Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   356 / 574
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Sziasztok!

A típusát nem tudtam leolvasni ennek a nyílt égésterű Quadriga kazánnak, a rossz képminőség ellenére valaki remélem csak felismeri.
A deflektora nyílik szét a rozsdától, cserélendő. A szerelők ígérgették, de semmi sem történt azóta sem, a fűtési szezon már elkezdődött ott, ahol használatban van. Valakinek van tippje, hogy hol lehet ehhez szerezni ilyen alkatrészt?

A ház annyira szigeteletlen, hogy odabent 14 fokot mutat a hőmérő.
Az illető lányának a féjre úgy döntött begyújtja, állítólag meg sem nézte milyen állapotú a deflektor. Azonnal kapcsoltassam ki?

DSC01964.jpg
    
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Más: Mennyire megbízható ez a CO riasztó, aki ismeri?
Németországból származik, típust nem találtam rajta feltüntetve, a feltüntetett szavatossági dátumot nem jegyeztem meg, de addig talán még van hátra 10 éve is, viszont nem tudom milyen elven működhet, mert arra utaló figyelmeztetést sem találtam rajta, hogy raidoaktív anyagot tartalmazna-e.
Egy hivatkozás szerepel rajta: rev.biz, ami ide visz: link
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017

DSC01965.jpg
    
(#) briki válasza tamasm1 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Ha nem látni csöpögést akkor hajszálrepedés lehet a hőcserélő tűztér oldalánál- feltéve ha nem a radiátor, légtelenítő, padlóban vezetett fűtési cső, stb. engedi a vizet.
Lebontani az égőteret és szemrevételezni.
(#) briki válasza timarcell hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szerintem:
Bővebben: Link
17. oldal TA1 átkötés helyére az relét bekötni- hogy 24 v-ot hogy csinálsz a tápnak az a te dolgod.
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Lehetséges, hogy ez csupán egy füstérzékelő?
Csupán a google képtalálatai alapján jöttem rá...
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
(#) merciabc válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Szia!
Szénmonoxid jelzővel nem szórakozunk, nem tippelgetünk, mert emberek élete múlhat rajta!
Ezt az érzékelőt úgy vedd, hogy nem boltból vetted-számlára, nem tudod működik-e akkor amikor a legnagyobb szükség van rá???!
Én már húztam ki áldozatot a kádból, nem kívánom senkinek, hogy egy ilyen sz.. miatt hogy számol el a lelkiismeretével, mikor megelőzhető lett volna egy jobb minőségű jelzőberendezéssel 11.900.-forintból!
A deflektor, ha nagyon szét van rohadva, ne engedd üzemelni a készüléket, mert TE voltál kint-TE ellenőrizted a gázfogyasztó berendezés élet, és biztonsági követeményeit-és ha bármi baj történik, TE vagy az a jogi személy akiben megbízik a tulajdonos, hiszen szakember vagy-TE vagy aki ellenőrzött-jogilag téged terhel minden ezzel kapcsolatos felelősségre vonás!
Szóval még saját felelősségre sincs pardon-ugye most már megérted?
A legjobb amit tehetsz, és nincs más lehetőség, elmenni egy lakatoshoz, és pikk-pakk legyárt egyet!
(#) Wind-Storm válasza merciabc hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Tisztában vagyok mindezzel.. minden erőmmel azon vagyok, hogy segítsek ennek a távoli személynek és mihamarabb. Tudtom nélkül gyújtotta be más a kazánt, nem tudtam róla hogy oda fog más is tévedni rajtam kívül.
De egyébként jó, hogy ezt leírtad, legalább más is komolyan fogja ezt venni.
(#) timarcell válasza briki hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Köszi! Sajnos az én kazánom sima prémium nem EVO!
(#) Tpisti hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Egy kis segítséget kérnék. Az apósomnak van egy Junkers Euroline kazánja.

Mióta megvan, már többször volt javítva. Elektronika, váltószelep csere, mindegyiknél jól lehúzták, úgy hogy nem igazán bízunk már a környékbeli Junkers szerelőkben.

Most a következő hibát produkálja:
- megkapja fűtés indítása jelet
- elindul a keringető szivattyú és az égő
- eléri a 75 fokos víz hőmérsékletet és lekapcsoljaja az égőt
- majd amint 60 fokosra csökken újra indul az égő

Ez látszólag normális, csak az a szépség hibája, hogy kb. 20 másodperces egy ciklus.
Mivel ennyi idő alatt nem melegítheti fel a fűtővizet ezért valami más lehet a gond. Én a váltó szelepre gyanakszom vagy a hőmérséklet határoló hibájára.

Van egy rövid videó is róla

Ha valaki már találkozott ezzel a hibával, várom a megoldást.
(#) jethro hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok.
Thermotop VU 261/1xe kazán csatlakozó(ahova az érzékelők futnak be) kiosztását nem ismer valaki?
Régen volt egy rajzom de nem találom.
Köszi.
(#) sakrafi válasza Tpisti hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia!
Hőcserélő dugulás lehet,vagy esetleg NTC hiba.
(#) jethro válasza sakrafi hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia.
Nem ő lehet a hiba?Ha dugulás volna nem menne egész nap és nem fűtene,vagy igen?

Kazán.jpg
    
(#) merciabc válasza Tpisti hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Hőcserélő primér oldali dugulás.
Ha csak simán kitakarítod, ideiglenesen oldottad meg, újból le fog dugulni-már hordalékos a fűtési rendszered!
Nagytakarítás, iszapszűrő beszerelése-ha hosszú távra szeretnéd megtartani ezt a készüléket!
(#) HunIfju hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Üdvözletem

kazan.jpg
    
(#) HunIfju válasza HunIfju hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Üdv!
Sajnos valamiért lemaradt a szöveg
Nos összefoglalva,nem indul be a fűtés,hiába "tekerem" föl a termosztátot.
Egy Ferroli kazánról,Siemens RDE20-as termosztátról van szó.
A termosztát azt mutatja,hogy megy a fűtés,de a kazán nem kapcsol.
Érdemes próbálkozni vele? Egy szervíz mennyibe kerülne?
Én a szivattyúra gyanakszom vagy valami szelep/szonda problémára.
Valami jótanácsot,ötletet tudnátok mondani?
Előre is köszönöm!
(#) pajo13 válasza merciabc hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat!
A vezérlőpanelon átforrasztottam a forrasztásokat.Kettő átmenő forrasztás volt gyanús (egy poti egy relé.)A csatlakozásokat megkapargattam és lefújtam kontakt spray-vel.
Egyenlőre a hiba nem jelentkezik már két hete.Kopp-kopp-kopp.
Remélem megoldódott.
Még egyszer köszi!
(#) tibibalogh520 válasza HunIfju hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia!
Idézet:
„Érdemes próbálkozni vele?”

Ááá, dehogy! Szereltess fel új kazánt, és termosztátot!
Viccet félretéve... Cserélj elemet a termosztátban! Még akkor is, ha jónak mutatja! Ha ez nem segít, akkor hívj gázkészülék szerelőt.
(#) wologya hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy Beretta Super Exlusive Mix kombi tubrós kazánom van. Az a gondom, hogy fűtéskor nagyon megemelkedik a víz nyomása.
1-ről felmegy 3 közelébe, 05-ről 2-re. A víz lehűlésekor visszamegy a kezdeti nyomásra.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) JZoli válasza HunIfju hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Első lépésként azt ajánlom, cserélj elemet a termosztátban. Ugyanis ha az elem merül, előfordul, hogy a kijelzőn megjelenik a bekapcsolás, de a valóságban a csökkent elemfesz miatt a benne lévő elé nem tud meghúzni. Ha ez már rendben akkor jöhet a kazán tüzetesebb megszemlélése.
(#) sakrafi válasza wologya hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Szia!
Tágulási tartályban kevés anyomás utána kell pumpálni és beállítani.
(#) VIM válasza wologya hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Szia! EZT a műveletet kell vele elvégezni. A sorrend a lényeg és az értékek. A biztonsági szelepes leeresztést nem ajánlják a szerelők, mert ha szennyeződés kerül a szelepülék alá, annak csere lesz vége.
(#) sany74 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Westen Energy 240i kazánunk. Már 15 éves, de folyamatosan karbantartott. Eddig jól működött, de utóbbi időben azt csinálja, hogy fűtés vagy melegvíz közben ki-be kapcsolgat. Elindul, fűt 1-2 percet, majd magától leáll, de rögtön újraindul. Aztán megint leáll, megint újraindul. Ezt megcsinálja 3-4 alkalommal és utána rendesen működik. Szerelő kint járt, aki szerint csak poros volt, ezért kompresszorral kitisztította. Pár napig valóban rendben működött – hogy vajon ettől vagy véletlen –, de most megint elkezdte a hiba produkálását. A szerelő szerint, mikor kitisztította, azt mondta, ha a tisztítás nem segít, szerinte az elektródákat kéne cserélni. Bár nem vagyok szakértő, nehéz elképzelnem, hogy valóban az elektróda okozhatja a hibát… Vagy igen? Aki találkozott már ilyennel, tudna segíteni? Mi lehet a gond?
Köszönöm szépen előre is az ötleteket.
(#) Tylla1 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Kérném a tanácsotokat a következőben. Van egy Vailant állókazánom, mely egy Vilo RS 25/60 r. JV Class F típusú szivattyúval működik. Azt vettem észre, hogy a szivattyú ugyan megkapja a 220 V-ot a termosztát kapcsolása során, viszont a központi csavart levéve a szivattyún az alatta lévő kisebb csavart tekintve nem forog a tengely. Forgásiránynak megfelelően csavarhúzóval a kisebb csavar könnyen fordítható, tehát nincs letapadva. Közel hajolva hallható egy egyenletes elektromos halk zúgás és megfogva is érezhető vibráció. A radiátorok szépen melegszenek, igaz ez egy régi rendszer 5/4-es vagy talán 6/4-es csövekkel. Úgy néz ki a gravitáció megforgatja a vizet. Kell foglalkoznom a szivattyúval, akár olyan szinten, hogy lekötöm a 220 V-ról vagy mit kellene kezdeni a problémával?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) mugab válasza Tylla1 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Esélyes hogy kondenzátorcsere a motorban.
(#) Tylla1 válasza mugab hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Köszönöm a választ! Még annyi adalék a korábbi leíráshoz, hogy a szivattyún van egy 4 fokozatú kapcsoló a fordulatszám beállításához. Ahogy azt állítom, úgy változik a hangja a szivattyúnak. Ha leveszem a fordulatot halkabb ha fel, akkor hangosabb. Ez nem azt jelenti, hogy rendben dolgozik? De akkor miért nem látom a pici központi csavaron, hogy forog a tengely?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) Topi331 hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Sziasztok !
Egy számomra érdekes hibát tapasztaltam a Vaillant WUV kombi cirkómon.Amikor a cirkó mellett levő mosógép beengedi a vizet, a cirkó magától elindul és begyújt(mintha kinyitnánk a melegvíz csapot),majd miután nincs kinyitva egy csap sem rögtön le is áll.És ezt így csinálja minden víz beengedési ciklusnál, ha öblít a gép akkor akár 10x is.Na most ez úgy gondolom nem igen használ cirkónak,meg nem is természetes működés. És ezt csak az utóbbi néhány hónapja csinálja,azelőtt soha ilyen nem volt.Volt már valakinek hasonló problémája?
(#) Gafly válasza Topi331 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Az jó kérdés, hogy miért pont mostanában kezdte el csinálni
Tüneti kezelésnek esetleg visszacsapó szelep?
De nem értek hozzá...
(#) Topi331 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Igen,igen én is ezen tűnődtem,hiszen több mint 10 éve így van a rendszer,de ilyen probléma soha nem volt....
(#) wologya hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
sakrafi - Köszönöm a választ!

VIM - Neked is köszönöm, és a rajzot is.
Következő: »»   356 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem