Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   769 / 1682
(#) MolnarG válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 / 1
 
Ezen nincs nagyon mit csodálkozni.
(#) Mybuster válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
(#) yohnsee válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szerintem nagyon sokan itt közülünk így kezdte. Nem kell lebecsülni a kis sikereket, azoknak is örülni kell. Nem azt mondom, hogy magasztaljuk az egekbe, de szerintem egy "jó, csak így tovább" azért jobban esik mindegyikőnknek, főleg, ha van annyi mersze az illetőnek, hogy megmutatja, mit alkotott.
Üdv
(#) ngexi válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Én mindig is sokallottam ezeknek a bordáknak az árát. Ehelyett két A-s elemek külső acél burkát szoktam a célra használni, fúrok bele 3assal egy lyukat, és máris fellehet szerelni. Na meg ezt kedvem szerint tudom hajtogatni, hogy minél kisebb helyen minél nagyobb hűtőfelület tudjon elférni. Ez van a 7805 ösömön is a picégetéshez, és lm317eseken is.

Amúgy mihez lesz? Kris
(#) ndavid87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Nagyon tetszik a doboz, jól néz ki benne ez a kijelző.
(#) Panhard válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
EZ a doboz az.
(#) P1tuning válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia!
Remek az építés, ha többször is szeretnéd használni, akkor érdemes rendes nyákra, vagy forrasztható próbapanelre megépíteni.
Játszhatsz esetleg a 7805 különböző kapcsolásaival is, hogyan lehet feszültséget változtatni rajta, külső tranzisztorral megerősíteni, satöbbi.
Viszont meg szeretnélek kérni, a jövőben készíts több fényképet, és számítógépen válaszd ki a legjobbat, a leg láthatóbbat, ahol a fókusz az áramkörön van.
Mert halkan jegyzem meg, a fénykép használhatatlan.
További jó építkezést!
(#) janikukac hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészült a bináris óram, Vicsys cikke alapján, csak a programot átírtuk másik PIC-be. Ami van benne: PIC16F873, ellenállás, kondi, kvarc, sok led, tranyó.

Most meg kéne tanulnom leolvasni, ennyi hiányzik! Video: Bővebben: Link

A nyák azért csunya meg a forrasztás, mert nem tudok fúrni.
(#) Mybuster válasza ngexi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Led-ek meghajtásra terveztem! Amúgy elárulom hogy a bordát nem vettem hanem volt egy öreg magnó abba volt benne egy tuctanyi kisebb nagyobb méretben !
(#) Mybuster hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Itt a végleges táp!
(#) Mybuster hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
és még pár kép!
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Csalódtam. Nem nyákból van a doboz.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Köszi!!! =) Volt egy régi porszívónk vagy 60 éves otthon és a belseJében volt egy ilyen kis doboz amiben volt egy motor elektronika és meg kikaptam!!!
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 / 1
 
Tetszik.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Kösz nekem meg amit te építettél!!
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Csunyán viteleztem ki, pedig szépre akartam..
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ügyes !!! Jók benne az SMD ellenálások ,nehéz volt beforrasztani?!!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Jó lesz. Azért nem megy a leolvasás, mert használsz tükröt!
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2011 / 1
 
Gyáhé, orvosolom majd, akkor.
(#) vtnagy válasza ivanovp hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Nagyon jó lett, gratulálok!
Jól néztem, hogy egérrel működteted?
(#) MolnarG hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Én is bináris órát építettem, csak a rögösebb utat választottam. Régóta szerettem volna full TTL bináris órát építeni, már két éve meg is terveztem mindent, de csak most volt lelki erőm nekiállni. Sikerült is egy hibát véteni: valamiért a terven OR (LS02) kapukat használtam, gyakorlatban pedig NOR (LS32) kapuval próbáltam ki, persze a kettő lábkiosztása véletlenül sem egyezik meg... így egy kicsit boncolni kellett, de szerencsére sikerült kulturáltan a módosítás. Majd a képen látható fa dobozkába kerül, lakkozva lesz és sötétített üveg lesz óra az előlapja.
(#) Mybuster válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Hello!

Gratulálok szép lett! Jól néznek ki a kocka ledek! Te jó ég mennyi LS90!!
(#) Mybuster válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Köszi ez jólesett!
(#) zsoltee0001 válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Nem gyenge! :eek2:
A 3. képről azt hittem valami nagyteljesítményű eszköz miatt az a masszív alu lemez.
Áram fogyasztása nem sok?
Üdv
(#) ngexi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Áh, szép munka ez. Majd belejössz a dologba. SMD-t nehéz forrasztani, főleg, hogy én egy hatttalmas pillanatforrasztóval csinálom, de még a 603-ast is meg tudom oldani (de csak laposfejű csavarhúzóval : D).

Fúrni hogy érted, hogy nem tudsz? Nincs eszközöd hozzá?
Vagy megfelelő gyakorlat? Húú, amennyi 1es fejet beletörtem...

Kris
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Nagyon szép a dobozolás de nem kellett volna odaírd hogy 12 V a bemenet mert lehet kevesebb is meg több is a lényeg hogy minél több a fesz annál jobban melegszik az IC! Ám nagyon tetszik nekem
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Az igen! Nagyon precíz kis berendezés lett, gratula! :kalap:
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Oké köszi csak megszokásból jött amúgy igen 9-12V mehet a fesz. de én mindg 12V fogom üzelemltetni azért írtam oda!!
(#) DJanosi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia! Ügyes műszer az a bináris óra és megmondom hogy ha az a fólia kondi kicsit jobban lenne elhelyezve akkor tökéletes lenne az órád ! Ezt vedd építő jellegű kritikának! Üdv :Levente
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ügyelj mennyire terheled mert mert ha mondjuk egy 72Ah autó aksit kapcsolsz rá nem lesz semminek sem baja me'g de ha rákapcsolsz egy ablaktörlő motort akkor az IC nek lőttek ezert ha gyakran használod és terheled is akkor erősítsd meg teljesítmény tranyokkal!!
Következő: »»   769 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem