Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   15 / 2499
(#) idavid válasza Matu hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
lehet jobban jársz ha építesz egy stereo TDA2030-ast.
(#) LewisB hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Hali!

Mostanság szemezgetek egy új erősítő építésével, és ki is néztem egy 400as szimmetrikusat, szeretném is megépíteni, csak előtte érdekelne a véleményetek, hogy milyennek tűnik a kapcsolál, mennyire valszínű, hogy működik, mert szétnéztem a piacon, kb 60ezer mire összeépítem, nem szeretnék ennyi casht kidobni, inkább eliszom

Szóval szívesen venném, ha ránéznétek, és mondanátok róla pár jó/rossz szót. Remélem csak jót
(#) Peti_85 válasza LewisB hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Üdv közöttünk!!! :wave:
Ez 70-ből jönne ki??? Mit számoltál bele?
Szerintem olcsóbb... Na mindegy! Hát működni biztos működik!
De van itt egy másik, amihez már készült is egy példány! Azt pedig itt nézheted meg itt nézheted meg

De amúgy, ha meg máshogy döntesz, akkor egészségedre

Peti
(#) lamalas válasza LewisB hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Udv LewisB,

Megkerdezhetem mire kell neked 400W? Diszko vagy zenekari erosito lesz belole? Vagy csak otthoni zenehallgatasra? Ha ez utobbi, akkor lebeszelnelek rola ... mert minek ekkora teljesitmeny otthonra??? hacsak nem az Alfoldon, a puszta kozepen laksz es szabadteren szeretnel dongetni ... de ahhoz megfelelo hangfalak is kellenek am! Otthoni hasznalatra egy 50-100W koruli erosito boven megteszi (meg sok is) es a felebol siman kijon mint amit irtal. Egyebkent akkor sem ajanlom ezt a kapcsolast, ha nem otthoni celra lesz, mert nincs benne vedelem!
(#) LewisB hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Hali!

Igazság szerint már össze van építve, bár működni még nem működik úgy ahogy annak kéne, bemenő jelre reagál, meg úgy minden jónak tűnik, nem melegszik, nincs nagy nyugalmi árama (20-30mA ha jól emléxem), csak éppen - szintén hiányosak az emlékeim etéren - kb 100mV Vpp megállítja, és elkezd vágni... Most hozattam TMEvel bele új tranyókat párat, már be is tettem a gyanús elemeket, csak még mérni nem volt időm, hogy másképpen viselkedik-e. És mi kerül 60ba?? Hát elmondom Vettem egy torroidot 19e (kép), a végfoktranyók monoban 8e (azóta már tudok kicsivel olcsóbban is), a többi alkatrész (csak az 1db mono erősítőhöz) szintén 6-7e, nyák + eljárás 5-6e (szép nagy lett lsd. kép), 6*10000µF -> 9e HUF. És még a hűtőborda (4*1850), a csatlakozó alu a hűtőbordára (4500 vízzel vágva 1db). Tehát vannak itt szépen költségek, csak győzd kiszámolni

Szóval most már csak annyi a bajom, hogy nem úgy megy mint kéne neki, bár mint mondtam, mostanság megpiszkáltam, de mérni már nem volt eddig lehetőségem :-S

Viszont szívesen vennék pár tippet, és talán ma (de inkább hétfőn) időm is lesz arra, hogy méricskéljek,

Bye, Laja
(#) LewisB válasza lamalas hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Hidd el, ha szólni fog, meg lesz a helye
(#) LewisB válasza lamalas hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Jahm izé, a védelemről. Azok már meg vannak építve, működnek is, tesztelve Van hangfalvédelem + toroid indító (szerintem elégséges). Rövidzárvédelem nincs benne, de nem is kell, mert erről csatlakozóhasználattal fogok gondoskodni. Hangszórókat meg csak olyanokat kötök rá amit szabad és érdemes is...
(#) lamalas válasza LewisB hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Oszinten szolva kicsit furan kezdted a hozzaszolasod, mert ugy irtal errol az erositorol mintha meg kesz sem lenne es csak erdeklodsz. Ennek ellenere mar kesz van, csak epp nem mukodik megfeleloen ... na most akkor hogy is van ez? (ezt mar nem kell tovabb magyaraznod, csak amolyan teoretikus kerdes volt.) Ha ugy kezdted volna, hogy van egy 400W-os erositom de nem mukodik megfeleloen akkor nem irom azt amit irtam
(#) Tomi20 válasza LewisB hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Éni s megépítettem, kipróbálásra csak egy-egy tranyóval tökéletesen erősített. Miután beépítettem a többi tranyót is bekapcs után R26, és R27 elkezdett füstölni. Akkor félreraktam, majd később a BSS-en olvastam, hogy azoknak minimum 2W-osoknak kell lenniük. Mire ez kiderült már elkezdtek kopni az alkatrészek az erősítőböl. (két 5W-os ellenállás, meg egy pár szigetelő gyűrű) A közeljövőben tervezem újra elővenni, és akkor megírom, hogy működik-e. Szerintetek megpróbáljam +-30V-ról működtetni? (csak próbálni) Tudom a munkapont nem ilyen kicsi feszhez van állítva.
(#) LewisB válasza lamalas hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Jó, akkor kezdjük elölről Szóval, igen megépítettem, de nem úgy műxik úgy, mint ahogy kellene. Azért kamuztam kicsit, mert elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek műxik-e. Most már arra mi lehet a baja
(#) isamisa válasza LewisB hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Idézet:
„Azért kamuztam kicsit, mert elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek műxik-e.”



Érdekes hozzáállás....
(#) LewisB válasza isamisa hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Nem szoktam az első pillanatban kiteregetni a szennyest :felkialtas:
(#) wins hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ mekkora hülye vagyokD: rájöttem a hibára miért zúg az erősítő. A végfokon a bemeneti jel és a jelföld vezetékét felcseréltem, mert forrasztáskor felcseréltem a színeket.
(#) Peti_85 válasza wins hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Na hát az tényleg zúghatott akkor!!! Pfff!
Legalább megvan a hiba! Most már tökéletes???
(#) wins hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Most már tökéletes. Abszolút semmi zsúgás. Tök jó.
(#) Tomi20 válasza wins hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
neked hány wattosak az ellenállások? (R26, R27)
(#) wins válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
2 db 5W-os 2 db 2W-os. Nem volot több 5W-os a boltban. De a 2 w-osak sem melegszenek, sőt a hűtőborda is csak langyos. Én Bd 245/246.okat használtam.
(#) xray hozzászólása Júl 6, 2007 /
 
Hello mindenki
Egy Quad 405-t mint a Skory-é mennyiből lehet kihozni?
Egytök ugyan olyat.
Válaszatokat előre is köszi
(#) szabi83 válasza xray hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
számold össze, pl hqvideó árlista..
(#) xray válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
oké
csak kicsit már késő volt tegap
(#) LewisB hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Hello megint mindenki!

Gondoltam visszajelzek, még ha nem is voltam a legszimpatikusabb pár hozzászólásom után. Ma volt időm foglalkozni az erősítővel, rákattantam szkóppal, aztán végül sikerült normális működésre bírni Igazából semmi gond nem volt vele azon kívül, hogy a tervezés folyamán a schemticból kihagytam egy drótot, és ez a hiba végiggördült az egész folyamaton Aztán ma mikor már nem tudtam magammmal mit kezdeni, mert sehogy se akart 2Vppnél több kijönni a végén, meg még az is eléggé furcsán (na meg miután kikukáztam a teljes félvezető-pakkot ), elkezdtem kitudja hanyadjára újra átnézni az elejétől, és rátaláltam a fennt említett hibára Bedobtam egy madzagot a hibás helyre, és utánna elsőre gyönyörű 1kHz-es szinusz hullámot tapasztaltam, ahgoy az illik Úgyhogy holnap jön a rendes táp és a műterhelés , és ha minden jól megy, megkezdem a másik oldalt is megépíteni a közeljövőben Aztán már csak a redőny van hátra

Akinek meg megbántottam volna lelkét, azzal, hogy nem a végén kezdtem a sztoryt attól meg elnézést kérek

A hangjáról meg később nyilatkozok, ha érdekel titeket.

Bye
(#) lamalas válasza LewisB hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Sztem nem bantottal meg senkit (bar en masok neveben nem nyilatkozhatok). Gratula az erositohoz! Neha ha mar nagyon nem megy vmi, akkor erdemes hagyni egy ideig es fele se nezni, mert csak felidegesiti magat az ember rajta. Aztan letisztult fejjel ujbol nekifogni es akkor jonnek elo a hibak
(#) LewisB hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Köszi
Valahogy így történt, ahogy írtad Kb 3 hétig rá se néztem, mert anno egy hétig vacakoltam vele, itt mértem ott mértem, ilyen szimuláció meg olyan (ne tudd meg mennyit szoptam mire miinden tranyót felvittem Altiumba... ). Aztán ott se működött rendesen... (Na ezért kérdeztem először úgy, hogy szerintetek egyáltalán műxik-e a kapcs.) Kb ha 100xor nem néztem át, és futottam át a a hibán, akkor egyszer sem. Aztán ma vége lett a munkaidőnek, rászántam magam, hogy "Na most azért is megcsinálom". Ahogy írtam mindent a kukába, csere újra. Úgyse. Aztán elkezdtem logikusan átnézni , merthogy előtte csak szemrevételeztem az eredetit az én kapcsolásommal. És nem meglett?? Na de aki nem dolgozik, az nem is téved... Eredetileg ilyen képeket kaptam odakint (mindez 1V-os állásban, a kimenetet mérve, 1Vos bemenővel) Az új állapotot még nem fotóztam, de nagyon nem így néz ki
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Építek egy végfokot. Amiből már készítettem egyet.

A kérdésem az lenne hogy a végtranyókhoz ha kb 15-20cm-es vezetékkel viszem a menküt akkor lehet-e valami baj ebből?

Amit már megépitettem abban kb 6cm-es vezetékekkel oldottam meg(eredetileg is úgy van az ORION SE-260-ban), és itt semmi gond.

Esetleg mit csináljak? Hallottam hogy vmi kondit kell tenni a tranyó C és B-je közé. Ez igaz? Mekkorát?

Azért kell hosszú vezetéket használni mert nem férek el a dobozban.

Úgy lesz ahogy a képen van.

Köszönöm a segítséget!
(#) LewisB hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Nekem meg az a kérdésem, hogy ait építek, annak ma reggel mértem rá az üresjrati áramára, és bár még csak az egyik ágban volt szerencsém mérni (jött a fönök ), de ott 124mA-nél nem bírtam lejjebb vinni a felvételt. Egyenlőre az MJ tranyópárosból csak 1-1 darab van berakva a 4 helyett, de gondolom ez sok vizet nem zavar. Van ötlet merre keressem a problémát?

400w.jpg
    
(#) lamalas válasza LewisB hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Eloszor azert tisztazzunk egy dolgot:
Idézet:
„...üresjrati áramára...”
. Szerintem olyan dolog, hogy uresjarati aram nem letezik. Van uresjarati feszultseg amit egy terheletlen feszultsegforras kapcsain merhetunk, de ekkor nem folyik aram! Szerintem Te a nyugalmi aramra gondoltal.

Egyebkent nem biztos, hogy hibas az ha 124mA-es nyugalmi aramnal nem tudsz kisebbet beallitani. Ha belegondolsz ez a minimum nyugalmi aram majd 4 vegtranzisztoron fog eloszlani, szoval egy tranyora min. 31mA jut. Lehet hogy a kapcsolas kitalalojanak epp az volt a celja, hogy ne lehessen ennel kisebb aramot beallitani? .... nem tudom, csak tippelek, lehet hogy nincs igazam.
(#) lamalas válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Hat sztem nem tul szerencses az erositod belso elrendezese. En a hutobordat kozepre tennem a paneleket pedig a doboz bal szelere helyeznem, igy a borda egyfajta arnyekolast biztosit a tapegyseg es az erosito panelek kozt. Ami a hosszu vezetekeket illeti: probald meg oket minel rovidebbre szerelni, ennek erdekeben meg a nyakot is at lehetne tervezni (ha meg nincs beultetve semmi). Ha mar kesz az erosito csak az osszeszereles hianyzik, akkor probald meg ugy, hogy az egy tranyohoz meno vezetekek legyenek osszesodorva. Kompenzalo, gerjedes gatlo kondikat csak a legvegso esetben alkalmaznek, de en inkabb atterveznem az egesz NYAKot es ujra epitenem az erositot az uj NYAkra, hogy ne kelljen hosszu vezetekeket hasznalni, mert agyon kompenzalva mar nem lesz ugyanaz az erosito, lehet hogy nem fogja azt hozni amit elvarsz tole. De ez nagyon sokmindentol fugg, esete valogatja. Eloszor probald meg a minel rovidebb, sodrott vezetekeket ill. a kozepre helyezett hutobordat es ha nem jon be, akkor tovabb lehet gondolkozni...
(#) Peti_85 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Szia!
Szerintem sem szerencsés a kábelezés, már csak azért sem, mert elég kusza lesz a végén az egész!
Még lamalas ötletein kívül annyit próbálhatnál meg, hogy megnézed, hogy a végtranyókat tudod e horizontálisan a bordára hajlítva felforrasztani! Mert akkor, ahogy a rajzon van, úgy tudnád elhelyzeni a cuccot, és lehet, hogy még helyet is nyernél!!! :yes:

hűtés.jpg
    
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Sőt
A Vf3-ba én vezetékeztem a FET-eket meg is döglöttek 3 hónap után....
inább használd föl PETI ötletét, sztem a kábelezés nem túl jó ötlet, mert sok zajt is összeszedhet!
(#) LewisB válasza lamalas hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Bocs, tljesen igazad van, a nyugalmi áramra gondoltam. Mindenestre azért tartom furcsának ezt az áramot, mert ezt sajnos a poti teljes letekerésével tudtam csak elérni, nem pedig valami középállásban... szal ennyi erővelellenállást is rakhatnék be Most azonban nem tudom most megmondani, hogy a poti melyik végállásában mértem mindezt én, az már munkaidő utánra marad,de mivel végállás, semmiképpen nem gondolom egyenlőre jónak.
Következő: »»   15 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem