Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   169 / 3971
(#) Hektor13 válasza mayjak hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Szia!
Ez így ... ???? Talán ha elárulnád mit szeretnél építeni, vagy mihez szeretnéd használni, lehet hogy konkrét kapcsolást vagy útbaigazítást tudnék adni.
(#) Hroot hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
sziasztok!
Kellene nekem egy olyan kapcsolás, ami 6V-ra stabilizál, olyan7-8 V-ról
Ha tudtok csatoljatok légyszi.
(#) Norberto válasza Hroot hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Egy átlagos célú 7806 talán megfelelhet. Asszem, 8V bemeneti feszültségnél már egész jól működik... 7V lehet, hogy picit kevés lesz neki...
(#) deguss válasza Hroot hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
(#) jdani hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
gyors kérdés. A BC 557 Helyettesithető a BC 547-essel? (tranyó)
(#) fureszk válasza jdani hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nem. :no:
(#) Vucktor hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Én egy gitáros vagyok, a problémám megoldását keresem, azért tévedtem ide, nem vagyok elektronika guru.
A hangcuccom zajos.
nem kicsit.
Rock- metál zenét jástzom, toríztásánál hatalmas a zaj itt a házunkban, bárhová dugom a cuccom.torzítás nélkül is jelen van és hallható.a headroom kb 3/4 -e zaj.
A jelút.-> gitár ( humbucker hangszedő, tehát mintha két pickup lenne bekötve úgy hogy a zajuk kioltsa egymást, elég zajtalan)-> egy csöves gitár előfok -> régebben volt még 1 terratec hi-jack amivel a jelet erősítettem föl> hangkártya (most épp egy dmx 6 fire, azelőtt egy esi waweterminal 192m volt).A cuccot kipróbáltam csak a gitár -terratec- hankártya variációval is , úgy is zajos volt, az előfoknak ( a csövesnek ) van egy fejhallgató kimenete, azon is próbáltam, ott is zajos(tehát gitár-> előfok -> füles).
Ahogy mozgok a szobában változik a zaj, néhol erősebb néhol gyengébb.
minden cucc 1 konnektorba van dugva.
Nem tudom hogy hol lehetne földhurok.
gitártanárom szerint a földeléssel van a probléma, az szokta ezt csinálni, néhol nagyon erős, néhol gyenge..
mit tegyek??ekkora zajt már zajzárral lehetetlen levágni rendesen
V
(#) Norberto válasza Vucktor hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Idézet:
„minden cucc 1 konnektorba van dugva.”


Pont emiatt alakulhat ki biztos földhurok. Azt kéne megpróbáljátok, hogy pl. az erősítőt, amit használtok, azt egy földeletlen dugaljba dugjátok be. Vagy egy T-elosztón keresztül dugjátok az eddig használt konnektorba. (Mivel a T-elosztó ugye földeletlen...)
(#) Vucktor válasza Norberto hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Jelen esetben nincs szó erősítőről, számítógéppel felvennék.
Újra tudnád így értelmezni h. mit kéne a t-elosztóba dugnom?Nem probléma az ha valami földeletlen?
V
(#) Norberto válasza Vucktor hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Lehet, hogy a gitár kábelének földelése rossz, hibás, új kábelt kéne megpróbálni, vagy átgondolni, hogy hogyan is van annak a földelése megoldva...
(#) Vucktor válasza Norberto hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
B...tt jó kábeleim vannak Többfélével is próbáltam
Egyépként koncerten, máshol ez a cucc NEM volt zajos
V

Moderálva!
(#) Moderátor hozzászólása Vucktor hozzászólására (») Jan 26, 2008
 
Héló! Ebben a fórumban nincs káromkodás!!!
(#) jocokacska hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Helló!
Jól jönne egy kis segítség. Nem tudja valaki hogy az 1N34-es germánium dióát mivel lehet helyettesíteni(ilyenem pont nincs)? Nem lenne nagy feszültségre, maximum 12V.
A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.: Jcó!
(#) (Felhasználó 14300) válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
1N914
vagy 1N4148

Attól függ miben van...
(#) (Felhasználó 14300) hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Sziasztok

Nekem is kellene egy kis segítség!
Mivel én németet tanultam, tanulok ezért nemigazán boldogulok az IcL7109 adatlapjában a referenciafeszültségről írtakkal...

Ha valaki lefordítaná, csak a lényeget

Tettem föl egy képet, azon van a szöveg...


szöveg.JPG
    
(#) jocokacska válasza (Felhasználó 14300) hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Heló ludvig!
Hát ha nem nevecc ki egy ingyenenergiagépben van!
Mellékelem róla a tudnivalókat.
A segítséget köszönöm!
(#) Vucktor válasza Vucktor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Bocs, nem tudtam..
V
(#) jocokacska válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ja és egy diódárol hogy lehet eldönteni hogy mien típusu?
(#) Vucktor válasza Vucktor hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ja és még valami amikor voltam a tanáromnál, megmutatta hogy abban a helységben is van ilyen probléma ahol épp voltunk( egy hangszerbolt ), csak sokkal kisebb.és ott a gitár közvetlenül volt rákötve az erősítőre és úgy is ugyanez( mozgással, a gitár helyzetétől függően változott a zaj), szóval nem valószinű h. 1 eszköznél földhurok lenne
valami probléma a ház földelésével esetleg lehet?
V
(#) Gulwerkli hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Hgy tudnék én áramtalanítani egy feltöltött kondenzátort? Kössek rá ellenállást vagy ilyesmi...?(mellesleg bocs ha a kérdés nem a leg értelmesebb)
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Érincsed össze a két végét és igy kisütöted.
(#) Gulwerkli válasza nagyagyas hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
aha jó... csak az a baj hogy a kondenzátornak továbbra is funkcionálisnak kell maradnia...
(#) kobold válasza Gulwerkli hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Az ellenállás tökéletes, de hogy mekkora, azt a kondi kapacitása és a lábain lévő feszültség is meghatározza.
Egyébként van kezdő kérdések topic, ez inkább oda illett volna
(#) lgyk válasza Gulwerkli hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Köss rá egy megfelelő értékű ellenállást (10-1000 Ohm). Ha csak rövidre zárod, akkor tönkremehet a kondi.
(#) Kicsa hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek. A kérdésem a következő : Mit jelent egy relénél hogy morse érintkezős? Amíg van a behúzótekercsben feszültség,addig zár,amikor megszűmik,akkor ejt?
Ill.etve ugyan ez a kérdésem a záró érintkezőssel is. Esetleg nincs valami leírás a relék fajtáiról valahol?köszi szépen
(#) samu003 hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek !
Kérdésem (kérsem) a következő lenne!Szeretnék építeni egy ledes höfokmérőt a radiátorra uaa180 nal.Eddig nincs is semmi gond! A gond csak annyi hogy nem tudok eredményes feszültségosztot kreálni,hogy amir a termisztor ad az ténylegesen helyesen jelenjen meg a kijelzőn. A ref feszültségeket Umax:5 V Umin test. Uc 12 V. A hőérzékelö pedik 1,8Kohm tol 2,5 kohm tartomány mert csak ezen az értékeken lényeges!A termisztor másik tulajdonsága hogy pont forditva müxik mint ahogy nekem kellene:ha nö az hömérséklet akkor csökken az ellenállás. Már mindent megprobáltam ha esetleg valaki tud valami ötletet akkor pls segitsen mert az örületbe kerget ez az egyszerű dolog
A segítő szándékot elöre is köszönöm !
(#) Kicsa válasza samu003 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Üdv! Ha jól tudom,van az NTC meg PTC,egyik hőmérséklet növekedésre növeli az ellenállását,másik meg pont fordítva. Nem lehet hogy át kellene cserélni a msáikra?
Üdv
(#) Frankye válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Igen, leegyszerűsítve ezt jelenti.
(#) Kicsa válasza Frankye hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Szia! Okés köszi. Gondolom hogy 3x morse az pl 3 különálló ágat jelent...köszi szépen..
(#) Frankye válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Azt jelenti, hogy 3 pár, vag 3x3 érintkezője van. (Ha "csak" a meghúzásra, vagy "csak" az elengedésre kapcsol, akkor 3 pár, ha mind a két állapot ki van vezetve, akkor mind a meghúzást, mind az elengedést tudod figyelni. Ez egyébként a gyakoribb.)
Következő: »»   169 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem