Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1403 / 3959
(#) tib12 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Az alkatrészbeszerzést naggyábol megoldottam. Rendelni azért nem akartam mert ugye a szállítást is ki kell fizetni, inkább "kukázok" rossz cuccokat és azokbol szedem ki ami épp kell.

Hangtechnika nem igazán érdekel(már megvan ami kell).
Fénytechnika, háát, esetleg valami led fényerőszabályzó.
Motorok, nem szoktam velük foglalkozni nagyon... (viszont 1 "robotkar" jol jönne néha de az inkább mechanika, bár a vezérlőpanel... Ez akár géphez is kapcsolódhatna) A gépem a kulcs, arrol szeretnék vezérelni dolgokat, de nem 2-3 valamit, hanem a szobám(de ehhez programozni is kell, ami meg nem megy) Na még keresgélek 2-3 napot és lehet kialakul mit is szeretnék... Köszi a választ.
(#) bbalazs_ válasza tib12 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Akkor szerintem egy soros vagy parhuzamos vezerlopanelt kellene osszedobnod. A parhuzamosat javaslom az elejen, egy meghajto-IC-vel, ez is csak azert kell, hogy a portod ne legyen veszelyben. Azyan par meghajto tranyo es relek vagy FETek kapcsoljak a rendes fogyasztokat. A szobadnal gond lesz a vezetekhosszakkal, arnyekolni kellene a vezetekeket.

Programozas nelkul ezt nem nagyon fogod meguszni. Legalabb a computert programoznod kell.
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne hogy ez a kapcsolás működőképes-e 24 V és 15A-es motorhoz? Bocsánat amiért siettetem a kérdést, csak nemsoká bezár a bolt és még ma megkell vennem az alkatrészeket ha jó a kapcsolás.
Köszi előre is!
(#) john94 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
A FET-eknek mi a "szerepük" egy áramkörben?
Olvasgattam ilyen könyveket,de a FET-ekről sehol sem írtak. Valaki meg tudná nekem fogalmazni a lehető legegyszerűbben?Vagy esetleg egy linket tudna adni,vagy akármit?
(#) bbalazs_ válasza wtc hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Jo lesz, a diodat a motornal kosd fel a 24V-ra, az IC mehet 12-rol.
Nem tudom a fet tipusat, N-es legyen, minel nagyobb aramra (legalabb duplaja, mit a normal motoraram) es legalabb 60V-os, szaz meg jobb.
(#) janikukac válasza gaben07 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia ! Véleményem alapján max 1-2-vel, de inkább azt mondom nem. Ha jó erősítőt szeretnél , akkor egy Quad405-öt építs, nekem is azt kéne, ha lenne trafóm.
(#) bbalazs_ válasza john94 hozzászólására (») Júl 21, 2011 / 1
 
A fet egy olyan tranzisztor, ahol a bazis feltoltodik es ez tervezerli az emitter-kollektor paros atvezeteset. A hagyomanyos tranzisztornal aram folyik a bazison at, a FET-nel egy kondi fegyverzetenek lehet tekinteni, nehany pF kapacitassal. Ha feltoltodik, akkor megnyitja a csatornat. A tulajdonsagai nagyon hasonloak a tranyohoz, de manapsag ara szoktak hasznalni, hogy nagy aramokat gyorsan kapcsolgassanak ki-be.
Vagyis nagyon pogyolan fogalmazva egy nagyon gyors relet helyettesit.

Kerem, ne kossetek bele a kisebb pontatlansagokba, kezdoknek irtam.
(#) john94 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ez egy pont nekem való fogalmazás volt
Köszönöm szépen a válaszod!
(#) john94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszi a linket, most olvasgatom.
(#) morzsa15 válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
hát kb egy 10cm széles 5cm magas 5-6mm távolság a bordák közöt a kapcsolásba ez meg van csinálva kerámia kondival a kapcsolást be tetem képbe nyugalmi áram 14.20v a táp nál vagy nem tudom hol kell meg mérni
(#) kormoran hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Üdv! A mellékelt képen lévő kivezérlésjelzőt pontosan hova kell kötni? az erősítő kimenetére? Vagy rá lehet dugni közvetlenül a számítógépre is?
(#) janikukac válasza kormoran hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia ! Akár sz.gépre is !
(#) proli007 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello!
Jani ne kapkodjál! Ez nem lóverseny...
Mert amennyiben a számgép lead 8,5V feszültséget, akkor működni fog. Vagy is rálehet kötni, de nem ebben a formában..
üdv! proli007
(#) Schumacher13 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Hali mindenki.
Nem találtam topikot a kérdésemhez,igyhát itt teszem fel tud valaki Motorola u9 hez függetlenítő kódot nekem?
Előre is köszi.
(#) janikukac válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Én úgy értettem, hogy hangkártya kimenetére.. Én rákötöttem az ilyet, és jó volt.
(#) wtc válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszi a válaszod, összeraktam a kapcsolást , és azvan hogy a potit akárhová tekerem ugyanúgy maxon pörög a motor, mitől lehet talán rossz a fet?
Köszi
(#) janikukac válasza wtc hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Esetleg nincs fordítva?
(#) wtc válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
nincs, mi lehet más a baja?
(#) proli007 válasza wtc hozzászólására (») Júl 21, 2011 / 1
 
Hello!
Előbb az 555 kimenetét kellett volna egy műszerrel (vagy egy Led+előtét ellenállással) megnézni, mielőtt a motorra kötöd..
Ha tekered a potit, akkor a műszer fel-le megy a poti állásától függően. (Vagy a Led fényereje változna)
Aztán a Motor helyett egy lámpával, stb..
üdv! proli007
(#) bbalazs_ válasza wtc hozzászólására (») Júl 21, 2011 / 1
 
Eloszor probald ki, hogy a motor leall-e ha a fetet foldre huzod es ujra elindul-e ha 12V-ra teszed. Vegulis milyen fetet vettel?
Aztan johet az elektronikai resz vizsgalata, ami az elobb emlitett modon egy sima lampaval vagy leddel is megvalosithato.

Ugye, a kulonbozo tapok foldjeit kozositetted?
(#) kormoran válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
És a bal felső sarokban a 2,2-es kondenzátor pontosan milyen mértékegységű? Mikrofarad?
(#) MaTe193 válasza kormoran hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Igen, az 2,2mikrofarád.
(#) storm hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!
tl074-et hogy kell bekötni, ha asszimetrikus táplálást szeretnék neki adni?
(#) szucsip válasza storm hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia!

Mire akarod használni? AF erősítő, komparátor, aritmetikai művelet...?
(#) tomi324 válasza tib12 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
EZT az oldalt nézted már? Én azért 'utálom', mert ahányszor arra tévedek mindig találok egy szakajtónyi kapcsolást, amit meg szeretnék belőle építeni. Megveszem amit kell, utána porosodik a szekrényben a sok alkatrész, mert mindig kitalálják, hogy ezt javítsd meg, vagy a tápom adja be a kulcsot, vagy veszek a Conradba valami hibás valamit, hogy "majd én ezt megjavítom"...... nem vagyok egyszerű eset
És a kiforrasztásra váró panelekről még nem is írtam...
(#) albinolynx hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok,

lenne pár transzformátorom, ezeket szeretném szétbontani úgy, hogy a lemezek - cséve és a huzalok se sérüljenek.
E-I lemezes trafók, sarkaiban 4db csavarral összefogatva. Sajnos valami vékony lakkréteg szerű van a lemezeken (gondolom ne tudjon rezonálni) és elég szoros is vannak a csévében - csak úgy nem tudom kihúzni az első lemezt.

Mi ennek a trükkje?
(#) Abukodonozo válasza storm hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia!

Ha AF erősítő lesz belőle, akkor például így.
(#) Balaa16 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia!
Én már jó pár trafót szétszedtem. Először meg szoktam ütögetni kalapáccsal (nem 10kg-sal ), és akkor elkezdenek szétválni a lemezek. Így nem sérül se a lemez, se a tekercs. Utána csípőfogóval elkezded feszegetni, és ha az első pár kijön, utána már könnyű!
Üdv! Balázs
(#) albinolynx válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Tehát végigütögetem a trafó "élét"?
Hm, kipróbálom. Van danamid kalapácsom, többféle súllyal is, akkor valamelyik megoldást kell, hogy hozzon. (:
Köszi!

Ha nem válik be, írok még...
(#) Balaa16 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia!
Én nem az élét szoktam ütögetni, hanem a tetejét. Nekem ez mindig sikerült, eddig életem során kb. 8 trafót szedtem szét ezzel a módszerrel.
Üdv!
Következő: »»   1403 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem