Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
A ket kondi kozul az egyik egy buffer es a masik egy hidegito, ez teljesen megszokott dolog. Az elejere gondolom azert nem raktak kondit mert arra apellalnak, hogy az elembol csak valami stabil tap johet (nem veszik figyelembe, hogy az egy kemikalia, nincs a telepben stabilizator aramkor...)
Sziasztok
Tudna segíteni valaki egy egyszerű égető programban? pic16f690 -hez kéne. Már rengeteg programot töltöttem le de szinte egyik sem támogatta.Vagy ha támogatta akkor túl bonyolult volt a program kezelése.
Milyen égetőd van? (sok megbízható és univerzális progi van, de az égetőtől függ!)
Köszi. Ezzel én is tisztában vagyok. Itt elsősorban az értékek a dominánsak, mert egy helytelen érték esetén, működhet oszcillátorként...
A 7805 azt nem szereti, ha kimenetén azonos vagy nagyobb kapacitás van mint a bemenetén. Ilyenkor egy dióda a ki és bemenet között, jó szolgálatot tehet, mert a kimeneti puffer nem az ic kimenete felé sül ki. Talán itt is ki lehetne próbálni, hiszen a bemeneten (az elem miatt), nincs puffer. A kimeneten viszont van.
Ebben igazad van, lehuzzak az elemet es az gondot okozhat.
A MCP1702 -be az említett dióda már be van építve. MCP1702 adatlap
Szia! Sok kapcsolásban van a 78-79XX sorozattal párhuzamosan kötve dióda, gondolom nem véletlenül, az IC védelmére. Ha 9V-os elemről megy a cucc, az IC elé is tehetsz egy pufferkondenzátort. Valahol olvastam, ennek az az értelme, hogy az elem aránylag nagy belső ellenállású, és a pufferkondenzátor ezt jelentősen csökkenti.
Hm. Akkor már csak a puffer kondi maradhat... (Pontosabban, kell tenni a bemenetére egy puffert is).
Az LDAC-tekötöttem a földre és most már a CS-t vezérlem (az SCK és SDI mellett), de így sem akar működni.
Állítsd nullába az SCK kimenetet, mielőtt aktiválnád a CS vonalat!
Az adatvonal beállítása és az órajel felkapcsolása között próbálkozhatsz egy NOP-pal, bár emberi számítás szerint nincs rá szükség. szerk: ja, és a végén is vidd le SCK-t nullába, mielőtt a a CS vonalat deaktiválod!
Igen, az adatlapban le van irva, hogy kifejezetten low ESR kell az input es outputra is -- ok keramiat javasolnak, es azt irjak nem kell nagy, 1µF ha nem lepi tul a 250mA felvetelt.
Hali.
Azt szeretném kérdezni, hogy nem ismertek e olyan oldalt ahol az analóg digitális átalakítókról van szó és ahol vannak példaprogramok assembly-ben? Elolvastam az egész részt és minden oké is csak mivel először csinálnám nem tudom hogy hogyan álljak neki. Köszi a segítségeteket.
Szia!
Miért nem shifteléssel írod ki az értékeket.?.?.?
Sziasztok.Szeretném segitségeteket kérni egy 433mhz müködő rádiótáv vezérelt inditópult megépítéséhez. 200-300m hatótávban. Elsősorban a rádióvezérlés kivitelezése érdekelne,megvalósitható lenne-e házilag?Pl pic analóg-digitáli adó vevő egységgel.Modellrepülőzésnél inditanának effekteket ezért a nagy hatótáv. Válaszotokat előre is köszönöm.Pl:Bővebben: Link
Már évek óta ajánlgatjuk a jobbnál-jobb könyveket és tananyagokat, s közülük vannak online olvashatók is, mint például a Mikroelektronika honlapján találhatók.
A PIC Microcontrollers című a PIC16F887 mikrovezérlőt ismerteti és assembly mintaprogramokat kínál hozzá. Most töltsd le magadnak, amíg el nem tűnik!
Az adóvevő nem PIC téma, de szerintem nem tudsz jót építeni házilag, mert ha tudnál, nem kérdezted vola meg, hogy lehet-e! Megjegyzem nekem se menne valószínű elsőre, nem vagyok nagyfrekiben otthon.
Maradva a PIC kérdéskörnél, a PIC képes bármilyen jelalakot előállítani, kódolni-dekódolni, amit át lehet küldeni bármilyen csatornán, akár rádión keresztül is, megfelelő kódolássa(pl. manchester). Tehát a kérdést két területen kell tárgyalni, és itt a PIC-es rész fér el a topic jellegéből adódóan.
Modeel repuloknel ez nem szabalyos frekvencia! Azonkivul ezen a frekvencian nem szabad nagy teljesitmennyel dolgozni.
A modelledhez mar ott van egy ado-vevo, azt jol fel lehet mindenfele celokra hasznalni. Olyan ado kell ami digitalis es sok kapcsolot biztosit, hozza megfelelo vevovel termeszetesen.
Hali
Szeretném megkérdezni hogy tudnál e olyanba segíteni PIC 18 családot is tudnám programozni ill. az alatta levőket. Olyan égetőre lenne szükségem amit már kipróbáltál és működik. Segitségedet is elöre köszönöm Üdv Feri
Igazából nem értem a kérdést, mert mihez képest? Most tudod égetni a 16F-eket és a 18F-eket is akarod? Mit használsz most?
Hali
Az icserny kollega altal javasolt konyv letoltheto formaban: PIC konyv.
Hali
Van meg egy par uj konyv: Bővebben: Link
Erre is érdemes nézelődni, csak keresgetni kell a témakörök és az évjáratok között.
Helló. az MPLAB program kb 100 mega? Jó programot töltök éppen?...
Sziasztok, ha egy progit megírtam 16F877-es kontrollerre, akkor azt megfelelően átírva a progi elejét. (Include és deklarálás) Futna egy 12F683-as mikrokontrollerben is? Röviden az lenne a célom, hogy egy távirányítóval adatokat küldök a vevőnek. (A táv. ban egy 16F877-es ketyeg és 433,92MHz-es adó vevőn kommunikálnak.) Manchester kódolás-dekódolás zajlana. És azért kellene a vevőbe a 12F683-as, hogy ne a 16F877-est lassítsa az adatátvitel. (Abban csak a fő progi futna.) Így a 16F877 már csak egy megszakításból felhasználná a 12F683-as által előállított adatokat. (Mivel a kommunikációt úgy csináltam meg, hogy egyszerre 4+1 bájtot küld. A +1 bájt az ellenőrző összeg. csak hogy ez szimulációban baromira lelassítja a 877-est. Ezért akarom behozni a 12F683-ast a képbe. Remélem érthető. (Ha nem akkor készítek egy blokkvázlatot.)
Attól függ, hogy állítottad össze a kódot. Ha pl. nem hivatkozol direktben a portokra a kódban, hanem define-t használsz, akkor jó eséllyel elég csak azokat és a kontroller inicializálást átírni, meg természetesen a konfig biteket.
Amúgy nemtudom, de nekem nehéz elhinnem, hogy a 433MHz-es vevőre akasztott kódolás-dekódolás olyan túl nagy terhelést okozna a 16F877-en. Biztos nincs ott valami rosszul felépítve a kódban, amin lehetne reszelni egy kicsit?
De lehetne reszelni. De egyszerűbb ez most így nekem. (Azzal megy el a hasznos prociidő, hogy futtatja a delay-eket.) De előbb bele kell rázódnom a dologba. Ha így minden stimmel majd, akkor továbbfejlesztem. Ilyen PIC-jeim épp vannak kéznél, azért akarom így megoldani most a feladatot. Azt is tudom hogyan kellene máshogy. De már ezzel is baromi sokat szívtam, mire működik rendesen a szimulációban. És most jó lesz így, addig amíg meg nem tanulom jobban. (A programozás amúgy sem az én feladatom lenne, de akinek programozni kellene, az most vizsgákra tanul.) De én már játszani akarok, úgyhogy türelmetlen vagyok. (Arról nem is beszélve, hogy az osztáson agyaltam vagy 2 órát.)
Hali
A delay helyett azert lehetne csinalni TMR0, TMR1 megszakitasokat, es akkor nem venne el a proci idot. Azokban valami szamlaloval lehet szamolni az idoket.
Tudom hogy így lehetne megoldani. De nem akarok még nagyon belemenni ezekbe. (Elsőnek polling módszerrel működjön rendesen.) Már így is lesz egy megszakítás. Amikor már rendesen megy a kijelző kezelés, a megszakítások az ADC kezelés, meg az ilyesmik, akkor majd írok összetettebb progikat. (Jelenleg külön külön működnek, de írtam egy PWM vezérlést is és ADC kezelést. És mire összeházasítottam a kettőt, addigra megint csak sokat agyaltam. (Nem kapkodom el a dolgokat.) (Szépen lassan utánaolvasgatok és begyakorlom.)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |