Fórum témák
» Több friss téma |
Ha 12V-os a géped, akkor megpróbálhatod a 3 cellát is. Az 12,6V lesz... Az meg nem sok.
Köszi
Az L200 adatlapján van egy kapcsolás 741-es műveleti erősítővel kiegészítve. Így szabályozható a feszültség és az áram is.Ezt szeretném akkutöltőnek felhasználni. Meg is építettem de csak részben működik. A tápfesz 8 Volt, a kimeneten be van állítva a 4.1 Volt. Az áram nem szabályozható. Valaki megépítette ezt a kapcsolást?
Szia ! Én is 4 cellát kötöttem sorba, de csak 1 cellákat a párhuzamosítás már nem fért volna bele. Jelenleg labortápról töltöm és csináltam egy kis elektronikát ami
12v alatt piros leddel jelzi hogy az aksikat tölteni kéne, ez még bele is fér az akksi tokjába.
A független töltők azt jelentik, hogy 4 db., egymástól galvanikusan leválasztott tápegységet használsz?
Igen, de még nem.
Jelenleg összekötve töltöm őket mert egy pc táp szekunderét akarom áttekerni hogy 4 db független 5v os tekercs legyen csak még nem találtam AT-s tápot. Utána már gyerekjáték az egész mert a Li-ion töltő chip kb. 200Ft cellánként.
Szia! Neked sem sok a 4 cella feszültsége?
De, feltehetően sok , de a 4.2V csak a cellánkénti töltési végfeszültség, az használat alatt visszaesik. Eleve egy cella névleges feszültsége 3.7v (14.8v) az meg már nem sokban tér el a 12v-tól. A Ni-Cd cellák is feltöltött állapotban 15v körül voltak (10 cella).
Szia! Használsz az összekötött cellákhoz valamilyen cellafigyelőt vagy balancert? Vagy csak egyszerűen sorba vannak kötve a cellák és úgy töltöd? Ahogy mélyülök a dologba, úgy tűnik egyre bonyolultabbnak a cellasor töltés... Én egy töltővel szeretném megoldani, de nem kapok egyértelmű választ arra, kell-e a cellákat külön-külön vezérelni?
Szia !
Közben óvatosságra intenélek! Az általam kicserélt aksik ugyebár nem D-s cellák nem bírják a több C-s terhelést és kezdenek érdekesen viselkedni. Véleményem szerint nem hiába írták le hogy ezek szerszámgépekbe nem használhatóak!! Nekem szinte új cellák jutottak tehát az nem lehet baj. A balanceres töltés biztos hogy jobb mint a sorbakötött de nekem továbbra is egyszerűbb 4 külön töltőáramkört csinálni. Viszont addig nem csinálom meg amíg nem látom hogy ezek a cellák legalább 1 évet mennek mert akkor ez csak kidobott munka. Viszont ha ez nem jó akkor meg inkább LiFePo4 cellákat veszek amik bírják akár a 30C -s kisütést is, a kapocsfeszültségük 3.2V tehát könnyebb is 12V hoz közeli értéket előállítani.
Szia(sztok)!
Most megpróbálok valamilyen elhatározásra jutni a saját dolgomban! A 12V-os Ni-Cd akkucsomagot kiváltom egy 18650-es cellákból álló 2P4S pakkal. Ehhez használnék egy egyszerű töltőt és a töltés idejére egy balancert (természetesen négy cellára). Az áramkörök kapcsolási rajzát csatoltam. Mi a véleményed, véleményetek?
Hát bevallom hogy a balancer működését nem igazán sikerűl megértenem ezért is választottam a 4 külön töltőt, így ahhoz érdemben nem tudok hozzászólni.
Töltéshez tulajdonképpen elég egy sima labortáp, csak a töltés befejezésére kell odafigyelni , ezt nem tudom hohy az általad belinkelt kapcsolás hogyan oldja meg.
érdeklődnek hogy valakinek van e tapasztalata iMAX B6 nevezetű töltővel kapcsolatban? a kevés infó amit találtam róla nem a legkimerítőbb.
ha valaki tud hibáját, hátrányát vagy hiányosságát az kérem ossza meg velem. a válaszokat előre is köszönöm :kalap:
Nekem ennek a klónja van, tökéletesen működik. Több akkut töltöttem már vele, hibátlanul tölt mindenféle akkut.
köszönöm
Sziasztok!
Van egy (mára megmosolyogni való) Palm m605ösöm, aminek az aksija eléggé lestrapálódott. Több órás feltöltéssel is kb. 20-30 perc használat és lemerül. Úgy tudom Li-Po akksija van. Házi körülmények között újra lehet valahogy egy ilyen akksit formázni, vagy bontsam szét és rendeljek bele? (viszont ilyen téren gőzöm sincs merre induljak el) Segítségető hozzászólásokat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. Van egy kisméretű MP3 lejátszóm amiben egy 3,7 V-os 110mAh Li-Po aksi van, fekete és piros vezetékkel. Ezzel kb 4-5 órát bír üzemelni. Van egy másik, üzemképtelen lejátszóm, amiben egy 3,7 V-os 250mAh Li-Po aksi van fekete, piros, és kék kivezetéssel. Az lenne a kérdésem, hogy párhuzamosan összeköthetem-e őket, hogy növeljem a lejátszási időt, de mit kezdjek a kék vezetékkel? Esetleg ha ez nem lehetséges, akkor kicserélhetem-e a kicsit a nagyobbra, persze megint csak mit kezdek azzal a kék vezetékkel? Előre is köszönöm a válaszokat.
Az összes lítiumos akkut csak úgy szabad használni, hogy a töltőfeszülstség ne menjen egy adott érték fölé, továbbá csak addig szabad kisütni, hogy a feszültsége ne menjen egy adott érték alá. Ezt egy elektronika oldja meg, többnyire FETtel. Ez az elektronika lehet az akkuban a csomagoláson belül, vagy a készülékben. Ha az akkuban van, akkor azok az akkuk 3 vezetékesek. egyen be a töltöáram, egyen ki a kisütőáram és egy közös föld. (Legalábbis amikkel én eddig találkoztam) Ha az elektronika a készülékben van, akkor az akku cellának csak két kivezetése van. Cserénél ezt kell figyelembe venni. Találkoztam olyan emberrel, aki megvette az olcsóbb elektronika nélküli cellát, és a régi akkuból kioperált elektronikát beletette, de ez szerintem veszélyes játék! És az se biztos, hogy minden akkura igaz, amit leírtam , mert ez csak tapasztalat.
Szóval, ha a nagyobb 3 vezetékes aksit berakom a 2 vezetékes aksi helyére akkor a 3. kék vezetéket el is hagyhatom. Az mp3 lejátszón van vissza jelző, hogy mikor tölt, és mikor van teljesen feltöltve, tehát lenni-e kell benne valamiféle töltés vezérlőnek.
Én úgy gondolom, hogy igen, de erre azért nem vennék mérget, mert ha mégsem, akkor akár ki is gyulladhat. A nagyon lemerült PDA akkuknál volt aki eljátszotta, hogy tűvel átszúrva a csomagolást megkerülte az elektronikát és mégis feltöltötte olyan szintre, hogy utána már az elektronika is töltötte, Na, így lehet felgyújtani az akkut és a lakást! (Én is kipróbáltam a nagyméretű labor mosogató mellett. A kigyulladásig nem jutott el, de nagyon melegedett!!). Szóval én erre nem merek biztosat mondani, de talán van itt aki nálam jobban ért hozzá. Ja, és még valami: Ha 3 vezeték van rajta, nem biztos, hogy a kimenőn tölteni is lehet.
Értem, hát igazándiból úgy vagyok vele, hogy kipróbálom a dolgokat... ha nem működik max elfüstöl 3000 ft-om... legfeljebb rakok helyette egy síma cerka ellem tartó konzolt és rakok belee síma cerka aksit
Köszi az infókat
Sziasztok,mekkora árammal szabad tölteni egy ilyen akkut?
Van egy Teszkós helikopterem,és fordítva is sikerült rádugni a töltővezetéket,amitól egy negyedwattos ellenállállat megszakadt,de előtte szénné égett,és nem tudom mekkora lehetett.A töltőfesz ugye adott,de mekkora áramot szabadíthanék rá? Az akksi akkora,mint egy c212 fóliakondi,az a lapos. Ilyet hol kapok hozzá,ha megpurcan?
sziasztok, egy elektromos kerékpárhoz kelle töltőt csinálnom. A pakk 28 db 18650 típusú akkululátorból áll, egyenként 3000mAh.
Ha jól nézem és számolom, akkor 4es párhuzamos csoportokkal elérhetek 12Ah-t és azekből sorbakötve 7-et érhetem el a kb 24 V-ot. Azaz teljes feltöltéskor a 29,4V-ot. Az sorbakötött csellákra (4es csoportok) egy balanszer figyel. Nekem egy olyan töltőre lenne szükségem ami tölti a pakkot 29,2V-tal a megfelelő árammal. 24V 2A laptop táppal próbáltam de nem Ok mert csak 25 V a max feszültsége és az áramot nem tudom korlátozza-e? Tud valaki valamilyen rajzot erről? Segítséget előre is köszönöm
Akkor azt kérdezném, hogy LM 317 stab IC-vel ez megépíthető?
Igen, de 28 db kell belőle.
A 18650-es celláidat külön-külön kell tölteni! 2 db 12-V-os PB akksi sorba kötve nem lenne célszerűbb, és olcsóbb?
Helló
Miért kellene 28db? 4-esével vannak párhuzamban, ezeket lehet együtt tölteni és 7 pakk van sorban! Tehát 7db LM kell, csak LM317-tel sokáig fog tartani a töltés.
Olvasd el a fórum korábbi hozzászólásait is.
A Li-ion aksikat cellánként kell tölteni. Ha 28 db van, akkor 28 db töltőáramkör.
Köszönöm a vászaszokat, amit tölteni kellene az egy kerékpár akkupakk, a pakknak egy külső csatlakozási felülete van ehy jack dugó, tehát egy 29,4V -os feszültséget kér. A cellasorok közötti kiegyenlítésre be van építve minden 4es csoporthoz egy balacer, ami nem engedi a feszültséget 4,2Vfölé. Mivel 4 db van párhuzamosítva a 2400-3000mAh-s akkukból így jön ki a kb 10-12Ah kapacitás, és mivel ezekből van összerakva sorban 7 így meg a 24-29V.
Tehát ha jól gondolom készítek egy max 29,4 V-os töltőt, ami mondjuk tud 1,5 A-t tölteni, akkor ez a pakk kb 8-10 óra alatt kell hogy feltöltődjön. Jól gondolom? Erre meg alaklmas egy sima LM317, ha igaz. Szerintetek?
A párhuzamosan kötött cellákat lehet tekinteni egy nagyobb kapacitású cellának. Így ha én 4 cellát párhuzamosan kötök, akkor nem kell mind a 4 cellát külön tölteni, elég 1 töltő hozzá. A laptop akkukban is így vannak kötve. Meg még számos más helyen is és semmi gond nincs velük.
Szerinted a laptopokban külön töltik cellánként?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |