Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1012 / 1319
(#) icserny válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Itt a képe, ezen ne bénázzunk már! A 44 lábú tokozásnál (45K20) négy oldalon vannak a lábak (mint a belinkelt képen), a 28 lábúnál (25K20) pedig csak két oldalon. (A QFN tokozást most hagyjuk ki a játékból...)
(#) Takikaa válasza icserny hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Igen ez az de a 25k20 ban is van olyan tokozás aminek négy oldalt vannak a lábai legalább is a pdf szerint.
(#) vilmosd válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A PK3 nem ismeri fel a rakapcsolt eszkozt? Szerintem fel kell ismernie. Utana meg mar vitanak helye sincs.
(#) potyo válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
A #1038486 hozzászólásban szereplő első kép szerint felismeri, csak épp szól, hogy nem azt talált, ami ki van választva.
(#) icserny válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Tudtommal nincs olyan tokozása, aminél kifelé lennének a lábak (TQFL), s főleg nem 44 a lábak száma.
(#) vilmosd válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Igen, de az csak 28 labu nem 44.
(#) vilmosd válasza potyo hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Es nem lehet atallitani a MPLAB Config menuben az eszkozt? Gondolom igen.
(#) Takikaa válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Oké rendben valószínű hogy akkor elnéztem a típusát és nem számolgattam hogy hány lába van meg az adatlapot sem néztem hogy hány van. Holnap át állítom 45k20 ra és reméljük jó lesz. Köszi a segítséget mindenkitől.
(#) Takikaa válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Üdv!

Át állítottam az MPLAB ban az ezözt pic18f45k20 -ra és az van beforrasztva a panelra viszont így is ugyan azt írja ki amit múltkor .Nem értem mi a gondja. Megint lefényképeztem és betettem.
(#) Hp41C válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia!

A 18F45K20 Vdd feszültsége maximum 3.6V lehet. Az a gyanúm, hogy a PICKit3 debugger tápfeszültsége 5V -ra van allítva.
Csatlakoztasd a PICKit3 -at a PC -hez de ne csatlakoztasd a kártyához. Indítsd el az MpLab -ot. Válaszd ki debuggernek a PICKit3 -at., a Debugger / Settings menüben állítsd be a 3.6V -ot...
Programozónak kiválasztva a PICKit3 -at ellenőrizd, hogy 3.6V -ot állít-e be. Programmer / Settings menüben állítható a tápfeszültség értéke.
(#) Takikaa válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Üdv!

Végig mentem azon amit leírtál lefényképeztem hogy mit állított be 3.5 V ot de rádugom és csatlakozni akarok ugyan azt írja ki.
(#) icserny válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Itt található a leírás, amire szükséged van.
Idézet:
„The PICkit 3 must be configured to supply power to the demo board, if not, the PICkit3 will not see the target (as evidenced by the error message in Figure 3-10A). Use Programmer > Settings... to display the window appearing shown in Figure 3-10B. Navigate to the Power tab and use the slider bar to set the output voltage to 3.25V, check the box labeled “Power target circuit from PICkit 3” and press the OK button. Once power to the target is enabled, the device ID of the PIC18F45K20 will be displayed”


Eszerint a tápfeszültséget 3,25 V-ra kell állítani, nem 3,5 V-ra!
(#) trudnai válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Es azt a "Device ID [0002040] does not match device ID [0002060]"-at is kiirja?
(#) Takikaa válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Azt most már nem most beállítottam az eszközt 1845k20-ra és most csak a feszültség miatt beszél vissza. De hiába állítom át akkor is ízt írja ki hogy 5V os eszköz van kiválasztva és 3.3 V os eszköz van csatlakoztatva.
(#) Takikaa válasza icserny hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
3.25V re is állítottam úgy sem jó. akkor is ugyan azt írja ki .
(#) trudnai válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szerintem az csak egy standard szoveg -- azt kiprobaltad amit icserny mondott? 3.25V?

(kozben valaszoltal arra is)
(#) Takikaa válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Kipróbáltam! És amit be másoltam programot annak menni kellene ha rátöltöm ? Mert próbáltam és nem akart menni.
(#) Takikaa válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ha ujra csatlakozok és okra megyek a felugró ablaknál akkor ezt írjak ki. Szerinted össze csatlakozik vele? Mert ha rányomok hogy programozás felviszi és ha rányomok a verify-re akkor kiírja hogy complete . Szóval elméletileg bele írja a programot viszont még csak gyulladnak fel a ledek.

pickit3.JPG
    
(#) Takikaa válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Sikerült végre megoldanom. Rájöttem ,hogy még is csak énvelem volt a gond és nem a c porton hanem a d porton voltak a ledek
(#) trudnai válasza Takikaa hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Az a lenyeg, hogy megvan a bibi
(#) Takikaa válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ja ja kösz szépen minden segítséget.
(#) El_Pinyo hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!
PIC18F26K22 típusú kontroller konfigurációs beállításaival gyűlt meg a bajom. Assemblyben programozom (v5.39) MPLAB IDE v8.63 környezetben. A probléma az, hogy amikor megadom a konfigurációs beállításokat a kódban, akkor az oszcillátor beállításánál hibázik a rendszer. Megadom, hogy FOSC = HSHP és ehelyett az assemblálás után az FOSC = LP- nek megfelelő konfigurációs szó kerül a memóriába. Ha a PICKit2 saját szoftverében átállítom a konfigurációs szó (CONFIG1H és 1L) értékét 2000-ről 2200-ra, akkor a fejlesztett alkalmazás megfelelően működik.
Esetleg nem tudja valaki, hogy hogyan tudnám az assemblert rábírni, hogy a HSHP esetén 2200 legyen a konfigurációs szó? A PIC .inc fájlját már néztem, ott nem látok lehetőséget erre.
Köszönöm előre is.
(#) Hp41C válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia!

Az MpLab 8.73a megcsinálja...
(#) El_Pinyo válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Igen, ezt szerettem volna elkerülni. Szóval akkor sehogyan sem lehet elérni azt, hogy a HSHP-nak megfelelő konfigurációs érték kerüljön a fordított .hex fájlba?
(#) potyo válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Esetleg ha kézzel megadod az egész konfig bájtot szám formában?
(#) El_Pinyo válasza potyo hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nem próbáltam, valószínűleg úgy működne. Kösz a tippet. Igazából arra gondoltam, hátha valami define szerű dolgot szúrtak el, de ezek szerint akkor nem.
(#) watt válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
A P18F26K22.INC fájlban vannak megadva az értékek a CONFIGH Options alatt.
Megjegyzem illene haladni a verzióval, mert az IC is újabb fejlesztés, sok probléma lehet, ha nem váltasz!
Csatolom az inc fájlt, lehet neked hibás van! Erre irányítsd a fordítót!

P18F26K22.INC
    
(#) El_Pinyo válasza watt hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Köszönöm neked is, holnap kipróbálom, bár nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond. Ha a CONFIG direktívát használom, akkor jön elő ez a probléma. Az én .inc fájlomban is jól szerepel az alábbi értékadás:
  1. _FOSC_HSHP_1H       EQU  H'F2'

Az FOSC = HSHP -vel van a gond. Az érdekes az egészben az, hogy C18-al jól működik. Valószínűleg váltani fogok az újabb verzióra, mindenesetre érdekes problémának találom ezt.
(#) El_Pinyo válasza watt hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Kipróbáltam az általad feltett .inc fájlt, a helyzet azzal is ugyanaz. Total Commanderrel összehasonlítva a két .inc fájlt lényegi eltérést nem találtam (az enyémben van néhány EQU értékadás is, amely az újabban nem szerepel). Ha a régebbi típusú __CONFIG megadást használom akkor már jók a konfigurációs beállítások. Köszönöm az ötleteket mindenkinek!
(#) watt válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ez nagyon fura, mert a __CONFIG1H AND kapcsolatba hozza az utána írt értékeket egy alap értékkel a 0xFF-el. Namár most akkor annak jónak kéne lenni! Megnézem majd mi lehet és hogy nálam is jelentkezik-e a hiba!
Következő: »»   1012 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem