Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   850 / 1385
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Há de én ejessnek írtam mert nem hitte el .. Vagy nem olvasta amit te írtál .
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nekem 400 luk egy hét .. (egyébként ha átszámolod 1,5s lehet nekik egy furat ?) Ez már
egy jobb CNC teljesítménye .
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) _vl_ válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nekem pl. állványos Dremellel ez úgy megy, hogy panel pozícionál, fúró bekapcsol, fúró le-fel, fúró kikapcsol, következő luk jöhet. Ez egészen biztosan több, mint 10s. Ráadásul ha az ember folyamatosan csinálja ezt, igen hamar megunja...
Ha bekapcsolt fúróval pozícionálok, akkor ugye ahova először lemegy a fúró, ott lesz a luk. Így is lehet, de mivel nincs lézeres célzókája a fúrómnak, így ezzel a módszerrel kb. 0.5-0.8mm pontossággal találom el a kívánt helyet, ami egy 1.3-1.5mm-es pötty közepére egy 0.8mm-es fúróval kívül esik az elfogadható szinvonalon...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) interferi válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nekem eddig 2100 lyuk a legtöbb egy panelen de az is több óra alatt pihenökkel (30*33 db 3mm es led mátrix)
(#) gulasoft válasza interferi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ez a fiúknak a másik fórumon egy óra max.
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Mit rontok el, ha drynál nem sikerül az előhívás. Mégpedig úgy, hogy a meglévő vezetősávok, amin a dry rajtamarad, a szélein kis szálak látszódnak. Látszódik a dry, ahogyan a széle oldódik tovább előhívás után (pedig vizzel is lemosom) is és nem is szépek a szélek, hullámos zavaros.
Lefolyótisztítóval (50%) hívom elő, 2x9W-os uv 360nm csővel világítom, próbáltam egészen 1:45 2 3percekkel. A világított rész is könnyen lejön mikor a vékony szakaszokról elkezd rendesen feloldódni a fólia.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A hibád : a lefolyótisztító! Mosószóda (nátrium karbonát) kell az előhíváshoz. Te nátrium hidroxidot használsz az a maratás utáni dry eltávolításhoz való .
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ó, hogy aza....

A leírást kicsit félreértelmeztem. Pedig a múltkor így sikerült (jobb oldali), igaz ott is kínlódtam.
Hol kapok ilyen mosószódát, vagy hideg zsíroldó itt nem jó?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) Szpisti hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Szerintem nagyon nem mindegy mivel fúrod a nyákokat. Van nekem is állványos precíz fúrógépem, szabályozhatós Ferm (ugyanaz mint a Dremmel), volt sokáig a francia miniplex (na az bírta vagy 20 évig, háromszor perselyeztem).
Pár éve viszont sikerült hozzájutnom egy ilyen AD628S tipusú - hát ezzel öröm a munka tényleg!
Sokan emlegetik hogy állványosban fúrogatnak. El se tudnám képzelni egy mechanikus áttételen keresztül nyomni a 0,5-ös fúró betétet rá a panelre.
Simán kézből ez utóbbi géppel 0,8-as éles fúróval - ha normálisan kimaródtak a furatközepek - biztos hogy 15 perc alatt megvan a 200 furat. Úgy, hogy közben alkatrészoldalról is szembe bökök minden furatnak, hogy biztosan meglegyen a merőleges furat.
Nem kell azzal annyit tökölni
Jahh, még annyit : az első panelfúróm egy 220V-ról működő rövidrezárt forgórészes lemezjátszó motor volt. Hamar beforrósodott, és marokba fogva elég izgi volt azt várni, a szigetelőszalag mikor olvad le a fázisról
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A hideg zsíroldó is nátriun hidroxidot tartalmaz ,tehát az sem jó a DRY hoz . Mosószódát
én festékboltban kaptam (csodaszóda néven) 250ft volt fél kiló de csak 3 mokkáskanállal kell beletenni 1,5l meleg vízbe
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) oibacsi válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Borzasztó egyszerű a megoldás: én fúrás előtt beónozom a panelt, így annyival vastagabb a réteg, hogy megvezeti a fúrót és kevesebb gond van a célzással. Nekem bevált a módszer, egyébként egy Proxxon TBM220 fúróm van.
(#) janikukac hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy ki próbálkozott már OKI márkájú nyomtatóval vasalni, valamint fóliára nyomtatni? Milyen tapasztalatotok van vele? Jobban fed mint egy Konica Minolta ? Eddig az volt, de nemsokára már csak az OKI fog a rendelkezésemre állni.
Üdv!
(#) pjg válasza janikukac hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az OKI nagyon jó gép. Szépen is nyomtat. Bár az enyém most rakoncátlankodik. Viszont a Konica Minolta másológép is nagyon bejött nyáknyomtatásra.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Idézet:
„Hol kapok ilyen mosószódát, vagy hideg zsíroldó itt nem jó?”


A semmit mondó szövegeim között keresd meg.
(#) _vl_ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Idézet:
„Hol kapok ilyen mosószódát”

Én a múltkor a madaras tacskóban is láttam, azon a részen, ahol a különféle mosószerek meg folttisztítók vannak.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Jaj, remelem azert vetted a viccet, es nem komolyan
Mindig segitesz nekem te is ha kerdesem merul fel, nem rosszindulatbol irtam.

Koszonom a tippeket, szetnezek delutan itt ott.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Há de nekem ? Mikor hol ?
Dehogynem hiszem én el miért ne hinném , ha meg látom is, akkor meg pláne.Miről is van szó? Mert vissza olvasva nem igazán találom , hogy mit írtál nekem.
Há de lehet , hogy mindegy is.

Janikukac az OKI nyomtató típusa pontosan milyen is lenne?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
És ezzel már maradhatok itt??

Pausszal (+Label off) és P20-al készült.
Az a pár hurka ott a remegős kezemtől és egy "tűhegyes" filctolltól származik. Inkább ilyen legyen mint szakadt
A chipet reggel hozta a postás.
Ja és pillanatpákával forrasztva (ESD védelemmel ellátva)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012

dfn44.jpg
    
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2012 1 /
 
Szeretnél maradni mi ? Akinek remeg a keze ne igyon annyit.
És minek ez a nagyítós kép nem is tudom mivel csináltad .Ha annyira közeli képet akartál mutatni , akkor miért nem tetted bele egy szkennerbe , persze ha van neked , és adni neki , vagy 2400 Dpi felbontást ott szépen látszódna minden , mert így tényleg , csak görbe vonalakat látni.
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszönöm a bíztatást kedves eyess!
Az hogy mit és mennyit iszom, magánügy. A Fuji gépem makróban elég gyenge, ezért hogy jobban láthasd a "művet", elé tettem egy lupét, amit egyébként is használok ilyen apróságoknál. Szkennerem (is) van, de nem gondolom hogy sokkal jobb képet kaptam volna. A képet egyébként 5 Mpixellel csináltam, de a feltöltés miatt 600x800-ra redukáltam. Valószínűnek tartom, ha már Te is 54 éves lennél, nem a több ezer pixeles tűéles rajzolatok lennének a legfontosabbak. Nekem most az a lényeg, hogy ez holnap már szóljon ahogy kell.
(#) slogan válasza feherlofia75 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia !

Nem tudom mennyibe kerül a Plsatik izé ,de én sima matt feketével csináltam ugyan így.
Ja ...és vasalással.
Közel A4 méret.

Üdv
(#) eyess válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2012 1 /
 
Igaz én nem 54 vagyok , de nem sok van köztünk , de próbáld csak ki, azt a szkennert hidd el csodákra képes.Ha meg ilyen kicsiny dolgokra adtad a fejed / bár érdekes én sem tudom mi visz rá pedig vödör számra vannak furat szerelhető alkatrészeim is, de nem tudom/. Szóval a webkamera + a monitor smd forrasztáshoz kiváló . De egyébként jó lett , és tényleg had szóljon .
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Szpisti válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszönöm a tippet. Ha nagyobb szériákban szándékoznék hasonló nyákokat készíteni, valószínű beruháznék egy ilyenre Az egyik kollégámnak van egy ugyanilyen, és elég sok RAM memóriát megajvítottunk vele már. Nyilván ilyen tqfp panelek nézegetéséhez is kitűnő eszköz - de a webkamera nem erre való.
(#) gulasoft válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Egy hss fúró 50 luk után elveszti az élét, egy iogazi kasa keményfém fúre, meg úgy elpattan, ha egy kicsit is bemozdul kezed, mint a sicc, és az ebey-ről is 400Ft/db!
200 az már a fele a másik fórumos luknak.
(#) Lüke Aladár hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Üdv.!

Vasalásos/fotózásos NYÁK-készítéshez mennyire ideális választás a HP LaserJet 5?

Bővebben: Link
(#) pjg válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Miért ne? Ki kell próbálni.
(#) emmzolee válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Ha jól emlékszek ennek a menüjében nincs lehetőség a papírtípus kiválasztását, azaz nem lehet manipulálni a hőhenger hőmérsékletét. Nézd meg tudsz-e a beállításokban valamit is állítani. Vagy telítettséget, vagy papír vastagságot, vagy spórolás üzem mődot. Mindegy, csak lehessen állítani valamit, hogy a finomításokkal jobb eredményt lehessen elérni. A gyári tonerekkel általában jobb eredményt lehet elérni. Neked milyen van?
(#) _vl_ válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
A fénykép, amit belinkeltél, az egy 5L. Az nem azonos az 5-össel.
Az 5-ös egy elég jó, drága és strapabíró nyomtató volt. Az 5L meg nem. Mivel ezek a nyomtatók kb. 96-97 körül készültek, így őszintén szólva az is meglepne, ha egy működőképes, normális állapotú 5L-t találnál (az 5-ös esetében viszont nem lenne meglepő, ha 15 év után még menne rendesen).
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) pjg válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Nálunk a titkárságon 6L van még megy. Pedig kapja az "ívet".
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) CHZ válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
HP LASERJET 4L nyomtatót használom vasaláshoz. Kiváló, mai modern nyomtatókat próbáltam, marad ez, mert jobb...
Következő: »»   850 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem