Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Propeller Clock
A színmélység 3 bites? Ugye lesz majd növelve?!
![]()
Szia
Köszi 9V 800mA dugasztáp ![]()
Nem lehet növelni nem bírja a kontroller
![]() Számold ki! 64 LED-re kb 10Mbit-et kéne kinyomni SPI-n 65535 színre
Amit elkezdtem építeni LED POV-ot, abban TLC59116F-t használtam. 16 csatornás, 8 bit PWM csatornánként. Ami zavart benne, hogy I2C-n kommunikál, viszont tud 1MHz-es clock-ot. Sajnos nem tudtam valós/végleges körülmények között tesztelni, mert a rossz NYÁK és a power LE-ek miatt nem tudtam maxon hajtani a drivereket, mert kifagytak az áramingadozás miatt. Bár valószínűleg ez sem lenne jó ide...
![]()
Mekkora áram kellett volna neki? Kb 5V 4A simán kivehető a wireless power megoldással..
LED POV-okat külső adatról hajtják meg pl PC ről jön az adat, úgy akartad te is?vagy csak a rotor MCU val?
Rotor MCU-val. Eleinte azt volt a gond, hogy kevés teljesítményt juttattam a rotorra. Alacsony órajel mellett is csak 4 LED-et tudtam hajtani valameddig. Utána álló rotor mellett megfejeltem egy külső ATX táppal. És így sem tudtam max fényerő mellett maxi órajellel hajtani, mert kifagyott. Utána belegondolva, elég rosszra sikerült a vezetékezése a panelnek, valószínűleg ez volt a gond egyrészt, na meg a 100nF-os kondik hiánya.
![]() ![]() Akkor a TLC is kiesik? Most agyilag nulla vagyok, hogy ennek utána számoljak. Az előző írásodat sem tudtam átszámolni... ![]()
Most nézem ATX táppal? Az tud vagy 30 Ampert az se volt elég neki? Mekkora lett volna ez a cucc? 1500 LED-ig mennie kell egy sima ATX táppal. Ott szerintem valami más bibi volt nem a táp.
100nF kondik persze kellenek de ha nincs akkor is elindul csak bizonytalanul működhet meg persze hibátlanul is ![]()
Na most "felmérgeltem" magam...
![]() ![]() Mekkora? 64 LED magasra szerettem volna összehozni. És 8 LED-enként saját kontroller/ driver. Illetve egy "master" talán, aki elvégzi az adatok elosztását párhuzamos vonalon. A jutubos videón látszik, hogy a színátmenetek ferdék, ez az I2C busz lassúsága. Ezt maxon hajtva talán láthatóan el lehet tüntetni, főleg 8 LED esetén. Ennek a driver-nek abban látom fő problémáját, hogy nincs egy kimenet engedélyező láb, vagy legalább egyszerre frissítené a PWM regisztereket. Nyilván egy RGB lámpa esetén ez nem jön ki, de itt igen.
Az STP16C586 -okhoz, a zavartalan működéshez, darabonként 1µF kerámia és 22µF tantál kondenzátor kellett a legrövidebb vezetésezéssel a táp és föld lábára kötnünk. A dsPIC30F6015 30MHz-en már megköveteli a táp - föld páronént a 1µF || 10nF kerámia kondenzátorokat...
Köszönöm az instrukciókat, majd megpróbálkozom vele!
Sziasztok
Első "színes" videó elkészült, szaturációval vannak még bajok de azért elsőre nem rossz ![]() VIDEOK EREDETI: Bővebben: Link ÉS AMIT AZ ÓRA MUTAT:Bővebben: Link itt ott megvágtam
Komolyan mondom, mint egy igazi TV... Nagyon nagy lett! :kalap:
A mindenit, ez nagyon jóóóó.Gratulálok.
Szia. Nem is tudom mit írjak, nincs rá megfelelő szó, egyszerűen szuper amit összehoztál. Gratulálok hozzá.
Sziasztok
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat ![]() A video sajnos nem volt a legjobb választás egy 8 színű pl. Simson család részlet sokkal jobb lett volna de pont ezt akartam megtudni ,hogy milyen egy nagy színmélységű lebutítva. A szaturáció jelentése jelen esetben telítettség. Az az érték amini felett egy pixel világít pl 256 színű videóban ha a szín értéke meghaladja a 100 at akkor világít. Ez a videó 255/100 értékkel készült ha felmegyek 255/150 re akkor talán még jobb lesz. Kicsit nehézkes a próbálkozás mert soros vonalon mire bekínlódom a 7megás videót az kb 1 óra.
Sziasztok!! Egy kérdésem lenne egy propeller órával kapcsolatbanBővebben: Link
Az nem világos, hogy mire vannak azok a diódák ott, és miért van a JP1-2-3 nem lehetne elhagyni a diódákat meg a 0,047F-os kondit ha szűrt táppal hajtanám meg? a mellékelt módosított kapcsolás működne? Köszönöm előre is válaszokat! Üdv: Bence
Még annyi, hogy szénkefés megoldással szeretném a stabil +5V-ot és a gnd-t az órába.
Szia Kirally!
Dicséretes dolog az elején elkezdeni a propeller clock építését, ezek után már sokkal könnyebb lesz a következőt elkészíteni. A módosított rajzod jó, de a szénkefés átvitelnél is keletkezik "zaj" az 5V-os tápfeszen, mindenképpen kell a rotorra egy kerámia 100nF, és legalább egy 47µF-100µF elektrolit is. Ezzel nem érdemes spórolni, mert később már nehéz lesz elhelyezni az áramkörben, ha nincs rátervezve. (A uP nagyon érzékeny a tápfeszültség "tisztaságára"!)
szia
Annyira nem tiszta nekem ez a rajz de mintha a J1-1 nem táp lenne hanem a körjelző szenzor ,aztán lehet tévedek
Szia Kly!
Először is gratula a hatalmas fejlesztésekhez, egyedülálló lett a propeller clock-od! ![]() Kirally - Igen, az eredeti szerkezeti felépítésben a meghajtó motorból a három kommutátor a csapágyon átfúrva lett a rotorra felvezetve. (Tápfeszültség/időzítés!) Ebből a J1-1-en valóban a megszakítást is közli a uP-nek. Hát ide valahogy optikai, vagy Hall szenzorral kel megoldani a fordulatonkénti megszakítást a vezérléshez. ![]()
Köszi
![]()
Szia Kirally!
Kicsit belerajzoltam a propeller áramkörébe. Most benne van a megszakítást végző Hall szenzor is, de valahol úgy kell elhelyezni, hogy egy kis mágnes minden fordulatnál legalább 1-2mm-re közelítse meg. Arra ügyelj, nem mindegy hogyan néz a kis mágnes a szenzor felé, ezt be kell majd állítani hozzá. (Lehet egy PC ventiből kiszerelt Hall elem is a rotoron, csak nézd meg a bekötését, még a ventiben.)
Sziasztok!
A 886-os SMD órához (analóg bázis) jó az "UNIVERZÁLIS URC 22B TÁVIRÁNYÍTÓ"? Ha rotor kontrollerjébe bele van égetve a jó program, akkor csak annyi, hogy a távkapcsoló gombjait addig nyomkodom, amíg ki nem tapasztalom, hogy melyik mit kapcsol? Ilyen nem általam készített gyári távirányítónál nem kell a forráskódot a rotorban piszkálni, pl.:távirányító cím? Köszi, Boti
Szia!
Először is köszi a válaszokat és a képet. Szétszedtem a PC-ventit és 4 lábú cuccost találtam... Lerajzolom az egész kapcsolását. (szerintem nem hall szenzor de hátha ![]()
Hall szenzor. megtaláltam adatlapját... Mellékelem
És akkor ezt így kell bekötni?
Ne kösd össze a két középső lábat!
Az egyik negált, a másik ponált kimenet. Így mindegy, hogyan éri a mágneses tér (vagy nem éri) az egyik láb mindig lehúzza a közös drótot a földre. Csak az egyik, vagy a másik kimenetet használd. |
Bejelentkezés
Hirdetés |