Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   381 / 729
(#) alexride válasza ptesza hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Köszönöm, találtam egy másik hangszórót ami sokkal alkalmasabb lenne nekem, az előző inkább a kis terhelhetőség, de nagyobb érzékenység miatt lett volna jó, de nincs mélye. Igaz ez se megy túl mélyre, de ez már elég lenne nekünk magába, maximum 1-2 szer tennénk alá egy mélyet ha szükség lenne rá.

EW-1001 / 10" 120W / hangszóró 4 ohm
4 142,- Ft

Névleges átmérő: 10”
Sávszélesség: 65-8.5 kHz
Érzékenység (1W/1m): 92 dB
Terhelhetőség (RMS): 120 W
Névleges impedancia: 4 Ohm
Rezonanciafrekvencia: 60 Hz
Membrán átmérő: 200 mm
Térfogat egyenérték: 38.2 l
Rezgőrendszer telj. töm.: 25.6g
Jósági tényező: 0.7 Qts
Mechanikus jósági tényező: 14 Qms
Elektromos jósági tényező: 0.73 Qes
Légrésben létrejövő mágneses erő: 6.27 Tm
Rezgőrendszer mechanikus ellenállása: 0.28 mm/N
Tekercs induktivitás: 0.68 mH
Beépítéshez szükséges kivágás: 230 mm
Teljes tömeg: 2.5 kg

Feltelepítettem a BassBox programot. Mivel annyira nem értek hozzá, csak annyit látok, hogy 90 literes B-reflexben mélyre megy, nem emel ki annyira 90Hz környékén, viszont kisebb dobozban egyre nagyobb a kiemelés. Reális lehet ez a térfogat vagy nem így kell megközelíteni a dolgot? Vagy ilyen nagy dobozban csökken a terhelhetőség? És mivel magasat nem tudok nagyon drágát venni, melyik a legnagyobb frekvencia ahol már vágni kell?
(#) ptesza válasza alexride hozzászólására (») Júl 2, 2011 / 1
 
Ezzel nem fogsz mélyre menni. Inkább zártba tenném. Mire akarjátok használni?

alexride2.bb6
    
(#) alexride válasza ptesza hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Kisebb házibuli, vagy kinti sütésekre ilyenek. Annyi a lényege, hogy elég ha ilyen 60-50Hz körülre lemegy, ha nincs szub akkor is legyen valami mély, persze nem gyomorba vágós, és legyen középtartománya. Harmadik lehetőségként, bár az árat feljebb már nem szeretném vinni:

EW-1202 /12" 120W 4ohm/ hangszóró
5 958,- Ft

Névleges átmérő: 12”
Sávszélesség: 55-5 kHz
Érzékenység (1W/1m): 93 dB
Terhelhetőség (RMS): 120 W
Névleges impedancia: 4 Ohm
Rezonanciafrekvencia: 55 Hz
Membrán átmérő: 240 mm
Térfogat egyenérték: 49.6 l
Rezgőrendszer telj. töm.: 47.8 g
Jósági tényező: 0.83 Qts
Mechanikus jósági tényező: 4.84 Qms
Elektromos jósági tényező: 1.01 Qes
Légrésben létrejövő mágneses erő: 7.03 Tm
Rezgőrendszer mechanikus ellenállása: 0.17 mm/N
Tekercs induktivitás: 0.61 mH
Beépítéshez szükséges kivágás: 277 mm
Teljes tömeg: 2.7 kg
(#) ptesza válasza alexride hozzászólására (») Júl 3, 2011 / 1
 
100 literben 50 Hz-re hangolva elérheti a 40 Hz-es F3-at. Persze egy jókora kiemelés itt is van. 80-100 Hz ig kb 6 dB , ami kifejezetten uralkodik majd a hangképben.Búgós hangja lesz.

Ez azért van ezeknél a hangszóróknál ,mert az érzékenységet próbálják az egekbe feltolni. Van egy egyensúly amit el kellene érni. Ha egyáltalán ezek mérések és nem kamu adatok.
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szóval a vattáról mit gondoltok?
(#) Gery hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Hali!
Valaki erre a kérdésemre tud válaszolni:
Bővebben: Link?
Köszönöm!
Gergő
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Felesleges sztem tobb topikban is feltenned ugyanazt a kerdest ha ugysem jon ra valasz.

Nem irtal semmi konkret infot a hangdobozaiddal kapcsolatban. Milyen hangdobozokrol van szo? Zart, reflex? (a tobbit nem kerdezem mert eleg valoszinutlen).
Hanyutas hangsugarzok?
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Zárt, talán gyári mert van rajta címke is, amúgy így kaptam. Íme pár kép hátha az többet segít:
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ennek nem art ha teszel bele valami csillapito anyagot. Vatta is megteszi ha nincs mas, de van olcson muszalas paplantolto anyag illetve zart doboz eseten a gyapju megjobb (nem koltozik bele a moly). Hasznalhato az epitoipari kozetgyapot is, belso csillapitasra talan az a legjobb.
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Értem. Köszönöm a válaszod!
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nem tetszik a mély tartománya ?
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Összességében nem rossz, csak elég ramaty állapotban volt, pl fújta a levegőt az illesztéseknél stb... Azt szilikonnal megoldottam(legalábbis remélem jó lesz), és ha már neki álltam meg szét van szedve, amit lehet kijavítok rajta.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek az MNC Big Gun-ról, mint hangszóró? Szeretnék a 2.1es hangrendszeremhez egy szubot csinálni.
(#) subwoofer220 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Hali mindenkinek! Egy gyors kérdéssel fordulnék hozzátok..!
Egy dupla tekercses mélynyomót, lehet sztereó erősítővel hajtani?
(1.tekercs L) (2. tekercs R)
(#) Beatmaster válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
ha mindkét csatorna fázisban van, akkor lehet, bár szerintem nemsok értelme. De javítson ki kérem valaki, ha tévedek, ebben nemigazán vagyok jártas!
(#) subwoofer220 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Csak azért gondoltam erre az ötletre,mert akkor mind két oldal egyenletesen lenne terhelve... De ha csak az egyik oldalra rakom, akkor a másik oldalon nem lesz terhelés.. Az nagy gond?
(#) gabor80 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
Egy 150 w körüli hangfalba szeretném kicserélni a régi HD 6,5-es magast, de sokan írták más fórumokon is hogy a Sal és a MNC dómok elég gagyik, ezért Hivi x1 et tennék bele, viszont több Hivit néztem és mind 15 w teljesítményű, míg a kommersz (Sal stb) 100 w körül vannak. Ezt hogy lehet beletenni egy ilyen teljesítményű falba, előtét ellenállással, vagy bírni fogja nélküle?
Vagy ha nem mit tegyek helyette?
kösz
(#) Beatmaster válasza gabor80 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
hidd el, SAL ugynevezett 100W-os hangszoroi 40W felett képesek elfüstölni. Nemtudom, milyen minőségű ez a Hivi, de képzeld el, hogy nekem is vannak itthon öreg Tesla mélyek és magasak egyaránt. A 15W-os mélyre bátran ráengedhetek 50W szinuszt, nemhal meg tőle, a magas ugyanúgy.
Az előtét ellenállás pedig nemjó, mert a hangerő nemlesz nagyobb attól, hogy az ellenálláson elfűtöd a maradék teljesítményt, nembeszélve, hogy hatalmas teljesítményű ellenállásról beszélünk, ami hatalmas méteretekkel jár.
Szerintem mérd le, mekkora teljesítmény jut arra a magas hangszóróra azon a max kivezérlésen, amin hallgatni szoktad, és aszerint helyettesítsd. 100W-os hangfalban korántsem biztos, hogy 100W-os magasak lennének.
(#) bigbrother válasza radocroli hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Többféle van. A házi építkezők általában vatelint szoktak használni, de nagyobb ládánál lehet kőzetgyapotot is használni.
A kabátból természetesen a bélést ki kell szedni, úgy nem jó, ha csak úgy beledobod a dobozba a kabátot.
(#) ptesza válasza gabor80 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
15 W szinuszt bir ki ,abban a sávban ahol működnie kell. Zeneiben az 30 W. Az érzékenysége 95 dB, míg a mélynek kb 90 szokott lenni jó esetben. Ezt mindenképpen vissza kell fogni egy soros ellenállással ,de még jobb ha egy L-PAD -ot méretezel elé.

Ha ezt elolvasod meg fogod érteni.
(#) Action2K válasza Beatmaster hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Nem tévedsz, azonos fázisban teljenen jól működik. Ellenfázisba meg már csak nem kötjük be direkt.
Értelme több is van a létjogosúltságának.
Álltalában a subbass/bass-t az L csatornáról veszik le. Erre egy végfok hangládával és már kész is. De vannak olyan megoldások, ahol mindkét csatornát használják, két végfokkal. Erre, ha csak egy sima egyhangszórós ládát akarunk rakni, akkor a duplatekercses a megoldás.
(#) gabor80 válasza ptesza hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Köszi ez nagy segítség! Én is úgy gondoltam hogy kell elé ellenállás mert a régi videoton magas elé is tettem ugyanis megsüketültem a magastól.
köszi mégegyszer.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 7, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná nekem mondani honnan lehet letölteni az LspLAB nevű programot teljes verziót mert ugye ezzel lehet impedancia menetet mérni ha minden igaz.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Sziasztok megépítettem a Ptesza féle mérőkábelt de nem tudok vele mérni mert egyenes vonal helyett mindenfélét rajzol ki mind a kettő laptopomon mit tudok ezzel csinálni hogy tudja impedanciamenetet mérni?

Untitled.jpg
    
(#) lamalas válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Feltetelezesem szerint a kovetkezo lehet a problema: a laptopok hangkartyajaban altalaban 1 kimenet (fejhallgato) es egy bemenet (mikrofon) van. Az adott merokapcsolas viszont nem hasznalhato ilyen hangkartyakkal. Nem a merokapcsolassal van a baj hanem a hangkartyaval. A laptopok egyszeru, primitiv hangkartyaja nem hasznalhato meresekhez. Kellene egy kulso hangkartyat venned aminben normalis line-in es line-out csatlakozasok vannak.

Tehat nem a Limppel mint szoftverrel van a baj. LspLAb-al sem fogsz tudni normalis mereseket vegezni a hangkartya korlatai miatt.
(#) zitzaki válasza lamalas hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Amugy a másik laptopon line in is van mikrofon meg line out is meg usb-s hangkártyával se ment a dolog mongyuk az is elég primitiv.
(#) lamalas válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Akkor vagy a szoftver beallitasaival van gond vagy a kapcsolassal amit osszeallitottal (ha a hangkartyak egyebkent jol mukodnek).
(#) punkkazy válasza lamalas hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Üdv!
Nekem egy Acer 5740G típusú laptopom van, és eddig ezzel a laptoppal mértem a legegyenesebb és legzajmentesebb impedanciákat, szóval ebben a hangkártya nem olyan rossz szerintem.

zitzaki:
Ha a mérőkábel két végét, amit a hangszóróra csatlakoztatnál, rövidre zárod nulla ohmot kell mérned.
Persze a windows hangkeverőjén le kell némítanod a hangkimeneten kívül mindent!
(#) zitzaki válasza punkkazy hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Amugy ha kihuzom a mérőkábelt akkor is ezt az összevisszaságot jelzi ki.
(#) lamalas válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Akkor feltehetoen szoftveres beallitasokkal lesznek gondok.
Következő: »»   381 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem