Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 375
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Nagyon örülök az összefüzött képnek , már találtam is némi bajt , de megvárom a véleményeteket , A rádió panelon a két IC tápáramával van valami baj , a soros ellenálláson ( R217 100ohm ) nem megy át elég áram , az ic-n 2 voltot mértem a B+ és -- között , és azt kérdezném hogy milyen ellenállás ez, lehet e a hagyományos mezei ellenállással helyettesiteni , mert a rajza eltérő a többitől , R 238 ugyanilyen ,szinte szakadást mérek rajta. itt a képen látható a rajza ,
az ellenállás elött 12V van . kérlek homályositsatok föl , mi a külömbség a többi ellenállástól , Köszönettel Feri

R.jpg
    
(#) Mybuster hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Hellosztok!
NE556 kapcsolást keresek police flasher néven! valami ilyesmit!! Bővebben: Link
(#) Sebi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A kis hullámvonal egy olvadó szálat próbál tudatni velünk... Ez egy túlmelegedés hatására kiolvadó biztosító, feladata a lángolás megelőzése. Tehát mérhetsz szakadást, de ez nem jó jel, mert akár az IC is lehet zárlatos. Azért előbb az elkót és a hidegítő kondit mérd, vagy vedd ki.
(#) boliver hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Üdv! TDA1035 típusú ic-hez szeretnék kérni kapcsolási rajzot és, ha van nyákrajzot is! Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hello!
Tessék! Megrajzoltam..
üdv! proli007
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Köszönöm az infót , kivettem az elkót és a kondit a bemenetről ,jók , és igazad lett , az IC B+ lába és a B- lába között teljes zárlat van valahol a 24 lábú ic-ben. Létezik-e még valahol ilyen , semmi jel rajta csak Sony 168 9E 015, sehol nem ismeri a kereső, ki tudnám cserélni ha vehetnék valahol, de hóóóóól , ez a nagy kérdés .ha van valami tipped szivesen venném és köszönettel Feri
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Köszi !! Ezer Hála !!
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
már bocsi de hol a GND a ledeknek ? amúgy ez nem 2 ne555 nekem 1db 556 os kell Bocsi
(#) laszlokunstar válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Az NE556-os 2 db NE555-öst tartalmaz 1 tokban.
Amíg az egyik Q\ kimenet L a másik H állpotban van a 2 közötti potenciálkülönbségre gyullad fel a led.
U1a 5-ös lába H, U1b 9-es lába L állapotban van, a zöld ledek égnek.
U1a 5-ös lába L, U1b 9-es lába H állapotban van, a sárga ledek égnek.
(#) Mybuster válasza laszlokunstar hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
oké köszi értem!!
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Oké elnézést!
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hello!
Jó reggelt kívánok! Ki mondta, hogy egy Led-nek GND kell? Nem baj, hogy az NE556 tokban két db. NE555 van? GND helyett, inkább a Shift gombot keresd meg!
üdv! proli007
(#) .colin hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok. Keresem a sony str-vx10l tipusú erősítő kapcsolását.Ő az.
(#) Dániel X hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Ennek a kapcsolási rajzára lenne szükségem.Az orosz oldalon nem találtam meg.
(#) joeguta hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Bekötési rajzra volna szükségem autoriasztóhoz, Meta System M996-SC1 hez.
(#) Sebi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Van típusa, a rajzon CXA168, de nem sokra mész vele... 20EUR körül akarják rádsózni, mert kiváltó típusa nincs. Ez a baj a "nagynevű" gyártókkal, hogy egyedi darabokat kreáltak már régebben is. A minősége ugyan nem más mint a többieké, de nem kapható csak tőlük - illetve kénytelen vagy "szakszervizbe" vinni, mert legtöbbször csak a megfejthetetlen factory code van rajta, amit leírtál. Gyakran ilyen kóddal feliratozva rendelik mástól az IC-t, ami a szervizben 10...15 szörös áron van az eredeti gyártóhoz képest.
Persze át lehet építeni az egész KF-et, ha annyira kedves ez a darab...
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Nagyon köszönöm a segitségedet , jól esik hogy öszintén megmondtál mindent , sokat segitettél végig a témában , nagyra értékelem a jóindulatu segitséget ,a rajz nélkül semmire sem mentem volna , bár még ugyanott vagyok de egy csomo ismerettel gazdagabb , nagyon köszönök mindent , Feri
(#) DJanosi hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Üdv ! Érdekelne egy 30-40 W os erősítő kapcsolás aminek megfeleljen egy +/- 24 V !
(#) laszlokunstar válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Itt a fórumon is kivesézett Texas 25 W-os erősítő.
+/- 24 V-os trafóról (+/- 33 V táp) akár 70 W-ot is tud.
kapcsolási rajz
(#) j.laci hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Keresek HITACHI AX-M66 típusú készülékhez kapcsolási rajzot. Beérném a soklábú csatlakozójának (a hátulján) a lábkiosztásával is.
J.Laci
(#) laszlokunstar hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Q-tec 500 W-os táphoz, valamint Q-tec 650W-os tápokhoz keresek kapcsolási rajzot. Találtam belőlük itthon többet, szeretnék jobban a veséjükbe látni. Mindkettőben TL494 IC van aminek megörültem mikor kibontottam. Mivel se sata, se 24 tűs csatlakozó nincs rajtuk más célra kívánom felhasználni őket, nem pc-ben.
A gyártó oldalán kontakt info sincs, 2007 óta nem módosult a lapjuk.
500W big fan
650W big fan
(#) tanci hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Üdv.
Olyan villogó kapcsolási rajzára lenne szükségem ami 12 voltról üzemel és egy 12 voltos izzó villogási sebességét tudjam állitani egy potméterrel.
Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza tanci hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!
Itt egy kapcsolás. Ugyan 6 V van megadva a maximális feszültségnek, de szerintem 12V-ról is működnie kell. Egy másik kapcsolás.
(#) kadarist válasza tanci hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Vagy akár 555-el is megoldható a dolog: Bővebben: Link
(#) tanci válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Köszönöm a gyors segítséget.
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a második kapcsolást nem 9 hanem 12 voltról hajtom akkor az izzó fényereje megnő?
(#) kadarist válasza tanci hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
12V-os feszültséghez természetesen 12V-os izzót használj és ügyelj a tápegységed terhelhetőségére is.
(#) tanci válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Köszi a választ és a segítséget még egyszer.
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok! Egy olyan gondom lenne ,hogy kellene egy dinamikus mikrofon erősítő és egy olyan jelszintemelő ami a cd lejátszó jelét 1-2v-ra megemeli. Ez megoldható egy kapcsolással a kimenete sztereó kell, hogy legyen, Monó jelből, hogy tudok a legegyszerűbben álsztereó jelet csinálni?
(#) SKY hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Hello!
Mio p360-as PDA hoz való service manual vagy valami kapcsolási rajzba nem botlott valaki? Csak a kapcsolója romlott el, de látszólag jó, jó lenne valami kapcsolás a környékéről, vagy esetleg valami hasonló terméké, mert nem találok semmit.
(#) proli007 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Hello!
Pld. így.. (Pseudo Stereo) menü alatt) Persze a végfok IC nem kell hozzá.
üdv! proli007
Következő: »»   173 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem