Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED asztal készítése
 
Témaindító: kavicszsolt, idő: Jan 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) mrobi válasza bbazs hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Nem rossz. Ha netalán rendelnél akkor szólj légy szíves. Beszállnák én is a rendelésbe.
(#) bbazs válasza mrobi hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Rendben, ha valakinek még kell akkor kb 60ft/db a linkelt ldr, az mpsa42-t pedig kb 10ft/db-ért találtam.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Ez jól hangzik, kár, hogy mostanában annyi mindenre kellett költenem, hogy százhuszonakárhanyadik a kiadási listában a LED asztal. Mire jobb pozícióba került addigra biztos elfolgy...
Azért nincs gond, tegnap sikerült másfél év szívás után megállapítanom és kijavítanom a nixie órám baját!
(#) bbazs válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Valahogy csak meg lehetne oldani, hogy ne kelljen minden kis áramkörbe trimmert rakni, és ne kelljen tovább bonyolítani alkatrészekkel
Feszültséggel lehetne valahogy vezérelni az összes egység érzékenységét?
(#) (Felhasználó 20218) válasza bbazs hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Lehet, csak akkor a LED-ek fényereje is változni fog.
(#) mrobi hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Agyaltam egy kicsit. Valahogy így kellene megoldani mint a képen. Csak annyi hogy az ellenállásokat párhuzamosítani kellene. És akkor a dip kapcsolóval lehetne beállítgatni. De ez még csak ötlet.

névtelen.JPG
    
(#) (Felhasználó 20218) válasza mrobi hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Ez nagyon szép, csak szorozd be a 4x4cm-es blokkot az asztal méretével, ez így már elég drága lenne és a dip-pel együtt már bele sem férne a blokkba, pont ezért gondoltam "foglalatot" csinálni az ellenállásoknak.
(#) bbazs válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Ha egyszerűbben nem lehet megoldani, akkor inkább kis trimmerekkel lenne célszerűbb megépíteni, szerintem még mindig egyszerűbb, minden áramkörben foglalatokba cserélni az ellenállásokat.
(#) (Felhasználó 20218) válasza bbazs hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Egyszerűbb, de drágább a trimmer. Elméletileg belövöd az ellenállás értékeket az adott helyhez mérten, aztán lakásátrendezésig, költözésig nem kell hozzányúlni, egyszer egy óra szöszmötölés belefér, nekem.
(#) mrobi válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
És mi van a fényviszonyokkal. Nappal nem olyan fény van mint este.
(#) (Felhasználó 20218) válasza mrobi hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Én a sajátomat esti világításhoz fogom kalibrálni.
(#) mrobi válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Vagy esetleg még úgy lehetne megoldani hogy lenne 2 panel. Lenne egy led panel. Ez lenne felülről. Ezen lennének a ledek meg az ldr-ek. Alatta meg lenne egy vezérlő rész. Ahol pic-el meglehetne oldani hogy automatikusan kalibrálja be.
(#) bbazs válasza mrobi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Elég bonyolultul hangzik.
(#) mrobi hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok. Hogy álltok a led asztallal?
(#) szabics válasza mrobi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Egy soros védőellenállás nem ártana az emitterkörbe.
(#) DRAWS hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok! Összeraktam ezt a kapcsolást,de nem működik. Szerintetek mi lehet a hibája? Üdv!

circuit1.PNG
    
(#) bbazs válasza DRAWS hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!
Nekem működött a kapcsolás rendben. Semmire nem reagálnak a ledek?
(#) DRAWS válasza bbazs hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Szia! Csak folyamatosan világítanak a ledek.
(#) bbazs válasza DRAWS hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Az IR ledek jól vannak bekötve, egy simán egy fordítottan? Ha kiveszed az infrákat akkor is világítanak folyamatosan a ledek?
(#) DRAWS hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Igen. Ha ki veszem akkor is világítanak. Valamit nem tettem mellé. Az amit én raktam be IC-t az LM324 N jelzésű volt. Nem lehet hogy az volt a gond? Üdv!
(#) tothzsolt válasza DRAWS hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Én is ezt a kapcsolást szimuláltam le annyi különbséggel, hogy az IR ledek helyére nyomógombot tettem, és a ledek világitanak mindig, de mikor a nyomógombot lenyomom elhalványodnak.
(#) sdvid hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Megépült, nagyon jó lett
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen led asztalt készíteni. Annyit szeretnék kérdezni, hogy az ide feltett kapcsolás működőképes igy ahogy a rajzon van, mert van aki azt írta igen ,van aki meg azt, hogy nem!
Köszönöm.

circuit1.PNG
    
(#) mandris hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sajna ehhez nem értek, de ha gondolod egy szép nyákot tudok ebből a kapcsolási rajzból tervezni! Akár beültetni is!
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia! Az infra-LED visszáramára bízott bemenet gondolom zavarérzékeny.
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Megépítettem ezt a kapcsolást panelra. Egy csoport működik, egy egyfolytában világít ,kettő meg nem reagál meg nem is világít!
Itt a panel meg a rajz megint , mit lehetne csinálni, hogy jó legyen??
Próbapanelon egy műveleti erősítőt kipróbáltam s az ment rendesen, azért csináltam meg a nyákot de itt elvéreztem. Valami tippetek lenne a megoldásra?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
A felső sort már működésre bírtam, csökkentettem az IR led áramát. 100 ohm helyett 470 ohmot raktam be. Nagyon változó az érzékenység gondolom a fotodióda szórása miatt? Van amelyik 10cm-ről is érzékeli a kezemet valamelyik meg csak 3-4 cm-ről! Az alsó sor még mindig nem megy ugyan miért? Erre lenne valami megoldás?
Előre is köszönöm a tanácsokat.
(#) reloop válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia! Egy áramköri elemnél lepróbálnám az infra-LED-eket, elválik melyik alakalmas a feladatra.
(#) lajos1969 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Köszi majd kipróbálom!!
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Egy panel/257x170mm/ kész!!
Remélem működik majd. Csak a trimmer potikat kell megvárni míg megjön, s próba!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2016
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem