Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB led villogtatása egyszerűen
Lapozás: OK   2 / 3
(#) _JANI_ válasza banyaiakos hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Az egyszerűsítésnek az ára az, hogy nem tudod egyszerre bekapcsolni az összes LED-et. Viszont ha elég gyorsan vezéreled az egyes sorokat és oszlopokat, akkor az folyamatos fény érzetét kelti. S megfelelő vezérléssel sokkal többet ki lehet hozni ezekből a LED-ekből! :yes:

LÁSD: RGB LED-es futófény PIC-kel és RGB LED-es futófény PIC-kel, frissített verzió.
(#) banyaiakos válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Nem egyszerű de működnie kell

DSC01982.JPG
    
(#) _JANI_ válasza banyaiakos hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Érdekes elrendezés.
Érdemes lenne minden tranzisztornak külön külön adni egy egy bázisellenállást! De azon kívül még akár működhet is... S gondolom a soros áramkorlátozó ellenállást a leg kisebb eredő nyitófeszültséghez fogod méretezni.
Egy áramgenerátor alkalmazása viszont előnyösebb volna a soros ellenállás helyett. PL: TL317-ből.
(#) banyaiakos válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
persze áramgenerátor lesz... csak működjön
(#) Tomylee hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Én ezt szeretném megcsinálni. Szerintetek hogy csinálta?:videó
(#) _JANI_ válasza Tomylee hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Mikrokontrollerrel. "Csak" 64db LED független vezérlését kell megoldani...
(#) dolfin válasza Tomylee hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
üdv

Nekem is tetszik
Szerintetek megoldható 1db PIC és 2db 4017-el?
Ebben az esetben egy 8x8-as mátrix, a 4017 vezérli a 8x8 x és y koordinátáját, a PIC léptetni a 4017-eseket és (mondjuk földre húzza a LED - lábát) a + lábára pedig a pic PWM lába megy? Így néhány 100 Hz-es időzítéssel folyamatos mozgásnak látható?
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
( Csak 32DB De ez is elég... )
(#) dolfin válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Na ja ki az aki számolja
(#) pcroland hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Hello!
Én is szeretnék készíteni egy villogót.Úgy kéne villognia(egy lednek),hogy:r,g,b,r,g,b... lehet benne chip,de úgy,hogy ne kelljen programozzak és lehessen állítani a villogás gyorsaságát.Akad ilyen kapcsolási rajz?
Ja és azt nem tudjátok,hogy az rgb ledem mért csak ezeket a színeket tudja:r,g,b,g+b?
(#) _JANI_ válasza pcroland hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
A fórum keresőben keress RGB-s szavalat! Biztosan van neked tetsző egyszerű OPA-s vagy számlálós effekt. Nézz körül.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Helló mindenkinek!
Tudom, hogy van műszerfal topic, de talán ez inkább ide vágó téma. Olyan elektronikát szeretnék építeni, ami az alapból kéken világító műszerfalat (mutató, számok és vonalak) 70km/h-nál elkezdi "pirosítani" és 100-ra teljesen elpirosítja. Erre van valami ötletetek?

Előre is köszi: Csaba
(#) _JANI_ válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Honnan tudod levenni a sebességnek megfelelő jelet?
Analóg, vagy mikrokontrolleres megoldás is érdekel?
(#) Cs.Csaby válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
öhm. még nincs a kezemben a kilóméteróra, de ha lehet analog megoldás kéne, hacsak nem vállalja valaki a programozást és az égetést (persze kis jutalom fejében)... Szerdán lesz meg az óra, akkor tudok bővebb infót mondani. Addigis az érdekelne, hogy megoldható-e és ha igen, hogyan...

Köszi és üdv: Csaba
(#) _JANI_ válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Én az analógban megpróbálok segíteni. A mikrokontrollerrel még nem vagyok köszönő viszonyban. De biztosan kevesebb alkatrésszel is meg lehet oldani velük.
(#) Cs.Csaby válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Na. Megvan az óra, mechanikus...
(#) dolfin válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Én még nem láttam mechanikus sebességmérőt, de egy potit ha rá lehetne kötni a tengelyére, akkor a kitérésből meg lehetne mondani mennyi a sebesség és egy egyszerű kapcsolással, akár PIC nélkül is, meg lehetne csinálni a LED átmenetét. De te azt mondtad hogy csak kékből akarsz pirosat. Ehhez egy DUO led is elég piros-kék (ha van egyáltalán ilyen) ha nem akkor az RGB csak a zöld nem kell
(#) Cs.Csaby válasza dolfin hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Szerintem ott nincsenek akkora erők, hogy egy potit ki tudjon tériteni anélkül, hogy fals eredményt ne mutatna... ... ha egyáltalán kimozdítja a mutatót
(#) dolfin válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Na igen azért mondom hogy még nem láttam kilóméterórát szétszedve. Csak egy ötlet volt.
Akkor másik ötlet egy lyukas lapkát kell rárögzíteni a tengelyre és optokapuval lehet érzékelni az elmozdulást. Ehhez viszont PIC kell, PWM-vel.
Ez lenne a másik ötletem. Nem tudom mennyire lehet megbontani egy ilyen szerkezetet.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Öh hát nemnagyon akkor marad a síma kék...
(#) _JANI_ válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Az én elképzelésem kicsit más. Nem a mutatóról venném le a jelet, a LED-ek vezérléséhez, hanem a kihajtásról vagy olyan helyről ami a sebességgel arányos jelet tud adni az induktív vagy optikai jeladónak. Az csak részlet kérdése, hogy ez a KM-óra bovdenéről vagy a váltó utáni kihajtásról származik-e. A lényeg a sebességgel arányos, MMV-vel formált jel előállítása. ( Az MMV-nek ideális lenne az 555-ös időzítő IC. Mert kezdő ÉL-indítású üzemmódban is képes működni.) Ezt a jelet egy csúcs-egyenirányítóval "átlagolni" kel és ezután már rendelkezésre áll a sebességgel arányos egyenfeszültség. Ezt a feszültséget lehet a fényátmenet vezérlésére felhasználni. Elsőnek erre a kapcsolásra gondoltam Eredetileg DUÓ-LED vezérlésére készült. A potenciométerek helyére kellene vezetni a csúcs-egyenirányító ( szükség esetén felerősített ) jelét. Valamint az egyik (PL: IC1A) + és - bemenetét is fel kell cserélni az ellentétes működtetéshez.

Persze más kapcsolás is szóba jöhet némi átalakítás - egyszerűsítés után: Egyszerú UV-méter. Vagy. OPA-s kapcsolás. :heureka:
(#) dolfin válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Akkor egy toló potméter kell kötni a mutatóra, ha elég finoman jár akkor el tudja húzni. (damillal mondjuk). De én is előbb megnézném hogyan kapja a jelet a mutató.
(#) _JANI_ válasza dolfin hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Ha meg nem, akkor lehet magyarázkodni a sebességtúllépés miatt...
Szerintem (Max) valami optikai esetleg mágneses ( HALL szenzor-os, REED-relé-s, ) jeladó jöhet szóba, ha a mutatóról akarod a jelet levenni.
(#) dolfin válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Na ja Én mondjuk optikailag érzékelném, de egyébként előbb megnézném milyen összeköttetés juttatja el a sebességet az órának.
(#) _JANI_ válasza dolfin hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Kiszedhető valami használható jel?
(#) dolfin válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Fényképezd le minél több oldalról a kilóméterórát és biztos ki lehet találni valamit.
(#) _JANI_ válasza dolfin hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Nem az én projektem hanem Cs.Csaby-é...
Én nem tudok képet feltenni.
Csak az ötleteimmel :heureka: tudom segíteni a fejlesztést.
(#) dolfin válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Tudom, látom. Csak mellényomtam a Válasz gombot
(#) dolfin válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Egyébként a Hall szenzoros vagy Reed relés ötleted nagyon jó és könnyen megvalósítható is. Csak meg kell nézni nincs e zavaró mágnes a kilóméterórában.

A mutatóba kell tenni egy apró mágnest és annyi Hall szenzor vagy Reed kell amekkora a átfedi a kilóméteróra ívét. (ha beljebb rakod akkor kevesebb kell) (Reed olcsóbb, de biztos lehet venni olcsóbb SMD Hall-t)

Ezzel nekem is jó ötletet adtál egy projecthez.
Köszi
(#) _JANI_ válasza dolfin hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
ok! Ha sikerült ötletet adni akkor máris megérte!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem