Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   28 / 360
(#) soosd válasza kokozo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Es akkor majd a Pic ben kell lekezelni a kapcsolasi folyamatot?
(#) kokozo válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
igen.. a flowcode-ba a hőszenzort meg a fotoellenállást a bemenetek között az adc-vel tudod megoldani az egy potméter a kapcsoló az kapcsoló a reléket meg ledekkel lehet a programban helyettesíteni lcd meg lcd
(#) vilmosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ha lehet valaszd a 16F887-et, van belso oszcija. Hoerzekelonek a MCP9700A sokkal olcsobb, es mer negativ homersekletet is. CHPCD arulja mindkettot.
(#) kokozo válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
összedobtam egy gyors segítséget.. persze nem működik még de kiindulásnak jó lesz .. benne vannak a gombok pergésmentesítve, a kijelző a 2 bemeneti érzékelő a 2 kimenet. Remélem kiindulásnak jó lesz.

folia.fcf
    
(#) soosd válasza kokozo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
leesik az állam...
köszi...
(#) soosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
ok
ez a 40 Mhz biztos elég gyors...
ilyen kristály is kell hozzá?

a flash -ban lehet tarolni a beállításokat vagy az törlődik áramkimaradáskor?
(#) soosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
sajna a progi amit talaltam nem mukszik ...
kutatnom kell egy mukodo verziót
(#) soosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
OK...
...akkor marad a 20 Mhz-es a anyaglistán.

Lassan összeáll az anyaglista...
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Idézet:
TL431-el egyszerűen tudsz 2.5Voltos referenciát csinálni”

Szoval ha 2.56 V a referencia fesz, akkor a 10 bites AD 1 osztasa pontosan 1/4 fok. Nem kell varazsolni egy kerek ertek eleresehez. A kornyezeti homerseklet Magyarorszag teruleten -25 -> + 40 C koze esik, viszont a LM 35 nem alkalmas negativ homerseklet meresere egyszeru modszerekkel, es meg draga is. A MCP9700A -40 -> +125 C fok kozott ad kiertekelheto jelet, ahol is egy egyszeru kivonassal kapod meg a valos erteket, mivel 0 C-nel 500 mV a kimeno fesz, viszont a LM 35 alap kiepitesben csak +2 -> +150 C kozott tud ertekelheto jelet adni. (lsd. adatlap)
Csa Vili
(#) mrobi válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
De szerintem egy fóliába (főleg ha paradicsom van) nem lesz mínusz. Ezért szerintem megfelel az lm35-is.
(#) vilmosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A 40 MHz szerintem teljesen felesleges. Mivel ez egy nagyon lassu valtozas, elegendo minden percben, vagy percenkent 2x merni. Ehhez boven elegendo egy 4 MHz belso oszcis uC. En hasznaltam egy homerseklet es legnedvesseg meres es szabalyzas rendszerhez, gombok, LCD, PWM motor szabalyzas, egy 16F690 uC-vel felepitett keszuleket, es meg maradtak is szabad labak. A uC az ido 70 %-aban "SLEEP"-ben van.
De vegul is ha azt akarod hogy jo legyen, ugy csinalod ahogy neked tetszik!
(#) vilmosd válasza mrobi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nincs mindig benne, es a csutkato is elfogyhat! Ja es legalabb 70 Ft az MCP9700A.
(#) mrobi válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A nagyobb gazdaságokban egész évben van paradicsom. Decemberben elültetik és egészen novemberig tart.
(#) mrobi válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A másik meg az hogy őneki 31°C-so hőmérsékleten kell tartani a fóliát. Minek neki mínuszt is mérni? Mert ha nincs benne télen paradicsom akkor pedig felesleges működtetni a rendszert.
(#) soosd válasza mrobi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Igen a belso homerseklet 10-35 koze kell hogy essen...
Lenyegeben mindketto megfelel...

Mindkettot ugyanolyan egyszeru kezelni... Megepiteni melyikkel kevesebb alkatresz?
(#) soosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Kb 10m a tavolsag a doboz es a meresi hely kozott..
(#) vilmosd válasza mrobi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nem ertem a kotozkodest. A termeszet ugyis erosebben hat. A masik, hogy ha nem ismersz valamit, attol meg lehet jobb mint a Te elkepzelesed. Lattam mar egy par kerteszetet eletemben, ahol a torodes ellenere elofordult fagy. De ez mar szerintem nem "Flowcode" tema.
(#) mrobi válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Én nem kötözködésnek szántam. Bocsánat ha úgy tűnt. Nézegettem amit ajánlottál. -40 + 125. Nem is olyan rossz. Most nézem hogy ezt A/D-vel ugyanúgy fel lehet dolgozni a jelet mint az lm35-nél. Én azt hittem ez I2C buszos.
(#) soosd válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Akkor megrajzolnam a kapcsolasi rajzot...

Milyen progival lenne szép?
(#) vilmosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ajanlanam az Eagle "Free" verziojat, es ott talalsz szabadon letoltheto LIB-eket is. Egy kis trukk az erzekelohoz: Kozvetlen a tap labakra kell egy 100 nF kondi, es a jelvezekekkel sorosan egy 1k ellenallas. Igy el lehet vinni akar 50 meterre is. A PIC AD labara kozvetlenul 1k sorosan, es 100 nF a GND fele. Mint emlitettem 2.56 V Vref-nel 1/4 C a felbontas. A mellekletben egy altalam megvalositott szabalyzo.

tempcon1c.pdf
    
(#) soosd válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Lehet hogy eleg lenne ennek a prg modositasa a problemamra?
(#) vilmosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ez egy homersekletn szabalyzo, ami lassu (1 sec) PWM-el szabalyoz egy inkubatort 38 C fokon. A kimenete egy SSR- vezerel. C-ben irtam hozza progit, de ez nem publikus.
(#) soosd válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Nem is tanulnek a kesz megoldassal...
(#) kokozo válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Közben játszottam egy kicsit, és javítottam a progin.. nem lett szép meg kicsi de így legalább látod hogy mit miért csinál és könnyű bármit módosítani benne..

folia.fcf
    
(#) soosd válasza kokozo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ezer koszonet...

Tényleg !
(#) soosd válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Installation ended prematurely because of an error...

telepítéskor...

Találkoztatok már vele?

az alábbiak nem váltak be:

Unregister Windows Installer, and then reregister Windows Installer. To do this, follow these steps:
1. On the "Start" menu, click "Run:.
2. In the "Open" box, type "msiexec /unreg", and then press ENTER.
3. On the "Start" menu, click "Run".
4. In the "Open" box, type "msiexec /regserver", and then press ENTER.
--------------------------------------------------------------

1) Click Start and Run
2) Type in "regsvr32 %SystemRoot%\system32\vbscript.dll" without the quotes
3) Click OK
4) Retry the installation routine


telepítsem ujra a win7-et?
(#) kokozo válasza soosd hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
t alán amit leszedtél hibásan jött le és azért nem megy fel.. szedd le máshonnan újra
(#) zumi24 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok.

Az a kérdésem,hogy ha csinálok egy alkalmazást Lcd kijelzővel pl:menürendszert akkor ha beégetem a pic-be ugyan úgy fog villogni a kijelző,mint a szimulációban,vagy nem észrevehető?
(#) zumi24 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Köszönöm
(#) soosd válasza kokozo hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Nah nagy nehezen sikerült a telepítés...


Átnéztem és szuper...
Nagyon köszönöm a gyors segítséget...
Úgy látom ez lesz az én programom

De módosítanom kell még mert a
nyitó és záró funkció 2 külön relé
( ezt tegyem külön elágazásba?- egyszerre nem kellene működniük )

És a motor csak x-másodpercet (TMOZG valtozo) kellene működtetni és utána várni hogy a fólia-hőmérséklet tudjon csökkenni/emelkedni/változni
(kb 3 percet - de ez is inkább beállítható kellene hogy legyen -MERESEKKOZOTT valtozo-)...

itt tartok -> mellékletben a file

folia_06.fcf
    
Következő: »»   28 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem