Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   405 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Peísze jó ha megy vele..Az MKP pontosabb így szimetrikusabbnak gondolom azzal az ürísjárásnál mérhető szírintem..Ha a következőt készítem mérek ígérem még szkópal is
(#) patexati hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
A telifonom selypít
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Igen ez valóban jó gondolat!
Anno én pillanat ragasztóval gyógyítottam össze.

Viszont első próba nem kecsegtet túl sok jóval. Az áramfelvétel 1A a szekunderen lévö izzó sötét. Egyenirányítást nem használtam okozhat ez gondot?
CX helyén milyen értéket használtál? Nekem most 300nF van ebben a pozícióban.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Cx helyére ne rakj semmit elsőnek.Nekem azt hiszem 100nF körül van.Az egyenirányítás nem számít.Mekkora a tápfeszültség?Labortápon nézni kéne emelve mikor ugrik meg az áram.100-150mA nem lehó több ha szekunder nincs téóhelve..Az a fajta kondi nem lesz jó cx helyére véleményem szerint..
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Cx nélkül alig folyik áram, a táp 5V (PC direktben).
100nF kondival ismét felmegy 1A áramra.
Raktam rá egyutas egyenirányítást, így CX nélkül épp hogy világít az izzót. 100nF kondival 1A áram, és az izzó nem világít.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Keress valami műanyag kondit mert a kerámiákkal nem lesz jó!!Legalább 7V kéne szerintem ,hogy meglegyen majd a 10-12V a szekundéren..
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A 7v 7W akart lenni?
Szerintem újratekerem a primert több menetre vékonyabb huzallal, mert már épp csak a motorindító kondit nem raktam bele, de mindég ugyan az az eredmény 1A és izzó sötét (lehet olyankor kiég...).
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
7V jól írtam..Próbáld már mg cx nélkül..
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Idézet:
„(lehet olyankor kiég...).”


Vagy beég


Más lesz ott a hiba nekem 4 menet a primer.200nf talán a kondi
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A képem az már ég, de ez most más téma...

Lehet igazad van, mellékeltem a nyáktervet és a fet lábkiosztását. A nyák a réz fólia felől van rajzolva.

más.jpg
    
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
N es és a Fet?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ha izzóval terheled bizonyos feszültség és áram alatt nem világít.. A kevés menetes verzióval nincs tapasztalatom én egyből "csigát" tekercseltem az 10uH körül van a ferrittel..Ki kell játszani mi a jó ,de ha kly paramétereire készíted akkor az ő értékeivel dolgozz inkább.. Mindenképp ajánlott behangolni optimálisra..Nekem brutálisan erős és stabilra sikerült az átvitelt megoldanom a csigákkal..
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Gate és gnd közti zener hol van?
Nem zenert tettél a másik diófa helyére?
(#) patexati hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Együttállás Még nincs kész teljesen..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Igen, az igazi hogy nincs mögötte nagy bázis. Mondjuk késik ...,.Hogy belekossek valamibe
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Egyik sem pontos igazán csak a kép kedvéért tettem be.. Még a kondi az elem helyett kell a rotorba mert egy anya van helyette bent..Még az alsó táp nincs teljesen dobozolva kell egy tápdugaljat beleraknom.. A kis VIDEOTON tekerentyűvel lehet bekapcsolni és 1400-1700 közt a fordulatot szabályozni..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ime az adatlap elhagytam a zenert, mert úgy véltem a tok tartalmazza.

Az előző kérdésed nem értem igazán.
Idézet:
„N es és a Fet?”
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Azt kérdeztem hogy N csatornás? Csak a telóm javít, vagy ront .......
Most már látom hogy N es.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Na jó újratervezés tényleg csak a motorindító kondi maradt ki minden mást kipróbáltam.
A régebbi wp-t mikor teszteltem akkor nem szívtam ennyit.
Holnap kipróbálok egy nem repedt ferritet, és annak az eredeti tekercsét először hátha azzal, de kétlem.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Helló!
Nálad a videófej primer tekercse 4 menet volt, de had kérdezzem már meg, hogy a szekundert meghagytad az eredetit?
Csak azért, mert most egy másik ferrit gyűrűvel próbálkozom 12V be táppal Cx kondi nélkül alapból 200mA áram folyik. Ha a terhelt szekundert (12V 5W izzó) közel helyezem akkor a gyári szekunder tekercs egyből füstölni kezd... Bővebben: Link

Ugyan olyan induktivitás ami Patexatinál van az nálam 400mA áram esetén kb 10 másodperc után menetzárlatos lett...
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
szia
Szekunder nem lett áttekerve . Full eredeti. Sőt még összekötve se lett a több tekercs. Szimplán az egyiket használom. Izzóval soha nem teszteltem.Tápot viszont csak 5V olt adok neki. Így simán viszi az órát.
CX et mindenképp tegyél rá valamekkorát

Valamelyik videómon jól látszik hogy a labortápon 5V körül 400mA körül van a terhelés működő óra mellett. Ehhez kell méretezni.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Idézet:
„Izzóval soha nem teszteltem”


Mármint ezt a wpowert soha ......
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Akkor végül is a sötétben tapogatózom, ugye csak annyit tudok, hogy a szekunder 12V kell legyen kb. Azt viszont nem tudom, hogy rotor mekkora terhelést jelent, és ekkor a feszültség mennyire eshet be...

Ha nézted a videót akkor gondolom egyetértesz abban, hogy ez a táp már jó is lehetne akár, csak azt nem értem, hogy az induktivitások mért sültek szét 400mA áramnál, mikor patexnek is ugyan ilyenek vannak azok meg kibírták simán.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Ezt én sem tudom miért süt nálad. Nálam épp még langyos se....

"és ekkor a feszültség mennyire eshet be"

Ez majdnem mindegy, 3V alá nem menjen ,de nem gond ha beesik ezt intézik a LED driverek.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Hány voltosak a zenerek?12V sok ám az új powernek ömegugrik az áram..
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Valószínűleg azért sültek szét mert nem volt CX , vagyis csak parazita CX volt ami minimális.Ettől a freki akár több (száz)MHz fölé is mehetett és ezt nem szertették.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
16 V zenerekkel 12 volton én jelentős áramokat mértem )már kinyitottak).. 24 V zener van nekem bent de abban sem vagyok biztos,hogy az elbírja a 12 V tápot.. ha készítem a következőt megnézem.. Labortápon figyelni kell az áramot ezért írtam.. 1,5 A áramkorlát azt nem ég el semmi ha észreveszed ..Nálam nem volt semmi ugrás az áramban cx nélkül pedig szórakoztam vele a deszkamodellen..Hozzáteszem a csigatekercsekkel van ez így!! Pár menetesnél lehet nem így van a dolog..A tekercs persze megsül nagy áramnál hiszen azon megy át a táp..
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Frekit nem mértél? Lehet arra kéne rámenni hogy a freki kb 80-100khz legyen. Úgy belőni a tekercset és kondit.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
A videót nézve jó lenne az de te túlterheled!! Az nem 10W izzó véletlen? Én szofitával terheltem ezt.A vékony tekercsek nem bírják sokáig azt az áramot..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Nem mértem semmit mert egyből ment.. Kihangoltam a cx kondival a legjobbra azt ment tesztben pár órát ..Kerámia és egyéb hitványabb kondi egyből zárlatba rakta ha az lett a cx helyre rakva és max áram folyt átvitel nélkül nyitva maradtak a fetek szerintem...Most leszedtem a rotort róla a végső helyrerakás miatt ,szombatom rakom vissza akkor mérek pár dolgot.. Holnap nem tudok sajnos..
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
Következő: »»   405 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem