Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   979 / 1319
(#) potyo válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Egyelőre fogadd el, hogy szükség van rájuk, a miértre próbáld magad megkeresni a választ.

Az a legközelebbi, amelyik mellette van. SMD tokoknál mintha lenne olyan, hogy nem közvetlenül egymás mellett vannak a Vdd-Vss párok, hanem van közöttük 1-2 portláb, de akkor is egyértelmű, hogy melyik Vss van a legközelebb egy adott Vdd-hez.
(#) adamhollos válasza potyo hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
És mit csináljak a másik Vss-sel , csak egy Vdd-m van egyébként nem smd.
(#) Hp41C válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!

A két Vss -t a tok alatt kösd össze vezetékkel (fóliával a panelen), a Vss (19) és a Vdd (20) tegyél 100nF kerámia kondenzátort.
(#) adamhollos válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi!
(#) trudnai válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Idézet:
„Miért van szükség a kondikra?”


Zavarszures miatt -- a vezetekek antennakent mukodnek, es a kornyekrol, az aramkor tobbi reszerol stb ossze szednek zajokat amiket egy ilyen keramia kondi megszur.

Idézet:
„Melyik a legközelebbi láb?”


Amelyik fizikailag kozelebb van. Tehat kinezel egy Vdd-t, megnezed melyik Vss lab van a legkozelebb a tokozason -- azokat kotoz ossze, meghozza ugy, hogy a kondenzator minel kozelebb legyen a labakhoz. Minel kisebb a vezetek, annal kisebb az antenna hatas... (annal kisebb az antennaja)
(#) icserny válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Idézet:
„Miért van szükség a kondikra?”
Az ilyen jellegű kérdéseket az elektronika kezdőknek c. topikba tedd fel, mert nem idevaló, nem PIC specifikus.

MINDEN digitális elektronikai áramkörnél fellépő probléma, hogy szintváltáskor (alacsony szintről magas szintre váltáskor, vagy megfordítva) egy pillanatra az egymásra ültetett tranzisztorok mindegyikén nagy áram folyik keresztül (az egyik éppen kinyit,a másik meg még nem zárt le teljesen), s emiatt megrántják a tápfeszültséget. Az ilyen "rángatások" tovaterjedését hivatottak megakadályozni a 100 nF-os "decoupling" kondenzátorok. MINDEN digitális IC mellé érdemes/szokás ilyen kondenzátorokat tenni. Még a 7400 (négy kétbemenetű NAND kapu) mellé is!
(#) enree válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Kikapcsoltam mindent, de nem segített
Azért köszönöm nektek.
(#) NgLovi hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Üdv emberek. Olyat szeretnék, több PIC küldjön UART (USART?) adatot egy fő picnek, ami aztán kezd vele valamit. Egyszerű kezdő érték határozná meg, hogy honnan jött az adat. Hogy lehet ezt megoldani?
(#) potyo válasza NgLovi hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Alapkérdés, hogy a fő pic szólítja sorban meg a többit, hogy van-e valami küldenivalójuk, vagy pedig azok bármikor küldhetnek? Az ütközés kivédése miatt lényeges ez, mert ha egyszerre elkezd két pic adni, abból minden lesz, csak értelmes adat nem. Előbbi esetben valamilyen buszra kellene felfűzni mindegyiket, pl. I2C, RS485. Utóbbi esetben vagy mindegyik külön vezetékpárral csatlakozik a fő pichez, vagy pl. CAN buszt használhatsz, ahol sajátmaguk lekezelik az eszközök az ütközést, és megkisérlik az ismételt adást, amikor szabad lesz a busz.
(#) Asubecz hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Sajnos sügér vagyok a PIC égetéshez, és mivel gyorsan lenne szükségem egy PIC -re programozva, ezért kérdezném,*****

Előre is köszönöm, és elnézést ha rossz helyre ment!

Bizony rossz helyre ment. Az apróban hirdess, kérlek!
(#) NgLovi válasza potyo hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A második ésszerűbbnek tűnik. Szóval van egy fő PIC-em ami x időnként végigkérdezi sorban a gyerekeket, van-e valami hír. Erre az esetre kéne valami példa (tutorial) vagy kulcsszó, hogy találom meg. A minden gyerek külön lábra is jó lenne, de az IC-k nagyjának csak 1 UART portja van. Vagy egyszerű bináris kommunikációra gondoltál, nem uart-ra?
(#) icserny válasza NgLovi hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Itt kellene kezdeni: Bővebben: Link
A PIC USART lábai közvetlenül nem alkalmasak kettőnél több mikrovezérlő összekötésére. A buszra történő felfűzéshez illesztő áramkörökre lesz szükséged. Pl. RS-485 buszhoz SN75176, MAX 485 stb.)
(#) NgLovi válasza icserny hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszönöm, innen el tudok már indulni.
(#) Hp41C válasza NgLovi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia!

Ezt is érdemes megnézni: "BlackNet" serial network protocol
(#) NgLovi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Ez lenne a legjobb megoldás, de sajnos az egyik hátránya pont az amit ki akarok védeni. Ha egy IC meghal, az összes többi is feladja. Nagy kár

Viszont jött egy másik ötlet is. Úgy megoldani, hogy egy EEPROM-ba írni az adatokat, majd onnan kiolvasni. Kezdő vagyok, de tudtommal itt össze lehet drótozni az IC-ket, és mielőtt írnának, megnézni h magas-e a jel. Ha igen már valami írja, addig input a lába. Ha megszűnik, akkor nekikezdhet írni és a többi vár rá. Vélemény? Egyszerűbbnek és jobbnak tűnik az RS485-öanél, valamint egy "adatbázis" eeprom úgyis kelleni fog.
(#) kissi válasza NgLovi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Ha "összedrótozod" és az egyik "meghal", akkor így is megszűnhet a kommunikáció! Nincs minden körülmények között működő kapcsolás, legfeljebb több hibát képes el-, ill. kivédeni ( még a NASA-nál is előfordulnak hibák a több milliárd dolláros befektetés ellenére is! )!

A Hp41C kolléga által javasolt megoldás szerintem jó, hasonlóan jó lehet pl. a DALLAS ( Maxim) 1-wire protokollja is.

Steve
(#) NgLovi válasza kissi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Én párhuzamos drótozásra gondoltam. Ha más megoldás nincs, akkor marad a BlackNet, meg utánanézek a DALLAS félének is.
(#) sportsboypaper hozzászólása Jún 9, 2011 1 /
 
SZiasztok

ép egy erősítőn dolgozom, és szeretnék egy designban hozzáillő CD lejátszót készíteni egy PC CDRom-ból.
Szerencsére van rajta play gomb, igy az alap funkciok mennének minden további nélkül.

A kérdésem, hogy érdemes-e belevágni az IDE csatlakozó felhasználásába? Ugy tudom, hogy akkor minden egyeb funkcio is mukodne (leptetes, elore, vissza, stb) es ami nekem nagyon tetszene, hogy kijelzőt is lehetne hozza kapcsolni. Ez igaz, es mennyire bonyolult ez?
Valaki el tudna mondani, nagy vonalakban, hogyan is törtenne ez az egesz, ha esetleh mukodne?

A kijelzonek annyit kelenne tudnia, hogy hanyas track szol eppen.

Köszönom előre is!
(#) Hp41C válasza NgLovi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szia!

Ha a "hálózatot" meghajtó tranzisztor nyitását egy monostabil áramkörrel engedélyezed (adás előtt egy éllel indítod), akkor a "meghalt" egység nem tudja a vonalat tartósan meghajtani...
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Jó reggelt!
Miért van az hogy az Mplab a pic 10f200-at nem ismer fel, már a 3.al próbálom
köszi. - pickit2 a programmer
(#) watt válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A saját programjával felismeri?
Ha nem, akkor:
Jól van bekötve?
Minden rajta van a PIC-en ami kell? (Kétszázszor leírtuk, mi kell rá, meg ne kérdezd mi!)
(#) n_yálastrubadúr válasza watt hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Minden rajta van. Azaz a Pickit2 programmer az mplapban be van állítva az eszkösz pic 10f200 egy kis sot 23-6-os tokozású alkatrész. De ellenben ezzel mindig kiirja hogy found xxx valami ami éppen rajta van. meg Rev valami szám de itt csak a pickit2 áll készen
(#) n_yálastrubadúr válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
igen és a saját progi ja se találja.
(#) watt válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ha minden rajta van és jól van bekötve, és a PICKit2 más PIC-eket jól kezel, akkor rossz a PIC.
(#) tomat5 válasza watt hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Sziasztok
Most futottam valami hasonlóba, fél nap guglizás után tudtam meg mi a gond. 16F628A kezdte ugyanezt a jelenséget produkálni látszólag minden ok nélkül. Kicseréltem a PIC-et, az első programozásig jó is volt. Másodszorra már nem ismerte fel a pickit vagy csak nagyon ritkán. Ugyanezt eljátszottam egy harmadik pic-cel is.
Már nem tudom, hogy hol de egy fórumon valaki tudta a megoldást. Azt sem tudom, hogy mi köze a hibához a timer1- nek, de a srác azt írta , hogy az rontja el valahogyan.
A lényeg:
-A pickit saját programja felismerte a pic-et.
-Azzal kitöröltem a programot.
-Kivettem a timer1-es részt.
-Visszatöltöttem azóta safhauzen.
Mindhárom pic-et sikerült rendbehoznom. Ha visszatöltöm a timer1-es résszel a régi programot ismét meghal. Nem igazán értem.
(#) adamhollos válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A 10-es pic-kekhez nem kell külön firmwer-t telepíteni?
Egyébként be van kapcsolva, hogy a pickit táplálja az eszközt (programmer/settings/power)? Ha nincs, pipáld ki majd alkalmazd a beállítást. Ha bevan állítva nézd meg, hogy kap-e vissza jelet (programmer/status/voltage). Ne felejtsd el megnyomni, hogy frissítse a feszültségértéket. Ha nem jelez vissza feszültséget akkor valószínűleg tényleg a pic a rossz.
(#) n_yálastrubadúr válasza watt hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Meglett!!A pickit programja nem látja de írja olvassa kalppol! De mivel 3 használható I/O lába van. Az Mclr csak bemenet. Hogyan használhatom ki hogy a hírhedt:
GP2/T0CKI/COUT/FOSC4 láb 0-át és 1 et is szépen kapcsoljon a ledre. Így szeretném a 6 ledes áramköröm megtervezni. Ahol ha éppen 0-jön akkor piros, ha éppen 1 akkor a zöld. Namármost ez minden lábával jólmegy, de ha a nevezetett húzom vagy föl vagy le. Akkor vagy halványan világít és sehogy sem jó.
(#) Hp41C válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!

Pedig egyszerű a megfejtés. A 16F628(A) -n a 13. láb az RB7/T1OSCI/PGD, a 12. láb az RB6/T1OSCO/PGC.
Már leírtam a cikkben, amennyiben a program kimenetnek, T1 oszcillátornak állítja be ezeket a lábakat az indulás után néhány utasításon belül és még belső oszcillátorról jár a kontroller és a MCLR is le van tiltva, akkor a kontroller elindul a Vdd rákapcsolásakor, kimenetnek állítja be ezeket a lábakat, ami megakadályozza a kommunikációt a programozóval.

Megoldás:
- Használd a PICKit2 saját programját a programozáshoz a "Vpp first programing entry" móddal - az MpLab nem tudja programozni,
- Tegyél be néhány 10ms késleltetést a program indulása és a kimenetté állítás, T1 oszcillátor engedélyezése közé - ekkor az MpLab is fogja tudni programozni.
(#) Hp41C válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!

Mielőtt kidobod a kontrollert, olvasd el az előző hozzászólást...
(#) tomat5 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Köszi a magyarázatot, meg a múltkori segítséget is.
Következő: »»   979 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem