Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Melyik fejlesztő kitet válasszam
 
Témaindító: quky, idő: Júl 29, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) quky hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne amit néhány óra fórum olvasgatás közben nem igen találkoztam.

Neten nézegetve rengeteg fejlesztő kitett találtam 10eft 130eft-ig és nem igazán tudtam eldönteni melyik is lenne nekem jó.

Régen használtam 8051F060dK fejlesztő kitett de annak már vagy 6-7 éve. Gondolom azota már vannak ennél nagyobb tudásu kittek is ami nem kerül 80000ft-ba

Tehát olyan fejlesztő kittet keresnék amely tud legalább 2 A/D min 10 bites és elég sok i/O portja van és elég nagy memóriája 4x20 soros kijelzőtt akarok programozni . A kit tartalmazza a programozott is ill. a hozzá való szoftvert amiben c nyelven lehet programozni mivel ahhoz értek valamelyest
Nem elektronikai szakember vagyok ezért az építés nem jöhet szoba.

Előre is köszönöm a segítséget
(#) trudnai válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
AVR-t vagy PIC-et szeretnel tanulni? 8051-nek mar nem hiszem, hogy sok ertelme lenne manapsag.
(#) quky válasza trudnai hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
AVR-t gondolom az jobb a pic-et 6-7 éve elégé szidták
(#) trudnai válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Kerdes kivel beszelsz, mert mas meg az AVR-t szidja De szerintem mindegy, mindkettoben vannak jo es rossz tulajdonsagok es nagyjabol mindkettovel meg lehet oldani ugyanazokat a feladatokat.

AVR-bol en azt javasolnam szerezz be egy Aurdino kartyat, de lehet jobb lenne a kerdest az "AVR Miertek Hogyanok" rovatban feltenni, mert lehet mast mondanak ott az emberek. Es lehet tobben fogjak olvasni a kerdesed.
(#) pici válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
az hogy szidták, az kétoldalú... na meg hogy mi volt 6-7 éve...
De AVR-el jobban jársz.
Mibe fognál bele, mondjuk ATMega128 vagy inkább XMEGA?
A 4x20-as kijelzőhöz nem kell (nagy)memoria.
Ezekkel már szines kijelzők is simán meghajthatók.
Képek/karakterek eltárolhatóak a program memoriába.
(#) Marko Ramiusz válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Sziasztok! ***
(#) quky válasza pici hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Szia Pici

Azért jöttem ide (mivel egyiket se ismerem ) hogy választ kapjak erre a kérdésre hogy melyikbe érdemesebb belevágni
köszi
(#) xzilon válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Engem is erdekel a tema. Szoval, varjuk a tanacsokat.
(#) pici hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Nekem ilyenek vannak (kép)
+
ARM boardok
AVR 32bites
FPGA

Van hozzá következő modulok: gombsor, ledsor, kamera, HEX kijelző, 2x24LCD, Nokia kicsi-nagy LCD, SD kártyaolvasó, UART <-> USB ...

front.jpg
    
(#) vilmosd válasza quky hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hali
Nezz szet a Mikroe oldalan. Van nekik sokfele fejleszto keszletuk, es sok kiegeszito egyseg. Az hogy PIC vagy AVR ezt Neked kell eldonteni, de mint masok is irtak mindket csaladnak van pro es kontra oldala. Mikroe Dev Tools Ja es a CHPCAD arulja.
Ja esetleg meg annyi, hogy aki nem akar sokat kolteni ilyenekre, azert egy demo panelt nem egy nagy penz megcsinalni. A konyvespolcon talahato dokumentacio PIC demo panelekhez.
(#) quky válasza pici hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia

Szép kis gyűjtemény

kérdésem ajánlnátok ezt a típust nekem atmega 128
és ha jól tudom ehhez még kell j-tag programozó ?
választ előre is köszönöm
(#) pici válasza quky hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia
Az ő cuccaik egész jók.
Bár az árakat nem ismerem.
De el tudod érni őket?
Mert kb 2 évig döglött volt 2008-tól az oldal és emailre se válaszoltak.
Most is úgy tűnik 1,5 éve megint nincs semmi.

Milyen irányban szeretnéd használni?
Tudsz-e kicsi paneleket gyártani magadnak?
Milyen programozód van?
(#) quky válasza pici hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia pici

A szitu a következő nem szoktam uC programozni de pár éve egyik ismerősömnek programoztam 8051F060dK fejlesztő kitett amit C-ben nem volt nehéz programozni. csak igen drága meg elavult processzor. Most is lenne egy hasonló feladat csak most rám bízták hogy milyen uC legyen de nincs hozzá semmi cuccom.
C tudok valamelyest programozni az nem okoz problémát de az elektronikához nem nagyon értek ezért kérem a segítségeteket.

Komplet rendszerre lenne szükségem fejlesztő kittre amiben lehet min 2 analógot bekérni ill 1 kijelzőt meghajtani 4x20 soros némi nyomógomb program letöltő(Jtag programozó ) ill. a program amiben C-ben meglehet írni a progit.

Köszi
(#) Doncso válasza quky hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nekem ILYEN van, ehhez találsz komplett építési leírást, és a kezdéshez szükséges programozási segédletet, mindent. Nagyon tudom ajánlani. Előtte teljesen krumpli voltam a PIC-he, most már egész jól értem mi hogy működik. A panel megépítése töredéke annak, mint amit egy ilyen tudású próbapanelért elkérnek a boltban. Olvasd el a cikket róla. Szerintem nagyon jó panel. Forrás
(#) kameleon2 válasza quky hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia !
Esetleg Parallax propeller? 8x32 bites mag van benne, 32 IO (programfüggő) tönkretehetetlen (még nekem sem sikerült eddig), az egyetlen hátránya az A/D hiány, de azt ma már egy porszemnyi SMD tokkal orvosolni lehet. A P8x32 1600Ft, a körítés minimális. Ha kell VGA-t is meghajt neked gond nékül és még csak nem is neked kel megírni a programokat hozzá. A Chipcadnél most akciós az egyik protoboard - 7500 Ft a chippel együtt. Nekem is fekszik egy 4x20 soros LCD a fiókban, ha netán emellett döntenél, érdekel mire jutsz vele, mert éppen most másra használom a saját propelleremet.
(#) vilmosd válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szoval a 4x20 LCD nem egy nagy dolog. En 16F684-re hasznalom. A CCS C forditot hasznalom, es van hozza lib klf. LCD kijelzokhoz. Mellekletben egy 4x20LCD driver CCS C-re. Ma mar a PIC szerintem magasabb szintet ert el mint az AVR. Persze ASM programozas egy kicsit nehezebb a bankvaltasok miatt, de csak egyszer kell raerezni az izere. Olyan valasztek van PIC-ben, hogy az ember nem gyozi kapkodni a fejet. A dokumentaciok is jok. Most ezzel nem bantani akarom az AVR uC-ket, de nem art osszehasonlitani az ar-tudas-valasztek skalat. Forditok sokasaga van a PIC-ekhez szajiz szerint, egyszerutol a bonyolult demo panelekig kaphatoak. Olcso programozo eszkozok kaphatoak, de ha valaki erez affinitast aramkor epiteshez, talal jo programozo leirasokat (Pk2). Melle meg az sem mellekes, hogy nagyon sok forumon kaphat az ember segitseget. A demo paneleket is ossze lehet utni a konyhaasztal sarkan kicsi penzert.
Ezert szerintem erdemes egy jart utat valasztani.
(#) peti22 válasza quky hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia. Mondjuk Ez? Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza peti22 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Hat 65k huf egy kicsit huzos ar ezert. A masik: Mit csinalsz ha egy sorozat termeket kell megtervezni? Mindegyikhez megveszed? Ezert ajanlottuk itt a PIC, vagy AVR demo panelokat, mert ha azokon osszehozza a programot, utana egyszeru tervezni olcso HW-t.
(#) mgy válasza quky hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Kinek a pap, kinek a Papné !
1967 Illés-OMEGA
1985 Spectrum-C64
Jelenleg PIC-AVR.
El kell kezdeni és utánna ambíció és "kézügyesség" kérdése.
Minden út Rómába vezet, vagyis a feladatot bármelyikkel meg lehet oldani.
(#) pici válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
"Ma mar a PIC szerintem magasabb szintet ert el mint az AVR"
A lényeg a szerintedben van.
Mert az AVR minden szegmensben veri az PIC-t, kivéve a 16 bites kategoriában, mert AVR-nél az nincs.
Ellenben az ATMEL-nek van ARM-ja, ami a csúcs kategoria és a MC-nek nincs.
"Olyan valasztek van PIC-ben, hogy az ember nem gyozi kapkodni a fejet"
Hát ez meg a másik. Amikor PICeztem én is azt hittem ez jó...
Ha lenne Suzukiból 32 fajta, de mondjuk WV csak 6, akkor a suzuki a jobb?
A PIC előnye a korrekt és széles magyarnyelvű dokumentáció, demoprogram.
Több program demo van AVR-re, de angol nyelvűek, ez nehezítheti a haladást, bár a program maga "nemzetközi"
A PIC előnye még az erős magyarországi marketing. Az AVR-nek nincs igazán korrekt distributora.
A ChipCadnél és az MSCbp-nél is van belsős ismerősöm. Látom a marketing előnyt, de ez nem a microprocesszorok teljesítményét jellemzi. Bár a felhasználókat befolyásolja.
Tehát ha Magyar vagy, akkor könnyebb játszani PIC-el.
De ha projectbe kell fejleszteni, akkor AVR.
Komolyabb fejlesztésekbe pedig ARM. Azt meg leginkább a TI-től.
(#) vilmosd válasza pici hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Idézet:
„Mert az AVR minden szegmensben veri az PIC-t,”
Na ez azert ebben a formaban.. a 24-es, a 32-es azert mar megteszi minden szinten. A valasztek kerdese csak az, hogy hogyan tudsz valogatni ezekben. A PIC letezik 6 labastol a 100egynehany labasig, 8, 16 es 32 bites maggal. A periferiak valaszteka is magas. Ne a 16F84-et hasonlitgassuk az Atmel ARM-hez. Ez a marketing kerdes egy kicsit santit. Meg lehet nezni az eladasi statisztikakat. A MCHP magasan vezet a uC teruleten. Biztos marketing? Nem: distributor halozat, support, olcso eszkozok, olcso fejleszto rendszerek, jo dokumentaciok. Itt ez a "magyar" kerdes is egy kicsit felresikerult. A komolyabb fejlesztok nem fognak a magyar oldalakon keresni doksit, mert hianyos es hibas a fellelheto dokumentacio. A projekt fejlesztesekben sok minden kozrejatszik. Ami nagyon fontos az ar es a beszerezhetoseg. Nehogy mar 1/2 evet kelljen varnom a ket eve elinditott projekthez 100 db ATmega8 megvasarlasahoz. Egy keves ideje probaltam beszerezni ATmega8-at (nem magyarorszagon, USA) es altalaban 4-6 honapra vallaltak a szallitast nagy darabszam eseten. Viszont a regi 16F84-es projekthez tudok meg beszerezni barmikor IC-t. Ja persze ez a marketing kerdese. A programozas teruleten vegulis nincs kulonbseg, mert a magas szintu nyelvek segitenek a programirasban. Nincs kulonosebb hatrany vagy elony egyik taborban sem. Legfeljebb annyi, hogy egyes gyartok uC-ihez megvenni egy jo fejleszto SW-t bizony nagyon melyre kell nyulni a farzsebbe. Masok meg ajanlanak olcso, vagy neadj isten ingyenes SW-t.
Az egesz vitanak szerintem nem sok ertelme van, mert ha valaki veszi a faradsagot es megtanulja az adott eszkoz tulajdonsagait, programozasat, mindegyikkel lehet komoly dolgokat csinalni. Viszont ha csak ugatja a HW es SW dolgokat, akkor mindenfelekeppen nehez ezeket a projekteket kiizzadni. Itt a forumon is van sokszor kezdo kollega aki elektronikai es programozasi alapismeret nelkul probal nuklearis reaktor szabalyzo es felugyelo rendszert csinalni. De ez ugye igy egy kicsit nehez. Ezekhez a dolgokhoz fel kell noni. Es ez nem fugg a uC gyartojatol, csak a turelmessegtol, es esetleg a zsebtol.
(#) pici válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
"a 24-es"
Ez hány bites is? 16? Na erre írtam, hogy ilyen nincs az ATMELnél.
"a 32-es azert mar megteszi minden szinten"
Milyen ATMEL 32 bitest ismersz? Mivel hasonlítod? remélem nem atmega32
Van az MC-nek olyan chipje, ami 150MHz, kezel 10 bites nagyfelbontású kamerát (MPEG-4/H.264) és LCD-t 2048x2048 24 biten, persze a többi szokványos perifériával (ETH MCI...)?
(És ez pl egy 2008-as chip)

"A PIC letezik 6 labastol a 100egynehany labasig"
ATMEL van 6-256 pin amiket én ismerek..

"8, 16 es 32 bites maggal'
Ez amit mondtam, ATMELben nincs 16, de van 8,32,ARM

"A periferiak valaszteka is magas."
Mint mindegyikben

"Ne a 16F84-et hasonlitgassuk az Atmel ARM-hez"
A leírtak alapján, mintha fordítva csináltad volna.

"Ez a marketing kerdes egy kicsit santit. Meg lehet nezni az eladasi statisztikakat."
Az eladás pont a marketingen múlik. A tvshopban használhatattlan termékeket is eladják

"Itt ez a "magyar" kerdes is egy kicsit felresikerult. A komolyabb fejlesztok nem fognak a magyar oldalakon keresni ..."
Ezt rosszul látod. Magyarországon évek óta a dr Kónya mester rengeteget tett a Microchip cuccok terjesztéséért. Még a BME-n is ezt favorizálták. Erre építette a MO-i hálózatát. Oktatást, support...
Szóval a frissen végzett mérnökök ezt tanulták évek óta. Erre is fejlesztettek, fejlesztenek.
92' ben én is ott kezdtem PIC-ezni. (OTP-UV) És pár ezer PICet elhasználtam.
Szóba se került ATMEL. Mert nem volt magyarországi marketingje, se komoly disztributora és nem volt aki felkarolja, hogy könyvet irjon róla és tanítsa...
Kónyáék még a PIC adatlapokat is lefordították magyarra...
Kapcsolatban vagyok a Chipcaddel, rendelünk rendszeressen, de nem PIC-et. És sokat mondogatják, hogy a konkurenseknél jobbak, és el is hiszik. Mert nincsenek tisztában a konkurensek termékeivel... mint ahogy az előbb általad írtakból is ez tűnik ki.
Voltam a Microchip EDF konferencián ott hangzottak el elferdített adatok. PIC-es barátom is fogta néha a fejét.
Írtál még
"hogy egyes gyartok uC-ihez megvenni egy jo fejleszto SW-t bizony nagyon melyre kell nyulni a farzsebbe"
Ez azt sejtetheti, hogy az atmel drága, de nem.
A programozó az lehet pár száz forint (STK200) és persze a profi cucc drágább.
A fejlesztő ingyenes.
De tényleg van olyan microkontroller gyártó akiknek nem. És sok más kontroller gyártó van, akik nem kerülnek képbe ST,TI,Toshiba,Zilog,NXP,Renesas,Nec,Hexwax,Fujitsu,Cypress,Freescale...

"Ami nagyon fontos az ar es a beszerezhetoseg."
Árban nincs jelentős különbség. A beszerezhetőségben van különbség.
A PIC-nek jobb a magyarországi disztribuciója. Ez nem vitás.
Ha hobbi célra kell, akkor atmel is beszerezhető kis mennyiségben itthoni boltokban.
Nagyobb mennyiséget az MSC se mindig tud produkálni, ezért nem itthon rendelek én sem.
Atmel cuccokat inkább nagytételben vesznek gyártó cégek, ezért van némely típusból hiány... elkapkodják mint cukrot.
Ez nekem se szimpatikus, hogy itthon nem tudom megrendelni azt a pár száz Xmegát. De kinti distributoroknál olcsóbban beszerezhető.
(#) El_Pinyo válasza pici hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Idézet:
„Ellenben az ATMEL-nek van ARM-ja, ami a csúcs kategoria és a MC-nek nincs.”

Na bumm. Ha a Microchip akarná, neki is lehetne. Ne felejtsük el, hogy az ATMEL csak gyártja az ARM-ot és nem fejleszti, ugyanis az ARM-nak csak a licenszét vette meg. Amúgy a Nuvotonnak is van ARM-ja akkor ő is világbajnok?
(#) El_Pinyo válasza pici hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Idézet:
„Még a BME-n is ezt favorizálták”

Kik? Én ismerek az AUT, illetve a MIT tanszékes tanárok közül sokakat, PIC-kel nem nagyon foglalkoznak, főleg nem oktatják. Amik előfordulnak az ATMEL, az ARM, 8051 újabb verziói és DSP-k.
IIT-n van, hogy alkalmaznak PIC-et, azt nem vitatom.
Nem kétlem, hogy nem hasraütés szerűen írtad ezt, de akkor az elég régen lehetett.
Egyébként ez az egész kezd elmenni a ki a jobb irányába, volt is korábban ilyen totyik, nem tudom megvan-e még?
Szerintem a leglényegesebb kérdés az elején a fejlesztőeszközök ára és a választék. Amíg az ember kezdő, addig amúgy sem az ARM-ot vagy a PIC32-t tanulmányozza, hanem az egyszerűbb lelkületű kontrollereket, amik közül én nem látok olyan eget verő különbségeket. (Mondom ezt úgy, hogy főleg PIC-kel foglalkozok, volt dolgom Atmellel is és 8051 alapú ám modernizált kontrollerrel is)
(#) hg12345 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Hi!
Kár a vitáért, nem ér ennyit.

Olyan mindegy mit használ a fejlesztő/hobbysta ha a feladat megoldható vele akkor már jó.

Árban lassan mindegy milyen uC használ, 8/16/32 bites. Egy gyártónál általában a perifériák nagyjából kompatibilisek a különböző bitszámú uC-eken, igy ez se számíthat.
Ezért is és föleg, mert a C jobban forditható 32 bites rendszerekre, érdemes ilyet használni.
Itt beszerezhetőség szempontjából két alap tipus van MIPS M4K (Microchip) és az ARM CORTEX-M (mindenki más mag, ezek olcsón beszerezhető uC alapját adják.

A fejlesztés....
Az ARM alapunál JTAG vagy SVD/SVW felülethez olcsón lehet programozó/debugger HW-t kapni (10eFt alatt, ebay JLINK, ULINK) esetleg megépíteni, és a IDE környezet se, drága mondhatni ingyenes COOCOX , van több ingyensen használható ide, de korlátos fordítóval, de a COOCOX nincs korlátozva.

Az MCHIP debugger és égető is megkapható 10eFt alatt pl.: PICKIT3 alapfunkciókat tud. (A MIPS4K is kezelhető az EJTAG felületen...az ICSP mellett) Itt szintén ingyens az IDE, sajnos a forditó korlátozott, de használható

A C-ben való programozásnál esetén a legtöbb programozónak sokkal több dolog nem kell mint a debug pontok ezt minden alap debugger tudja, mert nem a debugger HW-van hanem a kontrollerben. Még egy hasznos dolog kell ez az elsödleges listázó eszköz, ahová a "printf" irányíthaod, erre meg egy USB-UART TTL szinten illesztve a legjobb igy a uC USART maximális sebességével tolhatod a megjegyzéseidet a PC képernyöjére.

A vita helyett, inkább bátran használjátok a 32 bites uC-eket.
(#) pici válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ha akanám, nekem is lehetne ferrarim...
De nincs ARM-ja. És a mostani hosszútávú trendek az ARM felé irányulnak.
A mobiltelefonokban ARM van. Ami az egyik legnagyobb és legdinamikusabb piac.
A tábla PC-kbe is az fog kerülni. És egyre több laptop/netbook cég nyilatkozza, hogy ARM-ra is fog fejleszteni Cortex A8-al.
Szerintem az ARM vonalat nem szabad egy "na bumm"-al elbagatelizálni.

A Nuvotron egy új cég ha jól tudom 2008-as. Ha én ilyen céget alapíthatnék, akkor nem kezdenék a 8 bites szegmensben. Esélytelen lenne lenyomni a konkurenciát. Ezért érdemes a középkategoriában nyomulnia. sztm

A BME-vel kapcsolatban kevesebb infóm van, hogy most mi a helyzet, már nem tanítok ott és kb 2005 óta alig járok be, akkor is csak V2.
De 10 év a PICnek nagy előny.
(#) pici hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
A kardoskodás oka:
Aki eddig beírt a fórumba, elmondta, hogy a kb 40 mikrokontroller gyártó közül 3-at ajánl. PIC AVR Propeller. Nem húzták le a másikat, csak elmondták, hogy melyiket használják, vagy javasolják.

De egy ilyen beirás: "Ma mar a PIC szerintem magasabb szintet ert el mint az AVR..."
Nem is folytatom...

Ehhez a feladathoz és komolyabbakhoz én egy atmega88-at javaslok, saját demopanellal.
Ezzel színes LCD-ket és akár TV képernyőt is meg tudsz hajtani.
Programozó pedig egy STK200 ami kb 200ft
Ha ezzel megbarátkoztál, akkor a következő lépés egy XMega. Amivel szinte minden megoldható és nagyon gyors. Ehhez már kell JTAG programozó, ami 4000ft-nál kezdődik

Ha nem akarsz építeni, akkor az Arduino uno is jó választás 4000ftért ami USB bootloaderes. Tehát nem kell külön programozó.
(#) sirály12 válasza pici hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Azt azért szerintem mindenki elismeri, hogy a picek terén jóval nagyobb a változatosság hardver terén. Nézzük csak a beépített bldc, dac és egyéb perifériákat, én ezért is maradtam a pic oldalon.
Mert nem kell szoftverből erőltetni, ha az eszköz már hardver szinten fel van rá készítve!
Az új pic30 és 33 pedig mindent tud, amit csak érdemes, és a sebessége is kiváló, emellett szerintem nem drága!
Emellett a Microchip rengeteg demópéldával (forráskóddal) ajándékozza meg, azt aki ezt a vonalat választja, gondolom ezen sem kell senkivel vitatkoznom.

Ezek után, és ezek tudatában mindenki arra az eszközre teszi a voksát, amelyikre szeretné.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt csak sajnálom, ha valaki hitvitát csinál a kérdésből. Én az egyszerűsége miatt választottam a propellert. Nem kell hozzá, programozó, nem kell égető, stb. Natív soros porttal van ellátva, ami legrosszabb esetben is egy soros csatlakozót igényel, jobb esetben egy FT232 RL chipet és USB-t. Egyetlen hátrányára hívták fel a figyelmem - bárki írhatja, olvashatja, de mivel nekem open projectes fejlesztéseim vannak - ez sem zavar, főként, hogy egy kedves kolléga éppen egy PIC programmal és 3 év fejlesztéssel a tarsolyában - hagyott el, Így nézhetem a panelterveket, de szoftver nélkül megette a fene. Maradok a nyílt platformnál.
(#) quky hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Nagyon leült a téma közben kutakodtam érdeklődtem. Arra jutottam hogy atmega128 az ideális lenne nekem.

Vélemények a procirol?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem