Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RGB led villogtatása egyszerűen
Témaindító: rolandosss21, idő: Feb 1, 2008
Témakörök:
Helló!
Teszek fel pár képet a szerkezetről. Szét azóta sem szedtem jobban... Lehet, hogy nem is kell. A számlap azon része, aminél a mérést kéne végezni szabadon van, tehát a plexi mögé szerintem simán fel kéne csak ragasztani a hall IC-ket vagy a reed reléket... Üdv: Csaba
Na, jó ez. Akár a számlapra, szépen elhelyezve, akár a számlap alá elhelyezhető pár Reed relé megfelelő pozícióban, majd a mutatóra egy kis mágnes és a kapcsolás már működik is.
Ezek után már csak egy egyszerűbb kapcsolás megoldhatja a gondodat. Pl. az RGB-led-re a reed reléken át egyre csökkenő ellenállást kell kötni a Piros lábra, így a növekvő áramerősség miatt növekszik a fényereje, vagy feszültségosztót kötve rá, az eredmény ugyan az, és ekkor az sem baj ha egyszerre 2-3 reed is van meghúzva.
Sziasztok
Szeretnék építeni egy úgy 60-70 ledből álló plafonon elhelyezett "égboltos" világítást dekorációs célból és olyan kérdésem lenne hogy lehetne azt megoldani hogy úgymond "hullámozzanak" a ledek szépen lassan fel ill le mondjuk úgy 10-esével vagy 5-ösével nem kell teljes fényerővel? A másik ötletem hogy önállóan villogó rgb ledeket teszek bele azzal az a baj hogy egyszerre ugyan azt a színt adják és az túl élénk lenne. választ és ötleteket előre is köszi
[off] Vajon hány RGB LED-es témában található meg a kérdésed?
Sziasztok! Segítségeteket kérném! Megépítettem egy RGB keverőt (mellékelve a kapcs. rajz). A problémám a következő. Nincsen lágy átmenet a színváltás között csak váltogat és miután vágigment a színskálán amit keverni tud "kikapcsol" és kezdi előlröl. Hogyan lehetne kicsikarni belőle a lágy átmenetet és hogy ne legyen vége hanem folyamatosan keverje a színeket. Mellékeltem is egy videót hogy szemléltessem a problémámat. Segítségeteket előre is köszönöm!
RGB keverő
Üdv!
Esetleg még 1-1 ellenállás a tranzisztorok bázisától a föld felé és vele párhuzamosan kondenzátor. Az ellenállás azért kell, hogy ha ki van kapcsolva a tranzisztor, akkor a kondenzátor ki tudjon sülni rajta. A kondi kapacitásával lehet finomítani az átmenetet. Ki kellen kísérletezni az értéket. Kondiból 10µF kb, ellenállás 1k- 10k-ig lehet, hogy jó lesz.elrontani nagyon nem lehet.
Sikerült megoldani a problémát Hujikolp tanácsával. Bár én kihagytam az ellenállásokat és csak a kondenzátorokat tettem be. A kondenzátoroknál (C1 / C2 / C3) a lényeg hogy 10V legyen minnél nagyobb a farad annál lassabb a szinek átmenete. Én 10V 2200µF használtam igaz a mellékelt videón nem nagyon látszik az átmenet. Mellékeltem a kapcsolási rajzot és egy videót.
RGB2
Üdv!
Esetleg még lehet növelni az áttünés sebességét, ha tranzisztorok előtti bázis ellenállást megnöveled. 10Kohm már lehet, hogy elegendő időt adna, esetleg az 555 timer ic időzítését kell hosszabbra venni, hogy kissebb frekvenciával billenjen. Még lehet kicsit izzasztani, ha egy-egy 1N4148 diódát beteszel a tranzisztorok és a föld közé. Ekkor újra kell kicsit méretezni a LED-ek előtét ellenállását. RLED[/sup] = UTÁP - ULED / I[sub]LED R = 4.3V - 3.4V / 20mA = 45ohm
Nagyon köszi a segítséget! Első lépésben kicseréltem az 555-ös kondenzátorát 47µF -re meghoszabbodott az idő és elértem vele hogy egy "kikevert" szin tovább világít. Következő lépésben megpróbálom az Álltalad leírtakat mert még mindíg csak a beépített kondi feltöltődése és kisülése a "keverési" idő. Azt tapasztaltam gyorsabb sebességnél hogy a zöld és a kék led szépen lassan váltakoztak a piros led meg villogott. Az eredeti rajz alapján is így működött csak a sebesség levétele nem engedi a gyors villogást.
[OFF] ( Használd a válasz gombot légy szíves! Kösz! )
"Azt tapasztaltam gyorsabb sebességnél hogy a zöld és a kék led szépen lassan váltakoztak a piros led meg villogott." Ez a bináris számláló miatt van. A pirosnál a legnagyobb frekvencia. A zöld LED villogása a pirosnak a fele, s a kék a zöld frekvenciájának a fele lesz. Így alakul ki a piros LED villogása.
hello ezen a rajzon http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/87/870cba6cf7f8776d881ee...35.jpg a r1 r2 r3 ellenállások értéke mekkora?
Szia! Ez elsősorban a LED nyitófeszültségétől a LED-en átfolyó áramtól és a tápfeszültségtől függ.
PL: Normál LED-esetén aminek a nyitófeszültsége legyen 1.3V, a LED árama 20mA, és a tápfeszültség 5V. Akkor R = (UT-Uled) / Iled = 3.7V / 0.02A = _185_ ohm _. De 220 - 470 OHM körüli ellenállással is elég jól fog világítani a LED.
Üdv! Az lenne kérdésem ,hogy közös anódos RGB-led et meg-e lehet csinálni hang vezéreltre?
Ui: Programozás kilőve. A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |