett olyan jó, még egy kis gyakorlás vagy jobb alkohol és ment volna az is. Apró hibák voltak benne.
A mostanihoz kaptam valamiféle fényesebb nyomtatópapírt vagy mi az, már sárgák a szélein meg picit keményebb is meg nem is olyan vékony de így sikerült.
Legközelebbire veszek műnyomó papírt.
(#) vicsys válasza mucsa hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Vicsys biztos nem, mert fotózással készít nyákot...
(#) mex válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
A danamid elég nagymértékben vízszívó, szabadban, ha megázik párhuzamos terhelést jelent a kerítésdrót mellett.
(#) enree válasza mex hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
A danamid vízszívó? Ez komoly?
(#) gkari válasza enree hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
A "danamid" anyaga:polietilén (lágyítószer nélkül), inkább víztaszító.
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
És P20-al? Mert úgy látom, én vagyok az utolsó P20 mohikán. Vagy talán még ketten vagyunk? Nekem a legegyszerűbb, és legbiztosabb.
(#) olahtamas hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Helló!
Sikerült után építeni Analóg LED-es órát , ami tökéletesen működik eddig. Mivel Szerbiában nem kaptam olyan alkatrészeket ami a kapcsolásban található, így minimális szinten módosítani kellett a kapcsolási rajzot. Itt egy videó működés közben.
(#) CIROKL válasza mex hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Létezik olyan is de gondolod pont ezt szúrtam ki erre a célra ?
Bővebben: Link

Az általam alkalmazottat évekig is áztathatod a vizben nem történik semmi !

Egyéb iránt ha valaki ilyen pásztort telepit gondolod hogy a szabad ég alá telepiti ?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) mex válasza enree hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
(#) mex válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
A pásztortelepítésről nincs kiforrott véleményem, de előfordulhat a külszíni használat, pláne ha a gazda nem tájékozódott előzőleg.
Mit is akartál mutatni a linken?
(#) Zoli_bácsi válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Akkor hárman, mert én is p20-as vagyok. Ragaszkodom a jól bevált technológiához.
(#) chopper800 hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Szerbusztok!
Most fejeztem be a labortáp/Forrasztóállomás előlapjának munkálatait.
Üdv.
(#) gajdossmd hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Elkészültem egy Fuzz Lab torzítópedállal.
(#) papus51 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Áruld el légyszíves, miként tudod por és szösz mentesen lefújni a lemezt. Nekem még soha nem sikerült, pedig az elsőnek már van vagy 40 éve.
(#) dudassandor1 hozzászólása Máj 7, 2014 / 1
 
Sziasztok!
A már meglevő hangsugárzóimat ruháztam fel új előlappal. Az eddigi hangszóró rácsokat lecserélve a teljes front oldal kapott rácsot és szivacsot. Ha szükséges lenne az előlapok levétele, akkor a kiszedésükben a "logo" mint fogantyú funkcionál (mivel rendesen szorulnak a rácsok a helyükön így nem csavarhúzóval kell kifeszegetni őket).
(#) tkovacs hozzászólása Máj 7, 2014 / 8
 
Üdvözletem mindenkinek!

Én egy saját tervezésű digitálisan beállítható és programozható labortápegységet építettem.

Paraméterei az alábbiak:
Uki=00.00V-40.00V (10mV felbontással programozható)
Iki=0.000A-4.000A (1mA felbontással programozható)
Over Voltage Protection:0-40V (programozható)
Over Current Protection:0-4A (programozható)
Over Temperature Protection:0-150 fok Celsius (programozható)
50 beállítási érték menthető el, amelyeket 100ms-os lépésközzel egymás után autómatikusan is ki tud adni.
Kikapcsoláskor elmenti az aktuális értékeket és a kimenet állapotát, amelyeket bekapcsoláskor visszatölt.
A kijelzőn látható értékeket a hátulján elhelyezett és galvanikusan leválasztott RS232-es soros porton is kiadja.

Üdv.
(#) dudassandor1 válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Ez nagyon komoly lett! Jó használatot hozzá!
Következő: »»   1176 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem