Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   340 / 489
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szia!
Köszi a tanácsot.A flux-használatában még nincs gyakorlatom,de bepótólom.Én forrasztó pasztát használtam eddig szinte mindenhol.Most is azt kentem a processzorra körbe-körbe.Hajlítottam egy alakos páka csúcsot és óvatosan sikerült kimentenem az alkatrészt.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Nem merném utánad csinálni.
- A pillanat páka tranzformátora kapacitív csatolással is veszélyesen nagy feszültséget adhat a kontrollernek.
- A fűtése maga a csúcs. Erre az "ellenállásra" kapcsol váltakozó feszültséget. A csúcs mentén feszültségesés alakul ki, a két végpontjánál jelentős feszültségkülönbségre kerülhetnek a kontroller lábai.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szia!
Igaz.De a kontrollert már nem akarom sehova beépíteni.Nekem a lényeg az,hogy a nyák épségben megúszta.Holnap beleteszem az új dsPIC-et a kis pákával és megprobálom felprogramozni.Ami nem lessz egyszerű mert evvel a géppel még a dsPIC-et nemsikerült átprogramozni.Ez a mostani 64bites és windows 7 op. rendszerű és nemtudom jó-e hozzá a NET-rendszer mert a 3.5-öt nem akarja elfogadni.
(#) tibapu hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Azt mondod a dsPIC annyira érzékeny?Ne fogdossuk,ne nyalogassuk,ha müszálas ing van rajtam akkor le kell földelnem magam mint egy néprádiót?Már hallottam ilyenről.Beépítésnél vigyázni kell?Elképzelhető,hogy a régebbi is ezért mondta fel a szolgálatot?
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Hát a pillanatpákára biztos érzékeny. (nem volt róla szó,hogy pillanatpáka lesz használva) Leföldelni nem kell magad de érdemes a villamos hálózat dugaljban lévő nullázóját megérinteni fogdosása előtt és ne műszálas ruhában legyél ha lehetséges. Ha be van forrasztva akkor már nem annyira érzékeny.Programozásnál kétszer is nézd meg a helyes csatlakoztatást az ICSP-re mert elhal ha rosszul van rajt a programozó (főleg ha nem pickit ). Nekem a műhelyi gépemen Windows XP van és esküszöm rá jobban pörög mint ezek a Win 7-8-stb.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!
Szerintem pillanat pákával vaóban müvészet lenne beforrasztani.De azért nem probálom meg.Szabályozós pákával forrasztom be,majd ahogy sikerül.Programozáskor szinte adja magát az összekapcsolás a programozó és a panel között szinte nincs 2cm-se.A PIC16F690 és a PIC16F886-os nál ez a felállás jól bevált.A fiam mondta,hogy talánn fel lehet telepíteni a gépre az XP-t is második op.rendszernek.Ez működhet?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
sajnos a 3.5 net keretrendszer nélkül nem nem fut a programozó programja
Mindenképpen rá kell beszélni a wondows lelkére, de win7-re még aránylag egyszerű feltenni
(#) zsolt58 válasza KKobra hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
És, hogy lehetne rá tenni Win 7-re?
Engem is érdekel!
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
hi vicsys once again your base hex also not working i burned other base hex file its working fan on fan off ir led on ir led off
(#) tibapu hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
Tegnap felszerelvényeztem a dsPIC-et.Szerintem egybe van.A programozó felismerte.Csak most vagyok gondba,hogy melyik Hex-et töltsem fel.Legutóbb Kly V 10-es programja volt benne ami csak egy alap program.Viszont mikor rendesen feltelepítődött utánna,se módositani,se törölni,se átprogramozni nemtudtam.Lehetséges az,hogy annak idelyén én a Microchip C30 feltelepitésekor a 20 napos verziót töltöttem le és 20 nap után a támogatás megszünt.Vagy az lehetett a probléma,hogy programozáskor nem adtam neki külön 5V-ot a tápra?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
A legfőbb probléma, hogy a működéshez szükséges szűrés miatt a PICkit2 nem tudja megtáplálni a panelt, a Vdd tápon a feszültség nem fut fel időben. külső táppal próbáld meg. Egyébként, ha jó emlékszem Kly programja kiolvasásvédelmet aktivizálja és futás közben ellenőrzi, hogy aktív-e.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
.Net 4.0 keretrendszerre még át lehet fordítani....
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nem csak a dsPIC -re kell gondolni, a forrasztópáka a forrszemekkel is fémes kapcsolatba van. A kapcsolódó áramkörökben is kárt okozhat.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Nekem windows 8.1 van fenn alapból a 4.5 tartalmazza de vannak különböző verziók némely verziónál két kattintással fel megy 3.5 és van olyan amire szinte lehetetlen feltenni.
A win 7 re simán fel lehet tenni ha a jogosult vagy rá csak nem a végén kell kezdeni
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Win7 64bit -en a WS2010 -zel, any CPU -ra és .NET 4.0 -ra fordított verzió feltelepül és fut is....
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget.Hogy,hogynem sikerült feltelepítenem az általad küldött Hex-et elsőre. Úgy,hogy labortápom nem lévén egy régi comodor táp 5V-os ágát használtam.Érdekesen működik.Vagy csak én tudok keveset a programról.Tudnál segíteni legalább a pontos idő és dátum beállításának a módjáról?URC22B-s távirányitóim vannak na meg a 16 gombos PIC16F84A-val.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Az óra címe 20 azaz 0x14.
  1. // Command 0x00 - Menu
  2. // Command 0x01 -
  3. // Command 0x02 -
  4. // Command 0x03 -
  5. // Command 0x04 - Not used
  6. // Command 0x05 - Not used
  7. // Command 0x06 - Not used
  8. // Command 0x07 -
  9. // Command 0x08 - Decrease brightness
  10. // Command 0x09 - Increase brightness
  11. // Command 0x0A - Not used
  12. // Command 0x0B - Not used
  13. // Command 0x0C - Not used
  14. // Command 0x0D - Not used
  15. // Command 0x0E - Not used
  16. // Command 0x0F - Not used
  17. // Command 0x10 - Not used
  18. // Command 0x11 - Not used
  19. // Command 0x12 - Not used
  20. // Command 0x13 - Not used
  21. // Command 0x14 - Not used
  22. // Command 0x15 - Not used
  23. // Command 0x16 - Not used
  24. // Command 0x17 - Not used
  25. // Command 0x18 - Not used
  26. // Command 0x19 - Not used
  27. // Command 0x1A - Not used
  28. // Command 0x1B - Not used
  29. // Command 0x1C - Not used
  30. // Command 0x1D - Not used
  31. // Command 0x1E - Not used
  32. // Command 0x1F - Not used
  33. // Command 0x20 - Menu ->
  34. // Command 0x21 - Menu <-
  35. // Command 0x22 - Not used
  36. // Command 0x23 - Not used
  37. // Command 0x24 - Not used
  38. // Command 0x25 - Not used
  39. // Command 0x26 - Not used
  40. // Command 0x27 - Not used
  41. // Command 0x28 - Not used
  42. // Command 0x29 - Not used
  43. // Command 0x2A - Not used
  44. // Command 0x2B - Not used
  45. // Command 0x2C - Not used
  46. // Command 0x2D - Not used
  47. // Command 0x2E - Not used
  48. // Command 0x2F - Not used
  49. // Command 0x30 - Menu Enter
  50. // Command 0x31 - Not used
  51. // Command 0x32 - Not used
  52. // Command 0x33 - Not used
  53. // Command 0x34 - Not used
  54. // Command 0x35 - Menu ^
  55. // Command 0x36 - Menu v
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
hi vicsys

remote is working
base is working
primary and secondary coil not working
propeller turn 170(.4)
base turn 120(.30)
plz help me
(#) vicsys válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
quote:"remote is working, base is working "
Measured voltage of the rectifier bridge the + and - terminals? (In the rotor)
You can use an oscilloscope? (Look at the FET gate signals)
If the rpm low, there is no displayed! (You have to balance the rotor.)
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a segitséget.De valami mégsem kerek.Furcsa lenne ha elsőre sikerülne.A fényerőt tudom állítani de az időt és dátumot nem.Ha megprobálnám ujra programozni?Vagy ez is kiolvasás védelemmel rendelkezik?
(#) pittyu2 válasza tibapu hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia. Ha KLY mester programja van besütve keresd meg őt és kérjél tőle regisztrációs kódot.
(vagy mi a túrót) Nekem is küldött valami generált számsort és utána minden * lett .

* Jó!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az RTC kap tápot?Van bent elem? Nincs lemerülve? Ha nem megy az RTC nem megy az óra sem meg a dátum sem!
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia!
Új elemet raktam bele,és maradt minden a régiben.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az órának ha jól emlékszem 13 vagy 14:xx-ről kéne elindulni nem 50-ről!
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia!
Ez pedig azt teszi.Ezt töltöttem bele.Mindjárt elsőre el is fogadta a programozó.
(#)
Hp41C válasza kly hozzászólására (»)
Válasz • Jún 18, 2014
/
Ha tényleg nem bánod:
Propeller_cl...hex

Millió entert kivettem.
Kicsit odafigyelhetnél!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ki kéne cserélni a belevalót akkor szerintem..kly programját tedd bele. Ha az van bent akkor Hp41C "módosított" verzióját..Próbálgasd! Nem tudom az enyém melyik verzió mert nem is üzemel most,műhelyem szó szerint romokban. már nem sokáig
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia!
Tehát szabadon törölhetem,illetve másikat tölthetek bele?Attól tartok,ha Kly programját feltelepítem utánna nemfogad el semmi mást.
(#) tibapu válasza tibapu hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia!
Ha ez sikerül,utánna a 3D led globe-hoz tudnál segíteni?

DSC01647.JPG
    
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
hi vicsys one last help clock is know in working condition but message is not displayed can you plz give one photo of remote with button marking which button is for message ,analog time, digital time , time setting thanks in advance
(#) Mircsof hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni a 20x3mm propellert (csatolt lay), és szeretnék segítséget kérni a hozzá legmegfelelőbb bázis kiválasztásában.
Nézegettem az USB-s bázist is, de nekem a base 12F683 pc motor v2 tetszett meg az egyszerűsége végett (megálitja a motort és nekem ez elég) kevés alkatrész így olcsóbb, de nem megy a fejembe a távirányító kérdés (hiába olvasom oldalról oldalra a fórumot akkor se áll össze). Kell egy távirányító a propellernek az addig oké, de kell egy amivel vezérlem a bázist is nem? Vagy ugyanazt a távirányítót meglehet tanítani vezérelni a bázist és egyben a propellert is?
Továbbá van egy esztétikus kis távirányítóm, de már nincs meg az eszköz amihez használva volt. Ezt nem lehetne használni ide? KKobra említette, hogy Hp41C valahol mintha osztott volna meg erre a célra egy kis áramkört, ami vette a távirányító által sugárzott jelet, és ahhoz a jelhez átunna hozzá lehetett rendelni az óra programjában a számunkra megfelelő funkciót.
Ilyen létezik? És a PC ventilátoros bázis, egy videofejmotorral, és egy már meglevő távirányítóval összerakható lenne ez az óra?
Következő: »»   340 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem