Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   969 / 1679
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nincs mit!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) golem hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok!
A mai nap eredménye tda2030 erősítő.
(#) vipera1997 válasza golem hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nagyon szép lett!Gratulálok.Teljesítményt tudsz mondani nekem?Vgay műszaki adatokat?(pl. 5.1?? vagy valami ilyen adatok)
(#) golem válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
2x18w sztereó
(#) vipera1997 válasza golem hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szép a dobozolás is akkora borda kell neki?Annyira melegszik?Nekem még egyikse fűtött annyira.de nem árt az óvatosság!szép munka.
(#) golem válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ez az egy bordám van itthon én 8 ohm al terhelem és így is csak kéz meleg 2db 25w 8 ohm hangfal van rajta
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Véletlenül nincs még olyan téma, hogy HE szépségdíjas megoldások? Ha lenne - én ezt jelölném elsőként ! Látszik a kimunkáltság a dobozokon. Sajnos a gyári hűtőborda sokat ront az összképen. Megérdemelt volna egy saját - egyedi hűtőfelületet is. Persze, talán még egy kis eloxfestékkel, vagy homokfúvással esetleg más felületkezeléssel fel lehetne turbózni, az nem kopik . Bár az én készülékeim lennének ennyire nívósak. Hiába - erre is születni kell. Bele sem merek gondolni, mennyi idő ment el a tervezgetésre, finomítgatásokra, stb.
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Koszonom. Probaltam jelezni fentebb, nincs meg befejezve, borda takarasa vagy szinezese kovetkezo feladat. Regebben keszitett, hasonlo dobozt kapott, ott sargarez lemez fa oldallapokal keszult dobozt kapott a borda. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) kegyetlen19 válasza Mikee91 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nos, szétkaptam a „technikát”.
Az EM78P451P –nek a 3-as és a 4-es lábai van összekötve az ismeretlen ic-vel.
Hangszínszabályozás nincs, csak hangerő, és a sorrund, center, subwoofer, minimális %-ban emelése és csökkentése.
A vezérlő kijelzője szerint 80 lépésben lehet állítani a hangerőt, /az előlapi potméterel vagy a távirányítóval/. / sorrund, center, subwoofer-t +10 -10 lépésben/.
Lehet tudni vajon a EM78P451P, hogy működik? A MCP 4011-503-t tudná vezérelni?
Vagy valami más megoldás?
Elég volna csak sima hangerő szabályozás.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) Kovidivi válasza CHZ hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia!
Lehet még több képet látni a Hibrid1-ről? Nagyon tetszik! Nincs rajta illesztés, úgy lett egy nagyobb fából kimarva a felesleg? Szívesen készítenék én is egy hasonló dobozt!
(#) CHZ válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia!
Nem nagyobb fából készült, oldallapok ragasztva + fedél, hátlap fém.
Megkerestem a rajzát, talán segít valamit.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia Zoli !
A bemeneti RCA-nál két pici trafó ?
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia!
Az az első hibridnél volt kísérletileg beépítve, 1:2 áttétel, kíváncsi voltam, milyen hatása van a hangra. Egyik RCA csatira volt bekötve, így könnyen tudtam tesztelni. Nem maradt benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) soos csaba válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia!, na ez az erősítő egy álom, gyönyörű szép! Gondolom volt vele egy csomó meló?. Ha meg szabad kérdezni milyen a hangja?, jobb mint egy Quad?. Ha nem nagy kérés nem adnád meg a rajzát?, a Mugen féle hibriden gondolkozom hogy építsem meg vagy se, de ha ez jobb és szebben szólna akkor inkább ezt választanám. Úgy látom V-FET-ekkel van meg csinálva a finál, ezeket ha jól tudom direkt audió célra fejlesztették ki (borsos áruk lehet),biztos gyönyörűen szól, a MUGEN hibridben ott MJL-ekkel van meg oldva a finál rész, de ennél már 2SJ, 2SK-val, és ezért csillant fel a szemem! Ja és tudom hogy ez nem ide való kérés lenne, de nem tudom hogy kell ilyen halvány betűkkel írni, bocsánat!. Tiszteletem!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Köszönöm. Itt: Bővebben: Link folytassuk..
(#) kegyetlen19 hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Hello.
Ez egy elektrolizis elvén működő, úgymond „gravírozó” tápegysége.
Egy ismerősömnek készült, főként váltó feszültséggel használják, esetleg alumíniumhoz kel az egyen. 10V és 20V között lehet 1V-onként állítani a kimeneti feszültséget. Átlagoson 3A terheléssel működik, de bőven van tartalék /így esetleg másra is használható/.

Esetleg erre valaki! Bővebben: Link
(#) mrobi válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia! Gratulálok! Nagyon szép a belvilág! Le a kalappal!
(#) zenetom válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Gyönyörű dobozolás!
A CE jel tetszik.
(#) DenaturáltSas válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szép munka! De nekem a feliratnál szúrja a szememet az "Elektrolizises" szó. Abban az első "i" hosszú kéne, hogy legyen És a "feszültség osztó" is egy szóba írandó.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) kegyetlen19 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Nos igen, a hosszú í-t sajnos már túl későn vettem észre, /annyira nem feltűnő/.
A feszültség osztó-t lehet egybe is írni, mondatkörnyezettől függ.
Igazándiból nem is tudom mi lett volna, a megfelelő felírat oda.
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 2, 2012 1 /
 
Hello!
A feszültségosztó szerintem semmiképpen, mert nincs benne ahogy látom. Talán a "feszültség beállítás" lett volna a megfelelő.
Igazából, a CE jelzést nem tehetnéd rá, ha nincs bevizsgálva. De gondolom "ferde szemű gyártók után szabadon.."
üdv! proli007
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Legújabb alkotásom! Itt az általam tervezett nyák hátha valaki kedvet kap az építéshez!
Innen: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Jól néz ki. Gratulálok. A működéséről nem tennél fel egy videót?
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Köszi!
A link-en van egy videó az enyém ugyanúgy működik, videót még nem készítettem róla azaz telóval igen de sajna nem adja vissza a valóságot amit látni. Majd próbálkozom más eszközzel is ha sikerül akkor majd rakok fel!
(#) sz_ferko válasza Gőzgépész hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Köszönöm a kisegítést. -jól emlékeztem én, hogy van ilyen.
(#) Mengyán válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2012 1 /
 
Ha magánhasználatra lesz, akkor el lehet "baromkodni" a CE jelzéssel, de ha termelő tevékenységre fogják használni, azaz pénzt keres vele, akkor inkább csinálnék egy másik matricát a hátuljára CE nélkül. Bármikor lehet náluk egy ellenőrzés, és egyből előveszik, aki csinálta, és megkérdezik, hogy ugyan mutassa már meg a hozzá tartozó megfelelőségi nyilatkozatot. Ha nincs, röpködhetnek a 10 és 100 millás büntetések. Egy kis olvasni való.
(#) proli007 válasza Mengyán hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Hello!
Pontosan erre gondoltam én is. Gyakorlatilag ezért nem lehet hálózatról táplált készüléket tervezni más részére amatőr módon. Mert egy vizsgálat ára olyan, hogy azt sorozatgyártásnak kell követni, hogy az meg is térüljön. Szóval ez sokkal komplikáltabb, mint első ránézésre tűnik.. "Ráírom hogy CE had vigyorogjon mint egy gyárin.."
üdv! proli007
(#) bankimajki válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
[off]Pont ma beszéltünk róla. Egy új megközelítés szerint a CE jelentése China Electric.

Üdv.: Miki[off]
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) Norberto válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Vagy Chinese Export. Ilyet is olvastam már.
(#) 187BodyGuard hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Kb 1 hete fejeztem be, elég jó lett, már csak egy forgatógomb hiányzik róla!
Full kihajtás mellett

Ez meg a belseje

Érdekessége, hogy mivel pont elromlott a nyomtató így a nyákokat kézzel készítettem el hozzá. Egy egész lakkfilc ment el a különböző rajzolgatásokra, de megérte!
Jelenleg a műhelyembe használom zenét hallgatni a kis dögöt, de szerintem egy házibulit simán kibírna! Kicsit sufni tunning feelingje van, de a hangja kárpótolja az embert, mert nagyon szépen szól!

1 órát hajtottam max hangerőn, és a végfokok bordái fel sem melegedtek! Régen tudtak még erősítőt gyártani!

A tesztet sajnos az egyik ablak megunta és kitörött, de ez a velejárója!

Tehnikai adatok:
-2X140W Teljesítmény
-Rákapcsolható minimális terhelés 4 ohm
-VU méter, mély, magas hangszínek, master hangerő.
-Bemenetek RCA-val vannak megoldva, kimenete csíptetős.
-Beépített koppanás gátló és egyben rövidzárvédelem!
-A Végfokok Régi Goodmans 1972-es évjáratúak.
-Csöves előfokozat.
Következő: »»   969 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem