Fórum témák
» Több friss téma |
Megnéztem, és egyformának tűnnek azok az adatok.
Valóban jobb, de azt rendelnem kell, a boltban nincs.
Továbbá csak a dip 14 tok jó nekem.
Igen, de végül is mindegy, mert a két változat elég egyforma.
(Legalábbis amiket találtam datasheet-ek szerint) A HC sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik. A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
Sziasztok!
Erről mi a véleményetek, mennyire működne más frekvencián? https://www.youtube.com/watch?v=K4aKYOAARF4
Miért ne működhetne. Amíg nem voltak nagyon nagy frekvenciás erősítő eszközök, az összes mikrohullámú berendezés vevője így működött. A lényeg, hogy a keverő dióda vagy germánium, vagy zero bias Schottky dióda legyen.
Mintha rémlene, valaki az apróban hirdetett egy ilyen, erre a célra való dióda patront. A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
A diódán mint nemlineáris karakterisztikájú elemen létre jönnek a különböző nagyfrekvenciás termékek összegei különbségei.
A diódán megjelenő keverési termékek kiválasztását a keverő ki és bemeneteire kötött szűrők, rezgőkörök és jóságuk fogják segíteni/rontani . Másik trükk lehet , ha "elrontod" a kedvelt polyakov keverőt és egy kapcsolóval megszakítod az egyik diódát akkor egyből 2 sávossá alakíthatod a szinkrodinvevődet. Az eredeti oszcillátor frekvencián fog keverni a vevő (nem a 2szeresen mint 2 diódával).
Amikor megláttam a kapcsolási rajzot épp ez jutott eszembe, amit nemrég írtál.
Én leginkább 144 MHz-t kevernék le 100 Mhz- környékére. Az gondom a konverteres megoldással, hogy a rádiók amiket a lekevert jel vételére használok, összekeverik, a levegőből érkező jelet, a konverter kimenetéből jövővel. Persze a rádiót oda hangolom ahol nincs adás, de ekkor meg a VHF frekvenciás mixer hangolgatásával kell keresgetnem az adást. Idézet: „Másik trükk lehet , ha "elrontod" a kedvelt polyakov keverőt és egy kapcsolóval megszakítod az egyik diódát akkor egyből 2 sávossá alakíthatod a szinkrodinvevődet. Az eredeti oszcillátor frekvencián fog keverni a vevő (nem a 2szeresen mint 2 diódával).” Annak idején ezt valahogy kitaláltam, és ki is próbáltam, de nem működött! De lehet valami más gond volt, ki fogom megint próbálni ! Idézet: „Én leginkább 144 MHz-t kevernék le 100 Mhz- környékére.” Milyen 100 MHz vevővel szeretnéd a 144MHz-et figyelni? Üzemmód sávszélesség?
Egyszerű FM műsorvevő. Tudom, nem ideális, mert ez 200KHz -en vesz ott meg ha
van is adás, az kb 20 KHz-es keskeny fm. Halkabban azért lehet hallani valamit. Ez a löket probléma, amiről régebben írtál.
Löket is (75 vs. 3 kHz), sávszélesség - érzékenység is. A teljes sáv amit figyelned kell, az alig több, mint a műsorvevőd sávszélessége. mindössze 570 kHz. Ezen a keverő nem segít, sőt némileg ront is (+zaj) a helyzeten.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
Akkor már inkább CEPT normás FM CB vevőt használjál ... igaz ott meg a csatornatávolság a macerás ... de legalább keskeny FM demodulátor van benne .
Megnéztem, kikötöttem az egyik dióda lábát, vett valamit, de elég halk volt.
Délután próbáltam, 7MHz-s oszcillátorral, így egy diódával kétszerezés nélkül 7 MHz-t vett, csak AM műsorszórót tudott venni, két diódával 14MHz-n sokkal hangosabb volt.
Érdekes githubon lévő DSP rádió vevő projekt.
projekt induló oldal SI4735 vezérlő könyvtárának a leírása ... és egyebek Hasonló ICk-ből építkezik több most beszerezhető AM / SSB , LW / SW / URH "világvevő" rádió is. Fórumtársunk dilemája másik topicból A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
Én ennél kicsit alacsonyabb szinten mozgok
A tda 7000 klón olcsó rádió áthangolásával foglalkoztam, de beleuntam, az apró panellel való vacakolásba. Lehet abbahagyom, és VHF vételhez készítek egy egyszerű szupreg vevőt. Zavar ellen kapna majd egy előerősítőt, A quenchelést később egy egyszerű oszcillátor vehetné át. Tudom nincs nagyon sok lehetőség ebben a konstrukcióban, de annyira rossz e hogy ne legyen érdemes foglalkozni vele?
Az FM része egész jó ennek az IC-nek, viszont az AM paraméterek közül erősen kilóg a szelektivitás hiánya! Pedig ez ott sokkal fontosabb, mint az FM-nél....
Folytatás:
Haladok a Tube Dual MPX decoder szerelésével, már a vezetékezés vége felé járok TJ.
Sima SSOP tok, nem kell hozzám még csak extra eszköz sem. Folyasztószer, esetleg ónszívó szalag. Ha egyszer megpróbálkoznál vele a harmadik - negyedik kísérlet után már azt fogod gondolni, mennyivel egyszerűbb és gyorsabb mint az a macerás furatszerelt DIP tok.
Itt van, amit a napokban építettem, supreg vevő.
Vette az fm adókat, (pedig a hangfrekvenciás részét kihagytam) de torz volt a hangja. Egy másik kapcsolásban potméterrel szabályozták a bejutó tápfesz áramerősségét, de ez se vált be. Addig kísérleteztem, hogy az egész most már alig vesz valamit, szerintem tönkretettem a fetet valamilyen rossz bekötéssel.
Szia!
Ha a FET -t cseréled . A 3k9 ellenállás helyett meg 10k potméter +1....2 kOhm soros ellenállás. Honnan tudod , hogy a FET Drainje melyik ponthoz csatlakozi?
Mi ez az SMS trükk? Na mind 1 szabályozni kell a az oszcillátort ezt potenciométerrel szokták így csökken a torzítás.
Végül csak működére bírtam
Igazad van Attis, a rajz alapján nem lehet eldönteni, melyik a sourse és drain, pedig ahogy olvastam a neten, sok fetnél nem felcserélhető a kettő, és a felcsrélés alacsony frekvencián nem nagyon számít, de nagy frekvencián (pl itt) lényeges a különbség. A fet-et nem cseréltem, de megfordítottam, potmétert bekötöttem a 3,9 K helyére, és működött mint tegnap. A nagy antennát nem feltétlenül szereti, egy 15cm volt a legjobb. Sokkal 100MHz felett, nem volt hajlandó oszcillálni. Némi javítgatással elfogadható FM vevőt lehetne belőle csinálni, de amatőr vételre, műholdas adásokhoz biztos nem válna be. Ezért bár működőképes a konstrukció, másfelé fogok keresgélni. Idézet: „Ezért bár működőképes a konstrukció, másfelé fogok keresgélni.” Ha analógban gondolkozol, építs szupervevőt. Abban is van kihívás bőven, és ha modulárisan építed, többféle célra is használhatod. Többféle demodulátor, többféle, esetleg átkapcsolható KF sávszélesség, jó keverő fokozathoz többféle LO, előtét keverővel sokféle sávon használható. A moduláris kialakítás lehetővé teszi azt is, hogy a modulokat egyenként építed meg, és ha változtatni akarsz, nem kell mindent elölről kezdeni.
Teljesen egyet értek veled! Egy kicsit még szuperheterodinhoz
fejlődnöm kell, (de nem sokat). A moduláris építkezés előnyeit, már felismertem!
Ha többszörös keverést alkalmazol, és elég magasra választod az első KF értékét, akkor az első KF sávszélessége lehet nagy. Ennek az az előnye, hogy a viszonylag nagy sávszélesség (kb. 1 - 10 MHz) Lehetővé teszi, hogy wobbulátorozva később szkóppal kiegészítve egy jó kis érzékeny spektrumanalizátorral kiegészítsd. Ilymódon a szkópon könnyebb megtalálni az épp működő állomást, és ráhangolni.
A szokásos KF frekvenciák: 455 kHz, 10,7; 21,4; 45; 75 MHz. Ha ezek közül választasz, ezekhez lehet kapni szűrő, és keverő kvarcokat, és már csak a keverő oszcillátor spektrum tisztaságára kell odafigyelni. Szóval, jó kis projektet lehet készíteni, el lehet lenni vele egy jó darabig.
Ma délután nézem fura a vétel, de azért van, nehéz volt beállítani. Aztán nézem, leeset a botantenna drótja csak tekercsel szólt antenna nélkül egy román adó rövidhullámon. Ezzel a készülékkel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |