Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Robotika kezdőknek
Ha valaki rendel gyorsulásmérőt H.E.-ből ne féljen, hőléggel simán forrasztható, jövő héten meg is nézem alulról, hogy sikerült, de a lényeg: tökéletesen megy.
Hm.. nem rossz, nem rossz!
Hogy is van azzal a képfelismeréssel? Írnál erről bővebben is?
Szia!
Szépen sikerült. Elmondod hogy hogyan csináltál ilyen zöld védő réteget rá, illetve hogy hogyan forrasztottad föl magát a gyorsulásmérőt? Köszi
A forrasztásvédőlakkot lamináltam, majd tettem rá egy maszkot a pedekkel (írásvetítő fóliára nyomtatni majd két réteg egymásra), levilágítottam 8 percre két leddel 10 cm-ről, 1% os mosószódába lötyköltem és kitettem napra had keményedjen uv-től.
A beforrasztás egyszerűbb, egy vékony tű hegyével tettem pasztát a pedekre, kb két bga golyónyi mennyiséget. Kb egy leheletnyivel eltolva feltettem a gyorsulásmérőt, és forró levegővel rámelegítettem amíg nem láttam hogy "helyrehúzza magát". Majd teszek fel képet mennyire forradt be, nem volt vészes, sokkal pepecsebbre számítottam.
Hali!
Van egy nagyon jó .net képmanipuláló könyvtár ami nagyon könnyen használható ilyen feladatra (Aforge). A dokumentációjában sok jó példaalkalmazás van. C#-ban írtam hozzá a progit. A robotot vezeték nelküli soros porton keresztül irányítom, később meg majd saját magát. Ha majd minden rendben működik akkor teszek fel az oldalra általam készített kódrészleteket.
Szuper, csak a weboldal elegge szukszavura sikeredett. Kicsit tobb informaciot feltehetnel ra a robotrol!
A kepfelismero programod engem is erdekelne. Tudnal errol irni kicsit reszletesebben?
Jessz. Tudtam én, hogy a C# sok dologra használható. Én sem véletlenül választottam ezt a nyelvet fél éve, megtanulási célzattal. :yes:
Igazából nemrég kezdtem el építeni ezt a robotot, ezért még nem igazán körvonalazódott minden részlet. Ez az oka annak, hogy "szűkszavú" az oldal (vegyük úgy hogy ez egy béta változat). Ha valaki akkor Ti aztán tudjátok, hogy mennyi kísérletezgetéssel jár egy ilyen megépítése. Ráadásul mindent egyedül kellett megcsináljak, ezért elég lassan halad a dolog, de amint lesz rá időm, mindenféle tapasztalatot le fogok írni. Amint a videóján is láthattátok most került az egész dolog olyan fázisba, amikor már be lehet mutatni működés közben is. Még nagyon sok minden nem tökéletes rajta, ezért valószínűleg még többszöri átépítésen fog átesni. Mindenesetre szívesen fogadok bármilyen észrevételt, jó-rossz kritikát, ami előrébb vinné a dolgot.
Gratula a robotodhoz!
Érdekelne, hogy milyen kamerát használtál?
Köszi.
Az oldalon található tesztképek webkamerával készültek. A roboton jelenleg egy sima vezeték nélküli biztonsági kamera van. Ennek természetesen valamivel rosszabb a képe, de még elfogadható (és a hangot is továbbítja).
Én is szeretnék egy vezeték nélküli mini kamerát, csak még nem találtam elérhető áron
Bár az lenne az igazi, ha a mikrovezérlővel és kamera modullal megtudnám oldani a képkezelést, továbbítást, de ez egyelőre nem fog menni.
A vezeték nélküli kamera annyira nem nagy kunszt, mert szerzel occsóér vezetékest, aztán egy tranzisztoros adóval áttolod RF-en. Van pár ilyen adó a neten. Aztán már csak a számítógépbe kell bejuttatni a jelet.
Amúgy a képkezelés nekem is szívem csücske, csak egyenlőre kevés vagyok hozzá, mint mackósajtban a brummogás
A LabVIEW nevű csodáról hallottál már? Többek közt a képfeldolgozásban is fantasztikus dolgokat lehet vele csinálni!
Még nem, de már nézem hogy milyen program ez..
Ez elég olcsó?Ez
Elméletileg ennek van kissebb változata is de most nem találom...
Tetszik. A fém részeket hogy csináltad? Pl az efekter két részét. Ez valami építős játék darabjai?
Amúgy valaki megmondaná, hogy plexit hogy lehet könnyen és szépen házilag megmunkálni? Dekopir? Esetleg lomfűrészbe fogatott ellenállás huzal ami melegszik?
Igen, ez egy sima fém építőjátékból készült pontosan a szükséges szerkezeti merevség miatt. A karja csak két fém elem+szervók+egy kis ragasztó. Nem a legerősebb változat de megteszi.
Milyen 3 tengely? Ha jól látom, akkor a NYÁK-készítős oldalt linkelted be..
Letöltöttem a LabView 7.3-ast, elég ígéretesnek tűnik. Ha jól látom, akkor ezzel lehet olyat is, hogy egy pc port beolvasott értékeit megjeleníti ugye? Mármint a nyers adatot.
Tud valaki hozzá valami komolyabb magyar útmutatót?
Ott a bekeretezett hozzászólásra gondoltam, nem akartam kétszer feltenni a képet.
Erre gondoltam:
Szia Fizikus! Javaslatodra vettem kb. másfél hónapja egy DC-SS503 Digitális iránytű modult. Szeretném a segítségedet kérni, hogy hogyan kommunikáljak vele egy ATMega8 segítségével. Olvastam itt, hogy készül a cikked a Honeywell HMC6352 modulról, de még nem láttam, hogy megjelent volna. Kérlek segíts! Akár itt, akár az AVR miértek, hogyanok... topikba (mert ott tettem fel a kérdésem/kérésem eredetileg).
Így van, tudja bitenként is kezelni az LPT portot (is).
Használható, komolyabb segédanyagok csak angol nyelven férhetők hozzá, de abból van dögivel a ni.com oldalon. Sajna a műszaki életben angol nyelvtudás nélkül sokkal nehezebb boldogulni. Idézet: „Sajna a műszaki életben angol nyelvtudás nélkül sokkal nehezebb boldogulni.” Hát ezzel sajnos minden nap találkozom!
Szia!
A cikkem keszul (lassaaan). Igaz hogy mar csak 2 abrat kell megrajzolnom, ekezetes betuket beletenni es kicsit kozmetikazni kell meg... Most nagyon el vagyok havazva, de igyekszem 1-2 napon belul elkuldeni a keszulo cikkem vazlatat neked, remelem az majd segit.
Azt nagyon szépen megköszönném, mert most egy autóbaleset miatt itthon vagyok és gondoltam hasznosítom az időt, tanulgatom az AVR-t és mivel van itthon 1-2 I2C-s cuccom, gondoltam ezzel folytatom.
Oda van írva hogy D= 110mm, ez a lánctalp hosszát jelenti, amikor "összevan nyomva" ?
D=átmérő Azaz ha kör alarúra feszítenéd ki akkor 210mm lenne az átmérő.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |