Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Idézet: „Én szerintem úgy lenne teljes a flotta ha vennék egy analógot, mellé meg egy digitálisat. Így lényegében mindent tudnék mérni.” Nekem mindkettő van, és azt veszem észre, hogy az analógot sosem használom. Pedig a digi pixeles képéhez képest sokkal szebb az analóg képe, de amit nem tud megjeleníteni, ott már nem. A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
Én is próbálom szem előtt tartani a javíthatóságot. Valami megbízható forrásból szeretnék venni, nem akarok mellényúlni ha már pénzt szánok rá.
Használtban nekem olyat még nem sikerült találni, tehát olyat még nem tudtam venni amit bekapcsolok és nyugodt szívvel használok. Minimum a tápot át kellett kondizni, de volt olyan amin az egyik csatorna függőleges erősítője el volt tekerve, sőt olyan is amin hibás volt a nagyfesz rész.
És az ilyeneket is simán meghirdetik hibátlanként, és elkérnek 40-50ezret érte. Hogy nyereségvágyból, vagy csak a hozzá nemértés miatt, vagy mindkettő... az rejtély.
Sziasztok!
Ma lehetőségem nyílt eljutni Budapestre. Benéztem Urbánhoz.
Otthon majdnem ugyanilyenem van, csak az 203-7-es.
Jó kis szerkentyű. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
A bőség zavarában szenvedtem. De végül erre esett a választásom.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
Hobbi célra keresek szkópot, első sorban tanuláshoz. Középtávú cél: mikrokontrolleres áramkörök, hosszú táv: régi 8bites számítógépekhez hobbi fejlesztések. Azaz max. 20Mhz.
Ezt néztem ki, mint legolcsóbbat a kategóriájában: Hantek DSO5072P Ez 60ezer + vám (ha elkapják a csomagot A kérdésem, hogy érdemes-e hazai ajánlatokat is végignyálazni (60ezer körül csak usb-st, vagy analógot találtam eddig), illetve van-e valakinek tapasztalata a hameg szkópokkal. Előre is köszönöm.
Van mindket tipusu szkopom, hasonlo digit es egy regebbi analog. Merestol fuggoen valtogatom oket, mivel bizonyos esetekben a digit "csal", amikor a merendo jel frekvenciaja es a mintavetelezes osszeegyeztetheto, valamint nem csak egypar periodust akarok vizsgalni. Ilynekor jon az analog. Viszont ha periodusidot/frekvenciat, illetve markerjelek kozotti jelet kell merni akkor a digit hasznosabb (valamint szamomra hasznos a mert jel eltarolasa adathordozon)
Köszi a választ.
Annyi lenne még a kérdésem, hogy érdemes-e esetleg egy kezdőnek egy jobb usb-s szkópot venni fele áron, mint egy alsó kategóriás asztalit? Pl. Hantek DSO-2090 Ez pl. 35ezerbe kerül postával együtt, azaz kb. a fele egy belépő szintű asztalinak, és a nettó paramétereit nézve elégnek kellene lennie egy ideig. Az USB-s szkópok hátrányai világosak: macera a használatuk, nem annyira megbízhatóak, veszélyes lehet a pc-re nézve, stb. Ettől függetlenül ha valakinek van némi tapasztalata usb-s szkóppal, érdekelne a véleménye. Idézet: „paramétereit nézve elégnek kellene lennie egy ideig.” Ha már tudott, hogy csak egy ideig jó, mert majd komolyabb kell, akkor inkább most a komolyabb. A majdani csere -a jobbra- ráfizetés, használt eladása igen nehéz, esetleg csak fillérekért. A kiválasztott USB-s PC. szkópnál a 100Ms/s adat elég gyenge. A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
Itthon minden nagyon drága, de rendelhetsz EU-s országból és akkor nincs gond a vámmal. Nyilván drágább lesz mint kínából, de nézd meg azokat a típusokat amiket nemrég beírtam, 70-90ezer+szállítási költség.
USB-st nem vennék, macerás használni, és ha nem fog tetszeni később eladni sem tudod, csak nagyon nyomott áron. Az 5062-es Hanteknek van videója a jutubon, ahogy épp 200MHz-est csinálnak belőle, kérdés hogy a bemenő fokozata is tudja-e ezt. A kijelzőjük elég jó (800x480), az mondjuk érdekes hogy a 60 és 70 megásat is 1GS/s-esnek írja, szerintem nincs annyi.
Állítólag tudja. Legalábbis ezt olvastam német oldalakon és a firmware csere mikéntjét, hogy tudja a 200Mhz-t. Nekem most van úton egy DSO5102B (100Mhz). Ha megérkezett (vélhetőleg csak az Istenek tudják mikor ... ) nagyon szívesen beszámolok róla, ha valakit érdekel. Én biztos nem fogom fel tuningolni. Ahhoz túl sokba került. Bár nagyon sokan megtették a 60Mhz-s verzióval, mivel ott a legnagyobb az árdifferencia a 200MHz-s verzióhoz képest. Legalábbis a fórum hozzászólások alapján.
Igazából ez a szkóp volt a referencia:
OWON PDS5022T Asztaliban viszont lehet kb. ugyanennyiért sokkal jobbakat is kapni, ezért az OWON lekerült a napirendről. A Hantek DSO-2090 paraméterekben hozza ezt a szintet (40MHz, 100Ms/s) sokkal olcsóbban az asztali szkópokhoz képest, viszont érdekelt volna, hogy maga az USB szkóp, mint műfaj milyen komolyabb kompromisszumokkal jár. Láttam ugyanilyen paraméterekkel pl. kézi szkópot is, de arról találtam youtube-on elemzést és kiderült, hogy hulladék, ezért nem csak a nettó Mhz, Ms/s paraméterek alapján szeretnék dönteni.
Nézz meg azzal a 100MS/s-el egy 30-40MHz-es jelet, majd nézd meg egy analóggal is. Ne szinuszt, hanem egy pwm jel olyan frekvenciájú lecsengését (a most készülő pwm végfokomban 50MHz-es ez a lecsengés). Kétlem hogy még utána is meg akarod majd venni.
Néztem sok helyen, EU-ból reménytelenül drága, legalább +30% és arra jön rá a 30-40 EUR szállítási költség. USA-ban jobbak az árak, de sokszor annyi a postaköltség, mint maga a cucc és még arra jönne rá a vám.
Jelenleg ezért a kínai 60ezer (postaköltséggel együtt) + esetleges vám, még mindig a legjobb. Ha mondjuk 60 ezer helyett kijönne egy hasonló kategóriás szkóp EU-ból, vagy használtan itthonról max. 70 ezerből, akkor persze nem variálnék rajta, de a 100ezer és a 60 között már pont az a különbség, hogy az egyik belefér, a másik nem.
Ez 68,5 + 7 a szállítás. A kínai sem jön már ide annyiból, a NAV nagyon rászállt az ilyen csomagokra.
Az nehéz kérdés, hogy melyik mennyire "hulladék". Gyanítom, hogy kb. hasonlóak ezek a kínaiak. Igazából csak nagyobb darabszám meghibásodási adataiból lehetne pontosan következtetni. Nem tudom ilyen infóhoz hol lehet hozzájutni.
Most nézem, az USB Hantek DSO-2090 csak éltriggert tud. Nekem nagy segítség az impulzushossz trigger, a Hantek DSO5072P tudja, pont amit írtál processzoros digitális áramköröknél nagyon jól jön. Kétcsatornás üzemben csak 50Ms/s. Nem ír manualja "Peakdetect" módot. Nagy hátrány. Ha ezt bekapcsoljuk, (ahol van) akkor pld. nagyon lassú eltérítésnél is tökéletesen látható a nagyon gyors tüske. Enélkül csak néha felvillannak imitt-amott a tüskék, ill. rövid jelek.
Köszi a linket, sokáig ez a típus volt nálam is a befutó, mert volt pár belőle 190 fontért az angol amazonon, de eltököltem az időt és elfogyott.
A Hantek DSO5072P jelenleg ebayről 59000 postával együtt, kérdés, hogy ha elkap a vám, akkor kijön-e a 17000 ft különbség. Bár kétségtelen, hogy ez már nem az az árkülönbség, ami földhöz vágja az embert, a Siglent meg ha jól tudom a Rigol OEM gyártója, ez is egy plusz pont.
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Oszcilloszkóp + logikai analizátor vásárlásán gondolkodom már régóta, amire használnám: hobbi szinten régi 8/16 bites számítógépek hibakeresése, javítása. Előforduló órajelek pl. 8, 50, 200MHz (ritkán). A verzió: összekaparom a pénzt egy 100MHz-es VOLTCRAFT MSO-5102B-re, amiben van LA (elméletileg hackelhetó 200MHz-re). Bővebben: Link B verzió: spórolósabb, veszek egy olcsóbb használt 100MHz-es szkópot (esetleg tároló funkcióval) + 70 USD-ért Open Logic Sniffer-t (FPGA megoldás) Bővebben: Link. Segítsetek összehasonlítani a 2 LA-t. Voltcraft: - Max Sampling Rate 500 MHz - Bandwidth 100MHz - Sampling Rate 512KSample OLS: - 200Msps captures up to 100MHz waveforms on 16 channels - 16 channels with 12K sample depth Nem értem a Voltcraft 500MHz-ig OK, akkor miért csak 512kSamle a rate érték, lehet hogy elírták és sampling depth-et akartak oda? Lamer kérdés: max. milyen órajelel működő cuccokat tudok vizsgálni ezekkel? Ti mit választanátok A. vagy B.? Köszönettel, Mur
Bővebben: Link
A Voltcraft adatai. Bővebben: Link Voltcraft manual A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
Előbbi nem jó, újra a Voltcraft manual:
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/100000-124999/12248...IL.pdf Eszerint a tárolás 1 csatornás módban 1Mpont, 2 csatornásban a fele, 512Kpont csatornánként. A mintavételi sebesség 1Gs/s 1 csatornás módban, 500Ms/s két csatornánál. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
A Hantek MSO5102D tök ugyanaz, mint a Voltcraft (ugyanaz gyártja más néven ), csak kb. a felébe kerül:
Hantek MSO5102 ebay
Tekerd lejjebb a manual-t, ott van amit én leírtam a "Logic Analyzer" résznél 74. oldalon. Amit írtál a szkópra vonatkozik szerintem nem az LA-ra.
A szkópra írtam.
Ezt találtam a log. analizátorra: Specyfikacja techniczna Analizator logiczny: 16 kanałów w 2 grupach Wejście sygnału: TTL, CMOS, ECL Maks. częstotliwość próbkowania: 500 MHz Wejście: ±60 V Głębokość zapisu: 512 kSa Eszerint a mintavételi sebesség 500Ms/s Felvételhossz, tárolás: 512Ks A 200Mhz órajel mérése egyik variációban sem megy. Esetleg valami jel indikálás előfordulhat, de szintje biztosan nem mérhető a 100Mhz szkóppal. Ehhez 500Mhz szkóp kellene, pontosabb amplitudóméréshez. Olyan műszerek csillagászati áron vannak. Ezen kívül nagyon sokmindenre jó a paraméterei alapján. Nem vagyok jártas a log.analizátoros munkák terén, de gyanítom, hogy amit írtál arra a digi szkóp eléggé lényeges. De más jártasabb kollégák véleménye jobb lenne.
Köszszépen a válaszod!
Kicsit off topic, de valaki aki használ LA-t le tudná írni pár mondatban a state/timing üzemmódok közötti különbséget? A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
Üdv. Létezik olyan oldal ahol utána lehetne nézni a gyártóknak? Vagy a DSO-k is úgy készülnek mint ma szinte minden, hogy van néhány üzem valahol Kínában és ott szerelik össze az összes gyártmányt, típust.
Nézelődtem külföldi fórumokon, de az ottani véleményekre sem lehet alapozni mert gyakorlatilag az összeset szidják és dicsérik is egyszerre. A kategóriájában az Owon SDS sorozata szimpatikusabbnak tűnik nekem a többinél, a nagyobb felbontású kijelzője és a több memória miatt. Persze rögtön találtam erről is írást meg képeket 1 2 ahol a belvilágot enyhén szólva viccesnek tartják.
Szia!
Egy biztos, hogy sok az OEM gyártmány. Én végül is egy Hantek-nél kötöttem ki és próbáltam közben infókat gyűjteni. Itt például a szkópot a Tekway tervezte, majd a Hantek felvásárolta az egész céget. Itt egy példa egy és ugyanazon készülék különböző címkékkel: Hantek DSO5202M/B = Tekway DST1202B = Protek 3210 = Voltcraft DSO-3062C Biztos vagyok benne, hogy más gyártmányokkal hasonló a helyzet. Az infók onnan vannak, ahonnan a képeid.
Nekem is ez a gyanúm, csak legalább közelítőleg szeretném tudni hogy mit veszek, ha veszek. Azzal a ténnyel előbb utóbb úgyis meg kell majd békélni hogy ezek javíthatatlanok, nem olyanok mint a 20-30 éves csöves szkópok. De az elég ciki ha az ember már rövid használat után is problémákba ütközik, mert mondjuk gond van a szoftverrel, hanyag az összeszerelés, szétesnek a kezelőszervek stb.
Sajnos mindenhol csak véleményeket lehet olvasni, tényeket, tapasztalatokat sehol sem, pedig ennyi idő elteltével már kellene hogy legyenek (vagy tényleg nagyon szuper az összes és azért nincs infó, de ezt kétlem). |
Bejelentkezés
Hirdetés |