Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RGB led villogtatása egyszerűen
Témaindító: rolandosss21, idő: Feb 1, 2008
Témakörök:
Az egyszerűsítésnek az ára az, hogy nem tudod egyszerre bekapcsolni az összes LED-et. Viszont ha elég gyorsan vezéreled az egyes sorokat és oszlopokat, akkor az folyamatos fény érzetét kelti. S megfelelő vezérléssel sokkal többet ki lehet hozni ezekből a LED-ekből! :yes:
LÁSD: RGB LED-es futófény PIC-kel és RGB LED-es futófény PIC-kel, frissített verzió.
Nem egyszerű de működnie kell
Érdekes elrendezés.
Érdemes lenne minden tranzisztornak külön külön adni egy egy bázisellenállást! De azon kívül még akár működhet is... S gondolom a soros áramkorlátozó ellenállást a leg kisebb eredő nyitófeszültséghez fogod méretezni. Egy áramgenerátor alkalmazása viszont előnyösebb volna a soros ellenállás helyett. PL: TL317-ből.
persze áramgenerátor lesz... csak működjön
Én ezt szeretném megcsinálni. Szerintetek hogy csinálta?:videó
Mikrokontrollerrel. "Csak" 64db LED független vezérlését kell megoldani...
üdv
Nekem is tetszik Szerintetek megoldható 1db PIC és 2db 4017-el? Ebben az esetben egy 8x8-as mátrix, a 4017 vezérli a 8x8 x és y koordinátáját, a PIC léptetni a 4017-eseket és (mondjuk földre húzza a LED - lábát) a + lábára pedig a pic PWM lába megy? Így néhány 100 Hz-es időzítéssel folyamatos mozgásnak látható?
Hello!
Én is szeretnék készíteni egy villogót.Úgy kéne villognia(egy lednek),hogy:r,g,b,r,g,b... lehet benne chip,de úgy,hogy ne kelljen programozzak és lehessen állítani a villogás gyorsaságát.Akad ilyen kapcsolási rajz? Ja és azt nem tudjátok,hogy az rgb ledem mért csak ezeket a színeket tudja:r,g,b,g+b?
A fórum keresőben keress RGB-s szavalat! Biztosan van neked tetsző egyszerű OPA-s vagy számlálós effekt. Nézz körül.
Helló mindenkinek!
Tudom, hogy van műszerfal topic, de talán ez inkább ide vágó téma. Olyan elektronikát szeretnék építeni, ami az alapból kéken világító műszerfalat (mutató, számok és vonalak) 70km/h-nál elkezdi "pirosítani" és 100-ra teljesen elpirosítja. Erre van valami ötletetek? Előre is köszi: Csaba
Honnan tudod levenni a sebességnek megfelelő jelet?
Analóg, vagy mikrokontrolleres megoldás is érdekel?
öhm. még nincs a kezemben a kilóméteróra, de ha lehet analog megoldás kéne, hacsak nem vállalja valaki a programozást és az égetést (persze kis jutalom fejében)... Szerdán lesz meg az óra, akkor tudok bővebb infót mondani. Addigis az érdekelne, hogy megoldható-e és ha igen, hogyan...
Köszi és üdv: Csaba
Én az analógban megpróbálok segíteni. A mikrokontrollerrel még nem vagyok köszönő viszonyban. De biztosan kevesebb alkatrésszel is meg lehet oldani velük.
Én még nem láttam mechanikus sebességmérőt, de egy potit ha rá lehetne kötni a tengelyére, akkor a kitérésből meg lehetne mondani mennyi a sebesség és egy egyszerű kapcsolással, akár PIC nélkül is, meg lehetne csinálni a LED átmenetét. De te azt mondtad hogy csak kékből akarsz pirosat. Ehhez egy DUO led is elég piros-kék (ha van egyáltalán ilyen) ha nem akkor az RGB csak a zöld nem kell
Szerintem ott nincsenek akkora erők, hogy egy potit ki tudjon tériteni anélkül, hogy fals eredményt ne mutatna... ... ha egyáltalán kimozdítja a mutatót
Na igen azért mondom hogy még nem láttam kilóméterórát szétszedve. Csak egy ötlet volt.
Akkor másik ötlet egy lyukas lapkát kell rárögzíteni a tengelyre és optokapuval lehet érzékelni az elmozdulást. Ehhez viszont PIC kell, PWM-vel. Ez lenne a másik ötletem. Nem tudom mennyire lehet megbontani egy ilyen szerkezetet.
Az én elképzelésem kicsit más. Nem a mutatóról venném le a jelet, a LED-ek vezérléséhez, hanem a kihajtásról vagy olyan helyről ami a sebességgel arányos jelet tud adni az induktív vagy optikai jeladónak. Az csak részlet kérdése, hogy ez a KM-óra bovdenéről vagy a váltó utáni kihajtásról származik-e. A lényeg a sebességgel arányos, MMV-vel formált jel előállítása. ( Az MMV-nek ideális lenne az 555-ös időzítő IC. Mert kezdő ÉL-indítású üzemmódban is képes működni.) Ezt a jelet egy csúcs-egyenirányítóval "átlagolni" kel és ezután már rendelkezésre áll a sebességgel arányos egyenfeszültség. Ezt a feszültséget lehet a fényátmenet vezérlésére felhasználni. Elsőnek erre a kapcsolásra gondoltam Eredetileg DUÓ-LED vezérlésére készült. A potenciométerek helyére kellene vezetni a csúcs-egyenirányító ( szükség esetén felerősített ) jelét. Valamint az egyik (PL: IC1A) + és - bemenetét is fel kell cserélni az ellentétes működtetéshez.
Persze más kapcsolás is szóba jöhet némi átalakítás - egyszerűsítés után: Egyszerú UV-méter. Vagy. OPA-s kapcsolás. :heureka:
Akkor egy toló potméter kell kötni a mutatóra, ha elég finoman jár akkor el tudja húzni. (damillal mondjuk). De én is előbb megnézném hogyan kapja a jelet a mutató.
Ha meg nem, akkor lehet magyarázkodni a sebességtúllépés miatt...
Szerintem (Max) valami optikai esetleg mágneses ( HALL szenzor-os, REED-relé-s, ) jeladó jöhet szóba, ha a mutatóról akarod a jelet levenni.
Na ja Én mondjuk optikailag érzékelném, de egyébként előbb megnézném milyen összeköttetés juttatja el a sebességet az órának.
Fényképezd le minél több oldalról a kilóméterórát és biztos ki lehet találni valamit.
Nem az én projektem hanem Cs.Csaby-é...
Én nem tudok képet feltenni. Csak az ötleteimmel :heureka: tudom segíteni a fejlesztést.
Tudom, látom. Csak mellényomtam a Válasz gombot
Egyébként a Hall szenzoros vagy Reed relés ötleted nagyon jó és könnyen megvalósítható is. Csak meg kell nézni nincs e zavaró mágnes a kilóméterórában.
A mutatóba kell tenni egy apró mágnest és annyi Hall szenzor vagy Reed kell amekkora a átfedi a kilóméteróra ívét. (ha beljebb rakod akkor kevesebb kell) (Reed olcsóbb, de biztos lehet venni olcsóbb SMD Hall-t) Ezzel nekem is jó ötletet adtál egy projecthez. Köszi |
Bejelentkezés
Hirdetés |