Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Próbáld meg kihagyni a propic panelt(pl. forraszd egy foglalatra ami kell). A PIC táplábára tegyél egy 100n-s kerámiát.
Üdv.
Megépítettem a watt féle pickit2 klónt. Sikerült a firmware-t beégetnem (ellenőriztem), viszont amikor csatlakoztatom az USB -re, az USB eszközt nem lehet felismerni üzenet jelenik meg. A forrasztásokat megnéztem multiméterrel, mind jónak tűnik, egyik alkatrész sem melegszik.
Átraktam egy foglalatra és álandoan VPP hibát ir ki.Le ellenörzöm megvan.
Visszakötöttem a propic foglalatra 690-es bele,irja és olvassa.Hogy a többit miért nem?
Na odáig jutottam hogy a foglalat bekötése nem az igazi.A 2550-est a 886-ost és az 508-ast felismeri.A 628 asbol csak a simát,az ast nem.A 648A-sem,és a tizennégy lábu 684-est sem.A foglalatnál a 31-31-es lábra menő jumpert mindegyiknél máshogy kellett rakni.Félve megkérdem megint nincs valakinek 40-es textol bekötése icsp-re?
Köszönöm ilyesmi is jó lesz megpróbálom.
Van néhány a fórum képei között is.
''pb1-2-800.jpg'' '' PICKit2_Adapter_8- 18-20-28-40-PIN_PI C-hez_.jpg '' A témakereső találata az ''adapter'' szóra...
Az volt a baj, hogy tévedésből 20 helyett 16Mhz -es kristályt vettem. Átírtam a config biteket, így már felismerte.
Viszont egy másik probléma, hogy a Vpp ellenőrzésekor csak 10V van, az is folyamatosan csökken, és az induktivitás tűzforró lesz (Vdd-vel nem volt gond).
Már nem mindenre emlékszem, ezért ha újból kérdezek valamit, bocs.
Milyen az induktivitásod? Ha kicsi áramtűrésű, akkor tegyél nagyobbat. Ha kisebb mint 330uH, akkor cseréld ki legalább 470uH-s re!
Coilm68/ax 680uH, 0.1A 9R 10%, (HQvideoban vettem)
Hát ennek jónak kéne lenni, mert nekem is hasonló van áramterhelésre(sőt még a régi leírás szerinti 220uH).
Ellenőrizni kéne a diódát(D8), a FET-et és minden alkatrészt, ami a Vpp körben van, bármilyen formában! (C8 Elkó nincs-e fordítva, Q4 átvezet-e esetleg, vagy valamilyen zárlat a panelen, ellenállások értékei(mérni kéne), ilyesmi...
A panelen a nyomógomb mire jó?
Én eddig ICD2-t használtam, azon nem volt ilyen.
A BOOT LOADER program indítható el vele ha a PICkit csatlakoztatásakor (áram alá helyezésekor) nyomva van tartva. Program frissítés. ( Ha jól tudom. )
Elakadtam a hibakeresésben.
Átnéztem az alkatrészeket, a panelt, nem találtam fordítva beültetett alkatrészt, zárlatot, egyszóval semmi rendelleneset, mégsem működik. A hibajelenség a vpp tesztelésnél jelentkezik, a pickit 2 11,6 V -ot ír a vpp-re, (test failed), és ahányszor újra megnyomom a "test vpp" gombot, mindig egyre kisebb feszültséget ír ki, és egy idő után a busy led elkezd villogni. Közben a tekercs forró lesz. Abban kérnék segítséget, hogy melyik alkatrészeket nézzem meg alaposabban, ill. mit és hogy mérjek, mivel sajnos nem igazán értem az áramkör működését.
Nem tudom segít e valamit. De "Step-Up DC-DC konverter" működésének megértéséhez olvasd el ezt a cikket! Kicsit tisztább lesz a Vpp tápegység működési elve. ( jellemzően a a tekercsel és a kapcsoló MOSFETTEL volt gond eddig a hasonló hibáknál... )
Szia! Ha tudod próbáld meg másik gépen is! Nálam is volt/van ilyen probléma de csak a laptopnál az asztali gépemen meg jó! A melegedést a magasabb usb feszültség okozza szerintem de még nem jártam a hiba végére egyéb elfoglaltságaim miatt! A 4,8V-os USB feszen tökéletesen megy ellenben a laptop 5,1V-al ott melegszik mint a fene az asztalinál meg szinte hideg marad! Érdekes!
Köszi a választ!
Asztali gépen tényleg működik! Én meg már azt hittem, hogy valami hiba van a nyákon, amit nem találok. Viszont nem értem, hogy laptopon miért nem megy, pedig pont azért építettem ezt, hogy azon tudjak pic-et programozni.
Megmértem az USB feszültségeket:
laptop: 5,11V -> nem működik a programozó asztali gép: 4,92V -> működik
Próbáld meg, hogy beteszel egy shottky diódát sorba az USB +5V-ba. Ha beválik, akkor át tudsz alakítani egy kábelt, amit csak a laptophoz használsz.
[off]( Mégis jobb lenne a 20MHz-s kristályt beépíteni! S utána tesztelni... )
Kipróbáltam, működik!
Viszont nem értem, hogy miért baj, ha az USB tápfeszültség egy kicsivel több, mint +5V?
A firmware-ben van a kutya elásva. Nem valószínű, hogy meg tudjuk oldani, ill. nem érdemes, mert minden verzióra újra kellene fordítani a kódot.
Arra is gondoltam, hogy esetleg a FET miatt viselkedik másképp a pumpa(a gyáriban egy tranyó van). Lényeg, hogy a dióda megoldja a problémát!
Sziasztok.Hogy ezt ha elöbb tudom.Nekem meg a asztaliból 5,16V jött ki,félig működött is csak a 18 lábúakat nem akarta felismerni,beraktam a táppal sorba egy diódát és egyböl tökéletes. Köszönöm a segítséget.Kellemes ünnepeket,boldog újévet mindenkinek
Akkor mégiscsak igazam lett a dologban Pont a fordítottjára gyanakodtunk régebben,hogy az alacsony táp miatt erőlködik a pumpa! Én is csak véletlen fedeztem fel mert mikor élesztettem tökéletes volt a műhelyben meg a lapossal melegedett meg hosszabb program írásakor hibát írt ki! Azóta nem is kínoztam. Még mindig a szilva félét használom úgy megszoktam (az viszont nem melegszik) pedíg a watt féle dobozolva is van csak a laposról kell többször. én is csinálok diódás feszcsökkentőt neki!
Üdv!
Készítettem én is egy PICKIT 2 klónt, Szilva honlapján található cuccok segítségével. Készítettem hozzá egy programming socket kiegészítést is, hogy tudjak DIP IC ket programozni külön is. Nagyon szépen működik, kipróbáltam 40lábas (16F,18F), 8lábas(12f629), 16 lábas(16f630) IC-kel, viszont sajnos nem boldogul a PIC16F870-el,és PIC16F872-vel (28 lábasok). Megmértem a csatlakozásokat, MCLR ok, VDD,Vss, PGD,PGC ok. A különbség a 16f871,és 16f870 között, hogy AN5 lábra a 16f870 5V-ot kap programozás közben, amúgy teljesen úgy van bekötve,mint a 16f871, mégsem találja meg a programozó. A microchip honlapja szerint támogatott az IC. lenne valakinek valami ötlete? Mellékelem a rajzot ami alapján a nyáktervet készítettem a csatlakozóhoz. Köszönöm előre is a segítséget!
Én ennyit tudok segíteni!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |