Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   522 / 1272
(#) küzmös Gergely válasza csady hozzászólására (») Aug 3, 2011 / 1
 
Szia csady! Amig a tápot élesztgeted 100W-os égőt tegyél a bizti helyére.. PTK is kint. Ez megvédi a tömeghaláltól a gépet.. Tudsz méregetni és nem kell mindig új garnitúra alkatrészt vásárolni. Jó barkácsolást,és nagyon óvatosan!! Gondolom leválasztó trafód nincsen..
(#) csady válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod. Nemsokára megyek a boltba és hozok alkatrészeket. Nincs leválasztó trafóm. .Kezdő vagyok még.
(#) küzmös Gergely válasza csady hozzászólására (») Aug 3, 2011 / 1
 
Nem baj az.. Valahol mindenki elkezdi.. Én egy pár éve kezdtem a dolgot és rengeteg segitőkész szaki van erre felé.. akiktől sokat tanulhat az ember! A leválasztó trafót életvédelmi szempontból mondtam.. a puffer kikapcsolás után is sokáig feltöltött állapotban maradhat (350V-400V).. két kézzel ne babrálj a gépben.. és mindig kétszer nézd meg hogy mit csinálsz. A sorkimenőt egyenlőre hagyd.. a tápot kell feléleszteni.. átmérni a feszültségeket a rajz alapján..
(#) karaszbandi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az izzót a puffer kondi után jobb betenni, mert ha szar a táp, akkor a puffer nem tudja ellőni a tranyót. Ha a bizti hejére teszed akkor csak annyit érsz el, hogy a puffer lassabban töltődik, és ha ott a zárlat esetleg akkor nem végzi ki a hidat. De viszont feltöltődik teljesen és ha szarakszik a táp akkor repul is a tranyó, mert van villany a pufferon rendesen. Prec táp szivatott így.
(#) küzmös Gergely válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Szia Bandi! Teljesen igazad van.. jobb megoldás a puffer után betenni az izzót. A lényeg az lenne hogy ne csináljon több "lavinát" a gép.. mert tud ám repülni sok minden.. mikor én igy jártam,cseréltem a puffert,a tranyót és sok-sok mindent.. Tanulópénz volt. Mindenképp égővel próbálkozz.. a biztit felejsd el egyenlőre.. mig nem 100%-os. a táp, standby
(#) balux33 hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy daewoo 21c6nt típusú tv-nk.
Mostanában azt csinálja hogy 5-10 perc után elkezd magas frekvencián "fütyülni" itt űlök mellette és már nagyon idegesít , mi lehet a baja eddig nem csinálta? Minden tökéletesen működik rajta egyébként.
(#) kadarist válasza balux33 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Szia!
Olvasd el az erre a kérdésre adott válaszomat.
(#) balux33 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Én is valami ilyesmire gondoltam.
De mitől van az hogy a bekapcsolás után egy kis idővel kezdi csak? majd szétszedem és megnézem a tekercseket meg a kondikat akkor.
(#) kadarist válasza balux33 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Melegedés--->hőtágulás. Megváltoznak a mechanikai viszonyok és elkezd rezonálni az adott tekercs.
(#) csady hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Kérdésem a következő.. az izzót így kellene bekötni a Pufferkondi után? -->>Kép feltöltve.
Köszönöm a választ előre is.
(#) karaszbandi válasza csady hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Után!
Ez előtte van!

Az a lényege, hogy a táptrafóra az izzón keresztül menjen a kondi villanya! A trafó 3-as lábát felszabadítod, és oda kötöd.

Amit rajzoltál, az lényegében a bizti hejére kötött izzó hatása csak.
(#) csady válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
értem. Köszönöm a választ!
(#) fereez hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Szevasztok
A gondom a következő, van egy 72cm-es Samsung „Vision Plus” CS-761APF pip-es tv-m. bekapcsolás után kb 20 mp-re a képernyő bal oldala elsötétül és csak a piros színek dominálnak, a sötét sáv jobb széle cakkos.
Pár perc és ki kapcsolás után az esetek 90-ban be jön a rendes kép, és utána semmi baja. Azt is megfigyeltem, hogy a pipes kép viszont tökéletes, bárhová teszem a képernyőn. A sorkimenőt ha mozgatom akkor benne halk kattogást hallani és a kép megjavul, át forrasztottam az egész panelt is már. Esetleg ötlet vagy jó tanács, hogy mi lehet a bibi?
(#) fereez válasza fereez hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A sassziszáma sct 55a
(#) Esztykusz hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy samsung LCD tv-m és bekapcsolás után a film, ami éppen megy az adott csatornán folyamatosan villog.
Az egy dolog, hogy szerelőt kell hozzá hívnom, de hogy legalább nagyjából utána tudjak nézni, hogy ez mennyire fog fájni.

Köszönöm
(#) sylver hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok kérnék egy kis segitséget .NMilehet a baja van egy orion T2135 STX-SILVER-FLAT COLOR tévém és mikor bekapcsolom csak a led világit zölden de semmit nem csinál és egy halk impulzusszerűt hallok semmi mást.Köszönöm elöre is a segitséget.
(#) Orion90 válasza sylver hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia!

Valószínűleg zárlatra dolgozik a tápegység. Mérd meg a sorvégtranzisztort ( egy fekete 3 lábú a sorkimenő trafó mellett, hűtőbordára csavarozva). Ha zárlatos, cseréld a bázisán lévő elektrolit kondenzátorral együtt. A kondenzátor eredetileg 10 u-os (ha jól tudom). Érdemes 22 µF-osra cserélni.
(#) sylver válasza Orion90 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia köszönöm eme gyors és kisegitő választ.Azt elfelejtettem odairni hogy ha szemben állsz a tévével /hátulrol/ akkor a nagy feszkotol befele haladva a képcsöfelé akkor hallom ezt az impulzusszerű hangot.Mégegyszer köszönöm a gyors választ és a rámszánt idöt.
(#) Petisti18 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Daewoo K20C4N tv-m, ami nem kapcsol be. Szétszedtem, a biztosítéka ment ki, kicseréltem, utána ment is, majd zöld fénnyel az új biztosítékát is kicsapta kb 2 perc után. A panelén semmi sérülés vagy károsodás nem látszik. Esetleg tudja valaki mi lehet a baja? Előre is köszönök minden segítséget.
(#) karaszbandi válasza Petisti18 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Cseréld a PTC-t. Szivesen 1000Ft a fáradozásomért.
(#) Petisti18 válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, majd megnézem.
(#) mumo hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Tisztelt hozzáértők!
Egy Samsung 72 cm képátlójú slim televízióról van szó.
Minden bekapcsolás után a kép felső részén vízszintes színes csikok jelentkeznek amik néhány perc használat után szép lassan felfelé húzódva eltűnnek. Mi lehet ez a hiba?Segítséget előre is köszönöm!

DSCF1188.JPG
    
(#) kadarist válasza mumo hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia!
Elkócseréket kell végezni a függőleges eltérítés végfokozata körül.
(#) karaszbandi válasza mumo hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A vertikális eltérítés elpusztuló félben van. Szervíz hiánya van neki. De ne sokat várjál vele, mert többe fig kerülni később!
(#) forrasztopako hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok ismét gajra ment a tv és közepes hangerővel úgy csinál mintha egy tücsök lenne.
Szerintetek mi lehet a baja és mi a megoldás?
kérlek titeket mihamarabb válaszoljatok a kérdésemre.
A tv márkája Orion
(#) karaszbandi válasza forrasztopako hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Azért egy tipust megerőltethettél volna!
(#) pannonalarm hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Üdv a segítőkész embereknek.
A minap kaptam egy Philips 36ML8906/00B tip. televíziót.
A hiba a következő lenne vele:
A stand by világít, de a bekapcsolás után a kikapcs, a stereo és a fülhalgató ledjei villognak.
Az lenne a kérdésem én mint kezdő az elektronikában neki merjek-e állni a javításnak.Ha esetleg forrasztani, vagy mérni kellene valamit azt megoldom.
Köszönöm.
Üdv Zoli
(#) mumo hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Á köszi a gyors tanácsokat. Akkor sürgősen megkeresek egy szerelőt,mielőtt nagyobb baj lesz.
Köszönöm!
(#) sanyi6511 hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Szép, estét

Még új vagyok ilyen fórumon így elnézést kérek ha nem megfelelő a kérdés feltevésem
Szóval van egy Panasonic tx28lk1p tévém amelynek villog a készenléti gombja és nem tudom bekapcsolni
Várom a válaszokat és előre is kösz.
(#) karaszbandi válasza sanyi6511 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ha Daewoo belű akkor sorkimenő.
Következő: »»   522 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem