Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   134 / 399
(#) kanocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
azt nem értem ez kb 20éve működö quadba voltak ezek a 2n3442esek és most miért nemjó...de holnap kipróbálom 3055ösökkel és jelentem mi történt.
(#) gyula1990 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Rendben ,utána nézek!
(#) gyula1990 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok!

lenne egy kérdésem r köttetem a mind a 2 panelt a tápra és a jobb oldali egy 10 mperc után erősen sisteregni visítani kezd miért?
a kondi oldalanként 10.000 uf
(#) gyula1990 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Így kötöttem be, viszont ha 1 oldal megy semmi baja.. miért kevés a 10.000uf 2 panelra?

Névtelen.png
    
(#) farkasgabor7403 válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Szia

Nem a Vu ban nekem AN6884Ic van
(#) deadlyroberta válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Hűtéssel nem kóser? Processzoroknál is 4cmˇ2-en halad át közel 80 amper! (Egészítsen ki valaki ha a processzor belsejét rosszul írtam vagy valamit.)
(#) bbandi hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Most élesztenék egy QUAD-ot, de nem akarja az igazságot:
IC nélkül normálisan működik (megjelenik a negatív tápfesz a kimeneten, áramfelvétel minimális), viszont amint beleraktam az IC-t, elfüstöltek az ic + tápjának félvezetői. Most hétvégére kölcsönkaptam egy labortápot, így a következő próbánál már nem füstölt el a táp, csak az ic melegedett rettentően.
Maga a kapcsolás/nyák az Alkotó/Ludwig féle verzió, amelyiken még az ic + tápja az R35-ön keresztül megy (egyébként Berndt Fritz Ludwigból hogy lett R. Ludwig? ), más tranzisztorokkal, ugyanis a trafóm 2x63V-os (Beag APT100). A tranzisztorok:
T1/T5/T6: BC560
T3/T4/T12: BC556
T11: BC639
T7/T8: MJE15032
T9/T10: 2SC3281
OpA: ne5534
Ami problémáról tudok: Sajnos eredetileg nem én építettem, nem kevés hibát javítottam már rajta, továbbá a végtranyók több mint valószínű, hogy hamisítványok, R16 (az OpA kimenetén lévő tranzisztor emitterét földelő) 180 helyett 100Ohm-os, de ez szerintem egyik se okozhat ilyen hibát
Kiforrasztás nélkül megmértem mindent amit tudtam, úgy tűnik, az ellenállások mind stimmelnek, a kondenzátorok nem zárlatosak, a diódák/tranzisztorok PN átmenete jó, borda szigetelése jó.
Mostmár lassan ott tartok, hogy kidobom az egészet a fenébe, és megépítem nulláról....
(#) kadarist válasza bbandi hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Ez a Ludvig sima v-vel van írva. Nem sok az a 2x36V AC?
(#) bbandi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Jé tényleg szimpla v, mindenesetre ránézésre a kapcsolás tőle származik:
Bővebben: Link
A 63V DC-ben értendő, természetesen sok, (az eredeti 50V, a neten terjedő rajzok sokszor annyit se tudnak), de megfelelő tranzisztorokkal nem okoz nagy változást szerintem.
(#) Alkotó válasza bbandi hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Az "R.Ludwig"-ot én terjesztem. Azon a rajzon, ami alapján én terveztem, nagyon rosszul olvasható a felirat, és azt a bizonyos betűt "R"-nek olvastam, de most hogy mondod, simán lehet "B"-is. Ha ezzel zűrzavart okoztam, vagy megsértettem a szerzőt, akkor elnézést.
(#) gyula1990 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám, ismét! Készen van a Quad-nak mind a két oldala, ezzel még nincs is baj, ha külön-külön rakom rá a tápra, szépen muzsikál mind a kettő (külön-külön).
Szóval, rá raktam mind a két oldalt egyszerre a tápra, párhuzamosan kötöttem be.
az a jelenség van ,hogy az egyik kristály tisztán szól, a másik csak berreg, mint ha zárlatos lenne, azon gondolkodtam ,hogy talán a bemeneti jel gerjed,de nem nem volt bemeneti jel és ugyan úgy berregett, mint mikor egyen fesz van rajta, de jelzem csak az egyik oldalon, a panelok hibátlanok mert működnek! külön - külön.csak egyszerre nem!
minden zajszűrést meg csináltam,hogy ne gerjedjen...
de akkor is csinálja,oldalanként 10.000uf kondi van...
egyszerűen nem jövök rá mi lehet a gond...

Segítsetek szépen, kérlek titeket!

ÜDv:Gyula1990
(#) Alkotó válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
A bemenetet kösd le (mind a két vezetéket). Egyszer az egyik, egyszer a másik csatornáról, és így nézd meg mi a helyzet. A kikötött csatorna bemenetét zárd rövidre. Ha így jó (mert annak kell lennie ha a panelok külön jók), akkor hibásan huzaloztál. Ez elsősorban a GND bekötését jelenti, nem az egyék madzagokat.
(#) kanocos válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia! Ma méregettem kicsit és már az IC kimenetén nem nagyon találni meg a nagyfrekiket. LLehetséges, hogy az IC nem lenne jó ?! Ha forditva tettem volna be az IC-t akkor annak bizony szólnia se kellene nem ? Ami hiba volt benne először, hogy ahol csatlakozik az IC az erősitő kimenetére ott 47ohmos ellenállás volt nem pedig 4,7kohmos, ez tönkretehette volna az IC-t?
(#) deadlyroberta válasza kanocos hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Mindkettő rossz?
(#) kanocos válasza deadlyroberta hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Hogy érted mindkettő? csak 1 panelt készitettem most.
(#) deadlyroberta válasza kanocos hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Nézz szét a műveleti erősítő felé, hogy ellenállások jók-e?
(#) kanocos válasza deadlyroberta hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Minden egyes alkatrészt egyesével mértem és úgy forrasztottam a panelba. Ma kipróbáltam 2N3055-ösökkel is és semmi változás, 100uf kondikat is néztem nem lett bajuk. Tanácstalan vagyok. A TL 071esre gyanakszom. Van még itthon A109-es (orosz) IC-m vagy ua739 ua741es. Melyiket próbáljam ?
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Az A109 az az uA709 keletnémet megfelelője. A kompenzáló kondenzátorokat építsd be és utána használhatod ezt is.
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Köszönöm. Holnap kipróbálom remélem szerencsével járok.
(#) gyula1990 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia! én ezt használom: NE 5534AN

Közben sikerült megoldanom a dolgot, most már tökéletesen működik
Ha teljesen kész lesz dobok fel majd képeket
üdv:Gyula1990
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Helló! Mi volt az oka, hogy nem ment együtt a két panel?
(#) kadarist válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
De áruld már el a megoldást is!
(#) gyula1990 hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Úgy sikerült megoldani,hogy én a földet, külön vittem le a panelokról, a hangszórókra...Tehát kimenet és a föld, panelonként vagy oldalankét...gondoltam, ki próbálom ,hogy a két panel földjét összekötöm és úgy viszem le a hangfalakhoz, és egyből működött... nem gerjed egyik sem plusz, a kimenetre tettem még, egy 100nf kondit meg ellenállást két darab 22 ohm -at párhuzamosan így 11 ohm, és azóta is működik.
Egy lépés van még hátra szépen bele építeni a kuckójába
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Mindkét hangszóró földet kösd a tápkondik közös pontjánál megjelenő földpontra. (Csillagpontos bekötés)
Lehet, még jobb lesz.
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Majd holnap feltétlen ki próbálom!
csak most nem akarom,Fater kicsit mérges lenne
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A rajz jó példa a táp és hangszóró kábelek helyes bekötésére. H1 és H2 a kimenő hangszóró csatlakozó. Bővebben: Link
(#) gyula1990 válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Köszönöm szépen a rajzot!
ez hasznos számomra!
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
De ehhez a linkhez feltétlenül oda kéne írni, hogy ennek az erősítőnek speciálisan van kialakítva a panelterve, a belső GND-k szempontjából. (Egyébként a QUAD-ban is odafigyeltek erre, mert egy ellenállás köti össze "kétféle" GND-t.
(#) kanocos válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Kipróbáltam A109-essel. Semmi változás, magas hangok ugyanúgy gyengék. Az nem lehet gond, R30 és R31 560ohm és a tápom csak +-33volt.
(#) kadarist válasza kanocos hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Lehet, hogy valahol nem megfelelő értékű kondenzátor van elhelyezve. Szisztematikusan át kellene nézni a nyákot. A tápfeszültség nem igen befolyásolja a frekvenciamenetet.
Következő: »»   134 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem