Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   842 / 1385
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Nem látom okát, hogy egy gyári nyáknak szégyenkeznie kellene.
Főleg, hogy gyári szinten a NYÁKok 1-2 mil-ig biztonságosan lemennek, a fóliákra ennél méglejjebb és a szilicium lapkán nanométerig képesek marni.
A NYÁK gyártók is meg tudják oldani a pár mil szélességet nagyobb területen is, de a maratás kockázata miatt felárat kérnek a selejtek fedezése miatt. Érthető.
Én sok ilyen tesztet csináltam, de már az esetek 90%-ban megrendelem a panelt.
1 fő ok van amivel nem tudunk gazdaságosan és biztonságosan versenyezni, az a furatgalvanizálás.
Nincs tiszta hatásos egyszerű gazdaságos módja. Itt is próbáltunk több megoldást. Vékony drót, előregyátott szegecs, palalemezkék, kémiai út...
De ez zsákutca.
Na meg előfodul hogy többétegű lemezt kell készíteni nagy példányszámban...



PCB.jpg
    
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Persze egyértelmű nem is kell szégyenkeznie egy gyári nyáknak jól is néznénk ki, ha lepipálnánk őket , de /megalázó lehet/ , ez belefér mindenképpen.Ki tudja a technika haladtával lehet eljön az a nap is, amikor tényleg nem lesz ekkora különbség.Tulajdonképpen , ha nem úgy készül a nyák , hogy nagy tétel , és eladásra , vagy megrendelésre , akkor saját , vagy hobbi célra feleslegesnek tartom a költség növelő eljárásokat a nyákon max az ónozás a többi csak drágítja a nyák készítését .
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Egy dolgot nem próbáltam hobbi szinten, az a "negatív" panelmaratás.
Elkészíteni a negatív fotó, vagy lézeres nyomatot (így a vezető réteg lesz szabadon és a szigetelő réteg lesz védett)
Majd egy kis (kémiai) ónozás neki.
Leszedni a védőréteget (lakk/lézernyomat)
és mehet a maratóba.
Az ónréteg majd jól megvédi a maratástól a rezet. Jobban tapad mint a lakk vagy a lézertinta.
(tüziónozást szerintem nem bírná se a lakk, se a tinta)
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Ezt még így én sem próbáltam , de a tűziónozás ra mit is értesz ?
Mert ha a vizesre gondolsz , akkor a toner por éppen , hogy kibírja .Vízben ónozva kb 100 fok a toner por olvadás pontja mondjuk 140 től ez változó lehet .Szóval kibírná szerintem.
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Na ezeket lehetne kipróbálni...
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Igen lehet van benne valami.
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
A gyári paneleket hogy csinálják? Ammónia fürdő? Az miaz?
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
sima fotopapira ha ra nyomtatom a mintat es aszt ra lehete vasalni a nyakra ?????????
(#) Moderátor hozzászólása balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012
 
Használd a SHIFT gombot a mondat eleji NAGY betűkhöz és ne írj 119db. kérdőjelet. Az olvasók nem hülyék, akkor is értik ha normálisan kérdezel.
Egyébként meg jó lenne, ha visszaolvasnál egy kicsit, nem csak mint egy őrült, kérdeznél...
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Nov 3, 2012 1 /
 
szin tiszta magyar vagyok met romaniaba elek es joban beszelem a nyelvet mint sok mas magyarorszagi csak az iteni bilenyjuzetek mind romanokezert irok ekezxet nelkul !!!!!
(#) Moderátor hozzászólása balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012
 
Vegyél vissza. Utolsó figyelmeztetés.
(#) kaqkk válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ja és ne támadásnak vedd amit a moderátorok írnak , ők először kérnek !
(#) janikukac válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012 / 1
 
Ékezet nélkül is lehet helyesen írni, sőt a shift gomb is működik. Én is külföldi magyar vagyok, és még is be tudtam állítani a magyar billentyűszerkezetet, és még sorolhatnám...
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Én kérdeztem valamit ,s ha nem akarok válaszolni *
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) kaqkk válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Sima fotó papírról is át tudod vasalni a nyomatot , ha lézernyomtatóval csináltad .
(#) balazs_paszka97 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Köszi, ennyit akartam tudni.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) kaqkk válasza balazs_paszka97 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A válaszgomb pedig azért van hogy tudjuk kinek írtad -kinek válaszoltál . Üdv
(#) Moderátor hozzászólása Nov 3, 2012
 
Ezzel most álljatok le!
(#) eyess hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Pici:: kérdezném , hogy véletlenül nem tettél e egy próbát amit felvetettél korábban a negatív maratással kapcsolatban .
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 

Ha az elmúlt 2 évben nem kattantam rá, akkor az elmúlt 24 órában se motivált nagyon.
Ha lenne tömérdek időm, biztos kipróbálnám, érdekel.
De van rengeteg futó project és mellette alig marad időm "játszani".
Sokmindent szeretnék kipróbálni én is...
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Értem , lehet én majd valamikor kipróbálom , csak mert a fülembe ültetted a bogarat.
A projektek nálam sem állnak meg sőt, némelyik csak , akkor lesz ütős ha egybe lesz minden. Darabonként nem rakom fel.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ne is próbáld!
Nem bírja ki a kémiai ón a maratót, én már próbáltam.
A galván ón bírja, de jóval kisebb lesz az elérhető felbontás mint a sima panelnél.
Ugye a galván ónnak alaposan rá kell tapadni, ha csak egy kicsit is nem tapad a szélén fél tized, akkor az már a két oldalon 1/10-ed. Persze lehet ez nagy sarkított érték volt, mindenesetre nekem nem lett olyan jó ez a maszkolt technika mint a sima fotózásos.
Viszont marha jól lehetett forrasztani
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Azt hittem már elvesztél , akkor ez a buli felejtős ok , mert akkor nem is fektetek bele energiát , ha te már túl vagy rajta.
(#) Agépész hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam a témában, csináltam is már pár nyákot lézernyomtató-műnyomó papír-vasaló-gyorsmarató kombinációval, de most felmerült egy dolog, amiben segítséget kérnék. Úgy alakult, hogy otthon tudok maratni, és egyáltalán bármit szerelni, viszont a lézernyomtató máshol van. Szerintetek az okozhat gondot, hogy reggel kinyomtatom, és csak este vasalom rá a nyákra? Van valakinek ilyen tapasztalata?
(#) peter1995 válasza Agépész hozzászólására (») Nov 4, 2012 / 1
 
Ha megfelelően tárolod akkor akár egy hónapot is állhat. Nem legyen hajlítgatva appaír nem legyen összefogdosva és jó lesz Pl beleteszed egy ilyen hajtogatós dossziéba ráraksz a mintázatra egy a/4es sima papírt. És védje is van. Egy időben én sem itthon nyomtattam. Kinyomtattam beraktam egy dossziéba és kész.
(#) niedziela válasza Agépész hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Van hogy hetekkel később használom a nyomtatást, tényleg csak annyi amit peter1995 írt.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Nem vesztem el, csak most javult meg a motor és küldi az üzeneteket, egyébként meg a házszigetelés hajrájában vagyok, este sötétedés után érek rá csak.
(#) AMD hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Komoly problémáim vannak a nyákkészítéssel. A HEstore-ból rendelem a lakkozott 10x16cm-es nyákokat amit egy darab 15W-os UV csővel szoktam világítani. Kisebb-nagyobb sikerrel. 15 percig világítom, hol alul hol meg túlvilágított lesz az eredmény. Azt gyanítom, hogy két nyáklap között hatalmas különbségek vannak lakk vastagság terén. Még azt is megkockáztatnám, hogy egy nyáklapon is hullámzó a lakk vastagsága. Seno-4007-el hívom elő de szerintem a végét járja, mert már akár hogy világítom a nyákot épp hogy csak kirajzolódik és annyi.
(#) janikukac válasza AMD hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
A lakkozott arról híres , hogy ott tényleg egyenletes a réteg. Nem ott lehet a gond. Nekem sem sikerült amúgy előre lakkozottal nagy sikereket elérnem.
(#) AMD válasza janikukac hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Először nappal világítottam de ugyan ez volt akkor is. Azért vettem UV csövet, mert az mindig ugyan akkora fényerővel világít. Két nyáklap között akkora különbségek szoktak lenni, hogy 10-35 perc világítási idő közt bármi lehet.
Következő: »»   842 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem