Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   89 / 148
(#) emmzolee válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ez a téma engem is érdekel.

Kérdezd meg itt: Bővebben: Link
Oda sokkal több mágus jár trécselni.
(#) szucsip válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ha tényleg nanokristályos, meg hiper-szuper, akkor 100kHz fölé is lehetne vele menni. Bár a maximális indukció nincs megadva, szerintem 100W-ot át lehetne rajta vinni jó magas frekvencián.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Nem tud valaki olyan kapcsolást, ami előállítana nekem +-35V-ot és elhajtana 2db 200W-os erősítőt? Láttam itt visszább egy SAL kapcsolást, de az ha jól vettem ki, 80W-os erölködőt hajt (javítsatok, ha tévedek!!). Na azt esetleg át lehet mókolni izmosabbra, ha szükséges?

Köszönettel: Csaby
(#) szucsip válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Hát az a SAL-os dolog az szerintem Flyback. Meg nem is megy túl nagy frekvencián. Egy kicsit még lehetne növelni a teljesítményén, de... Szerintem nem lenne jó.

Amúgy most én is invertert építenék, de én számítógép tápjának trafójából. Már körvonalazódott bennem a kapcsolás, de egy rész még nem világos.

A TL494 visszacsatolás (3-as láb, feedback) átvitelének frekvenciafüggését mi alapján kell tervezni?

Láttam már olyan kapcsolást is, ahol nyílt hurokban volt, de nekem az nem szimpatikus. Valaki tudna adni valami útmutatást? Nem feltétlenül képletekre gondolok.
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A méretéhez képest nagyon magas a megadott Al értéke. Szerintem ez inkább szűrőnek való mint teljesítmény átvitelre.
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szia. Szerintem ez megfelelne.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szia. Akkor ez valószinű hogy szűrő. Mondta akitől van hogy hálózati zavarszűrőket gyártanak.
(#) Cs.Csaby válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Arra pont optimális. Remek szűrőt lehet csinálni belőle kapcsolótáp primer részébe. Ráfér akár a 1,5-es drót is, bírja a kraftot
(#) Cs.Csaby válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ez a táp elbírja a két alsó hidalt kapcsolást?
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Akkor arra lesz használva. Köszi szépen.
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Elméletben igen, már megépített tápról van szó. (nem én építettem)
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Innen szedtem le.
(#) Cs.Csaby válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Hát akkor próba cseresznye...
Nem sok a +-40V? Az adatlapon szereplő hidalt kapcsolás +-35-öt igényel. Mennyiben változtatja ez a kimenő teljesítményt?
Ezzel az IC-vel akartam eredetileg is építkezni, azért írtam a +-35V-ot

Köszi: Csaba
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ezt Bassmester-től kérdezd. Amúgy "+/- 40V DC üresjárati tápfeszt kapott a végfok, ami a teszt alatt terhelve +/-37V-ra esett". Itt a mérése.
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ha csak zenét akarsz hallgatni rajta akkor elég a +/-35V a sztereó hídnak egy 500-600W-os tápról. Ha azonban szinusszal akarod tesztelni, akkor 8 Ohm terhelés esetén +/-36V (terhelten ennyi) kell a klippelés nélküli 200W kimenőhöz.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Zenéhez szeretném használni, basszust hajtana...
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Akkor inkább csinálj párhuzamba kapcsolt tda 7293-ast.
(#) Cs.Csaby válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
És evvel kompatibilis az előbb belinkelt táp? Ez 8Ohmon már csak +-25V-ot ír. Mondjuk a TDA7294 is. Lehet fáradok? :/
(#) imre8407 válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
[OFF] Folytassuk itt
(#) Cs.Csaby válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Rendben!
(#) szucsip válasza imre8407 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Valaki érti, hogy mi a szerepe a D4 D5 -nek?
És miért pozitív a hibajel erősítő visszacsatolása?

Egyáltalán PWM ez a kapcsolás? Nekem úgy tűnik, hogy a vezérlő IC fix kitöltési tényezővel megy, de mint ha ezt valahogy megzavarná az R4 C2 R5 kombináció.

Alap esetben hogyan kell méretezni a feedback (3) kivezetés körüli alkatrészeket?
(#) Tomi20 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Szia

Megtekertem a trafót, (erről lenne szó.) A tekercseket osztottan tekertem föl, 2x6 szál primer, 2x3 szál szekunder, 2x5 szál primer 2x2 szál szekunder (így jön ki a 2x11 szál primer, és 2x5 szál szekunder 0,75-ös drótból) Olyan gondom akadt, hogy a teljesen kést tekercs 2,5A-t vesz fel üresjáratban, és a mag nagyon melegszik. Ha megfelezem a primer drótszámot, és csak a 2x6 szál marad rajta, akkor 100mA körül vesz fel. Ha jól sejtem túl van telítve a mag. Mi lenne a megoldás? Attól tartok, hogy a mag nem fog tudni átvinni 400W-ot...
(#) szucsip válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Üdv!

Nem lehet, hogy az egyik primer tekercset rosszul tekerted fel? Mert elég döbbenetes a "nyugalmi" áramfelvétel változása. Amúgy mehetnél felfelé még a frekvenciával, úgy nagyobb teljesítményt érhetnél el.
(#) Tomi20 válasza szucsip hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Igen, pont e miatt tekertem meg 3x a trafót, mostmár biztos vagyok benne, hogy a hiba nem a tekerésnél lesz. Majd lehet hogy meg kellene próbálni a nagyobb frekvenciát, csak ez egy régi erősítő magja, és emmzolee azt mondta, hogy régen a 20kHz volt a "divat", és valószínűleg nem is tud többet a mag.
(#) emmzolee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Üresjáratban nem szabad növekednie az áramfelvételnek attól, hogy tekersz még rá huzalt. Szerintem a probléma ott lesz, hogy nem megfelelő irányba tekerted föl az újabb tekercset. Tehát ellentétes irányba tekerted, ettől meg olyan, mintha rövidzárban lenne a trafó. Lehet a primer tekercseket kötötted fordítva, de lehet a szekundert.
Kösd szét azokat a tekercseket amiket utólag tekertél rá. Azaz válaszd le. Egyesével kösd vissza, és meg találod a hiba okát.
Az is lehet, hogy az egyik tekercs menetzárlatos lett. Nekem egyszer volt olyan gagyi huzalom, ami nem bírta ki a meg tekerést.
(#) emmzolee válasza szucsip hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Na igen mehetne följebb a frekivel, de az ezzel a menetszámmal gerjesztés csökkenéssel járna. Ami veszteséget is okozhat. Ha följebb mész a frekivel, akkor csökkenteni is kell a menetszámot.
A frekit azért nem érdemes följebb vinni egy ilyen (régi) magnál, mert megnőne a vesztesége. Sokkal jobban fűtene, és ha egyszer túl melegszik, akkor = zárlat.
(#) emmzolee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
A freki emeléstől nem lesz kisebb a nyugalmi áram felvétel. Sőtt a veszteség még több lesz
Azt vizsgáld meg, amit írtam. Ott lesz a hiba.
(#) Tomi20 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Oké, köszi, akkor megpróbálom ezt a fordítás dolgot, de most kiemelten figyeltem erre, beszámoztam a trafó kivezetéseit, meg a panelt, meg rárajzoltam a menetirányt is, de akkor mégsem kizárt, hogy fordítva van. Sokkal több lenne a veszteség, ha nem így megfelezve tekerném föl a tekercseket, hanem egyben? Azzal biztosan ki tudnám zárni ezt a hibaforrást. Biztos hogy a primer oldalon van a gond, mert a szekunert nem kötöttem még be. Megyek is próbálgatni.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Valószínűleg igazatok van, mert ha csak egy primert kötök be, hogy ne melegedjen, akkor 100mA-t vesz fel, és ha összeérintem a szekunder elvileg összetartozó szálait egyből felmegy az áramfelvétel, szóval az is fordítva van. Nem értem, nagyon figyeltem, és úgy néz ki így is fordítva van minden... Megpróbálom csak a felsőket újratekerni, de ha megint rosszul tekerem fel, akkor megtekerem egyben, nem lesz ilyen szendvics szerű. Az is érdekes, hogy induktivitást is mértem a tekercseken, és elég nagy eltéréseket mérek, pedig tuti passzol a menetszám, mert minden drótot direkt méretre vágtam az elején, nehogy elszámoljam a meneteket.
Következő: »»   89 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem