Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   849 / 1386
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Kizárt dolog, mert ha mást nem a védőcelofánt felgyűri, de ha azt nem is, akkor a rézet meggyűri egy kicsit, és azzal annyi a fóliának. Csinálj meg egy panelt 30 lukkal sűrűn egymás mellett mint egy ic-nél.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Ok , beleteszek egy keményfém fúrót a gépbe és kipróbálom ,ha sikerül képet is teszek fel.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Keményfém fúróval furkáltam nem vettem észre feltépést sem a fólián sem a nyákon.
Egyébként minden eszközöd meg van hozzá miért nem próbálod ki ? Én csak a "te kedvedért" (A kérdésedre válaszolva) próbáltam
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Még talán az megérne egy próbát , ha meghagyod ezt a henger nyomást , vagy majd erősebbre is veheted , ha nem megfelelő.Szóval arra gondoltam mi lenne ha egy keményebb vékony lap ez lehetne műanyag is, azzal együtt beengedni a laminálóba . Talán így a lamináló hengere, ami elég puha ahhoz , hogy a nyák ilyen olyan egyenetlenségeit felvegye a furatokat is beleértve .És lehet , hogy a keményebb felület miatt nem tudna a furatoknál elmenni . A nyomást azt pedig be lehetne lőni hozzá.Tudom nincs három kezed , de gondolom amikor legelőször átmegy a hengerek közt a nyák , már akkor is gond van a furatoknál , vagy csak többszöri átengedésre lesz olyan amilyen ?Mert ha elsőre nem lesz olyan én utána a keményebb lappal együtt engedném át akkor nem tudna úgy deformálódni a dry a kemény lap nem engedné.Szerinted?
(#) gordonfreemN hozzászólása Nov 20, 2012 /
 
Na most aztán hülyének érzem magam teljesen.
Létezik, hogy a gyári lakkos panel mégsem pozitív, hanem negatív levilágítást kér?
Velem az imént ez történt...
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Nem hinném.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Akkor mindjárt megmutatom

Az első képen ott a fólia amivel készült, a nyákból egy kis maradék db (szivesen elküldöm tesztelésre ) és a nyák, nem martam végig, de gondolom egyértelmű, a lakkozott rész is jól látszik.
Előhívásnál is nagyot néztem, de betudtam tapasztalatlanságomnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Jóval korábbi hozászolásomba írtam én erről , csak akkor úgy vélték sokan , hogy összekevertem a dry fóliával no meg a P20 , vagy a gyári előkészített nyákkal .Pedig bizony van ilyen , és legalább te be bizonyítottad .
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Hát ez marhajó!
A boltban nem is szóltak erről? Csináltál egy csomó selejtet.
(#) pici válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Na ezzel ki lehet próbálni az előónozást
Negatívba elkészült a lakk. Óvatosan vond be ónnal ahol nincs lakk
(mint egy forrasztásgátló megvédi)
Majd ha kész vagy, mosd le a lakkot. És mehet a maratóba.
Ahol van ón, ott nem marja le a rezet
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Már bocsi, de ez nem igaz! A hidrogénperoxid sósav megeszi, a nátriumperszulfát megfeketíti, az amóniumperszulfát kénsav az jó, meg van a valami rézizé (olyan mint a vasklorid színben) az sem bántja. De ezek azért nem jellemzően vannak otthon mindenkinek (csak nekem )
(#) gulasoft válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ezért is jobb a dry fólia
(#) gordonfreemN válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Így van. Ez maradék panel volt, a labortápomba a mérőpanelek lettek volna ezek, mert rossz kijelzőket vettem. De sikeresen eltoltam az összes tartalék gyári lakkos panelt.
Mindegy a dry úgyis jobban bejön.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ez a nem igaz kezd divat lenni? ehh...
Vaskloridban szépen le tudja marni. Az egyik legelterjedtebb marató.
Tehát igaz, persze nem mindenre, mert kavicszúzalékkal és légkalapáccsal sem menne jól
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Mi az , hogy rossz kijelzőket vettél?
Egyébként annyit tennék hozzá a mi igaz , vagy nem igaz dologhoz, hogy a réz összetétele keményebb, mint az óné , és megeszi bármilyen marató szer . Akkor nyilván az ónozott nyákot még könnyebben meg fogja enni mint a rezet.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Ez a kijelentés nem teljesen igaz: vannak anyagok amik "passziválják" az egyik anyagot -és a másikat nem ,tehát megoldható az ónnal való "fedés" A kénsav passziválja az ónt és az ammónium perszulfát marja a rezet ....
(#) pucuka válasza eyess hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Nem kéne egy kis kémiát tanulnod? Legalábbis mielőtt belemész ilyen dolgokba
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
(#) emmzolee válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Figyeljétek meg. Mindig háború után okos a katona.
(#) pici válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A vitában okosodunk!
Nem a keménylegények állnak ellen a maratónak
Egy puha műanyag zacsiban is elvan a marató (sósavas,peroxidos,vaskloridos), ha nem szóljatok
(#) gordonfreemN válasza pici hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Es annak meg mi haszna?
(#) pici válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Olvass vissza pár oldalt, beszéltünk róla.
Szóval, ha már negatívban van rajta a lakk, akkor is ki tudod maratni, csak le kell ónozni a szabad részeket és lakkleszedés után mehet maratóba.
Vagy marad az újra dry laminálás.
(#) emmzolee válasza pici hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Micsoda? Ezt a kemény legényes részt nem értem.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) gordonfreemN válasza pici hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Olvastam, csak nem ertem, ugy mivel jobb?

emmzolee: ez eleg semmitmondo uzenet
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Annyival, hogy a maratók egy része a rezet marja, az ónt pedig nem.
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Még mindig kurta kicsit ez a verzió.
Hiszen egyéb esetben is ott van a rezen a dry, a p20 vagy a tonerpor.
S ezeket sem marja a marató.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) pici válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A javaslat arra szólt, hogy a levilágított gyári fóliás panelen negatívban van a fólia.
Jó a nyákterv, jó a levilágítás, csak negatívba. Így nem mehet a maratóba.
Vagy lekerül a fólia és új kerül rá, vagy így ahogy van (menthető ónozással)
Szóval nem egy rendszeresítendő eljárás (bár a nyákgyártók így csinálják) hanem egy "elszúrt" panel mentése és közben kisérlet elvégzése, hogy lehet-e és milyen sikerrel negatívan levilágítani és ónozni maratás előtt.
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ez jó nyaka tekertre sikerült , még én is elvesztettem a fonalat .

GordonfreemN : Ez már szerintem felejtős, mert esztétikailag úgy sem lesz szép nem biztos , hogy meg lehet úgy szépen csinálni , hogy az egyforma , és szép legyen mindegyik.
Egy javaslat , ha van még ezen fajta gyári nyákból , így már tudod , hogy mi a helyzet .Ezek után olyan filmet , maszkot , fóliát csinálj ez esetben negatívat , hogy azt az eredmény kapd amit vársz.
Szerintem ,ha fontos a minőség ezt az utat válaszd.

(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Há de nem ezt írtam? Há de!
(#) gulasoft hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Másik oldalon Karasz arról gyözködik (meg egy másik manus is), hogy ők simán kifúrnak 10 perc alatt 400 lukat.
Tartanék egy kis közvélemény kutatást, hogy 400 luk kinek mennyi idő kifúrni egy nyákon?
Csak Én vagyok olyan béna, hogy 200 lukkal egy órát szívtam a CNC előtt?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
Következő: »»   849 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem