Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Témaindító: sound.man, idő: Nov 25, 2007
Témakörök:
Oké, és egyébként az ágota crossoverről mi a véleményetek?
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a nemrégiben nálunk is piacra került Master Audio hangszórókkal van-e valakinek tapasztalata már? Mert az áraik és az adatlapon olvasható paraméterek számomra gyanús összefüggésben vannak. Bár szívesen csalódnék kellemesen , ha elfogadható minőségűek ilyen árban.
Hát, nem tudom, nekem elég silánynak tűnnek, ahogy ezt az áruk is tükrözi. Nekem van egy Master Audio driverem, kemény 1095Ft volt, amire kellett megfelelt. Melyik termékükre gondolsz konkrétan? Ha teheted próbáld ki, nekem csak ezzel az egy hangszóróval van tapasztalatom.
Sziasztok!
Segítséget kérek bizonyos dolgok eldöntéséhez. Van 2 db 130W-os, 8 Ohmos Torque hangsugárzó (TS 133). Ehhez milyen teljesítményű erősítő kellene ahhoz, hogy a szükséges hangerőt max 2/3-os kihajtás mellett torzítás-mentesen leadja? Másik kérdés: Szegeden keresek megbízható hangszóró javítót, mert az egyik ládában lévő Celestion K12T-100-as mélynyomó torzít és ha óvatosan benyomom a membránt a porvédő és a mebránszél találkozásánál több ujjal megtámasztva, finom súrlódó hangot hallok. A torzítás pici hangerőn is megvan. Harmadik kérdés: az ebben a ládában lévő közép-hangszóróról tudtok-e valamit? Megnéztem a hátulját és a mágnesre van valami felragasztva, azon ha jól emlékszem, talán 50W van, de a méretéhez képest ezt túl soknak tartom. Sajnos nincs itt nálam a róla készített fénykép, majd este pontosítom, de hol lehet ilyet kapni, ugyan is az egyik ládából ez a hangszóró hiányzik, így kaptuk ingyen... Talán az utolsó kérdés Mit tudtok az ALTO aktiv hangsugárzókról? Klubos fellépésekhez énekre néztük ki a TS112A tipust, 400/800W. Max 100 e/db-ig tudunk elmenni, ezért került ez képbe. A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
Köszönöm hogy reagáltál !
Így a fotó alapján nehéz eldönteni, mennyire silányak, én már csalódtam kellemesen olcsóbb megoldásokban is. Nekem konkrétan egy sztreo billentyű kombóba kellene kettő darab 25 centis. Persze elsősorban az Eminence és Celestionokat nézegettem, amik nem sokkal drágábbak ennél például.. De mondjuk ez az MA PA10-8 a fele/harmada árért ha kicsit gyengébben is szólna, elég takarékos megoldásnak tűnne... De tényleg legjobb lenne hallani, mit produkál.
Szerintetek a 12db/oct és a 24db/oct meredekségű aktív crossover közt mennyire észrevehető a külömbség? Melyiket érdemesebb megvenni?
Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni esetleg a TK 202-es trafó bekötésében. Az előlapján betű jelzések vannak, a-v ig, zöld és kék kábelek lógnak ki belőle, ez gondolom a polaritás miatt van. Nem tudna valaki segíteni, hogyan lehet Beag APX 100-hoz ezzel illeszteni Videoton dc 2550-t?
Köszönöm a segítséget!
Nem véletlen az AET453 50W-os kimenője az a TK202? Mert ha igaz akkor az kicsit halvány a 100-as APX-hez. A Vidi fal? sem lesz viszont hosszú életű szerintem , ha 100W csövessel kergeted. Az a 110W amit ráírtak csak pillanatnyi csúcsban bírja ki, az APX viszont kegyetlenül bírja a folyamatos 100W-ot. Bár a minősége így oda-vissza trafózva aztán már minden hifi alatt lesz.
Attól függetlenül óvatosan hajtva kipróbálni ki tudod vele, de tartós üzemre a TK222 jobb lenne az APT100-ból. De legjobb megoldás maga az APX kimenő szekunder áttekerése volna. De semmi esetre sem azzal a dc2550-el kéne használni. A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
Köszönöm. Igazándiból az lenne az elképzelés, hogy mivel kettő hang(fal)sugárzó van, ezért mindkettő elé külön-külön azt a trafót, meghajtani meg nem tervezném, de elvileg ha a trafó 50w-ot tud, akkor a névleges 70w-os hang(falat)sugárzót nagyon tudja legyilkolni, de annyira nem vagyok otthon a témában, ezért is kértem segítséget. A dolgot elsősorban ilyen itthoni kisebb-nagyobb zenehallgatásra, vagy néha karaokera raknám össze. Az eredeti kimenő szekunderének áttekerése hogyan lenne megoldható?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
Attól hogy a TK212 50W-ot bír, még átviszi a teljesítményt, csak erősen melegedni fog és torzítani nagyobb teljesítménynél.
Azt hogy miként kellene átalakítani az eredeti kimenőt, inkább kérdezd meg a csöves erősítős topicban, ott nálam tapasztaltabb szakikat találsz kimenő ügyben. Lehet hogy tudnak konkrét adatokkal is szolgálni. Egyébként meg a meglévő 202-essel is előbb kipróbálhatod : mérd meg a tekercseket, és ahol a legnagyobb Ohm értéket méred, az megy az erősítő felé, ami meg a legkisebb értékű (és legvastagabb vezetékből tekert) , megy a ládára. Amúgy elgondolkodtam, ha ilyen kérdéseid merülnek fel, jobb lesz ha óvatosan piszkálódsz abban a csövesben, elég életveszélyes anódfeszültségek lesnek az óvatlan betolakodóra! Ha most indítod be hosszas pihenője után, lehet vele még egyéb dolgod is, munkapontok beállítása, esetleg tápegység elkók cseréje, stb... A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
Igen. Jogosak az aggályai, de üzem közben nem nyúlkálok bele, a csöveket, meg elvileg a P3 és P4-gyel lehet szinkronizálni, a műszere helyére pedig érdemes multimétert bekötni. Ha nagyon elszabadul a pokol, akkor van bevethető villamosmérnök ismerős, de igyekszem apró léptekben haladva, sokat kérdezősködve valahogy én megoldani, elvégre, egyetemre ilyenekkel foglalkozó képzésre szeretnék menni. Köszönöm a segítséget
Szia! A rajzodon a két 22uF, és a két 47µF össze kötése, nem lesz hószú életű, egyszerűen fel fognak szépen puffadni a kondenzátorok ott!. Elektrolit kondenzátort nem szoktunk be kötni pasziv hangváltóba!. Oda inkább MKT-MKP típusú kondenzátorokat tennék be!. Egyszer én is ki próbáltam így össze kötve a kondenzátorokat, és szépen szét robbantak, hiába voltak a kondenzátorok be kötve bipolárisnak.
Szia!Annó még Haliaputól kaptam ezt a rajzot. Egy idéglenes megoldásnak akartam eleinte hogy hajtsam simán a t.ampal a subokat és a topokat is. De már a megoldás folyamatban van. Azért elég nagy értéküek. Köszönöm a figyelmeztetést.
Hali!
Már van egy ilyen mikrofon párom, megvagyok vele elégedve. Ha vennék még egyet, mondjuk a mellékelt hirdetést, mennyire zavarják ezek egymást, már azzal a párral ami van nekem? Kizárt hogy egy frekin legyenek? Ha mégis összekavarodnának, van rá mód hogy áthangolni/széthúzni őket? Köszönöm!
A készüléken fel van tüntetve , hogy az UHF sávban melyik frekvencián működik ami Neked van.
Ezekből több féle párosítás is létezik, meg kell tudni hogy amit vennél, hová lett hangolva, és ha nem egyeznek akkor használhatod egymás mellett is őket. De professzionális hangosításra nem éppen ezek valók... nekem is voltak hasonlóak, de nem a stabilitásukról híresek.
Köszi a választ, segítettél!
Tudom, meggyőződésem hogy nem professzionális cucc, amire nekem kell megfelel.
Sziasztok!
Kisebb termek hangosítására milyen erősítőt ajánlanátok használtan? Eminence Beta 12A és Eminence ASD1001 hangszóróval szerelt dobozokhoz.
Szia!
A Beta 12A 250W RMS-t bír el, szóval ennek a környékén kéne kergetni. A driver elvileg 50W-os. Ennek a terhelhetősége a hangváltó keresztezési frekvenciájától valamit a meredekségtől függ.
Meg a beépített L-Pad-tól főleg mert a magas 8 dB-el érzékenyebb.
Eminence-re amit ráírnak RMS teljesítményt azt jobb ha elosztod 2-vel szerintem. Mert nem rossz hangszórók, de én azt tapasztaltam, hogy RMS-be nem bírják amit rájuk írnak.
ptesza kolléga segített a hangváltó építésében.
Ez lenne az. sound.man Volt már hajtva 220W-os erősítővel. Semmi baja nem volt neki. Mérve volt az erősítő kimenő teljesítménye. A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Ezzel tisztelettel, de nem értek egyet veled!
Nekem szinte minden hangsugárzómban Eminence hangszóró van, RMS teljesítmény környékén mennek évek óta. Semmi bajuk, és brutális a hangjuk. Szóval véleményem szerint az Eminence nagyon is jó hangszóró! Természetesen torzítás mentes jellel és megfelelő dobozban van!
Bizony ha a sok "márkát" összehasonlítjuk , terhelhetőségben és hatásfokban az egyik legjobb. Sokról elmondható hogy túloznak a paramétereikkel , de legkevésbé az Eminence gyártmányokról. Pedig párat már évtizedek óta nyüstölök, de van amit csak 5-6 éve, és ugyanúgy bírja akár a túlterhelést is.
Végül is akkor milyen erősítőket tudnátok ajánlani? Esetleg egy két márka?
Nézelődtem én is egy kicsit.Ezekről mi a véleményetek? Síva ppa 800 Silverblade DSX 700 T.amp TA600
Ez jó kérdés. Azt mondják hogy a Siva közép magas úton nem jó.
A másodikat nem ismerem. A t.ampról hallottam már jókat. Igazából én csak a nálam lévő végfokokról tudok és akarok nyilatkozni. Ha van itt olyan kolléga akinek volt már dolga a fent említett végfokokkal biztosan megosztják a tapasztalataikat.
Sziasztok! Dinamika kompresszoros kérdésem lenne, a megfelelő beállításhoz. Az msec Attack es a sec release (értem hogy mi mit jelent) csak hogyan kell beállítani. Mit kell venni alaphoz, milyen esetekben milyen beállítás kell. Pl amikor microfonba beszélnek vagy sima zenénél. Esetleg a legjobb legkönnyebb megoldás hogy automatara kapcsolni?
Megosztanád hogy neked milyen végfokok vannak a birtokodban?
A legtöbbet én is a T.amp-ról hallottam.
Szerintem olvasd el ezt az irományt, mert ezen a két alapfogalmon kívül akad még néhány a kompresszálással kapcsolatban.
Ennek alapján szerintem jobban megérted mi miért és merre. |
Bejelentkezés
Hirdetés |