Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 132
(#) Remci hozzászólása Aug 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Nice FLO4R-S négy gombos távadóm, amit fel kellett volna programoznom egy helyre. Már régóta a polcon ált, valószínű 2013-as kiadás,mert a paneljén G-13 felirat van. Viszont akármit csinálok,nem tudom feltanítani a vevőre, egyik gombot sem. A vevő is Nice. Azon túl vagyok hogy elem csere, a gombok működnek, de a vevő nem veszi a jelet. A vevő működik, ezen kívűl van még több távadó rajta. Hogy tudnám letesztelni, hogy az adó jó-e, vagyis kiadja a jelet? Van erre valamilyen szerkentyű,vagy házilag össze dobható áramkör? 433.92MHz Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Köszi! Értelek, tehát, - persze hogy ennek kell stimmelni.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Időközben előkerítettem a régebbi fotóimat...ez tényleg más.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Szerintem a tanakodást lezáhatjuk, a kép mindent elárul. Ezt most vettem. Ahonnan megrendeltem, el fogom küldeni azt a rózsazsín távir. képet, amin jól látszik a freki. Ilyet küldjenek. Szerintem a 433 as ahhoz jó, amit most felraktál.?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2019

100_5437.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Szia
Rádiót ha zavarja akkor oké. Nekem van alirol rendelt frekvencia számláló. Ha oda tartod kiirja hány MHz.
Ha érdekel elkuldom a linkjét.

Ha dobozos nice vevő akkor lehet, hogy a chipnel át van vágva a nyak fólia, ez hardveres tanítás tiltás.
Ezt azért szoktak mert sajna ez a típus hajlamos megtanulni a szomszéd tavirjat ha atbillen tanítási fázisba.
Udv
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Szia!

Persze,érdekel a link. A fólia átvágást tudom, de ennél nincs átvágva mert másik távot feltanul, csak ezt nem akarja.
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Valószínűleg rossz. A vevő ledjenek reagálni kell a még be nem tanított tavirra.
A tavir ledje dolgozik ha nyomod?
Ennél a típusnál volt, hogy cseréltem oszcillátort és jó lett ha van bontottba, mert a 4 gombos új dobozzal 6 ezer, szóval érdemes megjavitani.
Udv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Köszi a linket. A távirányító ledje világít, a gombok is érintkeznek, azokkal nincs gond. Beszerzek én is egy ilyen mérőt, később is jól jöhet még. A távirányítót meg megnézem alaposabban, hátha látok rajta valami hibát.
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nem fogsz látni semmit, itt amit cserélni kell a nyomógom, meg mondom, egyszer volt, hogy kvarc kristályt cseréltem és bejött, de ha nincs 433-es másik ilyen távir, akkor nem sokst lehet vele kezdeni.

üdv
(#) 444Tibi hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok segítség kéne, a képen milyen nyitó látható, 10 éves és egy Nice motort vezérel, tolókapu.
Nincs manual, arra rájötetm hogy az F trimmer a nyomatékállító a dip kapcsolókról sincs semmi elképzelésem, szükség lenne (ha egyáltalán tudja) lágyindításra és fékezésre mert kapucsere volt és az új nagyon nehéz, mivel nincs motorfék ezért 3 hetente töri a fogaslécet nyitásnál a végállásba, durván túlfut.

kapu.jpg
    
(#) mraulajos válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Hali!
Ez nem az?
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Szia
RO300
7-es a lágy indítás, 9-es a fék.
De ha ilyen gond van, akkor a végállás felfogatásokon kell állítani, mert a fék az még jobban igénybe veszi a mechanikát.
Üdv
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
És mraulajos-nak is nagyon köszönöm.
Már mindent be is állítottam rajta.
Azért kellett a lágyindítás és a motorfék, nagyon nehéz a kapu, valamint ha télen beállítottam pontosan akkor mivel melegben könnyebben fut, záráskor úgy összevágodott a két szárny hogy rossz volt hallgatni valamint megszorult a fogasléc. Ha meg nyáron állítottam be, akkor télen 7-8 centire álltak meg egymástól.
Ez egy kétszárnyas tolókapu, 2 motorral és kb. 400kg kapunkénti súllyal.
Összekombináltam az időzítővel, az utolsó 20 centit lassítva teszik meg és gyönyörű szépen csendben megállnak a szárnyak.
Eddig erre senki nem jött rá, kb. 10 év alatt 30 fogasléc lett cserélve mert a végálláésokba szorultak, törtek.

Mégegyszer köszönöm a segítségeket.
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Ja, hogy ez a Ro300 utódja, ez tud belassitast a menetido végén? Ezt meg én nem tudtam.
Akkor van rajta vmi menetido betanitas?
Udv
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Nem tanulós hanem egy trimmerrel lehet beállíteni a futásidőt.
Beállítottam kicsit hosszabbra mint a futásidő, így a vége előtt lassít és ebből a lassú menetből motorfékez amikor végálláskapcsolóra ráfut, így minimális a mechanikai igénybevétel. Valamint lágyan indít.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Hali!
Visszatérve ide
Mivel az eredeti adóval működik a rendszer, milyen RF modul helyettesítésre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Hali!
Még annyit kérdeznék. A DIP kapcsoló soron a 3 as kapcsolóval lehet állítani a szárnyak késleltetését. OFF-1mp, ON 3mp. Nekem a 3mp is kevés. Milyen formában (alkatrész cserével) tudnám ezt az időt növelni? Terészetesen szívesen fogadok másoktól is tanácsot.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Hello! Szerintem annak az értéke be van "vésve" a mikrovezérlőbe...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Már próbálkoztam a motor fix végének áthelyezésével is, Nem jött össze. Mivel csupán 12Vos rendszerről van szó. Lehetséges, hogy a távolabb lévő motoron (4m) annyival nagyobb a feszültség esés, mint a közelebb lévőn? (60cm) Ezáltal belassítja.?
(#) Laca13 hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Feltett szándékom, hogy magam építek egy garázskapu mozgatót. Ennek az egyik oka, hogy egy két kapus garázs kapuit kell mozgatnom, nem egy időben, így teljesen fölöslegesen üzemelne két elektronika. Tehát a cél, hogy két motort tudjon vezérelni külön-külön. Motorok megvannak, két elég combos ablakemelő formájában. Az alap ötlet az Arduino-ra épülő rendszer, H-híddal meghajtott motorokkal, mert akkor programozással sok probléma meg oldható, pl olyan luxus kívánalmak is, mint a lassú indítás/megállítás. A gondom az áram figyeléssel, biztonsági leállítással van, nem tudom hogyan oldjam meg a legegyszerűbben. Vevő nem kell bele, mert a kertkapuhoz már beépítettem egy négy csatornás vevőt, aminek két csatornáját direkt e célra tartottam fönn.
Szóval nagyjából megvan az elképzelés, csak az áramfelvétel figyelésre kellene valami egyszerű és olcsó megoldás, amit az Arduino-n keresztül beállítani is tudnék.
Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia
2 motor esetén LM324-et, 1 motornál LM358-at szoktak alkalmazni, 0,1 ohmos ellenálláson figyelik a feszültség esést.
Nem javaslom az egy vezérlést 2 garázsnyitóhoz, nem is tudok ilyen gyári megoldásról, hogy lenne (szerencsére)
Túl sok kábelezés lenne, azon kívül filléres tétel egy arduino panel.
Bármi hiba van 3 csavarral le lehet kapni az egész motort, mechanikával, vezérléssel együtt, ha meg egy panel lenne, ott kellene létrán kikötözgetni a kábeleket, macera.
Üdv
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia!
Köszi az instrukciókat! Az egy vezérlős megoldásra azért lenne szükség, mert sajnos a garázs paramétereiből adódóan mindkét ajtó nem is nyitható ki egyszerre, mert kinyitva nem fér el. Hogy teljesen érthető legyen, a garázs két végén van a két, oldalra futó garázsajtó, ami ugyanarra a falra fut oldalra. Mindkettő 2,6m de a fal, csak 5m. így biztonsági okokból is jobb lenne az egy vezérlős megoldás, vagy mindenképp valamilyen reteszelést kell csinálni. Abban igazad van hogy az Aduino nem tétel, viszont a kábelezést így sem úszom meg a végállások miatt, mert azt nem szeretném csak az áram figyelésre bízni. Egyébként a felépítés miatt, a két motor gyakorlatilag egymás mellé kerül, tehát nem nagy kábelezés. Elviekben az Arduinoval tudok feszültséget is mérni, tehát jó sz elképzelésed, sőt, kis programozással még a küszöbértéket is tudom változtatni. Az csábít ebben a konstrukcióban, hogy ha akarom akár Wifi-s vezérlést is tudok olcsón csinálni. Egy virág öntözőt már csináltan, több éve jól teszi a dolgát.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Ha wifis vezérlést csinálsz akkor NodeMcut javaslok, most csináltam én is egy ilyen kiegészítőt kapunyitóhoz, még nincs beépítve, de már működik, visszajelzést is fogadok a kapu működéséről:
Bővebben: Link
5db elemig ingyenes.
Üdv
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Én eddig az ESP 01 (8266 )-tal csináltam egy virág öntöző rendszert, amire a másik garázs ajtaja is rá van kötve. Persze ez elég agyasság, mivel az I/O lábakat úgy kellett kivezetni a chip-ről, de sikerült. Azóta is stabilan működik. Azóta beszereztem egy zsák ESP 12E-t, azzal már nem kell trükközni. Csináltam is egy Wifi repeatert mert a műhelyemben nem igazán tudtam wifizni. Az egész egy USB dugóra van forrasztva, dugasztáppal meg a konnektorba.
Ha elkészülök a kapuval, megosztom a tapasztalataimat, bár az kicsit odébb lesz, mert kicsit el vagyok havazva.
Üdv
(#) Lina1591 hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Sziasztok

Van egy CAME K1 teljes rendszerem ami 5 éve nincs használva esetleg ha valaki tudna hozzá használati útmutatót bekötési rajzot nagyon megköszöném.
(#) mraulajos hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Hali!
Ezt a szettet, a két távirányító miatt venném meg. Szerintetek megeggyezik a képen láthatóval?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
DSzerintem van rá esély, hogy jó.
De gondolom, amúgy is el tudod használni valahova.
Üdv
(#) bajuszvas válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 12, 2019 / 1
 
Az hogy valami azonos frekin működik, a kódolása nem biztos, hogy megegyező! Sőt, szerintem tuti nem lesz jó.
Ez
vagy
Ez
De az jó lenni tudni fix vagy ugró kódos! De mindkettő SC2262.
(#) mraulajos válasza bajuszvas hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ugró kódos. Az első ajánlatoddal már befaragtam.
Következő: »»   62 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem