Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   384 / 728
(#) sznyeg válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Vagy kerítesz szimmetrizáló trafókat, pl beag keverőkből tudsz bányászni, vagy rákeresel a Palmer Audio Tools nevű cégre, és kiválasztod a neked tetsző trafót, majd megrendeled valamelyik nagyobb hangszerüzletben.
A trafó előnye a garantált galvanikus leválasztás, tehát biztosan földhurokmentes lesz a rendszered. A szimmetrizáló trafók ráadásul 1:2-es áttételűek, tehát úgy emel feszültséget, hogy semmit sem tettél
(#) totty56 válasza gabor80 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
ja * értem akkor ez már a nagyon régi fajta ehhez már tényleg nincs adatom bocs
(#) galzotya hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy hangfalam, melyben van egy 8 ohm-os magas, egy 8 ohm-es közép, és egy 4 ohm-es mély sugárzó.
Azt szeretném megtudni hogy hány ohm-os az egész hagfal.
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) lamalas válasza galzotya hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Udv,

A 4ohmos mely alapvetoen meghatarozhatná a nevleges impedanciat 4ohmban, de nem ismerjuk a hangvalto kapcsolasat ill. a hangfal teljes impedanciamenetet sem. Ez utobbibol lehetne mondani valami biztosat.

Mindenesetre en ezt a hangfalat 4ohmosnak tekintenem mert igy nem erhet kellemetlen meglepetes...
(#) sznyeg válasza gabor80 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Még egy szavazat a Braunra. Azok büdösül jó hangszórók voltak...
(#) galzotya hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Szia!
A hangváltót én raktam össze, a mély előtt van egy tekercs(sajnos ennek nem tudom a paramétereit :no: ),
a közép előtt egy 47μF-es kondi, és a magas előtt egy 2.2μF-es kondi.
(#) Gery hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne még 1 kérdésem. A fentebb említett tesla hangszórókat megtámogatom 1mélynyomóval. Az erősítő egy beag quad végfoka 50W@4ohm-os. Valamivel kisebb tápfeszültségről üzemel mint eredetileg, így a teljesítmény is kisebb. Én ezt a hangszórót néztem ki elsőre. Ilyesmi árba esetleg tudtok jobbat, vagy szerintetek jó választás lenne?

Üdv.:Gergő
(#) Reedly hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek! Házimozihoz építenék aktív mélyet, a következőképp. Az erősítő rész egy 4X100 as Fisher erősítőből lenne, amelynek az egyik oldala elszállt.,de maradt még 2 ami akár hidalható is lenne. Tisztességes trafó+táp, jó nagy japán tranzisztorokkal.
Itt jönne a kérdés, hogy milyen hangszórót alkalmazzak. Jó lenne kihasználni a 2x100 wattot, de akkor ugye dupla ohm kellene, a 8ohm helyett, egy 16 ohmos hangszóró. Ahogy néztem 16ohmos hangszóróból nem nagy választék van... Esetleg 2db 8 ohmos hangszórót alkalmaznék, de abból nem tudom mi lenne. Több munka, meg dupla ár, az biztos. Esetleg létezik valami megoldás, hogy hidalva a 2x8 ohm-ra 1db 8ohm-os hangszórót kössek? A tervek szerint egy zárt láda lesz majd, 25-30cm-es hangszóróval.
(#) agressiv válasza Reedly hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Miért akarod mindenáron hidalni? Házimozira, bőven elég lenne a két végfok úgy ahogy van.
(#) zitzaki hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem egy reflex r 300-as hangszóróhoz egy mély láda tervet adni? Tudom hogy nemigazán mély re való ez a hangszóró de csak egy autóba kellene mivel ilyen hangszóró van itthon feleslegbe.
Nagyon megköszönném ha lenne valakinek egy terve hozzá.
(#) tamitsrob hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Szeretnék tanácsot kérni hogy a 2 hangdobozomhoz milyen hangszórókat vásároljak.
Valami "ütőset" szeretnék hogy legyen benne basszus és hogy könnyedén elviselje a Kenwood KA-7020-as erősítőm.
A hangdobozt meg tudom tervezni meg van aki segít csak nem tudom milyen hangszórókat vegyek... a tervezéshez viszont kellene tudnom.
3 utas hangdobozt szeretnék (magas/közép/mély)

Tudna valaki segíteni?
(#) zitzaki hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná nekem mondani hogyan lehet impedanciamenetből hangdobozt építeni? (lehet hülyén tette fel a kérdést). Vagy egy olyan leírást adni amibe benne van még nem igazán értem a témát de nagyon szeretném megérteni.
Előre is köszi!
(#) sznyeg válasza tamitsrob hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Mennyi pénzt szánsz rá...?
(#) tamitsrob válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
kb 40-50e Ft-ot
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Egy impedanciamenetből még nem lehet ,de kettőből már igen.Fel kell venni egy impedanciagörbét szabadon ,és egyet egy ismert térfogatú dobozban . Az elsőből a jósági tényezők (QTS,QES,QMS) ,másodikból a VAS paraméter határozható meg.

Itt is felteheted a kérdéseidet , minek linkelnénk át pl egy másik fórumba?
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
És ha én megépítem az Arta Boxot akkor azzal mind a 2 impedancia menetet tudok mérni? És ha mongyuk már megvan a QTS,QES,QMS és VAS abból hogyan lehet hangdobozt tervezni. (nagyon megszeretném érteni ezeket a dolgokat
(#) ptesza válasza tamitsrob hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Ha valaki tud hangdobozt tervezni akkor az nem fogja rábízni senkire a hangszórók kiválasztását. KALÁKA a kulcsszó amire rá kellene keresned, mert jobban jársz egy kész tervvel ,amit elkészíthetsz.A famunkában kiélheted még így is magadat , a sikerélmény meg nem marad el.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Legjobb az lenne ha végighaladnánk sorban egy projecten, mert ezt így nem egyszerű leírni egy hsz-ben.

Az első lépés legyen a mélyközép kiválasztása.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hát esetleg úgy lehetséges e a dolog hogy már megvannak az adatok és elvileg nem kamu adatok. Tehát van egy Eminence omega pro 18 as tányér már van doboza de hogy meg tudjam tanulni egy kicsit a dolgokat csinálok hozzá még egyet.
Thiele / Small paraméterek
Fs 25Hz Re 5,2 Ω
Le 1,67 mH Qms 8,18
Qes 0,32 Qts 0,31
Vas 548,7 l Vd 556 cc
Cms 0,29 mm/N
BL 18,8 T-M
Mms 138 gr. EBP 79
Xmax 4,8 mm Sd
1159 cm2

Ehez szeretnék egy bassreflex dobozt
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
A legjobb ha valamilyen szoftvert használunk erre a célra, mert így rögtön grafikusan is latható a módosítás eredménye.

Pl WINISD ,UNIBOX, BASSBOX.

A tudásuk is ebben a sorrendben növekszik.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Igen a WINISD beta már megvan. Vagy ha van egyszerűbb program akkor feltelepítem azt is.
(#) tamitsrob válasza ptesza hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
De mi van akkor ha nem tudok olyan hangszórót szerezni mint amilyen a tervekben szerepel?
(#) ptesza válasza tamitsrob hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ezek hozzáférhetőek,és még aktívak a topikok.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Jobb lenne a bassbox.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Először meg kellene nézni mit mutat zártban. Két féleképpen szoktam a dobozt méretezni. VAS/3 ,és QTC 0.707

VAS/3 : F3=73,24 Hz, QTC=0,473 Vb=182.6 liter (citrom)
QTC=0707 : F3=76.28 Hz Vb=55.16 Hz (narancs)

Na ez aztán nem mélyláda. Annál az F3 kb 40 Hz kellene legyen.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Amugy ezt a Bassbox-ot honnan lehet letölteni?
(#) sznyeg válasza tamitsrob hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ha olyat akarnék, ami igazán jól szól, akkor a Wifa, a KEF, a B&W, vagy az ATC hangszóróiból válogatnék, ha hajlandó vagy komprpmisszumokat kötni, akkor JBL hifi hangszórókból, vagy az egykori Videoton hangszóróiból lehet válogatni, mivel gyártják őket, ha közepes minőséget akarsz, akkor SAL, vagy MNC hangszórókat vegyél.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ez nem az a fórum
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Elvileg ha minden igaz 150 liter 40 Hz-re hangolva jó lenne neki most már csak azt kellene valahogy megoldani hogy mekkorára kellene vágni a csövet 150mm belső átmérőjű csövem van. az elvileg jó abba még nem süvítene (ezt csak abból gondolom hogy amibe most van láda rezonátor abba ekkor cső van)
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ennyire előreszaladsz? Még azt sem mondtam el mire kell figyelni. Csak a zárt dobozról volt szó.
Következő: »»   384 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem