Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   834 / 2514
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Megnéztem, köszi. Adatlap szerint bírnia kellett volna, 1,5-2A körüli áram volt 25V körüli tranzisztorra eső feszültséggel. Kb 50W, hirtelen a toknak. (80W -os tranzisztor)
Nem bírta...
Az erősítő +/- 33V -ról működött.
Tettem bele utána BDW83/84 C párost, azokkal ment rendesen.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Helló! A BDW93C/BDW94C +/-33V 4 ohm-ra azért nem jó, mert 12V kimeneti feszültségnél a tranzisztoron 21V esik, és 3A az átfolyó áram erőssége. A 63W-ot ugyan bírná 50 fokig, de az egyenáramú biztonságos működés határát ez terhelés túllépi az adatlap szerint.
Vagy rosszízű tréfát űzött Veled az áramkör tervezője, vagy sikerült a megadott táp/terhelés paramétereket túllépni
(#) gida hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki ismeri ezt az erősítőt? Vélemény? Tudnátok nekem kapcsolási rajzot adni?
(#) storm hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Az alaplapi hangkártyám sistergésével mit lehet kezdeni? Alapból, ha csak simán fülest dugok rá szinte nem is lehet hallani, viszont a fejhallgató erősítővel elég zavaró.
(#) ThomAce hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Megjöttek az alkatrészek az erősítőmhöz.TIP122 és 127 lett a végtranyóknak, mivel ez volt a legjobb amit találtunk, és hasonílt a 2SD-s tranyóimhoz. A hétvégén meglátjuk mire jutok a diódákkal, mert damperdiódát nem sikerült rendelni.
(#) steelbird válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Bios Setup -> Disable -> Dugsz bele egy normális hangkarit -> probléma megoldva
Sajnos, az AC97 -es és társai elég zajosak.
Esetleg próbáld meg leosztani a jelet, vagy csökkentsd a fülhallgató erősítő érzékenységét. Lehet, hogy sok az erősítése, amiatt hallod annyira a zajt.
Még egy dolog lehet, némíts le mindent a hangvezérlőnél a hangbeállításoknál, amire nincs szükség.
(#) storm válasza steelbird hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Nos igen ehhez a géphez amúgyis illene egy jobb hangkari. Lehet beszerzek a közeljövőben 1-et
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Alapból, ha csak simán fülest dugok rá szinte nem is lehet hallani (a sistergést)”

Tartsd meg a hangkártyán ezt a hangerőt, és az erősítő potijával állítsd be a kívánt szintet.
Minél nagyobb - természetesen torzítatlan - jel van a hangkártya kimenetén annál nagyobb mérvű a zaj elnyomása.
(#) deadlyroberta válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Semmit. Vegyél SB kártyát egy ezresért nem fogod megbáni.
(#) ThomAce válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia!

A hangerőszabályozót megnyitod.

Windows XP esetében: Start -> Futtatás -> sndvol32, majd ENTER-t nyomsz. Ekkor megjelenik a Master Volume hangerő szabályozó. A beállítások menüpontra kattintva a keverőnél kiválasztod a kimeneti keverő-eszközt. Alatta a hangerő beállításoknál a "Lejátszáshoz" rádiógombot kijelölöd, majd az alatta lévő "A következő hangerőszabályzók megjelenítése" résznél mindent kijelölsz.

Ezek után a mikrofon, CD (jellemzően ez okozza a sistergést!), PC Beep, Line in hangerőszabályozóját 0-ra állítod, és még le is némíthatod őket.

Probléma megoldva új hangkártya nélkül.
(#) nemezol5 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Hello mindenkinek,
Nem tudom jó helyen járok-e, bátyámnak van egy Onkyo A-933-as erősítője, bekapcsolt állapotában időnként halk recsegés hallatszik, talán a végfokkal lehet baj, mert bármilyen potméter állásnál ugyanakkora hangerővel recseg, bemenet nélkül is és akkor is, ha a végfokról le van húzva a jel vezeték. Általában főként a jobb csatorna csinálja, de egy idő után a bal is elkezd recsegni.
Remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszönöm: Német Zoltán
(#) ThomAce válasza nemezol5 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia!

Ilyesmivel akkor találkoztam, amikor az elektrolit kondik elkezdtek kiszáradni.
(#) koncsik03 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Helló!
Lehet nem itt kéne feltenni a kérdést de remélem nem baj mert végül erősítőhöz kéne.
A kérdés az hogy a bekapcsolást jelző ledet hová kell kötni?
Ha rossz helyre írtam akkor bocsánat.
(#) koncsik03 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Rendben csak én pc tápot használok.
Talán ha az 5-v ra teszem előtét ellenállásal úgy is jó?
(#) dj.csont hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Üdv.Mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy Technics Su-v6X erősítőm. És egyszerűen nem értem mi be benne ez a A Class Computer Drive Mert a A Class az tudom hogy az erősítő munka pont beállításaira vonatkozik de De hogy az Computer DRive valami meg van mellette egy LED is auto felirattal ami egy idő után bekapcsol!!! Valaki már találkozott ilyennel TEchnics erősítőkön és tudja is hogy ez mit szolgál ? Választ előre is köszönöm!
(#) saca200 válasza dj.csont hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Hello djcsont.A computer drive azt jelenti hogy computeres a meghajtása azaz van benne 1 microprocessor és az vezérel mindent.A led pedig azért gyullad ki késöbb mert amig az erösitöben instabil állapot van vagy valami hibát érzékel ,addig nem kapcsol be.
(#) saca200 válasza saca200 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Nekem ennek a nagyobb testvére van az SU-v8x ugyan ugy computeres a meghajtása.
(#) dj.csont válasza saca200 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Amúgy jó kis erőlködő ráadásul nagyon megbízható és szép hangja is van. Találtam egy kis idegen nyelvű leírást is róla! Régi katalógusokba!
(#) ThomAce hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Éééés! Elkészült! Kérnék szépen kritikákat. Kinek, mi a véleménye a látottakról? A hangja szép, a diódákkal kísérletezgetek.

DSCF6511.jpg
    
(#) koncsik03 válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Nem rossz!
(#) djcrash hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Sziasztok szeretnem ha segitenetek,hany vattos toroid kene egy behri ep2500ba?olcson hozza jutottam a vegfokhoz de sajnos a trafobol csak a vas resze maradt... 2ohm on hajtottak es a trafo le egett.A 16tranzisztor ossz erteke2400watt. fontos lenne. koszonom elore is...
(#) vicsys válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szép lett! Ránézésre 3 dolog, amit én másképp csinálnék:
A műveleti erősítőt pont, hogy beforrasztottam volna, a kábeleket meg csatlakozóval vagy forrtüskével kötöttem volna be. A hűtőborda szép és praktikus, de a teli felületű (csavarvágat nélküli), egy kicsit jobban vezeti el a hőt. Igaz, azt fúrni kell. (Paszta van a tranyók alatt? Nem látom sehol sem kibuggyanni...)
(#) ThomAce válasza vicsys hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen!
Próbálok sorrendben válaszolni.

1.- A műveleti erősítő cserélgetése miatt nem forrasztottam be. Kíváncsi vagyok a többire is mérés és hallgatás során is. (KA4558, NE5532, stb...)
2.- Forrtüskéket én is szeretnék rá, de az a baj, hogy nem találtam most itthon, és már nagyon be akartam üzemelni. Kábelt kiforrasztani meg ki tudom. Később lesz forrtüske.
3.- Az a baj, hogy ezt a bordát találtam a legjobbnak a panelhoz. Praktikus és szép is. Még nincs paszta, azt is vennem kell... Miért is ne, ilyenkor jut eszembe, hogy mi az ami még hiányzik. Majd valamelyik nap bemegyek EC bázishoz aztán veszek.

De egyébként igazad van.
(#) ThomAce hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Na * , találtam hővezető pasztát. Tettem a tranyók alá.

Amúgy a tranzisztorok jelenleg, halkan hallgatva szobahőmérsékletűek. A borda sem melegedett fel. Úgyhogy jónak tűnik ez a diódás megoldás is. Végül is ez nem egy nagyteljesítményű végfok. Viszont a hangja nekem nagyon bejövős.
(#) sound.man válasza djcrash hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Olyan 800VA-s körül lehet.
(#) leocska66 hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok
Abban szeretném kérni a segítségetek , hogy az alábbi rajzhoz milyen előerősítő stimmelne ? (Sub erősítő lesz)
vagy ha valakinek van egy 250W 8ohmos mélynyomóhoz komplett rajza (előerősítő,szűrő , végfok) annak is örülnék.
Köszi előre is
(#) storm válasza leocska66 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Előerősítőnek, és szűrőnek például EZ. Viszont 250W-hoz szerintem ez kevés lesz, mondjuk egy hidalt TDA7294 jobb lenne.
(#) ThomAce hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Itt van pár újabb fotó a készülékemről. Diódákat lecseréltem, XPR1002-re. Így is tökéletesen szól.

A loopback felvétel: Link
(#) koncsik03 válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Doboza lesz?
(#) ThomAce válasza koncsik03 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Természetesen lesz. Egy PWM-es tápot tervezgetek hozzá, 220V-os hálózatról üzemelő egy nyomógombos kis áramkörrel, ami ki-be kapcsolja majd, egy spektrumanalizátort. Még várom a másik panelt.

Az erősítőn látható kis jumper segítségével lehet relatíve egyszerűen hídba kötni az erősítőt. Ez azt jelenti, hogy 8Ohm-on 25, 4Ohm-on ~50Watt teljesítményt ad le.

Sok sok csicsát szeretnék majd a dobozára, mert nézegetni is szeretném, nem csak hallgatni. Kövezzetek meg érte nyugodtan, de most már egy ilyen kütyü is kell a lakásba.
Következő: »»   834 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem