Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   406 / 1385
(#) Frankye válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Igen. :yes:
(#) Zozi85 válasza patexati hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem is a papír a gond, hanem a bevonata az a makacs dolog. Kész is az következő laminált próbám, átugrom egy tömegcikk kereskedésbe hátha szebben lejönnek.
(#) patexati válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ha magazinra nyomtatsz akkor olyat keress mi nem színes hanem csak szöveg van rajt az a jó!
(#) Zozi85 válasza watt hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszi a tippet!

Szerinted az létezhet, hogy a henger 90 fok körül van? Vagy nagyon eltoltam valamit a hőmérővel?
(1n4148)
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ha megnézed a tiédet meg z enyémet akkor látszik is a vonalvastagság különbsége. Egyébként szabad szemmel nem látszik olyan gázosnak, ez a scanner egyre inkább úgy tűnik hogy torzít, elküldöm ezt a darabot is, nekem úgysem kell.
(#) watt válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Mármint melyik áramkörbe tettél 1N4148-at?
(#) Zozi85 válasza watt hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Azzal mérek, ez volt itthon, gondoltam csak jó lesz ide...
próbapanelbe összedobtam egy pic el, olvadó jeget meg bőven találtam kint, forróvízzel is el vagyok látva, megpróbáltam belőni... Netről meg lestem egy diagrammot.
(#) Hp41C válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!

Vegyszerbolt a Körúton a Baross u. és az Üllői út között, a centrum felöli oldalon: Háztartási Sósav (30%), Hidrogén peroxid (30%). Sajnos csak hétköznap...

Szia
(#) Zozi85 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszi!

Ez holnap útba is esik
(#) gulasoft hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Na ezt marasd majd ki, írj címet ahova küldjem.

nyak054.jpg
    
(#) alteregoopposite hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Az elektronikához olcsón...Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Megjöttek az oda-vissza forgó motorok. Ez van rájuk rajzolva, vajon "C" miféle kondi lehet?

Ezek azért is jók, mert erősebbek mint a teszkós laminálóban lévő gyáriak! Egyrészt fizikailag is nagyobb méretűek, másrészt ezeknek a teljesítménye nem 4W, hanem 6W. Szerintem 600Ft-os mindenképp megér.

DSCF2816.JPG
    
(#) Medve válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nem 0.6µF/400V, ami az adatlapján van?
(#) Attila86 válasza Medve hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Most hogy mondod, rá is van írva: "0,6µF/630V"
(#) janocsi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Fizikai méreteit leírhatnád, mert elég mélynek látszik a burkolata(?) 2 db 0.6µF/630V kell a motorhoz 230V-ra. A kapcsolóval tényleg lehet irányt váltani, mert az egyik tekercse az iránytól függően segédfázis lesz.
(#) Attila86 válasza janocsi hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Motor átmérő:49,6mm
Motor hossz: 40,3mm
Tengely átmérő: 7,0mm
Tengely hossz: 12,4mm
Tengely bemarásának hossza: 10,15mm
Tengely vastagsága a bemart ('D'-alakú) részen: 6,0mm (ebből kicsit le kellett reszelnem)
(#) rammeradrian hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Üdv! Hasnált már valaki ilyet Mik a tapasztalatok vel érdemes jó? És miben kell oldani mennyit?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Most már a két irányba forgó motorral új távlatok nyíltak. Tudom hogy ezt páran feleslegesnek tartjátok (kicsit én is), de arra kérlek benneteket hogy ezt most tegyük kicsit félre. Nem azért szeretném hogy két irányba forogjanak a hengerek, mert azt gondolom hogy ettől sokkal jobb lenne a nyák! Hanem azért, mert ezt leprogramozni sokkal nehezebb és ebből megint sokat tanulnék.

Szóval, szerintetek milyen program szerint menjen a nyák-készítés?
Lehetne olyat, hogy megy előre 1cm-t majd vissza 1cm-t és ezt 10-szer ismétli, majd megy előre 8mm-t és megint előre-hátra 1-1cm tízszer. Vagy egyszerűbben csak: 1cm előre, 9mm vissza, 1cm előre, 9mm vissza...
De lehetne olyat is hogy előbb oda-vissza tologatja folyamatosan a nyákot, hogy előmelegítse, aztán laminálja végig szép lassan, oda-vissza lépésekben.
Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Sokan használják (de ha jól tudom buborékoltatóval )
A keverési arány rajta van a zacskón , csak víz kell hozzá
(#) gulasoft válasza rammeradrian hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Én ezt használom, kicsit lassú és én sacc per kb. oldom fel 1.5 liter langyos vízben. 40 fok felett nem nagyon szabad hajtani mert lebomlik. Szerintem rá van írva a zacskóra nem? A vegyszerboltban 1000 forint egy kiló.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szerintem érdemes lenne megoldani hogy egyszer átmenjen teljesen (azt az értéket mentse ) aztán kezdje
a programot , így nem kéne minden mértet külön beadni
a gépnek !
(#) janocsi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szerintem az utóbbit lehetne jól alkalmazni, ahol előmelegítés van, majd lassú laminálás előre. Nehéz eldönteni...
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Tovább alakitottam kicsit a laminátor áramköreit én is. Sikerült egy "gyári" kapcsolóüzemű tápegységet beépíteni oda, ahol egyáltalán nem zavarja az eszköz működését. (Kivágtam a lamellákból annyit, hogy éppen aláférjen, de a funkcióját ne rontsa le teljesen.)
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Én megpróbálnék egy olyan verziót amikor : először
átküldi és "leméri "a panelt . Mondjuk optokapuval érzékelve ,aztán 5-6 odavissza tekerés után kiadná
és várná a program folytatását amit megint csak az optokapu jelére indítana ,ne kelljen még gombot nyomogatni amikor a meleg panelt és a papírt összfogva
tolod be a laminálóba . Viszont ha már meleg a panel
szerintem elég egyszer oda-vissza átengedni a panelt
nem kell félórát görgetni a laminálóban
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Az optokaput elvetettem. Lemérem, hogy adott idő alatt hány mm-t tesz meg a nyák és ebből fog majd számolgatni magának a PIC. Az optokapuval csak egy plusz hardveres hibaforrást vinnék be a dologba. Majd a nyák-készítés előtt be kell majd írni a nyák méretét mm-ben.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia! Jó lett én is egy kapcsolótápot teszek bele! De lehet a triak utáni nagyfesz részre rátervezem Egy hosszú 27mm széles nyákon lesz a táp,triak és a fűtésvezérlés majd legelől a léptetőmotor vezérlése. Tervezek egy kapcsolótápot mi elbírja és megcsinálom jó kicsibe
(#) szabi83 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Idézet:
„erősebbek mint a teszkós laminálóban lévő gyáriak! Egyrészt fizikailag is nagyobb méretűek, másrészt ezeknek a teljesítménye nem 4W, hanem 6W.”



Nem erősebb, a gyári 4 W és 4 fordulat / perc, ez pedig 6w és 6 fordulat / perc, hol az erő többlet?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
A piros vezetékekre menő kondit nem lehetne kihagyni? Nagy helyet foglal a panelon ez a kettő...
Bővebben: KÉP
(#) Attila86 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
A fordulatot nem is néztem.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Sajnos nem, mert a kondenzátor a 230V-os üzemhez szükséges.
Következő: »»   406 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem