Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napkollektor házilag
 
Témaindító: Bazsi, idő: Feb 19, 2007
Lapozás: OK   13 / 30
(#) kendre256 válasza dőladella hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nekem megy már negyedik éve. A honlapomon termelési adatok vannak a kezdetektől, megtakarítást is számoltam. Nekem sokat megtakarít, mert kapcsolt villanyt váltok ki vele. Ha gázos vízmelegítést váltasz ki vele, kevesebb a megtakarítás, mert a gáz olcsóbb a villanynál.
A megéri-nem éri kérdés hitvita...
(Én erre azt szoktam mondani, hogy furcsa, hogy a napkollektorral kapcsolatban ez a kérdés felmerül, de pl. plazmatévé, kétévente cserélt mobiltelefon, vagy aranyozott kőoroszlán (láttam!!) esetén meg nem...)
Mostanában nekem tűző napsütés esetén napi 300 Ft körül ad vissza az árából, éves szinten pedig a vízmelegítés felét biztosítja.

2011_term.jpg
    
(#) kendre256 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Az enyémen semmi ilyet nem láttam. 2007 ősz óta vannak fenn a csövek. 47 csőből van 5 cső, ami valószínűleg vákuumvesztett (most az előbb végigtapogattam az összeset, ezek érezhetően melegebbek) de ettől még a kollektor tűző napon 2-2,5 kW teljesítménnyel fűt.
Ha valamelyik cső tönkremenne különben, akkor sem kellene leszedni a tetőről a kollektort, hanem csak az "üvegtermoszt" lecserélni 2500 Ft-ért.
(#) Jani1964 válasza dőladella hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Szia !
Ezen működési elven működő kollektort ne vegyél, mert fagy esetén le kell engedni és amikor a legjobban szükség lenne rá nem tudod használni.
Ez a típus fagymentes mediterán országokban tökéletes.
Üdv. Jani
(#) kendre256 válasza dőladella hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Jaj, azt nem néztem, hogy "mozdony" típusú kollektorról kérdezel! Olyat szerintem se vegyél, hacsak nem víkendházban akarod használni és télire leengeded belőle a vizet.
(#) dőladella válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
köszönöm szépen az infót
(#) dőladella válasza Jani1964 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
köszönöm szépen.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Csináltam egy sörkoli fedő mechanikát, saját tervezés, lehet le is védetem
Roletta felcsévélése elv alapján készült.
6-6 méter biciklibowden van felhasználva.
Motorizálva is lesz majd, egyenlőre kézi működtetésű, a padlástérből nyitható, csukható.
Pár kép:
(#) Jani1964 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Szia ! Tök jó ! De miért kell ez ? Üdv. Jani
(#) 947gyula hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Köszöntök Mindenkit!
A sörkoli dobozát csinálöm. Kérdezném? Mennyi az ideális távolság a dobozok és a polikarbonát fedés kötött és milyen tágulási helyet kell hagyni a 100 X 200 as polinak lent, fent és oldalt? Szép napokat mindenkinek! Üdv: Gyula.
(#) zsoltee0001 válasza 947gyula hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia

A lényeg, hogy ne érjen hozzá a doboz a pc-hez, nincs jelentősége, de túl nagy légrést ne hagyj, mert akkor fölöslegesen vastagítja a kollektort.
Méterenként 6 mm-t számolj hőtágulásként.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Jani1964 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia
Nyáron ne égesse fölöslegesen a nap.
Télen jelentős időt vesz igénybe, mire a ráfagyott pára leolvad, ilyen esetbe jól jöhet egy takaró automatika.
Üdv
(#) 947gyula hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Elfelejtettem kérdezni. Matt feketére csak azt a részt kell befesteni ahol a nap éri? A hátsó részét fölöslegesnek gondolom. Szép napot Gyula
(#) zsoltee0001 válasza 947gyula hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Ha egész nap vezetsz, reggel csak az arcod bal oldalát borotválod?
(#) ferkóbácsi válasza 947gyula hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
A hátsó részét is éri a nap.
(#) hege88 hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Hódmezővásárhelyen kb. 100 db sörösdoboz elvihető 2 db teliért...
(#) ferkóbácsi válasza ferkóbácsi hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Igen éri,ugyanis a hő vissza verő fólia vissza tükrözi a beszűrődött napsugarakat.

Üdv:Feri.
(#) zakarki hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok !
Gyümölcsaszaló , sörkólival.
Egy jó kis ötlet a nyári hasznositásra.
(#) zolika60 válasza zakarki hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Jó kis szerkezet. A tiéd? A kólit kihagynám. A sörkollektor elég lesz.
(#) zakarki válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Nem az enyém. A vaterán láttam meg, de a télen egyet csinálok én is.
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/egyeb/napkollektoros_aszalo_sorosdobozokbol_1465507469.html
(#) zakarki hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Ez már a sajátom. Sajna csk jövőre tudom kipróbálni.
(#) zakarki hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Ez a kép lemaradt
(#) zsoltee0001 válasza zakarki hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Nem rossz, ez is gyümölcsaszaló?
Tetőkollektorra azért ne ilyen ventilátort tegyél
Üdv
(#) zakarki válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
SZia !
Igen ez is gyümölcs aszaló.
Ha megnézed a 2011 febr 20-i bejegyzést ott van a fényképe a két sörös kólimnak.
Ugyanilyen ventik hajtják. Tökéletesen múködik.
Folyamatos 60C fok a bejövő levegő.
Üdv.
(#) AZA hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Kedves sorstársak!
Sörösdobozok kivágva,kimosva,szóval csőre töltve,már csak a gyűjtődobozokra várnaknak és most jön a bőség zavara.Két fajta megoldást láttam:
1.Hideg alul be-meleg felül ki
2.hideg alul be-meleg alul ki,osztott alsó gyüjtővel
Szerintem a második megoldás ésszerübb,mivel a meleg úgyis felszáll,minek fújatnám a mennyezet alá?Viszont igy a koli felében természetellenes irányban mozgatnám a levegőt.Mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
(#) zsoltee0001 válasza AZA hozzászólására (») Okt 19, 2011 / 1
 
Szia
Nem írtad, hogy állítva, vagy fektetve lesz a kolid?
De mindenképpen átlós be-kiömlőt javaslok, ez dolgoztatja meg a lehető legegyenletesebben a sörcsöveket.
Természetesen alul megy be a hideg levegő.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Szia

A ventit a hideg ágba kell tenni, tehát tolja a levegőt, mivel nem mindegyik szereti a nagy hőmérsékletet.
Kivéve ha kályhaventid van ezesetbe valóban jobb ha szívja.
Ha van rá lehetőséged akkor jobb ha a talajszinthez közel fújja a meleget, nálam a mennyezetből nyomja ki, így nehezebben keveredik össze a meleg az alsó légtömeggel, ez hatásfokveszteség, viszont elég hülyén nézne ki egy plafonból kilógó 2méter hosszú 150-es pvc cső
Üdv
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
[OFF]Nekem meg már kb 2 éve minden megvan csak a dobozok nem Illetve amiket vettem ventilátorok, azokat le fogom cserélni, meg majd kell hozzá vezérlő is.[OFF]
(#) Collector hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Ma eszembe jutott, hogy mit lehetne használni merev csövek helyett. Van egy olcsóbb verzió az aluflex csőből, falvastagságra megfelelő, anyagra megfelelő, olcsó, és nagyon hajlékony. Ráadásul ha nincs kifeszítve, a belseje bordázott lesz. Festéssel együtt max 1 óra alatt összerakható, ha megvan hozzá a többi kellék.
Bővebben: Link
Tesztelésre egy 1m^2-es kollektort akarok csinálni, aztán majd kiderül, mire képes.
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Ezzel valóban lehet haladni, az, hogy olcsó az relativ. 7,5 méterért valóban nem sok a 3700Ft, viszont egy kb 2,8m^2-es kolihoz több darab kellene. Egy ilyen 7,5méteres flexibilis csőből maximum 2db 2,8 méter hosszú cső jön ki, a többi "hulladék" nem tudom, hogy mennyire lehet normálisan összetoldani őket, de biztos megoldható. Minden esetre kellene belőle vagy 3db az biztos. Az úgy már 11 000Ft. Viszont nagy előnye, hogy megveszed és készen is van, nem kell vele bajlódni mint pl a sörösdobozoknál Annak nagy hátránya a tárolás, amíg össze nem gyűlik a megfelelő mennyiség, közbe ne penészedjen be (nekem kimosás után 1 évre rá bepenészedtek) Meg ugye a sok munka, mire ki lesz vágva az összesnek a teteje és az alja, meg a ragasztgatás, stb. Aki haladni akar és egy hétvége alatt összedobni, annak ilyen flexibilis csővel kell próbálkoznia.
(#) Collector válasza Szebence hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Lehet, hogy van olcsóbban is, én régen 10 métert vettem 2000 forintért, azzal fogok próbálkozni.
Ha ez nem tetszik valakinek, vegyen 0,1mm vékony alulemezt (táblában 2x2 méterben is kapni) felcsíkozza, és összehajtogatja henger alakúra, és készen van. Az még ennél is olcsóbb, csak kell hozzá alu ragasztószalag, meg valami U idom. Abból meg olyan átmérőt lehet hajtogatni, amilyen megfelelő, ne legyünk már ennyire korlátozottak a szemétturkálás szintjére, egy csöppet kéne gondolkodni csak.
Következő: »»   13 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem