Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   694 / 1679
(#) klemo86 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
IV27M? De lehet belőle erősítőre kivezérlés-jelzőt építeni
(#) Directors hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Íme két remekművem.Egyik ismerősömmel csináltam.
Az egyik 1 hete készült el, a fehér pedig tavaly márciusba.
Még kis finomítások lesznek az egyiken.
(#) potenciameter válasza Directors hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szép munka! milyen hangszórók vannak benne?
(#) Tibi98 válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Philips ZM1206 Link
(#) Tibi98 válasza Directors hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Valóban szép munka!
Ha már itt tartunk, én is elkövettem a nyár folyamán valami hangfal-szerűségeket (Tannoy M1 és M2.5 utánépítés). 25mm MDF doboz, ragasztva, csapolva, belül középtájt merevítve.
(#) vicsys válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Barátom! Ez nagyon gyári! Ez már valami!
(#) klemo86 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ja, sokdigites nixi… Szép Órának elég mini, én frekimérőt csinálnék belőle.
(#) Ricsi89 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Gyári hangdobozt én is le tudok fényképezni és felrakni. Tényleg teljesen olyan, mintha gyári lenne, szerintem ha nem mondanád, hogy te építetted, akkor bárki azt hinné, hogy gyári. Gratulálok, ez tényleg mesteri munka!
(#) Tibi98 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat! A "kétkedőknek" (vagy akit esetleg részletesebben érdekel az építés menete) : Tannoy M1Tannoy M2.5
(#) Directors válasza potenciameter hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
Ám Tibi98 A tiédnek a közelébe se ér az enyém külsőleg, tuti.

Nos A fehérbe: 2db HA22-599-es bárhuzamosan kötve a magas pedig Vifa DX25TG05-04.A hangváltó pedig házi készítésű de nem én terveztem.

A másik hangfalba : 2db HA25-451 párhuzamosan kötve a magas Eminence ASD 1001-es.A hangváltó szintén házi készítésű de ezt sem én terveztem.
Ezúton is köszönöm ptesza és Shalafi kolléga segítségét a tervezésben.
(#) mineral válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ez igen! Ez profi munka! Nagyon szépek lettek! :kalap:
(#) klemo86 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ez egészen elképesztő
(#) pacal76 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Le a kalappal.
(#) Gyozo92 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Gratulálok! Kíváncsi lennék, hogy szól. Bár én ilyen profin kivitelezett dobozokba nem tettem volna műanyagkosaras hangszórót. Igaz ez csak az én véleményem, és mivel után építés, gondolom gyárilag is ez van bennük.
Gyönyörűek
(#) lidi válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ez valami kit ? Vagy tervek alapján asztalos legyártotta a faanyagot ? És a tannoy embléma az elején ?
(#) Tibi98 válasza lidi hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Minden alkatrészt a Logotech-től rendeltem (régen ezeket a hangfalakat, és még sok mást is itt szerelték össze Magyarországon, és ez a cég felvásárolta a megmaradt 100% GYÁRI alkatrészeket, most ezeket árusítja). A dobozt én terveztem az eredetiek köbtartalmát figyelembe véve, hangváltókat az eredeti tervek alapján megépítettem, egyedül a kis doboz reflexcsövét kellett legyártatnom, mivel ilyet már nem tudtak küldeni. Az asztalos csak méretre vágta a lapokat, az utólagos munkát egy kedves barátom, és jómagam végeztük egy felsőmaró segítségével. Az összeszerelés, fóliázás, minden egyéb saját munka.
(#) Tibi98 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Én is kíváncsi lennék hogy szól. Mármint a gyáriakhoz képest... Az eredeti dobozokat nagyon szerették a kritikusok a kiváló ár/érték aránya miatt, egyetlen kifogás volt csak, mégpedig a vékony, rezonáló doboz. (Ezt a Tannoy is elismerte, ezért is adták ki az M2 javított verzióját, az M2.5-öt, és az M1-ből is készült 20mm-s oldalfalakkal rendelkező kivitel. Természetesen még mindig forgácslapból) Na most az enyém ugye 25mm-s MDF, ráadásul még merevítve is van, szóval ilyen problémák biztosan nincsenek, súlyuk is több mint kétszerese a gyáriénak, és nem tettem bele semmi ólomsörétet, vagy egyéb nehezéket.
Egyébként a hangjukkal teljesen meg vagyok elégedve, Kef IQ7 és IQ3 hangfalaimhoz hasonlítva is egész szépen helyt áll...
(#) Schnitt hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Bemutatnám első komolyabb munkámat, egy forrasztóállomást, ami a későbbi komolyabb munkákhoz elengedhetetlen lesz.
Amint az egyik belső képen látszik, ez az Attila86 féle kapcsolás, ezúton is köszönöm neki a részletes és pontos leírást.

A dobozolás a már-már közhelyes PC táp doboz, elöl-hátul némi fehérre eloxált alulemezzel borítva a sok felesleges lyukat (az ablakpárkány szerelők hagyták itt, mint hulladékot)
Sok alkatrész bontott, az alacsony költségvetés jegyében készült.
(#) Baxi válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hi
Nagyon profi munka, az előlap kerekítése, laminállása stb.
Tiszta gyári kivitel. Gratula!!
(#) zolika60 válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Jó lett. A trafó lemezek csak a képen tűnnek "szellősnek", vagy zúg is?
(#) Laciveszp válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Gratulálok, szép munka.
Anno én is ezzel kezdtem, és nagyon jó vele dolgozni.
(#) shield válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Jó lett. Az előlapot kellene feliratozni. Én is ezt a kapcsolást csinálom meg most, későbbiekben még egy PIC-es állomást szeretnék készíteni. Költség hatékonyságból ma tekercseltem a második trafót, mert két darab készül ebből az állomásból. A dobozokat is úgy csinálom hozzá. A panelek is már meg vannak hozzá, csak az alkatrészek nem érkeztek meg. Furcsa, mert két napra a rendeléstől megjött eddig a Hestore-tól a csomag, most vasárnap éjjel óta már több idő eltelt.
De hát ami késik, az nem pontos.
(#) Schnitt válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Annyira nem szellős, csak némelyik lemeznek rozsdás az éle.
Egy régi Puskás-féle pákatrafó, 220/12-24-es.
Csak akkor hallom a hangját, ha rátapasztom a fülem a dobozra.
(#) Schnitt válasza shield hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Na jó, de mit írjak rá?
Annyira triviálisan egyértelmű mindennek a funkciója.
A főkapcsoló meg feliratozva van gyárilag.
(#) Tibi98 válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Valóban szép, igényes kivitel, a belvilág is rendezettnek tűnik!
(#) Schnitt hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm a véleményeket, én elfogult vagyok az általam készített dolgokkal, de örülök, hogy másnak is tetszik
(#) interferi hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
A mai termés 100db led sorba kötve a végén egy graetz egy kondival. Fogyasztás mérő szerint 3W ot eszik. A 4 es képen látszik hogy a kapcsoló jelzöfényén átszivárgó áram hatására mennyire nem egyformák a led ek belsö ellenállása, igy nem biztos a hosszú éllettartam.
(#) patexati válasza interferi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia! Nagyon jó a kivitelezés de valóban nem lesz hosszú életű.. Ledeket csoportokra is el kéne osztani..
(#) Tibi98 válasza interferi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Nagyon szép munka, gratula! Milyen fényerőt produkál?
(#) interferi válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Wc ben a 40W izzó helyére került be és kb világit annyit de a 7W os kompaktfénycsönél többet.
Következő: »»   694 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem