Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   841 / 2499
(#) storm hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Van valakinek valami tapasztalata, hogy milyen a hangja egy 0805-ös 1µF-os SMD becsatoló kondinak? Fejhallgató erősítőbe kerülne, a fólia kondi helyett, a hely miatt.
(#) elektrorudi válasza storm hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Persze!
A felső tartományban egy kicsit matt. A szoprán túl fényesen szól, de az igazán nagy dinamika tisztán átmegy rajta. Viszont nem csillapít eleget a szub tartomány felső harmadában. Reggae zenéhez nem ajánlanám, mint ahogy általában fúvósokhoz sem. Viszont a billentyűs hangszerek, brilliánsan szólnal vele! Mindenképpen egy minőségi interconnect kábelt kell hozzá választani, hogy igazán megmutassa a jó tulajdonságait.
(#) emersys válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szia.
Én tudok neked segíteni, Írj rám nyugodtan privátba aztán kitalálunk valamit!
Kellene majd a pontos kapcsi a végfokodról!
(#) storm válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Rendben, köszi
(#) Davidd válasza steelbird hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Udv.mikor hazamegyek felrakom a kapcsolasi rajzot.Most is telefonrol vagyok es nmtudom meg leszedni a rajzot se.Koszonom faradozasaitokat.
(#) emersys hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Végre beépítésre került a 2 védelmi modul, és sikerült a túlvezérlési korlátot is a Clipp-hez belőnöm!
2 Ohm-os terhelésen a Clipp folytonos világítása mellett bontja éppen a terhelést a végmodultól.
A rövidzárlat védelme már kicsit nagyobb mint negyed hangerő felett életbe lép.
A panelek direkte vannak szögbe döntve az alaplap 2szélén, amíg nem jönnek meg a műanyag távtartók hozzá.
Még egy kizáró kapcsolatot tervezek bele, ami akkor ugrik át a "normal" működésre mikor a másik két protect led nem ég! Megpróbálok valami egyszerű kapuáramkörökből összehozni egyet.

IMGP1702.JPG
    
(#) matyusz válasza Klaymen hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Üdv.
Én a 0-ról építettem az egész erősítőt de nekem sima STK086-om van. És igen nem mindegy, hogy G-s e vagy sem. Meg a G-s az jobb amúgy.
(#) neocska hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Hello!
Sikerült megjavitanom a Dual által gyártot HS142 tipusu lemezlejácco erösitöjét, csak az a problémám, hogy nem a standard 775mV-os jelbemenetje van hanem 270-350mV csak, az a kérdésem ezt hogy torzitás nélkül hogyan vihetem rá a standard 775mV jelet?
(#) pucuka válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Elvileg ekkora túlvezérlést el kellene bírnia (6 - 7 dB), de ha nem, akkor két 4.7 kohm -os ellenállásból egy feszültségosztó biztosan segít.
(#) matyusz válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Üdv.
Valami feszültségosztó, vagy potenciométer segítségével.
(#) neocska válasza matyusz hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
s hogy néz ki az a feszültségoszto? amugy nagyon torzit, 1-10 es skála van már a 6osnál nagyon kezd torzitani
(#) storm válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 / 1
 
Például:Bővebben: Link
(#) ThomAce válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Megkeresem neked a rajzot, aztán belinkelem.

Egyébként 220nF-os kondenzátorok mennek a pozitív és negatív tápfeszre, a közös pontja e két kondenzátornak pedig megy az egyik végfok kimenetére egy 1 - 10Ohm-os ellenállással. A kimeneten szokásosan használatos RC tag értéke 10Ohm 100nF. Mindegyik jó minőségű fóliakondi legyen.
(#) pucuka válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akkor nem kell feljebb tekerni a hangerőszabályzó potit. Úgyis csak próbára kell, nem? Az osztó csak akkor kell, ha állandóra szeretnéd, vagy a hangerő szabályzó potméter állásától függetlenül is torzít.
(#) matyusz válasza storm hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Pontosan énis ezt linkeltem volna be de meg lettem előzve
(#) storm válasza matyusz hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Bocsi :hide:
(#) sanykaraj hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv nemrég találtam egy TDA9109 erősítőt amin igaz van egy felületi repedés de nem méj meg az erősítő nagyrészt is megvan de ennél többet nem tudok róla mivel a nyáklap fontosabb fele le volt törve ezért fordulnék most ide. hogy mekkora teljesítményű is egy ilyen meg van e kapcsolási rajza valakinek ehhez az ic-hez meg talán valakinek tapasztalatai is ha vannak az nagyon jó lenne :help:
(#) tiggersoft válasza sanykaraj hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A TDA 9109 hangprocessor, nem erősitő. Google a barátod...
(#) darknbass hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű kisebb gitárkombót szeretnék építeni, amit könnyebben tudok cipelni mint a 212-esem. Végfoknak az oldalon található 18wattos tda-s végfokra gondoltam. http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/egyszeru_14_w-os_erosito...l.html

Használható-e ilyen célra?
A leírás teljesen érthető, kivéve, hogy a táp egyenáram itt vagy váltóáram? Bocs ha hülyeséget kérdezek, de még nem foglalkoztam mélyebben ilyesmivel. Ez lenne az első erősítő projektem.
Előfoknak a tonepad.com-ról az mxr microamp bőven elég lenne. Nincs szükségem semmiféle eq-ra vagy ilyesmire. Az egyszerűség, könnyű kivitelezhetőség és az olcsóság dominál. Bármilyen tanácsot az építéssel kapcsolatban szívesen veszek, mert teljesen zöldfülű vagyok erősítő téren.. Eddig csak gitárpedálokat építgettem. Köszi mindenkinek előre is!
(#) steelbird válasza darknbass hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ehhez nem is biztos, hogy kellesz még egy előerősítő fokozat, szerintem a pedálod ki fogja rendesen hajtani.
A pedálok vonal szintű jelet is le tudnak adni, az meg bőven elég ennek a végfoknak, sőt, még sok is.
Csak egy hangerő poti kell a bemenetére...
Egyenfeszültség kell a végfoknak, minimum 8V, maximum 18V.
A rajzon a +UT a feszültség pozitív, a GND meg a negatív csatlakozási pontja.
(#) neocska válasza pucuka hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
6-10 között torzit, lennebb is ha hangosabb a zene, amugy végleg kell
(#) pucuka válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akkor egy Din hüvelyből, és egy dugóból építs egy átalakítót, (vagy amilyen csatlakozóid vannak) abba mindkét meleg ágba építsd bele 4 db 4.7 kohm -os ellenállásból két osztót, amit storm linkelt
(#) neocska válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akadt még 1 hiba, hallgatom a zenét, s ha kihuzom a konnektorbo (hangjel sincs) akkor bug össtevissza mig a kondik kisülnek, mi adhatja ezt a bugást?
(#) kadarist válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Földhurok okozza ezt. Amikor leválasztod a hálózatról, akkor megszűnik a földelés is, ezért az erősítő bemenetére rájut a hálózati zavarfeszültség.
(#) neocska válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De ez akkor is megkellene jelenjen mikor müködik, amugy nincs füldelése ennek az erösitönek és asszimetrikus tápja van.
(#) kadarist válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De van, a hálózati trafó szekundere kapacitív csatolásban van a hálózattal, ami elegendő földelést biztosít ahhoz, hogy a hurok ne alakuljon ki menet közben.
(#) emersys válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Kadarist amiről beszél az a te jelenséged, te sztem a Brumm-ra gondolsz, ami szintén földhurokra és csomó másra vezethető vissza!
Nem véletlen a hangszóróvédő áramkör, ugyan mindig szinte rend szeressen, azzal a kifejezéssel illetik h koppanás gátló, de neki a szerepe emellett még az is, hogy a feszültséglengéseket ,a kondi kisülésekor megakadályozzák a hangszóró felé, mivel leesik a tápfesz a kikapcsolást követően - a nyugalmi áram arányával, majd a munkapontok eltolódnak, a hálózati fesz elvétele után.
Szimmetrikus tápegységű erősítők ennyire nem érzékenyek erre az esetre.
(#) neocska válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?
Amugy amit érdekesnek láttam a jel GND-je egy az egyben rávan rakva a szürökondi negativjára
(#) emersys válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A nagyáramú föld (Puffer kondik) és az alacsony ( erősítő driver része) lehet ugyanazon csillagponton. Nem ettől lesz neked brummos, sem gerjedt!
Valószínű amúgy, hogy a bemeneti impedancia tolódik a tápfesz leesésével együtt és elbillen a meghajtótól galvanikusan. , Én nem is rég javítottam egy siva végfokot, annak a differenciál tranyói nem voltak már egészségesek.
(#) kadarist válasza emersys hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De azonnal el kezd búgni a kihúzáskor, ezért ez biztosan földhurok. Jó nagy puffert tartalmazó táskarádióknál meg egyéb asztali készülékeknél is meg van ez a jelenség, ha valami más külső jelforrás is rá van kötve kikapcsoláskor.
Következő: »»   841 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem