Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   609 / 1385
(#) Ricsi89 válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Ha nem hívódik elő rendesen, akkor talán több ideig kellene levilágítanod.
(#) mrgrassy válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
ma már 5-6szor is próbáltam már marni és az 5 perc levilágítási időtől a 30percig próbálkoztam de egyikkel sem ment :S mindig valahol lemarta a vezető sávot
(#) storm válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Meg van redesen pucolva a nyák? Súrolóporral, fémtisztára? Nekem régebben az volt a baj.
(#) mrgrassy válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Én nitro hígítóval mostam le.
eddig elég volt :S de mivel a vasalásos technika egyáltalán nem jött be ezért álltam át erre de mindegyik fajta nyák készítésbe bénázok :S
(#) storm válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Akkor itt lesz a baj. Vasalásnál pedig főleg fontos, hogy tiszta legyen a felület. Dörzsis szivaccsal jól dözsöld meg, aztán súrolóporral is vagy 2x sikáld át alaposan. Utánna, nézd meg, hogyha engedsz rá vizet, az egyenletesen terül-e el, vagy foltokban. Ha egyenletesen terül el a víz, és nem pereg le, akkor tiszta a nyákod.
(#) mrgrassy válasza storm hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
köszi kipróbálom aztán csak sikerül majd egyszer csak
(#) mrgrassy hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
na ki is próbáltam és jó lett ez volt a hibám végre
(#) misi93 válasza pcroland hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
OK köszi de nálunk nincs ilyesmi Még alszok rá
egyet kettőt
(#) Robi85 hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok.

A linkelt lézer nyomtatót néztem ki magamnak nyák készitéshez. Szerintetek jólesz ez nekem?

Epson AcuLaser M1200
(#) janikukac hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Jött egy kérdés: Pozitiv20 lakkal le lehet fújni 10 db 160*100-as panelt? Egy 100milis üvegre gondolok.
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
100-mili az nem túl sok.
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Jó, jó, de válaszolsz a kérdésemre?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Ez attól függ, hogy milyen vastagon fújod. Ha ügyes vagy elég lesz.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Csak azért kérdem, mert én számolgatok. 640FT-ért veszek 1 db 160*100-as fotonyákot, 310-ért meg sima nyákot veszek 160*100-asat. 330ft a nyereség, 10 panelon 3300. 100ml-t meg veszek 2600 forintért. Megéri ez?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nem. A gyári lakkos nyák, nálam mindig(!) hibátlan. Egyszerű a kezelése és nincs büdös tőle. Sok évig eláll egy fekete zacsiban. Most találtam egy darabot itthon amit 6 évvel ezelőtt vettem és beesett a polc mögé. Jelentem, gyönyörűen sikerült.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Okés. Megbeszéltük, maradok a gyárinál akkor.
(#) pcroland hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Fellamináltam a dry fóliát egy kis nyákra és most levilágítom egy kis UV csővel, amit egy takarékos izző áramköre hajt.
(#) koczka válasza pcroland hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Mesélj milyen lett a lamináló bevált? Kemény vagy gumi hengeres?
(#) pcroland válasza koczka hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nem tudom milyen, de bevált. Elvileg max 150 mikronig jó de 1mm-es nyák is simán átment. Előhívtam és sikerült minden. Szépen kirajzolódott a nyák. De az már nem jutott eszembe, hogy invertbe nyomtassam ki.
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Ja és most már nem szeretnék még egyszer P20-at használni. Tényleg sokkal egyszerűbb a DRY. Aki nem DRY fóliát használ, az szerezzen mihamarabb!
(#) Raiden hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Olyan hülye kérdésem volna h vasalóval megvalósítható ez a folyamat? Mert próbáltam de vagy nem lett teljes a nyomat vagy egyáltalán semmi nem maradt a nyákon rajta. Kérnék egy kis segítséget.

Előre is kösz mindenkinek
(#) kaqkk válasza Raiden hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Megvalósítható , szerintem itt az oldalon is találsz róla videót .
(#) slogan válasza Raiden hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia !

Zsíros lehetett a felület ,vagy kevés a hőfok.
Vagy mindkettő.

Kicsit írd le bővebben a történetet !

Üdv
(#) kaqkk válasza slogan hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Egyszer volt hol nem volt ......
(#) Raiden válasza slogan hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szija

Mire volnál kíváncsi?

Hőfok 200-220fok, nyák előkészítését több féle képen is próbálta, pl. tintaradíllal megcsiszolni, 2000-es csiszolóval megcsiszoltam, zsírtalanítóval is megpróbáltam.
Hogyan is néz ki? pl. egy vonalat nézve nem teljes olyan mit amin átlehet látni.
(#) kaqkk válasza Raiden hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Lehet hogy a nyomtató beállításaival is játszani kell egy kicsit . próbáld meg az egyéni beállításoknál sötétebbre venni a nyomatot , és ha már felcsiszoltad semmiféle oldószert zsítalanítót ne "kenj rá" .Én a Baum... ban vásárolt csiszolószivaccal átdörgölöm és már laminálom
te legfeljebb vasalod
(#) Raiden válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nyomtatóval már játszottam 1200dpi meg a többiek a papírt is átállítottam de szinte mindegy hogy mit állítok be rajta sötétebbre nem tudom. Amúgy HP LJ1020-asról van szó.
(#) kaqkk válasza Raiden hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hát azt a nyomtatót nem ismerem de , még az öreg hp2100 nál is van lehetőség egyéni beállításokra .
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jún 28, 2011 1 /
 
A dry nem csak egyszerűbb, de egyenletesebb és vastagabb is. Ha jól levilágítod levakarni is alig lehet, jó akár beültetési rajznak is, ha nem baj hogy kék.
Én ma csináltam 3 darab 350mm*200mm-es nyákot, már az új nagyobb maratóedénybe raktam, kettő befért állítva és még hely is maradt. Én ekkorákat laminálok fel, azért ennél a méretnél már kell tapasztalat.
Ebből kifolyólag van egy eladó, alaposan letesztelt álló üveg maratóedényem, postán nem küldöm, ha valakinek kell jelentkezzen privátba.
(#) pittosi válasza Raiden hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
A1200bip az jó , a sötétség a lényeg az egy másik állitás . Én csiszolás után hig vasklorid. előmarás a színe megváltozzon . vasalóval előmelegitem aztán jőhet a laminálás.
Lézerfotópapirt használok nagyon tuti.
Tőkéletes a fedés.
Következő: »»   609 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem