Fórum témák
» Több friss téma |
Nem írtad, milyen probléma lép fel ívbegyújtáskor. Ennek inkább a "CNC..." témánál lenne a helye vagy a zavarszűrőknél. Ívnél, akár vágás, akár hegesztés, nagyon nagy a kör is (egy menetes tekercs) és az áram is. A vezetékek elhelyezése sokat csökkenthet a zavarokon. A CNC gépen. Minél laposabban, a vágott (testelt) felület közelében kell vezetni és minél rövidebb kábellel. Ha még a szomszéd helyiségből is "áthallás" van, akkor gyenge a hálózati bemeneti zavarszűrés a CNC-n.
Ezzel a problémával mindenki megküzd mint írtam de leggyakrabban megoldódik csak szép akkurátusan végig kell járni . Sajnos én is ezt a ltp kártyát építettem be és nincsenek rajta optocsatolók a párhuzamos port oldalon . Csak a plazmavágót indító relé miatt szereltem be de már megbántam ( olcsó húsnak híg a leve) . Van egy DB25-ös is itthon csak lusta vagyok átszerelni . A zavarok ezen elektromos eszköz ( interface) közvetítésével jutnak be leginkább . A vezérlő szekrénybe nekem is komoly zavarszűrő van de gyenge pontja a számítógéppel összekötött usb-s kábel még . Nekem jó pár napom rá ment a munkakábelre és a motorok vezetékeire ráhúzni a réz harisnyát meg a jó pár ferrit elhelyezése ill. a hidegítő kondenzátorok bekötése stb . Még a plazmavágó 3 fázisú betáp jó zavarszűrése nem megoldott nekem - de dolgozok rajta . Pedig nekem előnyöm is van mivel nem HF-es gyújtású a gépi fej a gépemen . Az biztos , hogy a hálózatra is komoly zavarok kimennek mert a rádió a műhelyben csak zúg meg kerreg ha bekapcsolom a gépem .
Sziasztok!
Keresek CT-416 multi plazma géphez kapcsolási rajzot. Rendeltem belső íves kábelt és annak van egy plusz vezetéke, ami a serlegre van kötve. Elvileg a testre kellene talán kötni, de így szerintem szétég egyből, le kellene egy ellenállással és egy soros kondival védeni az áramot. Erre keresnék megoldást, eddig nem találtam. Ha tudtok, segítsetek. galyasz
Üdvözletem mindenkinek! Ötcollos okostelefonról kicsit nehéz volt böngészni, ha a kérdés régebben itt meg lett válaszolva, előre is elnézést kétek.
Házi plazmavágó helyett én csak a szereléket cseréltem. Pontosabban, vettem egy gépet munkakábel nélkül, és most meg vettem egy munkakábelt. A gép nem centrálcsatlakozós, a munkakábel igen. Vettem hozzá a gépbe való aljzatot is, szerelhetőt. Létezik ehhez bekötési rajz valahol? Valaki már kérdezett nem is rég hasonlót... Csak választ arra sem találtam! Köszönöm a segítséget, előre is!
Üdv mindenkinek!
Tudna valaki segíteni kínai plazmavágó kapcsolásával. Különféle márkaneveken futnak ezek a gépek, de belül ugyan az az elektronika van. Érintéses, nagyfrekvenciás ívgyújtással indulnak. Vágóáram 40-60 A közötti. Előre is köszönöm!
Tisztelt tag! Sajnos, nem egyféle van belőle. A kőbányai piacon dolgozok sokszor, az én plazmavágóm is onnan van. Csak az alapok: Van az a kivitel, ami egyetlen toroid vasmagra tekert transzformátorral működik. Van az, amit én is megvettem: Ez sok kis, EE porvasmagos trafón alapuló inverterrel dolgozik, párhuzamos üzemben. Jellemzően a hosszúkás hűtőbordára szerelt inverterenként 4- 6 félvezető látszik kívülről is. Az előzőben inkább a trafó, és a foljtótekercs látványa dominál. A sokinverteres megoldásban a trafók, söntök a bordák közepén vannak, csak a ventilátoron átnézve látszanak. Rajzom egyikhez sincs, de ismereteim vannak javításhoz.
Üdv!
Nekem is ilyen van (3 db EE porvasmag). Amúgy a gép nekem nagyon bevált, pár hete vettem, és százvalahány méter vágáson vagyok túl vele 2-6 mm közötti lemezeken. A gépem HAINA gyártmányú, elméletileg 80 A-t tud, de ezt nem kell komolyan venni. 12-es lemezt tudtam vele max. átvágni, minőségi vágást 10-ig tud. Ebből következtetve jó, ha 60 A-t tud, de inkább 50-et. Sajnos a fúvóka fogyóeszköz, mivel az ívgyújtáshoz azt hozzá kell érinteni a vágandó anyaghoz, ha kialakul az ív, akkor már 1-2 mm-rel eltávolítható a fúvóka. Na, ez az, ami elég macerás. Ha a fúvóka hozzáér az anyaghoz, az ív egy része azon keresztül közlekedik, és elég hamar kiég - kitágul - a furata, és mehet a kukába. Csak egy gondom van vele. A levegő után fúvás mintha nem működne. A pisztolykapcsoló elengedése után elméletileg pár másodpercig még kellene jönni a levegőnek, de ez ezen a gépen nem működik, vagy kispórolták belőle. Lehet, hogy a panelen megvan a helye az ezt vezérlő áramkörnek, ezért érdekelne a kapcsolási rajz. Láttam már olyan gépet, ahol az után fúvás idejét külső potméterrel lehet szabályozni.
Az ön gépe Haina felirattal lett szitázva, pontosan. Személyesen ismerem a "márka" kiötlőjét, örmény, és a piacon csak "Norik" néven ismert. Az az ő sajátmárkájuk a Straus, Erman, Flinke, stb. "Német" vagy "osztrák" gépek tényleges shenzheni gyártójától. Viszont, a Haina (hiéna) gép gyakorlatilag (az enyém) pilotgyújtásos. Cut 80 a fantázianév a gépen, viszont a trafók csak 1500 VA-esek, 3500 VA 100 volt környékén, az csak 35 amper, persze csúcsban lehet 40 is. Nekem ezt így adták, hogy 40-et biztosan tud. Én épp a vezérlést rajzolom ki, mert a fele csatlakozó nincs kihasználva, és úgy néz ki, árammérőnek, és még potiknak is van ott hely. A trimmer szomszédságú csatlakozó közül az egyik a munkaáram, a másik nincsen használva, ha a 3 tűseket nézem. De van kéttűs is. Én mivel alkatrész nincs a hozzáadott munkakábelhez, el sem hoztam azt. Rendeltem egy Trafimet A 81-es szereléket, centrálcsatlakozóval, persze, a gépbe való aljzatot is beleértve. Ha rájövök, melyik a post, és melyik a pre- flow a gépen (meg, hova való a pilotgyújtás kapcsolója), közzéteszem. Viszont, ha ön esetleg megtalálja, hogyan van bekötve a pilotgyújtásos gép szereléke gyárilag, megköszönöm.
Ha ez a plazmavágó csak 35 A(max. 40)-t tudna, akkor az áramszabályozó potméter 3/4 állásában nem tudnék vele 12-es lemezt vágni, igaz, elég ronda felülettel. Szerintem legalább 50 A-es.
A pilot funkció megoldásához néhány érdekes videó (bár ezek "külső" megoldások): https://youtu.be/QO7cnKBNQzg https://youtu.be/pyM8NjoUj3U https://youtu.be/-FIR4BxqBXg https://youtu.be/F1ANANDixnI Ha jut valamire, érdekelne.
Keressen meg szorosabb együttműködés céljából facebook messengeren. sokol413@hotmail.hu vagy +36204432734.
Hello szakik ! megvételre kínáltak egy plazmavágót . munkakábel nélkül . Ahogy nézegetem neméppen a legolcsóbbak a kábelek a gépbe belenéztem.
a következőt láttam egy műszertáp aljzatnaktűnő dugós csatlakozó szerintem a pisztolykapcsolóhoz , egy réz levegőcső cstlakozó , és egy műanyag csavaros kb bajonet csatlakozó ami úgy szorítható hogy a csavaron átmenő furatvan (gondolom erre kell az áramot kötni "elég kicsi a furat ") a gép 3 fázisu szerintem elektra beckum 50 - 80 kérdésem munkakábelt milyent ajánlanátok hozzá , hogyan kell beüzemelni , és milyen sűritet levegő kell hozzá ? palackos vagy kompresszor ? előre is köszi a segítséget üdv Norbert
100-150l/perc fölött van a szükséglete 4bar nyomás felett, úgyhogy csakis kompresszor jöhet szóba.
helló szakik !
köszi az értékes hozzászólásokat ! A gépet elhoztam a héten próbálok munkakábelt intézni üdv Norbert
Sziasztok!Én eddig jutottam most pantográffal.
jó gyors
Másfeles anyag.
kép feltöltéskor azt írja hiba a feltöltéskor
csináltam képeket a gépről a szervíznek felrakom majd .
Üdv Attila!
Írtam egy üzenetet. Segítséget kérnék egy OTC D-12000 plazmavágóhoz. Sajnos ilyenekkel nem igazán foglalkoztam, szinte semmi infó róla, és sokan "nyúltak bele" előttem. Minden infó, rajz, tapasztalat jól jönne.
Én is éppen ma készítettem fényképeket a plazmavágómról . Nem olyan szép mint a tiéd sőt inkább egy csúfság de nekem jó . Az eredeti vezérlő elektronikát és vezetékelést kidobtam belőle mert rajz nem volt hozzá és saját elképzelés alapján drótoztam össze . Az eredeti HF-es gyújtóegységet is kidobtam belőle és egy kevesebb mint fele teljesítményűt tettem bele bedobozolva . Így már működik kézi és gépi üzemmódban is .
Munkakábel beszerelése esetleges megoldással.
Sziasztok. Valakinek van esetleg bevált kapcsolási rajza plazma vágáshoz max 50mm acél vastagságig?
Páncélanyagot kellene darabolni, de lánggal igen lassú és költséges (drága a nagy palack), így gondoltam építek egy plazmavágót a célnak. Bármi jöhet, jó tanács , szakrajz, esetleg teljes oldalas rege is amiből tanulhatok /fejthetek le tanulságot/építési tapasztalatot.
Azt írtad, bármi jöhet...
Először egy kérdés: dolgoztál már plazma vágóval? 50mm vastag acéllemez darabolásához már levegő is kell, nem is kevés. Az inverter teljesítményigényéről nem is beszélve. Lehet jobban járnál a MÉH telepeken is használt Pb+oxigén párosítással. Persze, lehet csak egy hirtelen fellángolás tapasztalat nélkül, akkor viszont nem szóltam. Egy, a feledatra alkalmas inverter. Érdemes a teljesítményfelvételt...ézned.
Szia, jelenleg kölcsönben van ismerősöm palackkészlete , azzal darabolok de irdatlan macera.
Több társcégnél jártam ahol plazmát használnak. Levegő nem gond, kicsi kompresszortól kezdve a 10,5kW-os csavar kompresszorig minden elérhető. A kérdés inkább hogy boldogulna-e ekkora anyaggal, érdemes-e készíteni,azt könnyebb lesz-e használni....stb
Használni biztosan nem lesz könnyebb, mert a kézi pisztoly rövid, és a fröcskölésveszély fennáll.
Mire megépíted,üzembiztos kivitelre, elúszik a meló, meg egy rakás kidobott pénz is kalkulálható. A linkelt gép ~ 800e kerül, de ha megtérül, akkor érdemesebb beruháznod rá véleményem szerint.
Igazad lehet, ekkora áramfelvétel húzná az órát még a cégnél is.
Nem megrendelés, egyéni belső munka. Mivel enyém a cég így nem gond, viszont mivel nem csak én darabolok gázzal, meg akartam könnyíteni a melós dolgát, de akkor ezek szerint azzal csak többet szívna. |
Bejelentkezés
Hirdetés |