Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   626 / 1386
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Akkor dobd ki. mi nem jó az nem jó. 3cm-re van a nyáktól a csövek me 8 centire egymástól. Nem lehet jó! Esetleg alufóliával béleld ki a csövek felett az még valamennyit visszaszór.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Amiket nézegetek itt, hogy rossz scanner-ből készül levilágító ott sincsenek szerintem nagyobb helyek.
Nincs valakinek esetleh kész dobozterve? Utánépítéshez? Nincs időm most tervezni.
(#) J-O-E válasza blackdog hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Ha nem akarsz több csövet venni akkor is rakd a csöveket közelebb egymáshoz. Az így kapott homogén felület kisebb mint ha messzebb raknád őket de legalább ezen a területen egyenletesen világítja meg a panelt, ha beválik vegyél több csövet és használd nagy panelokhoz is!
Tessék kép az összeállításhoz: Levilágitó
Amatőr Levilágító
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Valahol a youtube-on vanmég egy nagyon régi videóm amin látszik a hungarocelből faragott levilágító dobozom.
Veszel 5-10 centis hungarocel lapot ha nincs otthon, és 10 perc alatt vágsz belőle 4 lapot.
(#) ODU válasza blackdog hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az említett videó. Remélem nem gond hogy beraktam.
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Hú de rég volt. Köszi. Azért jó visszanézni, hogy most sincs nagyobb rend, csak most már van bent egy elég nagy cnc, 3 nagy üveg gólyaetető (tudjátok a mesében mikor meghívja a róka a gólyát enni, és lapostányérban ad neki enni amiből az nem tud enni, cserébe a visszahívásnál a gólya magas de keskeny edénybe tálal amiból meg a róka nem tud enni) egyik a rezezőnek, a másik az ónozónak a 3. a bubis marató.
És mindezek mellett van most ekkora kupi, ha ezek nem lennének minden szépen elférne.
Mindenesetre a hungaroceles levilágító az ilyen szempontból egyszerű volt, annyit meg lehet tenni, hogy a csöveknek faragni bemélyedéseket és akkor az még jó 10 perces meló. Szóval fél óra alatt lehet csinálni egy ilyet.
Én tegnap előtt faragtam az edényeknek tetőt, hogy ne párologjanak el.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Tanácstalan vagyok. Egyenlőre marad ez. Összetolom a csöveket. Mostanában nem fogok nagyobb panelt készíteni.
Teszek bele fényvisszavező szalagot is. Meglátom...
Ez a hungarocel jó megoldás, de szerintem csak ideiglenesen.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Igaza van gulasoft-nak, énnekem egyelőre egy magasabb kartondobozban van, és semmi bajom sincs..
(#) hotib válasza blackdog hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nézzél körül ebben a topicban. Nem mindegy, hogy mivel béleled ki. Mármint fényvisszaverődésileg.
(#) blackdog válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A szakmámban használunk a csövek UV védelmére fényvisszaverő alu szalagot. Azzal fogom kibélelni.
(#) hotib válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Tudom, írtad, csak ezeket a képeket nem láttam még. Mintha pont ugyan ilyen scanner várakozna otthon egy pont ilyen levilágító elkészítéséhez Körül is nézek tükör-ügyben.
A fojtókat kicserélted már elektronikusra?
(#) blackdog válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
15W és T5 vagy T8?
Én T5 csöveket vettem az csak 8W és vettem hozzá foglalatot amiben benne van az elektronika.
(#) hotib válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A 300 forintos teszkós kompakt 15 wattos elektronikája kevés hozzá? Ezt karaszbandi olvtárs javasolta nekem néhány hete az említett topicban.
(#) hotib válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Bakker, ezt bebuktam. Egy kicsit mindenképpen, szétszedésre várnak a 15-ös kompaktok. Ennyi erővel 22-est is vehettem volna, volt az is 300-ért
(#) hotib válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Ezt szimpla "szemmel veréssel" állapítod meg, vagyis megfelelő fojtóval világít, mint barom, a kompakttal meg "futottak még" kategória?
Vagy mérsz is valamit?
(#) J-O-E válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az jó hír én is vettem akciós 15W-os kompaktokat 299.-Ft ért az elektronikájuk miatt, de annyira azért számítottam hogy vettem Tungsram 15W-ost is az talán jobb lesz. De nehogy kiderüljön hogy nyugodtan vehettem volna nagyobbat akkor te leszel a hibás De egyébként másoknál bevált, simpi te honnan tudod hogy ez nem fogja kihajtani a 15W-os UV csöveket.
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A T5 15W-os csövet normálisan meghajtja. Nekem azzal megy.
(#) J-O-E válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Akkor megnyugodtam, T5 15W-ossal "16x288mm" jó és T8-as 15W-ossal "26x437mm" nem jó a kompakt 15W-os fojtó elektronika? T5-ösbe nem nagyon találtam 15W-osat van ez a Philips vagy 15W-os cső FT015BLK rovarcsapdába való ez a NYÁK világitás szempontjából mindegy nem?
(#) gulasoft hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Szerintem sikerült a furatgalván, szemre legalábbis jó, a kép tetején talán látszik pár furat döntve direkt beraktam egy papírlapot az egyik sarka alá, de biztosat akkor tudok majd mondani, ha felfóliáztam simpi paneljét megmarad a fólia a lukakon előhívás után, és maratás után mind ki lesz mérve. Ez holnap lesz, mert senki ne gondolja oxigen leírása alapján, hogy ez egy laza 1 max 1.5 órás menet. Este 7-kor már ezen dolgoztam (ki volt fúrva 3 napja) és 22.00-ra mondhattam hogy na ennyi elég volt a furatgalvánnak.
Jó lenne a xigen pontosítaná a két teáskanálnyi nátriumhidroxid értéket, mert minden grammra meg van határozva csak éppen az amivel az egész kémiai fürdőt tönkre lehet vágni, az van spongyolán megfogalmazva.
30 perc alatt tudtam barnára belőni.
Egyébként meg irtó macera. A panelt napon szárítottam az ezüsnitrát után, utána fél órát szenvedtem a kémiai rezezőfel, szerencsére a rézfürdő rendelkezésre állt, és csináltam egy tápot ami tud 5v 3A-ert de ezt a panelt csak 1A alatt kicsivel rezeztem.

img044.jpg
    
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nem bírsz aludni, hogy ilyenkor fent vagy? Ha zavar az a sok lámpa kapcsold le őket
Hogy tetszik furatgalvánod?
(#) hotib válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ezt a szemrevételezéses tesztet meg fogom tudni ejteni én is, ha összeáll a készlet.
Ellenpróbát is csináltál? (csövek megcserélése)
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Helló!
Azt lenne a kérdésem hogyha van egy nyáktervem azt indigóval átrajzolhatom a nyákra?És ha igen akkor azt már lehet is maratni?
(#) hotib válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Amennyiben szeretnél egy szép sima (mondjuk) üvegszálas műgyanta lapot, akkor igen. Persze ilyenhez egyszerűbben és olcsóbban is hozzá juthatsz.
Komolyra fordítva: nem. Ennél cseppet bonyolultabb a megoldás, akár vasalsz, akár fotózol, akár lakkfilccel rajzolsz.
Én vagy 30 évvel ezelőtt csőtollal, fekete tussal is rajzoltam, az volt, hogy kibírta a vaskloridot. Jól kellett előkészíteni.
Nézelődjél, rengeteg (akár videós) leírást találsz rá.
(#) koncsik03 válasza hotib hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ok kösz
(#) J-O-E válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm akkor inkább ezt a Tungsram T5 15W BL 350nm Blacklight 16x288mm érdemes megvenni, figyelmetlen voltam ezek szerint. Ha nem hajtja teljesen ki a kompakt elektronika akkor hosszabb az élettartam. Én 5db. 15W-os alkarok A4-re KB 8cm-ről ha 10perc alatt van a levilágítási idő akkor teljesen jó, 8W-os BLB-vel csináltam eddig levilágítót Scannerből 6cm-ről 10perc felett volt. 24db. Superflux LED-el 5 perc alatt az A4 9cm-ről.
Még egyszer kösz!
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nem tudom, de nekem 2,5perc pausz papírral, gyári lakkosra 6 csővel.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Valamiért lejön fólia a lukakról. Ötlet?
(#) dokidoki válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Figyelem, az eseményeket, ha már furatot tudsz szépen galvanizálni, akkor érdemes lenne megpróbálni a ÓN-galvanizálást is. Méghozzá úgy, hogy csak ahol a rezet kívánod meghagyni, fordított maszkkal, utána szelektíven maratni, emlékeim szerint Nátriumperszulfáttal.
(#) gulasoft válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Jelenleg nincs ilyen maszkom, ráadásul azt borzasztó nehéz illeszteni, mert a nyomdai filmen nem megy át a fény, annyira nem, hogy a kifúrt lukak jóesetben teljes ellenfényben átszűrődnek. Tehát egy oldalt még csak csak felrakok, de hogy rakom fel a másik oldalt mikor azon már semmi fény nem jön át a túloldalon lévő fólia miatt. Én is gondoltam erre, megpróbáltam illeszti a lötmaszkot, akkor jöttem rá mennyire állat a nyomdai fólia. Elméletileg a fóliának takarni kell a lukat, nem értem miért oldódik le.
Következő: »»   626 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem