Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   88 / 188
(#) ekkold válasza robbie hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Tekergesd a potit....
(#) Hp41C válasza robbie hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Ellenőrizd le, hogy a pic lábairól a jel eljut-e az LCD megfelelő lábaihoz - ellenállásmérővel is megmérheted kikapcsolt táp mellett. Nézd meg, hogy a kontraszt szabályzó feszültség eljut-e az LCD -hez. Felprogramoztad a kontrollert? Van órajele? - A CLKO lábon 2-2.5 V feszültséget lehet mérni multiméterrel.
(#) robbie hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
..a 10k trimmer-re gondolsz? az nálam nem játszik mivel háttévilágítás nelküli a kijelzöm (14 lábú).
http://www.farnell.com/datasheets/20781.pdf
(#) robbie hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
A CLKO (3.) lábon kellene mérnem a 352kHz frekvenciát is?
(#) CHZ válasza robbie hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Tévedsz, mert a trimer ott is kell, nem fényerőt állít, kontraszt! Rossz beállítás esetén nincs kijelzés.
(#) pucuka válasza robbie hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Lásd a 10 -es szekcióban az adatlapodon V0 - val jelölt 3 as csatlakozási pont.
(#) robbie válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
A PIC lábaitól a kijelzöig átmértem ellenállásmérövel - ok.
A CLKO lábán 3,2V mértem, a frekvencia a CLKO-n ugrál 0-1,7kHz között.
Trimmeren tekertem és az alsó soron kockák jelentek meg, hogyan tovább?
(#) qvasz2 válasza robbie hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Fordítva fogod a kijelzőt. Az a felső sor!
(#) Hp41C válasza robbie hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia!

Nem tudom, hogy mérted az 1.7kHz -t, de a CLKO lábon 20MHz -nek kellene lennie. A kontroller nem indul, mert nincs rendes órajele. A 22pF-os kondenzátorok be vannak forrasztva, nincs rövidzár a környékén, próbáld meg másik 20MHz -es quartz -cal... Ha van rá lehetőséged, oszcilloszkóppal ellenőrizd le a CLKO lábon a jelalakot. Mivel nem indul el, az LCD -t sem programozza fel rendesen.
(#) Szergejes válasza p_istvan hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia!
Lett egy kis időm, nekihasaltam a panelnek, és meglett a hiba. A PIC 16 lába (RC0) a test felé 108 ohm-mal átvezetett. Ez persze a programozását nem befolyásolta. Új PIC-et felprogramozva, betéve, minden rendben lévőnek tűnik:
F0: 500,6 kHz
Fcal: 362,7 kHz.
Szerintem ezek helyesek. A hármas kalibrációt végigcsináltam, az etalon R-L-C-im mérve ugyanazt jelzi.

Szóval azért nem találtam a panelen hibát, mert nem volt. De azért betettem egy új kétáramkőrös kapcsolót középre (bár sok ilyen tömbkapcsolót használok, még nem volt probléma velük).
Volt/hallottál efféle problémát??
Mondhatná az ember, hogy pl. túlfesz ütötte át a pic belső kapuját, mert ugye ide jön be majd közvetlenül a bemenet. De ott a leválasztó kondi, meg mindig kisütött kapacitást mértem. Érdekes...
(#) Rocsli hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném megépíteni az LCM3-at és lenne két kérdésem.
Honnan lehet beszerezni a stiroflex kondikat? Ha a kapcsolókat nem a nyákra ültetem hanem a doboz oldalára fogatom fel és vezetékekkel kötöm a panelra, az okoz valami problémát vagy pontatlanságot?
(#) bakaruha hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok építettem egy lcm 3 mérőt de valami nem jó rajta nem mér ers-t hol keressem a hibát
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
És még annyi hogy a mért kondi egy 150 mikrós ezt sem annyinak méri
(#) ppeti84 válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia.
Ha a kapcsolók kontaktjainak átmérésével is megvagy tegyél fel jó felbontású képet a panel mindkét oldaláról úgy egyszerűbb.
(#) Hp41C válasza Rocsli hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
FDH
(#) bakaruha válasza ppeti84 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A kapcsolók rendben . És a képek
(#) ppeti84 válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Elég homályos a kép nem igazán látszanak a forrpontok.
Elsősorban alig észrevehető forrasztási hibát kéne keresni.
(#) bakaruha válasza ppeti84 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Holnap átvizsgálom tüzetesen a nyákot hátha találok rajta valami forrasztási hibát
(#) bakaruha válasza ppeti84 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Csináltam egy új nyákot vettem új alkatrészeket de ugyanaz a probléma nem mér ers-t meg a kondikat is pontatlanul méri
(#) p_istvan válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
A múltkori képeden az F0 és az Fcal értéke nagyon nincs rendben (de látom téged csak az ESR izgat) és amíg ezek az értékek nem "normálisak" addig igazából semmit sem fog mérni.
Ez pedig arra utal hogy a bemeneti 1 nF és a 100 uH alkotta rezgőkör nem megfelelően működik!
Tehát a hiba ennek a környékén lesz valószínűleg, és mivel sikerült kétszer is ugyanazt a jelenséget produkálnod, valamelyik alkatrész eltérő bekötése vagy értéke lesz a hunyó:
- A reed relé típusa milyen, illetve a bekötése a megadottnak megfelelő?
- A képen nem látom jól az ellenállások színeit, biztos jók az értékek (multival mérve is)?
- A PIC-et is cserélted?

Az egyes kivezetéseken milyen feszültségeket mérsz PIC-el és nélküle? Ha visszaolvasol, valaki már megírta, -talán többször is- hogy milyen értékeket kell mérni!

Esetleg szkópod van?
(#) bakaruha válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia ezek az új értékek bekapcsoláskor és igen mindent cseréltem pic-et is ! Ellenálások mind válogatva vannak a relé típusa (Hamlin He 3621A0500) http://www.hqelektronik.hu/pr?srch=He+3621A0500&ls=20&sm=2
(#) p_istvan válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Még a többi kalibrációs értéket is megnézhetnéd!
Re:
Uesr:
fesr:
A feszültségégértéket nézted? Szkóp?

Valamiért túl magas az F0 értéke, már a múltkor is az volt, csak mivel túlcsordult a számláló ezért csak 44 kHz-et írt ki...
A 20 MHz kvarc illetve a két 22 pF kondi rendben van? Mi van pontosan a a 22 pF-os kondira írva? Jó lenne tudni rezeg-e a kvarc, nélküle, úgy rémlik a 8MHz-es belső oszcillátorról megy.
Az 1 nF-ok nem bontottak?

Üdv. István
(#) jano36 válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia bakaruha
Véleményem szerint a hiba a hitelesítő kondenzátor áramkörében van. Elméletileg az F0 = 503.3 kHz
az Fcal = 355.9 kHz körüli értékekkel kell, hogy rendelkezzen. F0 értéked magas ez betudható az alacsonyabb értékű induktivitásnak, vagy az alacsonyabb értékű hangoló kondenzátornak. Az Fcal magas értéke viszont arra utal, hogy vagy a kalibráló kondenzátor értéke nem megfelelő, vagy a relé nem kapcsolja az áramkörre. A PIC áramköreivel ne foglalkozz, az a véleményem szerint rendben van.
Első lépésként cseréld fel a kettő stirót. Ha ekkor is hasonló eredményeket kapsz, akkor egyértelműen a relé áramkörben van a hiba.
(#) bakaruha válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A kondira 220 van írva aláhúzva az 1 nf-osak újak
(#) p_istvan válasza bakaruha hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A 220-nak elvileg 22 pF-nak kellene lennie a mai világban, de amit most megnéztem 33 pF-os kondit azon nemes egyszerűséggel csak egy 33-as szám van, prefixum nélkül. Esélyed van arra, hogy a Tiéd 220 pF.
Ha tudod mérd meg, akár ezzel a hibásan működő készülékkel, vagy próbálj olyat találni amire 22 van írva, vagy más típusúból vegyél. Nekem gyanús, hogy majdnem ugyanolyan méretű mint a 100 nF-os hidegítők...
Te mindig csak a kérdések neked tetsző részére válaszolsz?
(#) bakaruha válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Rendben kicserélem másikra ezek megfelelnek?

IMG_1779.JPG
    
(#) bakaruha válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Köszönöm az észrevételedet kicseréltem a két 22 pikós kondit és működik a műszer
Fo-492,4 khz F cal-351,7 khz Feser 79,1 khz Uesero -68,8 mv Cx - 0.1 pf
(#) bakaruha hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Megmérve a kicserélt kondikat azok 220 pikósok voltak
(#) solti_imre hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ezt a műszert, elsőre indult is, mér is szépen - de van bibi: A nulla érték folyamatosan mászik. (pl. C állásban nullázás után egy pillanatra beáll nullára, majd -1.9 pF-ra, onnan pedig szép lassan -0.1 -es lépésekkel tovább mászik lefelé. ~5 perc után már -6.0, -7.0 pF -nál tart...) Induktivitásmérésnél u.ez a helyzet, csak ott kissé lassabb a csökkenés.

Ami érdekes (nem tudom, van-e jelentősége), hogy elko állásban, zárt mérőkapcsok mellett viszont stabil 0 (+/-2) mOhmot jelez.

Cseréltem (több fajtára is!):
- a relét
- a két 1nF-os és 33nF-os kondit
- a PIC-et
- a tekercset (normál és fazékmagos is volt)
- a kapcsolókat
- a stab IC-t
- a kvarcot
- a 22Pf-os kondikat
- új panelt gyártottam (2-őt is)

- és a jelenség ugyanaz... Lassan, de biztosan megőrülök! Tudna valaki tippet adni??

(A kalibrálási értékek úgy nézem rendben vannak, az éppen belerakott alkatrészektől függően az alábbi értékek között változtak:
F0 484 -518 Khz
Fcal 354-368 Khz
Uesr 118-350 mV
Re 225-253)
(#) teodor válasza solti_imre hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szia, en nem epitettem meg de gyanakszok a tantalkondi szivargasara.
Következő: »»   88 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem