Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   839 / 2499
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
Amennyiben külön tudom választani, a kondig negatív kivezetéseinek összekötését így gondoltad?
Úgy nem lehet akkor már, hogy egymástól teljesen független mind a két oldal?
Előre is köszi!

táp2.png
    
(#) Avion válasza storm hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Ó nagyon köszönöm, tetszik a megoldás
Ahogy nézegetem, sajnos úgy néz ki, nem fog menni a szétszedés
De ezt akkor mindenképpen megpróbálom majd kedden, akkor fog megjönni az IC, mert rendelnem kellett.
Köszönöm mégegyszer!
(#) matyusz válasza Avion hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Üdv.
Én egy GRATZ * -el oldanám meg. A Gratz váltó részét a szekunder elejére és végére és a két kondit sorosan (pol. helyesen) és a szekunder közepét a két kondi közé és az lesz a GND.

Szerk : * Graetz ..
(#) reloop válasza Avion hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
A melléklet szerinti egyenirányítással jól ki tudod használni a trafót.
A korábbi táppal az volt a hiba, hogy a bemeneti GND-n keresztül a kondenzátorok mínusz lábát összekötötted, így a kondenzátorok valószínűleg kétszeres feszültségre töltődtek. Ha van módod mérd meg, természetesen IC-k nélkül, és megfelelő feszültségtűrésű kondenzátorokkal.

Táp2.GIF
    
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Szia! Avion kolléga a két IC-t közös bemenetről hajtja, így az Általad javasolt táp rövidzárlatot kap. Bővebben: Link
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Valaki tudna ajánlani egy hatékony rövid zár ellen védő kapcsolást végerősítő kimenetére?
(#) Klaymen hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Mi okozhat egy (sztereó) erősítőnél olyan hibát hogy a tápfeszültséget kidobja egy az egyben a kimenetekre. A biztosítékok rendben, kötések rendben, mindkét végfok IC (STK086) megkapja a tápot (ami szimmetrikus +-35V). Próbáltam már rájönni magamtól, méregettem, de sajnos szerény tudásom eddig volt elég. Úgy tudom (tapasztaltam eddig) hogy ha az egyik oldali tápellátás megszűnik egy szimmetrikus táplálású végfoknál, akkor a kimenetekre a másik "táp oldalt"(ami maradt) kivezeti s így elszálnak a hsz-ek. Az a furcsa hogy most nem ez van s ráadásul az egyik végfok IC a +35V DC-t engedi a hsz-re, a másik pedig a -35V DC-t. Ez egy gyári végfok.
Van ötletetek? Köszönettel: János
(#) storm válasza Klaymen hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Tettél rá hangszórót, és erőteljesen búg is, vagy csak úgy üresen mérted?
(#) Avion válasza matyusz hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm neked is, azt hiszem storm is ezt ajánlotta
Akkor mindenképp kipróbálom ezt a megoldást!
Tényleg nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Bocsánat, csak most láttam ezt a hozzászólást...
Rövidzárlat lenne a javasolt tápon?
Az általad rajzolt tápnak a kimenetét "szedjem háromfelé"?
Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza Avion hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Egy közös tápra kötném a három erősítőt.
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Rendben, nagyon köszönöm!
Esetleg még azt meg tudnád mondani, milyen típusú diódákra gondoltál? Vagy hogy mekkora áramerősségűre?
(#) reloop válasza Avion hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
A meglévő egyenirányító híd felhasználható. A két "~" megy trafóra, a "+" a kondenzátor(ok)ra, a "-" bekötetlen marad. Ha egy rajz jobban segít akkor készítek
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Szia!
Ezt nem teljesen értem, kifejtenéd bővebben?
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Jaj, igazad van, ne haragudj, csak kicsit késő van és ilyenkor hajlamos vagyok kisebb-nagyobb hülyeségeket is kérdezni
Köszönöm mégegyszer!
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Kicsit átrajzoltam Avion tápját.

Táp mod.png
    
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Ez teljesen rendben van, ez a legjobb megoldás szerintem is, én azt nem értem, hogy amit én rajzoltam, az miért kapna rövidzárat?
(#) ThomAce válasza Klaymen hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Halott az IC mondjuk... Akkor könnyedén előferdülhet.
(#) Klaymen válasza storm hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Hangszórót nem mertem rátenni, mert az erősítő gazdája azt mondta hogy bekapcsolásnál rögtön elfüstölt neki 1-et. Köszi a gyors választ!
(#) Klaymen válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Sajnos én is attól félek. 10ezer pénz körül van a 2 IC
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Az IC-k mínusz tápjai a bemenet közös testén keresztül össze lesznek kötve. Ahol a 2050-et jelölted, ott a táp rövidzárlatot kap.
(#) Avion válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Megépítettem a tápot, sikerült szereznem IC-t és működik minden nagyon szépen
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) ThomAce válasza Klaymen hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Sajnos az STK hibridek nagyon nem olcsó erősítők. Viszont nagyon jó minőségűek. Azt meg ugyebár meg kell fizetni keményen.
(#) dj.csont hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Üdv.Mindenikek egy olyan kérdésem hogy van egy Technics SU-V6X erősítőm van egy impedancia kapcsoló hátulján. Azt értem hogy ha egyszerre használom a Main és Remote kimeneteket akkor a hangfalaknak egyenként minimum 8 Ohmos nak kell lennie Ami igy is van azaz 4 darab 8 Ohmos ugyan akkora teljesítményű hangfal van rá téve de akkor most az impedancia kapcsolónak hogy is kell állnia Mert nem tudtam értelmezni hogyan gondolja itt akkor most felírat hogy melyik impedanciákhoz milyen állás vonatkozik :S Előre is köszönöm a segítséget!

Kép 134.jpg
    
(#) zsozso72 válasza dj.csont hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Ha jól látom ez a kapcsoló kétfunkciót lát el az egyik a 4-6 és 6-16 Ohm ig kapcsol a másik 8-16 Ohm os kálasztható állások vannak,tehát az "OR" és az "And" .Nos szerintem ha mind a négy hangfal kimenetre 8Ohm os hangfalakat kötsz akkor be kapcsolod a kapcsolót.
(#) ThomAce hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Az erősítőm mérési eredményei:
Műveleti erősítő: NE5532AP
Offset A: 0,7mV
Offset B: 0,1mV

Out A: 19,37Vpp
Out B: 19,37Vpp

Rt: 5,1Ohm


Számításaim szerint ez 9Watt teljesítmény. Ez felett az IC kül a tápra.

KA4558-al is ugyanekkora teljesítményt mértem, szinte majdnem megegyezik a két IC a paramétereiben.

Mindkettő hangját megfelelőnek találtam.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Találtam egy jó kis anyagot (Bővebben: Link) a mosfetekről, viszont a mellékelt ábrán sehol nincs egy olyan összefüggés amiből az Rd értékét megtudhatnám. Hogyan tudom kiszámolni?
(#) dudassandor1 válasza dj.csont hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Igen, ahogy zsozso72 is írta, nyomd be a kapcsolót.
(#) neocska válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
szerintem az Id=Vdd/Rd
a kép melletti képletböl az Id-t kiszámolod, a Vdd-t azt te adod meg, a többi gyerekjáték kiszámolni
(#) mangusta hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Hali!Én sem szeretnék új topikot nyitni és itt torzításról van szó...Nekem van egy 25W fetes erősítőm és annyi lenne vele a gondom ,hogy a magas hangokat torzítja ill. ha kicsi a bejövő jel akkor a mélyet is...Ha nagy a bejövő jel akkor Pl:Max-ra rakom az egészet akkor viszonylag szépen szól,csak a magas még mindig torzít egy kicsit....Nem tudjátok mi lehet a probléma?
Következő: »»   839 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem