Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   842 / 2499
(#) darknbass válasza steelbird hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nem igazán értem mit mondasz. Az mxr microampot terveztem előfoknak, mást nem. Azon van hangerőszabályzás is, de tegyek hangerő potit máshova még ezen kívül?
Tehát egyen jó lesz. Zsír, köszönöm!
(#) neocska válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
De ezt régebb nem csinálta! ez olyan 1hetes érdekesség.
Amugy azért ragaszkodom annyira, meg 35C foknál többre nem tudom felmelegiteni, az is akkor jött össze mikor itthon 28C fok volt, nagyon strapabiro, 2x20W torzitás nélkül, hangszinszabályzoja meg korrekt, olyan zajokat is kiküszöböltem vele amiket számitogéppel nem tudtam. Szürökondi 4700µF amugy.
(#) kadarist válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Biztosan valamilyen másféle jelforrást kötöttél rá, vagy megváltozott valamilyen külső kábelezés és attól kezdte el ezt a brummogást.
(#) steelbird válasza darknbass hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nem kell, ha már van egy hangerő szabályzód.
(#) darknbass hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Akkor minden világos. Köszönöm a segítséget! Egyelőre még terv szinten marad a projekt, de amint lesz affinitásom nekiesek.
(#) Davidd hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Na errrol a kapcsolasrol lenne szo.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A forrasztási oldal van a mellékelt képen.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Koszonom a gyors valaszt.Szoval akkor lehet vasalni.
(#) steelbird válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Lehet, de ha nem akarsz befürödni, akkor először tükrözd, mert vasaláshoz ennek a tükörképe kell.
Hacsak nem akarsz minden alkatrészt a forrasztási oldalról beültetni...
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ha ezt vasalod, akkor a forrasztási oldalra kerülnek az alkatrészek. Inkább tükrözném és úgy vasalnám. Nekiállok, egy kis rajzolásnak, várd meg.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
OKe.Meg egy darabig raerek mert kb holnaputan jon meg az ic es utanna raknam oszzes csak gyujtom az informaciokat.Koszonom faradozasaitokat.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ráírtam az IC és tranzisztor lábaknak hová kell esni. Nincs amúgy beültetési rajzod?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Sajnos nincs de ami ebben a dokumentumban van nem lenne ugyanez?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ezzel kellett volna kezdeni
Ebből Te is láthatod/láthattad volna, hogy vasaláshoz a rajzot tükrözni kell.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Akkor tukrozom amim van kulon es beultetem ahogy a rajzon van ugye. Mert ott nem lattam rendesen a nyakot es nem tudtam csak abbol megcsinalni igy csomo gugli es lett nyak is .Koszonom a segitsegedet.
(#) steelbird válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ezt már nem nagyon tudod vasalni, tele van sötét foltokkal.
(#) gabesz.mi074 válasza ThomAce hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi a választ ! Tehát a +és-tápfesz közé 1 . 1db 220nf kondi megy melynek a közös pontja a ki menetre csatlakozik 1db 1ohmos ellen álláson keresztül. Ezt meg csináltam hiszen a rajz is tartalmazza http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b0/b0d693e0d428c4289fdae...36.jpg
A ki menetre viszont valószínű jól jönne ez a szűrő . Szeretném ezt a kapcsolást még meg építeni de remélem nem esek bele újból abba a csapdába ami a leg elsőnél volt. Nem értem miért gerjed, és miért nem amit utána csináltam másik kettőt. Csak is a nyákra tudok gondolni mivel kézzel rajzoltam és bizonyos vonalak közel estek egymáshoz.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Úgy látom a nyák és a beültetés összetartozik. Egyetértek steelbird kollégával, a kép minőségén feltétlen javítani kell.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Melyken?Ahol a beultetes vagy ahol csak a nyak van?
(#) steelbird válasza Davidd hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A nyákrajz tiszta fekete folt. Ha ezt vasalod, maratás után ott is réz marad, ahol nem kellene.
(#) Davidd válasza steelbird hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nem is szoszerint vasalom.Mert nincs lezernyomtatom ezert csak kinyomtatom kifurom a nyakot es oszekotom es ugy marom le.
(#) skero válasza neocska hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ha lemezjátszó erősitő ,akkor ez nem tartalmaz RIAA korrektort? Mert azzal nem lessz jó a hagyományos jel még fesz osztással sem.
(#) skero válasza darknbass hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Itt egy direkt kombóhoz tervezett kapcsolás.
(#) lobbooo válasza Rik hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Helló!

A PWM tápról lenne szó.A kapcsolási rajz meg a beültetési eltér, R1-R2, C1-C4-meg ilyen?? Vagy csak én nézem rosszul?
(#) Mayan hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Két kérdésem lenne. Az egyik hogy egy kb. 80W-os trafó üresjárásban 46C fokra melegszik fel. Ez normális ? A másik, hogy a mellékelt kapcsolás működőképes-e ? A 3 tranyós alapkapcsolás szimmetrikus változata. Illetve mekkora torzításra lehet számítani ? Köszi !

sim min.png
    
(#) matyusz válasza Mayan hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Üdv.
Nekem is eléggé felmelegszik, pontosan nem tudom hány fokra de nekem is üresjáratban is melegszik ami a "nagy" erősítőmben van olyan 300W körüli trafó. Erre én is kiváncsi lennék miért. Ez a kapcsolás pedig működhet de jó hangot nem kell tőle várni.
(#) Alkotó válasza Mayan hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Mekkora az üresjárati primer áramfelvétel? Trafófajtától függően, nagyjából 10-50mA-es tartományban illene lennie. Az ilyen "nagyobbacska" trafók nem szoktak melegedni alapból. Az egészen kicsik (2-10VA-es Makrai és hasonlók) tesznek inkább ilyet.
A trafó csak két dolog miatt tud melegedni. Vagy a huzalon folyik akkora áram, ami felmelegíti azt, vagy a vasmagon "átáramló" fluxussűrűség miatt melegszik maga a vas. Illetve aztán egymást is melegíti ez a kettő. Üresjárásban egyik sem jellemző.
(#) Dióda válasza Mayan hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
A trafóval kapcsolatban tudok annyit nyilatkozni hogy sajnos vannak gyárak ahol a trafó méretével úgy szoktak spórolni hogy a nekik megfelelő méretűt túlgerjesztik.
Ebből az követlezik hogy a mag bizony melegszik.
Minnél kissebb a mag annál jobban észrevehető a dolog.
Egy bizonyos mértékig még elmegy de sajnos a túlgerjesztett trafónál sajnos több a mágneses szórt tér illetve zajforrási tényezője is magasabb mint a normálisan méretezett társáé.
Számomra egy túlgerjesztett trafó már alapból beépítésre sem kerülhet mert ha ki van feszítve ki tudja mikor gondolja meg magát és szakad meg vagy megfő és leéghet, esetleg a legrosszabb hogy a melegedés hatására valami szigetelés adja meg magát és zárlatot vagy átezetést csinál ami nem kellene oda.
(#) Mayan válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
66mA Gondolom kicsit alul van méretezve. Egy yamaha dsp erősítőben volt egykor.
(#) gaboca323f hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Üdv!

Van egy ~27volt 160 wattos toroidom, szeretnék belőle erősítőt építeni.
Nincs valakinek ötlete milyen IC lenne az ami alkalmas lenne ilyen feszültségre? Sztereó erősítőt szeretnék, tehát a teljesítménynek bele kell férnije a 160wattba.

Előre is köszönöm az eseleges ötleteket.
Következő: »»   842 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem