Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   135 / 399
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Egyesével cserélgettem a kerámia kondikat és semmi nem történt. (csere próba) Azon gondolkoztam az 1N4148asoknak elég nagy a "szórása" ezek nem szólhatnak bele a dologba ? Csatolok képet hátha Ti találtok rajta valami hibát.
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Mi az a feltekert rézdrót a fekvő tekercs két végén? Ott ellenállásnak kellene lenni.
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Egy 80as években készült quadba láttam igy az előzőt is igy épitettem meg azóta is müködik.
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Az én Quad panelem bontott alkatrészekből készült (meg is látszik).
(#) Alkotó válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Előnytelen megjelenésű erősítő, de ettől még akár jó is lehetne.
A bemenetre célszerűbb lenne egy "korszerűbb" műveleti erősítőt rakni, mert ez a 709-es klón aligha ideális.
Alul van egy kondi és egy piros cső a kimenet és a föld között. A csőben van egy ellenállás?
A 0,091R-ok, lényeges elemei a védelemnek. Ránézésre, találomra készítetted őket.
(#) kanocos válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Az A109es próba miatt került bele gyanakodva a TL071 hibájára. Igen a piros csőben lapul egy 10ohmos ellenállás. Mit értesz elönytelen megjelenés alatt? Valóban találomra készültek, de kétlem ez okozná az eredeti problémám.
(#) Alkotó válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 / 1
 
Rápillantottam a fotóra. Pocsék a memóriám, de ha jól emlékszem vissza sok-sok évre, akkor a mellékelt fotón lévő ellenállásnak 330kR-osnak kéne lenni.
A színek alapján narancs-narancs-barna-arany csíkokat látok, ami 330R. A barna helyett citom csíknak kéne ott lennie.
Ez nem biztos, de egy mérést azért megér, hiszen nem mindegy az erősítés szempontjából, az ezerszeres eltérés (ez a visszacsatoló ellenállás).

330kR.JPG
    
(#) kanocos válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Igen ez volt a probléma sokszori átnézés után se találtam hibát! Mellékelem azt ahonnan én a beültetést végeztem és felhívnám mindenki figyelmét erre a kis apró hibára ha valaki ugyanerről ülteti be ne ejtse ezt a hibát.

5.pdf
    
(#) Alkotó válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Örülök ha tudtam segíteni.
(#) gyula1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Látom ,jól megépítetted bontott alkatrészekből! működik is?
(#) kadarist válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Természetesen működött, de már elbontottam ezt is. Csak a panel maradt. Jó kis nyolclábas 709-es van benne Felhívom a figyelmet az eredeti MEV-tranzisztorra!
(#) gyula1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Egy kérdésem lenne, Elég ez a hűtő borda egy oldalra
(Vég,tranyókkal, védő tranyókkal együtt!)
szélessége: 11,5 cm
Magassága: 6 cm
vastagsága: 5,5 cm
Természetesen 12cm ventilátorral megspékelve?:
(#) kadarist válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Remélem sűrűn bordás, mert ha nem, akkor ez nagyon kevés lesz. Az én képemen nem látszik, de erre a hűtőlemezre rá volt erősítve egy jó nagy borda.
(#) gyula1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Itt vannak a képek!
(#) kadarist válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Azok a kilométeres drótok ugye jelentősen meg lesznek rövidítve, mert ez így nagyon nem jó. A borda ventivel jónak néz ki, de majd élesben fog eldőlni, hogy tényleg rendben van-e. Milyen végtranzisztorokat használsz?
(#) gyula1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Persze a drótokból szedek le!
Bd 249 C -t Végül is, már halgattam,több mint egy órát, egy folytában kb. olyan félhangerőn 12cm ventivel nem volt semmi baja..
(#) kadarist válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A BD249C jó választás. Az enyémben TIP35C van, ami majdnem ugyanilyen.
(#) gyula1990 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Akkor rendben utolsó Stádiumban van, már csak be kell építeni a kuckójába, a héten az is meglesz nem sietem el
(#) reloop válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Idézet:
„Mi az a feltekert rézdrót a fekvő tekercs két végén?”

Helló! A feltekert rézdrót a korabeli terv szerint ellenálláshuzal. A mellékelt fotón lévő quadba 1,59 ohm/m-est használtam.
(#) kadarist válasza reloop hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
De ott lakkozott rézdrótnak látszó tárgy van beépítve. Legalább is nagyon úgy tűnik.
(#) reloop válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Csodálkozom is, mert így nincs túláramvédelem, és hiányzik egy jótékony visszacsatolás
(#) reloop válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Üdv! Az IC kimenetén lévő 3,3k ellenállás és az 1nF kondenzátor állítja be a felső határfrekvenciát. Ha az 1nF a valóságban 10nF akkor épp úgy szól mint ahogy leírtad.
(#) gyula1990 hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok! Lassan Kész a az erősítő! holnap remélhetőleg!
(#) vologya válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia!
Csak óvatosan azokkal a hangszórókkal..egy jól megépített quad könnyen a másvilágra küldi őket..
(#) gyula1990 válasza vologya hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
hát elég,jól sikerült megépítene ma quad -ot
erről a hangszóról nem tudsz adni egy kis leírást?
8 ohm 150w van ráírva.
20cm -es a képen nem kivehető..
Nem tudom mennyivel terhelhető :S
(#) vologya válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ha a képen nem kivehető,milyen leírást tudnánk adni mellé?
(#) gyula1990 válasza vologya hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Gőzöm nincs mennyivel terhelhető.azért kérdeztem,hogy valaki tudja-e?

Egyéb ként ezt néztem ki:
De szerintem ezt is könnyen a más világra küldi..
SPA 2030
Pz / Pn: 150 / 100 W
f: 50 - 5.000 Hz
SPL(1W/1m): 89 dB
leng. tek.: 1,5", 2 réteg
csévetest: ALU
mágnes súlya: 30 Oz

megtaláltam amit meg vettem:

Dibeisi Mélyközép hangszóró C8005-8
Impedancia: 8 ohm
Átmérő: 20cm
Sávszélesség: 40 - 5000 Hz
Mágnes: 20 Oz
Teljesítmény max.: 150W
(#) vologya válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Az elsődleges probléma ezekkel a hangszórókkal az,hogy ha el is viselik azt a teljesítményt,amit a quad tud,akkor is érzéketlenül és tompán szólnak,valójában hiába pumpálsz bele ``vasalónyi`` teljesítményt,nem fogod komolyan érezni azt az egészséges 100 wattot..Más probléma,hogy a hangjuk sem egy gyönyörüség,de ez mondjuk szubjektív.
(#) gyula1990 válasza vologya hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ebben van igazad, főleg amikor meghajtottam vele.Kicsit furában szolt mint ami benne volt..majd meglátjuk.
de azért köszi! az információt!

amit előzőnek írtam SPA2030 arról mi a véleményed? az elég lenne?
(#) vologya válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Sajnos az előbbi hozzászólásom egyaránt érvényes a Dibeisi,SAL és MNC cuccokra..A katalógus szerinti 89dB sem tul sok,de sajna annyi a valóságban nincs és 3dB minuszt már csak félhangerőnek hallassz
Következő: »»   135 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem