Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   276 / 489
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia Hp41C
Úgy látom ujra kedvet kaptál az óra fejlesztésére!!
Melyik az a panel ? amin ez működne?
Valamit nem értek Az óra kijelzésén számomra zavaró
a 26c után látható egy szám esetemben ez egy hetes de amikor még nem állítgattam akkor egyes volt azt hiszem a hét hanyadik napja azt mutatja. Szerintem annak nem kéne ott lennie vagy tévedek ?

DSCF0026.JPG
    
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!
- A kapcsolásban is lenne egy kis módosítandó már most is, de a kijelzős próbák még hátra vannak. Azt is meg kellene vizsgálni, hogy mennyire zavarja a vételt a led -ek változó árama.
- Kis átalakítással az a panel is tudná, amit élesztesz...
- Igen az a hét napja, hétfő az 1.
- Kapcsold be a napok nevének kijelzését.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
szia
Megcsinálom a módosításokat! Ha segítesz?! Milyen PIC-et kell vegyek. Lehet mennem kell vásárolni a héten, akkor beszerzem azt is. Úgy tűnik az IRF9Z34 halt el valami rejtélyes oknál fogva műveleti erősítőt kicseréltem. Ha nincs átkötve az S D lába a FET nek akkor nem megy a kijelzés. A parancskódok átírása sem megy éppen a legjobban egyes gombokra semmit nem csinál pedig átírtam a kódot. De akkor is fog menni rendesen ha nem alszom pár éjszakát! A kitöltést úgy tünik sikerült belőni rendesen. A Bázison a hűtőborda hideg a Tekercsel sorba kapcsolt 4,7 ohm langyos meg lehet fogni kézzel szerintem a ledek fényereje is jó. az áramfelvétel 785mA
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
szia
A bázis is szépen megy a 2550-es PIC-el Szépen elérem USB-n a Windows 7 -ből
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia!

A legjobb választásnak a 18F2620 tűnik, bár drágább (1260+Áfa), aztán a 18F2520 (950+Áfa). A 18F2420 (820+Áfa) már nagyon tele lenne, mind a a RAM -ja, mind a programtára.
A DIP28 tokos panelterv módosítása nehezebb, mint a SOIC28 -es. Ez utóbbi már készen van...
Nem kell nagyon sietni, nem lesz kész a jövő hétre - sajnos...

Az áramkör annyiban módosul (leszámítva az elemértékek változását), hogy a vett jelet nem a fix +5V -os táphoz kell komparálni, hanem a jel nagy időállandóvan képzett átlagához (+ 1 dióda, 2 ellenállás és egy smd tantál). Ez még nem végleges... Jönnek a forgó próbák, de addig rá kell stoppolnom a rotorra. Elkerülte a figyelmeteket egy apróság:
Idézet:
„Szépen muzsikál egy video fejes rotorral.”
A szó szoros értelmében hallani a működését...
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Megnézted, hogy mit ad ki a gyári távszi?
(GILDER)
Én is sokat küzdöttem a távszival, így menéztem egypárat (amik itthon voltak), meg egy univerzálisat.
Vannak távszik, amik egy gombnyomásra több, különböző kódot adnak ki.
Végén a saját építésű mellett döntötem.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Messzi, messzi a jovőben...
Ha elég messzire nézek előre, a rotorra nem kell RTC, elem, trimmerkondenzátor, 32.768kHz quartz, TSOP infra vevő az elektrolit kondenzátora, a fotoellenállás, a hőmérő, páramérő. Ezeket az információkat megkaphatja a rotor a bázistól. Viszont a hálózati dióda híd helyett gyors egyenirányítás kell és talán valamivel nagyobb pufferkondenzátor. Most 50kHz a PWM frekvencia.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!

Hasonlóan kezdődik "Csillagok háborúja" is.
Azért mégegyszer gratula. Én azt gondolom, hogy ez a prop. projekt, nagyon sokat fejlődött a kezdetek óta.
Főleg az ilyen emberek miatt, mind te. Biztosan vannak még nagyon aktív fejlesztők, csak kevesen teszik közzé, amit elértek.

Egyébként, nálam, a PWM kb. 60KHz/30-40%, mert itt volt a legjobb hatásfok, videofejmotornál.
Ezen a frekin a rezgőköri kondi, csak rontott a hatásfokon (már amilyen értékekkel én próbálam).
(Ez csak megjegyzés, mert, még mindíg nem építettem bázist.)
Nem lustaság függvénye, csak eddig még (nálam), nem láttam az értelmét.

Üdv:

Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!

Lassan körvonalazódik a teljes rendszer: USB -s bázis mér, tárol mindent, ő fogadja a parancsokat mind a háromc csatornán: USB, uart, infra. Aztán feldolgozza. A parancs szólhat neki, illetve a rotornak. Amennyiben a rotornak szól, a változásokat elkönyveli, és továbbítja a rotornak. Ha a rotor aktív, a megjeleítés vált. Ha a motor standby állapotban van, nem küldi át a parancsot. Indulás után csak a kezdőértékeket kell átküldeni...
Nem utolsó sorban rá kell építenem a vevőt a rotorra és le kell tesztelnem az átvitelt aktív kijelzés alatt.
Sajnos a kényelemnek ára van - az átvitel a működése közben hangot ad...

Na add alább egy 18F2550 -es USB -s bázisnál.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
Ha csinálok, nem is gondoltam kisebbre.
Szerintem, azért az asm fájlnak univerzálisnak kellene lennie (a nemhasznált funkciókat, lehessen kiiktatni ";").
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Idézet:
„"az átvitel a működése közben hangot ad"”

A hobby cnc gépemnél sem gondoltam, hogy működés közben "zenél".
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
szia
Addig is még az átalakítás nem lesz kivitelezve nálam is be kellene hangolnom az órát. Most kb 3 percet késik naponta
ha jól gondolom a trimmer kondi van hivatott a késés korrekciójára
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia!
Nem nekem szántad, de ha van RTC, akkor az RTC quartz melletti trimmer-kondival kell játszani, mert onnan olvassa az időt.
Ha nincs (nem neked írom, mert neked van), akkor a PIC 20MHz quartz melletti trimmer-kondi a nyerő.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Mondjuk, azt nem tudom, hogy a PIC mennyi időnként olvas ki az RTC-ből (elvileg folyamatosan kéne RTC = valós idejű óra), így azt sem, hogy RTC esetén, kell-e foglalkozni a PIC órajel korrekciójával.
Erre, azt hiszem, tényleg csak Hp41C tud válaszolni.
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia!

A rotor ill. a bázis az RTC -t induláskor olvasa ki, attól az időtől maga számol. Az újabb programokban van lehetőség az idő bizonyos időnkénti újbóli kiolvasására is. Az RTC kezelése rémesen lassú (min. 100 us/byte).
A bázisokon van lehetőség DCF77 szinkronra. Most már minden bázisra van szinkronos program: 18 lábú: (16F628(A), 16F648A, 16F1826, 16F1827, 16F1847), 20 lábú (16F690, 16F1828, 16F1829), 28 lábú (16F886, 18F2550). A 18 lábúakon a DCF77 bemenet a hangjelzést megszüntető nyomógomb helyére került.
Azon dolgozom, hogy a szinkron átkerüljön a rotorra. Elvileg a nagyobb memóriával rendelkező bázisok mind képesek lesznek az adatok küldésére. A rotornál is a nagyobbak mind képesek lesznek a fogadására, kivéve a 2k programmemóriás és kevés rammal rendelkező példányok. Előre láthatóan a 16F628(A) és 16F690 marad ki a sorból, da egy nagyobb, lábkompatibilis kontrollerrel a probléma áthidalható. A sor még nem végleges...
(#) nurseboy hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Sziasztok. Elkészült végre a Kly féle órám. Nagyon remek. Igaz nekem csak a 8.0-ás verzió müködik, de így is király.

Köszönök mindent Kly-nak és aki segített a fórumon!
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia
én a 20Mhz es kvarc mellé nem tettem trimert fix értékű kondi van beültetve. (Kellett volna ?) Az RTC késik
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Hp41C válasza alapján, a rotoron is meg kell nézni az órajalet, bár 20MHz-ből számolva, nagyon kicsinek kellene lennie az 1mp-re eső eltérésnek. Elvileg a rotor valamelyik PIC lábán (a 628-nál az RA.3), van egy mérőpont, ahol, ha jól emlékszem 2500Hz-et kellene mérni a pontos beállításnál (ennek azért néz utána a saját verziódnál).
Többen írták korábban, hogy stimmel a mérőpont freki, mégis siet, vagy késik az óra.
Ezt én csak annak tudhatom be, hogy pontatlan az RTC órajele, bár ha nem kapcsolgatják ki/be az órát, akkor a PIC órajele a ludas.
Egyébként, régen a quartz-órák hőskorában, létezett az órásoknak, valamilyen induktív csatolású frekimérője, amivel a 32768KHz-et pontosan be tudták állítani.
Direktben mérni (szerintem), nem nagyon lehet, mert a frekimérő bemenő kapacitása elhúzhatja a qzartz-ot, és hamis lesz az eredmény.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!

A Calibration kimeneten 2500.00 Hz -nek kell lennie. Az RTC, ha nem programozzuk, az INT kimenetén 1Hz jelet ad ki - egy +5V -ra menő felhúzó ellenállás kell rá. Mindkettő mérhető frekvencamérővel. Azonban igen pontos frekvenciamérő kell. Napi 1 mp késés vagy sietés 11.5 ppm -nek felel meg. Egy olcsó, tokozott quartz oszcillátor 10 - 20 ppm -es, egy quartz 20 - 30 ppm -es. Nem igazán lehet tőlük többet várni. A pontosság javítható termosztáttal (nagy és sok energiát fogyaszt), DS32kHz felhasználásával (nagy és sok energiát fogyaszt). Mindkét megoldás csak a bázisokon lenne alkalmazható, a rotoron ekkora tömeget elhelyezni nem lenne célszerű. A másik pontosítási lehetőség a szinkronizálás. Ha egy- két órára, fél napra kimarad a vétel, a következő sikeres vétel korrigál.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Hát 1Hz-et mérni? Tényleg elég körülményes (mármint pontosan).
A 2500,00Hz, már korrekten mérhető (persze, nem egy PIC-es 4MHz-ről menő frekimérővel).
Egyébként annó, azt csináluk a quartz óráknál (nem fért bele a trimmer), hogy egy ellenálláslábra, rátekertünk kb. 0,2.es huzalt (ez volt a trimmer), és csípkedtük, majd szorgalmasan hallgatuk a rádióban a pontos időjelzést. Ha jól emlékszem, olyan 1,5cm-es darabbal kezdtük, de mindíg rövidebb kellett.
(jó macerás, de egyszerű megoldás volt)
Egyébként, a mai világban a DCF modul lenne a legjobb, bár ha egy jó karóra pontosságát sikerül elérni, szerintem bőven elegendő ehhez a projekthez.
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Hát 1Hz-et mérni?”

Inkább 1s -ot mérni. Egy 1MHz -es órajelet számolni az 1Hz jel egy periódusa alatt... Máris meglenne a +/- 1 ppm mérés, ha az 1MHz ennyire pontos lenne...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia

Mindig olvasom ezt a siet ,késik dolgot itt a fórumon.
Valami az RTC vel lehet , esetleg keresni kéne másik típust mert nálam nem jelentkezik ez a probléma.
Talán megoldás lehetne egy láb kompatibilis , a jobbakban van tunning lehetőség is I2C keresztül, így nem kéne a kondikkal piszmogni lehetne menüből állítani ha szükséges (nálam így van ,mind a két RTC-t lehet tunningolni menüből)
(#) kly válasza nurseboy hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nagy GRATULA ,ügyes és kitartó voltál !
Szép lett.

A RING miért nem világít a szélén?

Örülök ,hogy összejött. Ezt a V8 dolgot nem értem miért van de a lényeg ,hogy működik.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!

Sok baj van az RTC -vel a rotoron: Rajta van, drága, sok elem kell mellé, lassú, hangolni, kalibrálni kell, elem kell hozzá, ami lemerül, aztán megint lehet kalibrálni, a kalibrálás hőfokfüggő... És még sorolhatnám.

Idézet:
„Azon dolgozom, hogy a DCF77 szinkron átkerüljön a rotorra.”

Ennál pontosabb nem hiszem, hogy kellene valakinek.

Egyszerre megszünteti az infra vevőt, a mérőeszközöket is - csak a buffer feszültség mérése marad meg, azt csak ott lehet elvégezni. A kijelzési módokat a PC -n lehet majd kiválasztani, beállítani, elmenteni / visszahozni állományból stb. Az átvitel már működik. Csak még kell...
(#) nurseboy válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Köszönöm!

Világít a ring, csak nem tul jól lehet a képeken látni. Nekem a külső körök: piros,sárga,kék. Csak a piros a ring, a kék a ketyegő. De kipróbáltam, a legszebb ha a sárga a ring és a piros a ketyegő.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A DS1307 nem kalibrálható...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Mondjuk én a PIC32 belő RTC -t is használom.
Az ugye nem drága, nem foglal helyet,gyorsan olvasható írható, nem használ IRQ-t. Egy baj van vele , lefelejtették tervezéskor a BATT lábat a PIC-ről így kell egy másik RTC amihez induláskor szinkronizálok.
Egyébként valóban az a jó megoldás hogy DCF szinkronizálsz. Nekem is csak kéne sokat hozzá. A hardware, bluetooth-on hibátlanul kommunikál a rotorral 115200 bit sebességen szobán belül.
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nem is az van rajta hanem :

MCP79410
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Nálad az van rajta, de nálam (és még sokaknál) DS1307 van. Benne van a DS1307 kezelése a programodban. Arra is éretted, hogy kalibrálható, mikor mind a két RTC -t írtad?
Azzal is kecsegtetted az utánépítőket, hogy működik a ds30F6015 -ös verzión az IrDa vagy IR serial összeköttetés. Sajnos nem megy, kimaradt egy MCP2120 a pic és a IRDA optikai adóvevő közül. A 33F uartja már IrDa kompatibilis, de az meg 3.3V -os. Egy meglévő panelen nem egyszerű az áttérés. Az optikai adóvevő most már a súlyeloszlás miatt nem hagyható ki...
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Hát igen.... A Kékfog legalább 3 .. 6000 Ft. A Trafón való adatátvitel lassabb, de legalább nem került szinte semmibe...
Következő: »»   276 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem