Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Témaindító: electorkalandor, idő: Feb 19, 2009
Témakörök:
Forasz a triák MT1 és g közé 150 - 220 Ohmos ellenálást...
Szia!
Nagyon szép munka, és gyönyörű varratot csinál a masinád! (ezzel nem lesz gond a következő 50 évben) Nekem kb 80000 uf kondi van rajta, több mint tíz éve teszi a dolgát, annó sürgősen kellett két nap alatt építettem, valahogy a kisütő ellenállás nem került beépítésre a kondikon, de soha nem éreztem még hiányát, pedig minimum 50-60 autó full karosszéria rozsdátlanítás, kombájn javítás és még sok minden más írható a számlájára.
Az milyen amikor "felgerjed" a trafó? Ha ezalatt azt érted hogy akkor is ívet fog ha nem nyomod a gombot, akkor az azért lehet, mert sok esetben a barkácsgépeknél kispórolják a mágneskapcsolót a készülékből és a főtrafója folyamatosan áram alatt van ha bekapcsolod.
Sziasztok!
Itt ez a WEL4-3vezárlő amibe gyárilag nem ültették be pár alkatrészt ami ahhoz kell hogy a külső soft-start potik üzemelhessenek, esetleg valaki nem tudja ezeket a hiányzó alkatrészek értékeit? Ha valaki ilyent szerelt már kérem jelentkezzen. Köszönöm A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
Nem nagyon találkozott más ilyennel ahogy látom.
Hát nem tudom hogy a 4.3-as alkalmas-e rá, de a 4.2-es biztosan nem, mivel az ominózus lábakhoz(a3-4;b4-5)még fóliázat sem megy. Sajnos nincs kéznél 4.3-as kártya, hogy meg tudnám nézni, van-e fólia a bekötési vázlaton szereplő softstart lábaknál. Egyébként az utánégésnek technológiai szempontból semmi köze a softstarthoz. A softstart poti a tolómotor felfutási idejét hivatott beállítani, de kicsi gépeknél erre nincs igazán szükség.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
Köszi, így már tiszta. Kínából rendelted, vagy itthon vetted valahol?
Holnap lefotózom a hátsó felét, de a huzalozás megvan a panelon, meg az alkatrész milyensége is, csak érték nincs.
Helló!
A kondin valószínűleg növelni fogok, kíváncsi vagyok, hogy tud-e még javulni vagy ez a max. Csak sajnos kifogytam a hasonló kapacitású kondikból. Ellenállást csak azért érdemes rátenni mert akkor nem marad töltve a kondi és ha testhez ér a huzal odaragad vagy érintésvédelmileg is biztosabb, ráadásul stabilabb értékeken belül tartja a feszültséget. De persze az ellenállás nélkül is elvan. Most erős tesztelés alatt van, az alany egy Escort amin hát akad munka tisztességgel... Remélem sosem lesz gond a géppel és tenni fogja a dolgát amikor kell! Jó kis gép lett, van benne vagy 100kg , nem épp egy félkezes vállra akasztható gép
Helló! Természetesen csak eredeti helyről érdemes beszerezni! Kínából rendeltem természetesen.
Amúgy előtte egy 2kW-os modullal használtam és ez is nagyszerűen bírta! Persze hűtést meg kellett növelni és működött gond nélkül. A 4kW-os modul már bőven elég lett volna de a jó öreg Magyar elveknek vagyok a híve! Szóval ha valahová elég 2-3kW-os akkor oda beteszek egy 5x nagyobbat! A túlméretezésből még sosem volt gond!
Köszönöm megpróbálom ma.
Szia!
Ez a modul végül is azért kell mert kevés primer megcsapolásod van, vagy lágy indítási funkciókat tölt be?
Idézet: „beteszek egy 5x nagyobbat! A túlméretezésből még sosem volt gond!” De bizony! Trafó primer szabályzásnál betettek az eredeti 6 A-es helyett 25 A-es triacot. Szekunder teljesítmény igény ~30-100W. Csodálkoztak, hogy veszettül melegszik a triac és hamarabb tönkremegy, mint a 6 A-es. A bekapcsoló impulzus elég volt neki, de az áram kevés volt a vezető állapot üzembiztos fenntartásához. Erőlködött-erőlködött, amíg meg nem szakadt.
Sziasztok!
Itt egy fokozat kapcsoló, szerintetek a megadott áramérték az 3fázis összessége, vagy érintkezőnként tud 3x20A-t?
Az a fokozatkapcsoló fázisonként tud 20A-t.
Az jó, akkor egy 3fázisu 20A kapcsoló érintkezői párhuzamosan kötve 1fázison 60A-t tud kapcsolni ugye?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
A 3 fázisú kapcsolók 90%-a aszimmetrikusan kapcsolja a fokozatokat, nem lehet páhuzamosítani és a kapcsolóval nem szokás hegesztés közben kapcsolni, tehát csak szakaszolóként használják, felesleges ennyire túlméretezni. Egy 220A-es egyfázisú gépnek kell 20A.
Szia, Akkor maradok az 1f fokozatkapcsolónál.
Köszi
Viszont ha beéred 60A helyet 40A-el, akkor ajánlom figyelmedbe a 4072-es kapcsolót, ami 8 fokozatú, 20A-es és egyszerre 2 érintkezőt kapcsol.
Légyszíves pontosítanál melyik is ez a kapcsoló.
Köszönöm.
Persze van ahol egyéb paramétereknek is meg kell felelnie, tranzisztorok esetén nem csak a feszt vagy áramot kell nézni.
Én egy kicsit másabb jellegű dologra gondoltam az én esetemben. Az én általam használt modul 80A-es triac-al van szerelve. Max fokozaton használva a trafót kb 30-40 perc használat után már kb kéz meleg a hűtőborda
Szerintetek ezek a diódák, ha nincsenek hűtésen mindegyik oldaluk ugyan úgy adja le a hőt, vagy van amelyik jobban, és amelyik kevésbé, mind két oldala egy az egyben megegyezik?
Szia.Ma volt idöm foglalkozni a géppel,elvégeztem amit javasoltál,sorbakötöttem 4 db 55 Wattos ízzót,de semmi változás csak alap áram van.Az 1K ellenállást berakom akkor van alapáram + teljes terhelés a poti állitására csak nincs átmenet.Be tudnád jelölni hogy hova gondoltad az áthidalást?
Most nézem, lemaradt a kép.
A pulsmig2 ábrán az E10 pontot (2x18V középkivezetése) a tiriszttorok katódjával ami vastag vonal és + jelölésű...
Mégegyszer olvsd el az előző hozzászólást és az szerint cselekedj - ha nem működik cseréld össze a tirisztorok vezérlőelektródjain a vezetékeket és mégegyszer próbálkozz
Mérted műszerrel? Nékem inkább tirisztorra hasonlít, de attól meg lehet oldani hogy
diódaként viselkedjen... Valóban a Peltier efektus miatt egyik oldala jobban melegszik, le kellene mérni melyik...
Ha jol értelmezem akkor a pulsmig2 ábrán HBSF panelnál az A5-öt kössem össze az A6-al?A tirisztorok vezérlőelektródjain a vezetékeket már probáltam felcserélni,akkor nem volt változás.Köszi a segitséget.akkor még probálkozok a fejleményekkel jelentkezek.
Ez sima dióda ez 100%, mivel gyárilag egy három fázisú gépben volt, csak én 4db-ból akarok egy grace hidat építeni, és azt szeretném hogy kettő diódának a negatív fele van a bordán, és másik kettő diódának a pozitív fele van bordán, így a diódák tetején lehet kialakítani a pozitív és a negatív csatlakozások és a bordákon a váltófeszültségek, csak pont ezt nem tudom hogy szabad e a diódának a pozitív felét a bordára fordítani, igazából ezt mechanikailag nem akadályozza semmi, csak nem akarom hogy véletlen megfőzzem a diódát? Aki tud valami ilyenfajta infót kérem jelezze.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
Ha a gyári 3 fázisú egyenirányítókat jól meg nézed, akkor láthatod, hogy a diódák két borda közé vannak berakva. tehát négy borda felhasználásával meg tudod oldani a greatzet. Az általad feltett diódakép szerint két borda közé kell befogatni, hogy megfelelő hűtése legyen.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |