Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   514 / 1271
(#) mofesa válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Üdv.Most megint a Grundig ST 70-155 IDTV tv-vel kapcsolatban kéne egy kis segítség.Eddig jól működött,de most megjelent három lila kb.4cm-es függőleges csík.Nem lehet,hogy a lemágnesező tekercs gyengült meg?
(#) karaszbandi válasza mofesa hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Annak nem szokása meggyengülni. Ha a PTK halt meg, akkor lehet baj, de az nem ilyen, mint amit leírtál. Valami kondi száradás lesz a digitlapon.
(#) mofesa válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Köszi.Azt hol keressem?
(#) mofesa válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Az a panel,amelyről egy több szálas kábel megy a képcsőpanelra?Jól gondolom?
(#) Orion90 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Bocs hogy ilyen kérdéssel jövök ide, de nem tudja valaki véletlenül, hogy egy ideje miért nem tudok letölteni az elektrotanyáról? Frissítettem a firefoxot is, meg az acrobat reader-t is, de ez a kép fogad mindig:

tanya.JPG
    
(#) kadarist válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia!
Kattints a "Get Manual"-ra a letöltéshez.
(#) Orion90 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Így már jó. Köszi!
(#) mario1 válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Ha valaki meg tudja mondani mi lehet a baja, akkor én is meg tudom javítani. Ezért kértem , hogy ha valaki tud segítsen. Amúgy biztos jó poén volt, csak én nem igazán tudtam rajta nevetni.
(#) karaszbandi válasza mario1 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Tudod, én ilyenkor szoktam azt mondani, hogy ha látatlanban megmondanám a hiba okát és a javítás módját, akkor én már gazdag ember lennék, mert évente több lottó ötösöm lenne. Vagyis nem vagyunk jósok!

Mérni, mérni, mérni. Ennyi az egész. És hol? A TV-ben!

Tudod, ha valaki elmondja nekem, hogy hogyan kell egy szivet átültetni, akkor én is meg tudnám csinálni. Vagy sikerül, vagy nem. Több variáció nincs.
(#) mofesa hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg tudná nekem valaki mondani,hogy a Grundig st70-155 idtv crt tv-ben melyik a digitpanel?Sajnos a service manual-t nem tudom fel rakni,mert a rendszer nem engedi.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) mofesa válasza mofesa hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Segítene,ha lefényképezném a panelokat?
(#) elektromos válasza mofesa hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nagy általánoságban a digit panel az, melyen sok IC-t találsz. Azért digit panel. Remélem segítettem.
(#) mofesa válasza elektromos hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Az a panel,amit írtam is,amin négy ic van egy többszálas kábellel a képcső panelre csatlakozik.Tda9162,Tda4661,SAA4960,TEA6415 ic-k vannak rajta,A csatlakozónál a panelra egy RGB felirat van feltüntetve.Azért gondoltam azt,hogy ez lenne az.
(#) karaszbandi válasza mofesa hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szerintem jobban jársz, ha szerelőre bízod! Az tudja, hogy melyik panel az és mit keressen rajta.
(#) gabesz19620 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni valakitől aki ért a Samsung tv működéséhez.Ugyan is az történt vettem egy (Samsung LE26R32B)típusú tv-t.
Tökéletesen működött három hónapig
Ezután az történt egy bekapcsolás után csak a hang jelent meg a kép az elmaradt,csak egy szürke folt jelent meg.Bekapcsolva hagytam és ez a folt lassan át alakult színes csíkokra,majd tíz perc elteltével beugrott a kép.A következő bekapcsolások után ugyan ezt eljátszotta csak a kép egyre hosszabb idő után ugrik be,most már fél órát kell várni a képre. Szeretném kérdezni mi lehet a probléma,és lehet-e javítani vagy készüljek fel egy új tv vételére.Előre is köszönöm a segítséget. Gábor
(#) kadarist válasza gabesz19620 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!
Tipikus forrásztáshiba. A panel forrasztási oldalát vizsgáld át, főleg a sorkimenőtrafó körül.
(#) gabesz19620 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszi a segítséget átnézek minden forrasztást és majd értesítelek az eredményről.Beszéltem egy tv szerelővel telefonon és azt a vigaszt kaptam hogy a képernyőt ki kell cserélni igaz a tv-t nem látta.Ő azt mondta hogy a képernyőbe van beépítve valami amit nem lehet cserélni csak a képernyővel együtt.Szerintem neked lesz igazad.Még egyszer köszönöm a segítséged. Gábor
(#) mofesa válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Azért a segítséget köszönöm szépen.
(#) karaszbandi válasza mofesa hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Semmi gond. Segíteni csak annak lehet, aki tisztában van azzal, amivel szemben áll!
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Funai 21D-3218F típusú 11AK30A4-2 sasszival szerelt tv van nálam javításon. A hiba az, hogy zárlatos lett a sorvégtranzisztor. Egy a tranzisztor bázisával sorban lévő 10µF-os kondit találtam, aminek kb 30 Ohm-os ESr-je van, semmi egyéb hibás alkatrészt nem találtam. Mit nézzek még meg, hogy tuti ne vágja ki az új sorvégtranzisztort?A kondit cserélni fogom, csak nem tudom mit érdemes még tüzetesebben átnéznem, hogy tuti jó legyen utána a tv.
(#) karaszbandi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Semmit. A kondit cseréld 22µF-re és ha már van ESR mérőd, akkor a sortáp két 47µF-ét mérd meg. De ez a ritkább. BU helyett 2SC5388 kevésbé melegszik.
(#) Ricsi89 válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Eredetileg is 2SC tranyó volt benne, ezután is az lesz. Holnap megveszem az alkatrészeket és meglátjuk, hogy működik-e rendesen.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Úgy látszik megjavult a tv. Kicseréltem a két említett tápkondit is, bár jónak bizonyult. Nem egy nagy összeg, így annyi belefér. Jelenleg megy kb 20 perce hibátlanul. Nyúzom még egy kicsit és utána rakom össze és mehet vissza a gazdájához.
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Ricsi
(#) karaszbandi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ennél a tipusnál szinte kizárólag ez szokott romlani. Ha más a baja, akkor ott villám volt.
(#) gabilow hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy GranPrix (comfort class) PIP-es tv. A sortranyó környékén volt egy 150p 2000V-os kondi, egyik lába megvolt égve kivettem csak 25p-t mértem rajta.
Kicseréltem, a tv működött 1-2 óráig aztán csíkozni kezdett majd kikapcsolt. Azóta nem tudom bekapcsolni.
A sorvég-tranyón 142v-ot lehet mérni a tv fogyasztása 40-45w. Amúgy mikor ment a képcső kb 135w-ot fogyasztott. Kondikat, diódákat megnéztem egy csomó lábat átforrasztottam, de semmi.
Mi lehet a baja? Segítséget előre is köszi.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok
Erről az ősrégi Orion tv-ről, hogy tudom levenni az üveg előlapot, hogy kitakarítsam a hátulját?
Köszi
Üdv
(#) BarnaPili válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 14, 2011 / 1
 
Szegasz!
Told el oldalra,majd ki lehet fordítani.Az hogy merre,nem tudom.
Pisti
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia

Köszi, sikerült, azok a kis pöckök elforgathatók, nem jöttem volna rá
Ráfért a pucolás, a nikotin beleivódott az üvegbe
Amúgy ez volt életem első és utolsó tv szerelése, a Scart panelján volt egy elko és egy 100 nanos kondi elszállva.
Üdv
(#) doni82 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Szevasztok.Van egy daewoo tv-m,és a múltkor lelöktem véletlenül egy kis asztalrol.Azóta se kép se hang.Leszedtem a hátulját,és amikor bekapcsolom a képcső elkezd sisteregni,közben szikrázik.(ott ahol egy panel van a képcsőre téve.)Boccs hogy nem tudom a szak nevét. Szóval mi lehet a baja? vagy dobjam ki?
(#) karaszbandi válasza doni82 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Igen!
Sikerült összetörni a képcsövet!
Qka.
Következő: »»   514 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem